Розацея - тема 3

  • 70 777
  • 755
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 600
Както казах, сдобихте се с тестер от лекар Simple Smile По аптеките никъде не съм видяла, обикалях в Русе, Варна, Шумен, Стара Загора и София (не всичките аптеки, разбира се) - никъде нямаше.

# 466
  • Мнения: 746
Chancy, благодаря за споделения линк, ще потърся такова чаено дърво, и ще рискувам за 3ти път да ползвам.


Моля 😊 пробвай първо на една пъпчица или малък участък от лицето и то някъде, където не е супер фронтално да видиш каква ще ти е реакцията.

# 467
  • Мнения: 34
Здравейте
Препоръчайте ми нещо с което да покрия петната (доста са червени) Simple Smile

# 468
  • Мнения: 807
Аз и друг път съм писала - ползвам при спешна нужда "Адвантан" - мас, това е кортикостероид, наистина не е препоръчително, но не виждам помощ от нищо друго. Диета спазвам, спрях алергени доста и пак, особено сега в топлите дни...

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Как да ги покриеш, с грим ли?

# 470
  • Мнения: 5 083
Rihan,  ти си решаваш,  но  това е  абсолютно доказано опасно в перспектива.  Дотолкова, че има отделен подвид розацея  - кортикостероидна. Т.е от твоя подвид ще се докараш до нея.  Тя е 4та степен тежест на болестта.

# 471
  • Мнения: 746
Здравейте
Препоръчайте ми нещо с което да покрия петната (доста са червени) Simple Smile

Знам, че зелен ФДТ се слага върху червено като основа, за да убие червенината.. иначе във ФБ има група за rosacea make up, потърси я, може да намериш добри идеи или директно дори да питаш.

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ако е за грим, аз първо слагам зелен течен коректор, след това бежов коректор за тъмните петня от пъпките, после другите неща. Успешно ги прикривам.

Chancy, благодаря за групата, не я знаех.

# 473
  • Мнения: 746
Моля:) казва се Rosacea Makeup and Skincare Lounge

# 474
  • Мнения: 277
Момичета започнах с антибиотик Cryедни големи пъпки взеха да избиват,направо съм отчаяна.Кажете ми какво да слагам на възпалението като компреси и т.н ,четох за компреси от зелен,черен чай .....Направо не ми се излиза от вкъщи навън:cry:
Напоследък имам и болки в стомаха ,въобразявам ли си или е възможно да се влошавам от това.Миналата година изследвах хеликобактер ,но беше отрицателен .Оффф направо незнам.

# 475
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Скарлет а какво мажеш?
Компрес от зелен чай е добре, маската с кисело мляко също.
Болките в стомаха може да са от АБ, не го пиеш на гладно нали?

# 476
  • Мнения: 277
Скарлет а какво мажеш?
Компрес от зелен чай е добре, маската с кисело мляко също.
Болките в стомаха може да са от АБ, не го пиеш на гладно нали?
От както спрях Метроруборила A.Z не мажа с нищо.А болките в стомаха ги усещам периодично от известно време.Отчитах ги на това ,че понякога сутрин пропускам закуска ,обаче напоследък , още като стана усещам болки ,след като закуся до 2-3 часа започват отново болки ,все едно ми е супер празен стомаха.Незнам,май ще трябва да се запътя и на гастроентеролог .
Мисля да си забъркам и  кремче с метронидазол ....
Армира, твоето кремче с клотримазол и флажил ли беше и имаше ли ефект специално от него?

# 477
  • Мнения: 746
Скарлет, пробвай с чаено.. за корема - пробвай да си правиш джинджифилов чак (взимаш корен от джинджифил, нарязваш на тънко, вариш 10тина мин във вода, прежеждаш, пиеш). После даже остави джинджифила да се кисне във водата, чаят ще стане по-силен.

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Скарлет, имаше да. Само, че аз на своя глава на 1 туба клотримазол вместо 2бр, сложих 10 бр таблетки флажил и стоях с крема като с маска за лице. В момента в който попиеше и оставеше прах от таблетката по кожата, само леко го бутах и мажеш наново без да мия. Това си е моя измишльотина и не ми е казано от доктор. Но...факт ,че много помогна. Така бях 1 седмица и после намазах соолантрата. После само метронизадол и финацея. Метроруборила az който слагаш напрактика вече е финацея, защото няма метронизадол в него.

# 479
  • Мнения: 1 600
Това с болките в стомаха е гадно, наистина би било добре да те види гастроентеролог.
Момичета, не знам как ги пиете тези антибиотици за розацея, аз не издържам въобще. Есен пиех доксициклин (стада), изписан от една лекарка (за розацея), зимата куп антибиотици, вече не за розацея (имах бронхопневмония, та пих 3 вида АБ). М/у другото, когато ми правиха инжекции с гентамицин, пламвах веднагически и всеки път след инжекция тези "флъшове" продължаваха с часове, беше ужасно, добре, че бяха само 14 инжекции, иначе щях да се побъркам. После антибиотик за усложнение от бронхопневмонията. Сега пак се тръшнах, много при това, пак изписаха антибиотици. Чак ми се реве, стомахът ме боли от сума ти време насам. А като помисля, че има хора, които 3 месеца без спирка гълтат АБ за розацея...Кажете някой похват, който ги пие, може би аз правя нещо неправилно, или просто съм карък. Пия ги с пълна чаша вода, задължително след хранене, в право положение (някъде четох, че ако си полулегнал и няма достатъчно вода, може да се залепи за хранопровода).

Chancy, благодаря за названието на групата във ФБ, и аз не я знаех.

Общи условия

Активация на акаунт