Розацея - тема 3

  • 70 603
  • 755
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 801
А така!!! Пък аз си мисля, че роза Дамасцена е нещо прекрасно за кожичката ми...

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Спирай я....

# 437
  • София
  • Мнения: 5 746
всеки сам да си прецени. за мен не е добре, но за друг може да е панацея.

Последна редакция: вт, 24 апр 2018, 06:57 от АРТЕМИС

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
О,да, така е, просто много съвпадения ми се видяха..

# 439
  • Мнения: 277
Момичета,тъй като при нашите кожи  е противопоказно ексфолирането,по какъв начин да си почистим лицето от натрупаналата се мъртва кожа:thinking:
Лицето ми е ужасно сухо ,дехидратирано и с големи пори ,ужассс .Едни кожички стърчат и белички неща от порите(така ги виждам аз)Cry
Иска ми се лекичко да я ексфолирам....
След ползването на Метроруборил A.Z (с азелаинова к-на) стана още по изпръхнала...
Вие какво ще ме посъветвате
Пускам Ви снимки на лицето ми с фон дю тен,направени преди малко на слънце .Cry

# 440
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
И мойте са така , едно към едно 😊
Пробвах с ел.четка с глава за супер чувствителна кожа, не пробвай и ти, пламнах зверски.
За сега лек пилинг без последствия правя като мия маската от кисело мляко и трици на прах.

# 441
  • Мнения: 277
И мойте са така , едно към едно 😊
Пробвах с ел.четка с глава за супер чувствителна кожа, не пробвай и ти, пламнах зверски.
За сега лек пилинг без последствия правя като мия маската от кисело мляко и трици на прах.
Между другото точно за твойта маска се сетих днес с киселото мляко Grinning  Hugи ще я пробвам .
А лечебни кремове за вече слънчевите дни  ,какво ше ползваш ?
Почти на 90% вече съм навита да почвам и  антибиотик през устата ,просто не мога повече,какво е това чудо ,какви са тези обриви Confounded

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
От лечебните кремчета най ми допадна руборил експерт 50+ оцветен, идеалната база за грим се оказа при мен. Хем лекува, хем матира, хем оцетена база 😊 Той и сс-то се сработиха перфектно при мен.

# 443
  • Мнения: 1 600
М/у другото, относно розовата вода. Ползвах я през дооооста дълъг период, но тогава не се лекувах, и, всъщност беше кошмар. Но "грешах" я на някой от кремовете, я на нещо друго. Може би наистина, освен всичко друго, розовата вода ме влошаваше. Макар, че когато се случваха "флъшове", правих маска от памучни тампони, напоени с розовата вода, и ми олекваше. Не знам, с противоречиви чувства съм.
Относно Соолантрата, някой питаше в предишните коментари за през лято. Д-р Христозов ми каза да я ползвам само вечер (както и досега), през топлото и слънчевото през деня не е било препоръчително. Но всеки сам си решава.

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Лейдис, някой да е ползвал масло от чаено дърво? Мисля да го добавя към маската за лице ама ме е страх 😊 Пък страх лозе пази 😊

Asmefin, аз питах, благодаря ти ❤

# 445
  • Мнения: 277
Армира,гледах преди известно време едни клипчета  по you tube -момичета с розацея (пъпки),та едната девойка ползваше смес от масло от чаено дърво и масло от жожоба 50/50 и беше много доволна от резултата.
И аз смятам да пробвам тази комбинация.☺

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120

Това намерих аз 😊

# 447
  • Мнения: 1 600
armira, за нищо Simple Smile Flowers Hibiscus
Относно чаеното дърво - направих грешка веднъж и аз да добавя в маска, че я и повторих, резултат беше плачевен. Повече не смея, само го слагам на някоя друга пъпка, ако излезе, но последно време не ми се налага, че бързо отминават със Соолантра. М/у другото, бях ползвала маска, подобна на твоята преди, но готова, овесени ядки с нещо си, водиха я за чувствителна кожа, много ми харесваше, после спряха да я произвеждат. Трябва да проверя, дали пак я няма в асортимента. Пробвах и домашна, с кисело мляко, но, при мен явно млякото не ми понася, опъпчвам се. Но аз имам от малка непоносимост към млечни, и избягвам да ги ям. Не би трябвало и външно да се проявява, но от 4 пъти направена маска с големи интервали м/у тях се опъпчих 4те пъти, и не ми се рискува повече.

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ооо, ще го отложа за сега това масло, в момента съм добре и на баир лозе ми не трябва😘

# 449
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте,от една седмица се маже с метронидазол ,два пъти на ден почиствам преди това с акваруборил,преди да изляза от вкъщи слагам биодерма 50 фактор.За сега подобрение не виждам (може би съвсем лееко ) Ползвала съм чаено дърво, но нямам разлика с него или без.Четох много хубави неща за маслото от таману,миля днес да го потърся.Някой ползвал ли го е?

Общи условия

Активация на акаунт