Наистина ли е изпразнила гърдата?

  • 1 071
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 988
Благодаря на всички за отговорите. Ще пробвам да намаля добавката наполовина, но от понеделник, защото през уикенда ще правим погача и около мен два дни ще са всички баби и прабаби, като видят какво правя ще ме побъркат - по-добре да сме сами. Тя и сега яде "на поискване" въпреки добавката, сама си казва кога е гладна и и давам само колкото и се яде. Не е дете, на което можеш да натикаш биберона насила, а съм взела и биберони на авент, твърди силиконови с най-малката дупка, от която млякото не капе самичко като ги обърнеш (то е и по-гъсто).

Пия чай на хип без успех, пробни кърмения правихме в къщи 24 часа като беше на 2 седмици и тогава наистина и се събираше много малко кърма, може би причината е била в състоянието на крайно зитощение в което бях аз като се прибрахме от болницата (стояхме 9 дни). Затова бих пробвала и този Рицинус комунис, Янич, откъде се купува и как и колко се пие? А за цедене, опитвам когато мога, но тя през деня не спи много, иска все на ръце или в слинга и не винаги успявам да стигна до помпата.

# 16
  • Мнения: 790
Според мен се справяш чудесно и постепенно ще махнеш добавката. Стискам палци скоро да се похвалиш!

# 17
  • Мнения: 4 242
Помогни си освен с лактогонен чай и с овесени ядки (приготвени според твоя вкус), варено жито, бирена мая на таблетки, течности 2.5-3л дневно, много почивка и спокойствие, гушкане на бебето и по възможност на голо.
Започнеш ли хомеопатията си има определени правила, трябва да ги знаеш и спазваш стриктно иначе няма никаква полза,
Успех!

П.С. По въпроса за пробните кърмения - дъщеря ми винаги е сукала често, по малко! До скоро кърменията за деня бяха 10-12 на брой, сега (на 1.6г) са около 8-10. Всяко бебе е индивидуално, Хедра го е казала перфектно!

# 18
  • Мнения: 1 033
Мама Меца, Рицинуса може да намериш почти във всяка аптека. Задължително трябва да е потенция (разредка) 5 СН. Само че не можеш да го съчетваш с лактогонните чайове, не трябва да се пие кафе, да се хапва шоколад. Хубаво е да се консултираш с някой хомеопат все пак.
Иначе може да погледнеш:
тук
и тук
и тук
Има и още.

# 19
  • Мнения: 3 810
За Рицинуса...наистина си е все пак лекарство.
Прочети това
Писано е не от кой да е, а от Бу.
По- добре опитай обикновен билков лактогонен чай(смеска в пакетче- струва около 1лв.)
Но наистина е много важно спокойствието!
Почивай колкото можеш повече и се успокой.
Всичко ще си дойде на мястото.

# 20
  • Мнения: 988
Искам да ви кажа едно голяяямо благодаря  Hug

Нещата се оправят с бързи темпове, имам чувството че трябваше да падне някаква психологическа бариера - спрях да се ядосвам, купих си този рицинус (но не съм го пила!), започнах да кърмя по-често легнала (преди малко даже си дремнахме така) и... вие си знаете, какво следва в такива случаи.

Още додавам АМ, но не на всяко ядене, а вечер един-два пъти, но и тях ще махна скоро, и понякога на разходка (бях се настроила да се опитам да кърмя навън ама не можах да се престраша, ако не успея до другия вторник може да дойда на срещата пред НДК да си направя сефтето сред вас в приятелска обстановка  Wink).

# 21
  • Мнения: 1 033
Поздравления! Радвам се, че нещата се оправят и ти пожелавам скоро да махнете напълно добавката! Спокойствие , (много тенчости Grinning) и много радости около бебчо!

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на теб Hug
Хайде чакаме те другия вторник на срещата Wink

Общи условия

Активация на акаунт