Розацея - тема 3

  • 70 679
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7 219
Благодаря, ще се върна да чета, да.

А защо не се навиват? Има ли някаква друга причина, освен да не си тровят организма с лекарства?
Аз по принцип съм много изпълнителна и каквото ми предпише лекар, чинно си го изпълнявам Simple Smile

# 646
  • Плевен
  • Мнения: 73
Здравейте Simple Smile и аз съм с диагноза розацея с демодекс,вече месец се лекувам.Пия доксициклин стада и мажа лицето сутрин и вечер с бензил бензоат със някакво масло.Има подобрение,но не напълно.

# 647
  • Мнения: 1 600
И аз ти пожелавам успех Simple Smile
Може ли името на лекарката?

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Стела, да, АБ определено води до проблем със стомаха. Момичетата назад в темите споделят , че щом го спрат , розацеята се връща пак.
Имаш ли пъпки? Защото не разбирам , дали имаш демодекс или не.

# 649
  • Плевен
  • Мнения: 73
И аз ти пожелавам успех Simple Smile
Може ли името на лекарката?
И аз ти пожелавам успех Simple Smile
Може ли името на лекарката?
Към кого се обръщаш?

# 650
  • Мнения: 7 219
На някои места по зачервяванията имаше много малки, много ситни и дребнички пъпчици. Но сега ги няма, няколко дни след започване на лечението изчезнаха.

Явно тези микроорганизми, които се видяха под микроскоп, са тези кърлежчета демодекс. Попрочетох нещо в нета. Когато ми съобщи диагнозата, каза Розацея Де(р)мо....... (втория термин не го запомних, но беше с Д. Явно е демодекс).

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Малко инфо и за двете нови момичета
http://russianusa.tarima.org/acne-demodex.html

# 652
  • Плевен
  • Мнения: 73
Прочетох статията към линка......Искам да питам,в нашата аптечна мрежа продава ли се крем със сяра?

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Не съм срещала, но има сапун със сяра, и вода със сяра която блика свободно на няколко места в Бг и много успокоява. Аз пия сяра, по 1 лъжичка на ден от месеци. Правих и маска със сяра на лицето, пак е ок. С миризмата...се свиква.
Погледнах вчера твоето лекарство за демодекс, не го бях срещала, защото по-често изписват соолантра. Как ти действа, подобрява ли състоянието?  Какво е маслото ти?

# 654
  • Мнения: 83
И на мен ми откриха демодекс, бях доста зле с пъпки, бях качвала снимки тук. От месец мажа с бензил бензоат и пия азатрил през ден. Определено има подобрение, кожата ми е по-гладка, но зачервявания си има.

# 655
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Зачервяванията като , че ли са по-малкото зло, могат да се коригират с малко BB или CC крем, пъпките обаче не могат. Поне при мен личаха доста .
За зачервявания можете да правите маски -примерно с пакетчета от изпит зелен чай, краставица нарязана на кръгчета, моята любима маска от кисело мляко и овесени ядки на прах. Аз пръскам и слагам компреси от вода със сяра. Ежедневно.

# 656
  • Мнения: 83
Даа а аз имах доста пъпки и нямаха скриване с каквото и да се мажех отгоре... Сега направо си харесвам кожата дори да е червеничка Grinning

# 657
  • Мнения: 7 219
А аз отидох на лекар основно заради зачервяванията. Както казах, имах някакви много ситни, направо микроскопични пъпчици, само с увеличително огледало ги оглеждах.
Лекарката ми каза, че моето в някакъв начален етап. Препоръча ми да избягвам всичко, което може да докара затопляне и оттам зачервяване на лицето - парни бани, сауни, горещи и пикантни храни, скрабове за лице, въобще търкането на лицето...
Каза да го мия мия с хума, розова вода, да ползвам слънцезащитни кремове. Както и козметика, предназначена за розацея.

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Розовата вода сме я коментирали, често при нея се случва обратен ефект. Това разбира се не значи, че при теб ще е така. Имай едно на ум за нея.

# 659
  • Мнения: 7 219
Благодаря за съвета!
Тя каза розова вода или мицеларни води за розацея.

Общи условия

Активация на акаунт