Розацея - тема 3

  • 70 577
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 080
И с двата продукта трябва са проследиш как ти се отразяват.  За мен са инфламатори и всякаква бяла и почистваща козметика като цяло. Не съм пробвала извивния гел на  SVR, който хвалиха тук. По-натам може и да купя,  за сега не съм в търсене  Simple Smile

# 661
  • Плевен
  • Мнения: 73
10% разтвор бензил бензоат+ рициново масло....мажа сутрин и вечер вече почти месец,действа ми добре на кожата,в петък ще повторя изследването за демодекс,дано съм се отървала от тоя паразит,а на 25.06. съм на контролен преглед при лекарката

# 662
  • Мнения: 1 600
diana76, обръщам се към *Stela, понеже тя е коментирала лекарката в Шумен. Малко преди поста ми и armira питаше за лекарката.
Та, *Stela, ще ни кажеш ли как се казва лекарката, която се е сетила да те провери за демодекс, защото това наистина е нещо ново. Освен Христозов, досега никой не се сещал да ме провери за демодекс за 11 те години боледуване с розацея. Освен това съм и от Шумен, та бих могла да я посетя, че при Христозов планирам да ходя чак наесен.
Взех въпросния измиващ гел на СВР, ами то аз съм го ползвала преди Simple Smile Не повторих, че бях в чужбина и не го намерих, а после забравих. Наистина е хубав.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
До сега не бях срещала рециново масло като лечение на розацея. Само за кокосовото знам. Важното е , че се подобряваш.

# 664
  • Плевен
  • Мнения: 73
Рециновото масло не лекува розацея,а помага на кърлежа да излезе

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Аха! Ясно!

# 666
  • Мнения: 801
Това рициново масло как го пиеш?

# 667
  • Плевен
  • Мнения: 73
Не го пия.....в аптека ми приготвиха 10% разтвор бензил бензоат+ рициново масло.Прилага се външно т.е маже се лицето.

# 668
  • Мнения: 7 193
Asmegin, става въпрос за д-р Калушка Челебиева. Аз от много години ходя при нея, щом се касае за дерматологичен проблем и досега съм доволна.

# 669
  • Мнения: 1 600
*Stela, благодаря.

# 670
  • Мнения: 7 193
Ти ходила ли си при нея?

# 671
  • Мнения: 1 600
*Stela, не съм.

# 672
  • Мнения: 7 193
Понеже мажа крема с Флажил сутрин и вечер, въпроса ми е за сутрешното мазане. Лекарката ми каза, че след 15 мин мога да нанеса и слънцезащитния крем (ползвам на Биодерма 50 фактор). Обаче от мехлема си има мазнеене и лъщене и се чудя ако нанеса отгоре и слънцезащитния какво чудо ще стане. По принцип кожата ми е по-скоро мазна, особено по носа и челото и хич не искам да съм като мазна баница в лицето. Аз затова спрях слънцезащитния като почнах с Флажила, но се чудя дали не направих грешка.

пп: Армира, прочетох настоящата тема, смятам да пробвам твоята маска с кисело мляко и смлени овесени трици Simple Smile Те могат ли да се намерят по магазини, или ти сама си ги смилаш?

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Флажила е мазен и при мен. Не търпеше нито грим, нито защита. За това го мажех като маска на дебело, и си стоях с часове, мой си измишьотини..😉
Овесените ядки ги взимам от Лидъл, пише фини, но допълнително ги меля и слагам маската два пъти на ден от месеци.

# 674
  • Мнения: 801
Моля ви за разясняване: какъв е този крем флажил за мазане. Аз знам само таблетки и вагинални глобули.

Общи условия

Активация на акаунт