Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 478
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 480
Смея да твърдя, че големите концерни козметични фирми оскъпяват продуктите си с лъскава опаковка, извънземно скъпи рекламни кампании и гръмки изрази. Много често без покритие. Като кремовете на ла прери с черен хайвер и златни / диамантени частици.

Но ако искате тоалетка с лъскави кутийки и марки - това е друг въпрос.

# 46
  • Мнения: 14 489
Запалила съм се на тема нощни маски и съм страшно доволна от тази
Скрит текст:
От къде купуваш тази маска?

От енцо, писах по-нагоре Peace

# 47
  • Мнения: 3 262
Аз съм си много доволна от нещата, които съм подбрала на Ланком и Ести. Но преди да купя, винаги пробвам.  Naughty
Че много често са без покритие скъпите кремове, е вярно.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 540
Все още нямам 40, но стремително вървя натам и чета темата с интерес. От 1-2 години съм доста редовна с маските. Ползвам предимно почистващи, като съм най-доволна от показаната по- напред на Freeman, със захар и въглен.

# 49
  • Мнения: 4 734
Смея да твърдя, че големите концерни козметични фирми оскъпяват продуктите си с лъскава опаковка, извънземно скъпи рекламни кампании и гръмки изрази. Много често без покритие. Като кремовете на ла прери с черен хайвер и златни / диамантени частици.

Но ако искате тоалетка с лъскави кутийки и марки - това е друг въпрос.

Напълно съгласна, не винаги СКЪПО=ХУБАВО... Отдавна съм го разбрала от личен опит и много похарчени на вятъра пари... Не се самозаблуждавам, не робувам на марки и лъскави кутийки, пробвам и тествам и ако не ми харесва - не купувам, ако ще и златно да е... Mr. Green

Между другото на Талго ми харесаха всичките кремове, макар че някои са леки за мен, но най-скъпата и най-богата серия за зряла кожа нещо не ме впечатли. Ползвах крема, околоочния и серума... От тях само серума изхабих с кеф.... Mr. Green

# 50
  • Мнения: 3 262
Пробвах Талго със силиций заедно със серума, но хиалуронивия ми действа много по-добре.
Другият може още да не е за мен.
Иначе за под очи си купих този със силиций и съм много доволна. С коректора много си тормозя тази зона.

# 51
  • Мнения: 4 734
На Талго някъде гледах как определят кремовете - колагеновия за 25-30 години, с ХК  за 30-35 години, със силиций за 40+ и Exception Ultimate за 50+.... Това разбира се е относително, зависи от кожата, гена, състоянието и нуждите й в момента... Peace

# 52
  • Мнения: 3 262
На сайта на Талго дават крема с Хиалуронова киселина за над 35 години. Аз съм в тази група и много ми хареса крема.

# 53
  • Мнения: 2 435
Ползвам маски, да. Няколко пъти седмично, колкото се сетя.
В момента съм с маски на Филорга/ Скраб- маската- най-добрия пилинг и Мезо маск, Слийп енд пийл не я броя за маска/
и Апивита, от тези експериментирам:
Най-много ми харесват с грозде за около очи и другата за лице, с тях спя понякога, макар че тази която е за лице пише да се измива.
Маската с жожоба за около очи също ми допадна, сутрин докато пия кафето ми действа добре.
Розовата с хума- не е лоша, макар че предпочитам една дълбоко почистваща на Apti.
Не харесах Royal  и тази с мед, стоят като желе, а това ме дразни.
Скраб маската с маслина ми идва малко грубичка.
Купих и някаква с лавандула на Балеа, не е лоша.
Decleor- онази от списание Грация, също ползвам и я харесвам.
От домашните маски, основно лятото ги правя, след плаж: лимонов сок+ сода бикарбонат 1:1, маже се на дебел пласт, може и да се масажира леко при измиване, след това задължително силно хидратиращ крем. Друга любима ми е куркума с прясно мляко. Пожълтяването почиствам с обилно измиване и после с мицеларна вода.

Ще следя за отзиви за силно хидратираща маска за лице, а може и за очи. Grinning

Преди време си купих едни пачове за около очи, на някаква италианска фирма бяха, но не помня сайта, а старият лаптоп се счупи, ако може да ме насочите откъде да си набавя нещо не много скъпо? newsm78

ani_d, в Елитис май съм виждала маски на Freeman. Peace

Някой питаше за крем с 50-ти фактор, който не омазнява. Това няма да спра да го препоръчвам. Не знам вече колко години карам с него. Вече слагам хидратиращо кремче отдолу, защото кожата ми се нормализира, но мразя мазно лице, затова си оставам с него.

# 54
  • Мнения: 1 423
Много често използвам корейска маска - пачове за околоочната зона с колаген на Purederm. Както и регенерираща и стягаща маска за лице с Q10, Vit C, Vit E за зряла кожа на Marion SPA. След 40 години всички следи от преумора, недоспиване и стрес лъсват без да ни питат Simple Smile. Маските са ми дежурен помагач.
В момента се назландисвам на едни маски и серуми пак от Корея - лошото е, че изгодната доставка е до 8 седмици.

Би ли дала повече инфо за тази корейска козметика и от къде я поръчваш моля те?
Благодаря! bouquet

Повече инфо - корейската козметика много я хвалят, производителите са  с традиции и богат опит, като нашите "Ален Мак" и "Арома", използват хубав колаген и висок клас продукти за съставки. Ползвала съм основно бяла козметика, доволна съм. До сега съм пазарила от английския и немския амазон.

Ето от тук можеш да ги разгледаш  http://en.koreadepart.com/cosmetics/?gclid=CN6tprL7rdMCFU08GwodX2sEww






# 55
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
goddess,принципно слагаш ли грим?Интересува ме как би се държал  кремът със  ФДТ,bb или CC крем отгоре.Проблемът на кремовете които матират-обикновено е този,че не са добра база за грим-като започнеш да нанасяш ФДТ примерно и се получава кир ефект.  

До тук съм купила два крема на Пола, един на Боди Шоп, един CC крем и две бази -едната на Маc,другата на Пола-всички със фактор 30 и 50. Още не мога да кажа че съм открила  " моят" продукт за лятото.След два  часа -започвам да имам нездравословен блясък на лицето.. Crazy

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 07:38 от Kaisia

# 56
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Днес пробвах крема за лице на Талго с хиалуронова киселина. Заглажда много добре фините линии, лицето е със свеж тен, кожата на пипане е като кадифе.
Лицето ми не изглежда никак по-зле с него, отколкото със серума ми на Ланком и крема на Ести.
Да не кажа, че и по-добре изглежда.
Ще се огледам да не реагира кожата ми и как ще е за няколко дни.
За този ли говориш http://beautyshop.bg/product/7945/thalgo-hyaluronique-cream-zapa … ova-kiselina.html

# 57
  • Мнения: 3 262
ani_d, за него, да. Peace

# 58
# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Днес пробвах крема за лице на Талго с хиалуронова киселина. Заглажда много добре фините линии, лицето е със свеж тен, кожата на пипане е като кадифе.
Лицето ми не изглежда никак по-зле с него, отколкото със серума ми на Ланком и крема на Ести.
Да не кажа, че и по-добре изглежда.
Ще се огледам да не реагира кожата ми и как ще е за няколко дни.
За този ли говориш http://beautyshop.bg/product/7945/thalgo-hyaluronique-cream-zapa … ova-kiselina.html
Не съм marigold,но е този,да.

Общи условия

Активация на акаунт