Лидл- 103- Гергьовско- първоюнска /02.05 - 31.05/

  • 163 035
  • 1 258
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 365
Благодаря за мнението за нахута, ще взема и аз, едното е отцеденото количество, затова са изписани и двете.
Peace

# 76
  • Мнения: 17 987
Напоследък любимият ми крем за торта е маскарпоне + течната сметана в червената кутийка и пудра захар. Става и стабилен, и пухкав, и много по-вкусен от сметанестите кремове Sunglasses

В какво съотношение?

# 77
  • Мнения: 1 806
Таковата-- имах спешна работа и не можах да редактирам навреме и да добавя в харесвани и нехаресвани новите предложения- записвам си ги за новата тема. Heart Eyes

А някой да даде снимка на онова "нещо" което прилича на сметана и е в синя кутия.

Взех тигана - упътването му е като за работа със самолет...

# 78
  • Перник
  • Мнения: 4 863
...А някой да даде снимка на онова "нещо" което прилича на сметана и е в синя кутия...

Търсих, но не намирам в нета. Ако не забравя, ще го снимам при следващото пазаруване  Peace

...
Взех тигана - упътването му е като за работа със самолет...
Laughing Да го прочетеш внимателно, ей!

# 79
  • In transit
  • Мнения: 11 834
Напоследък любимият ми крем за торта е маскарпоне + течната сметана в червената кутийка и пудра захар. Става и стабилен, и пухкав, и много по-вкусен от сметанестите кремове Sunglasses

В какво съотношение?
Вместо пудра захар сложете 1/2 опаковка кондензирано мляко в метални кутийки по 400г е. Става страхотен бърз крем за тирамису.

Много хубаво, че не ви хареса чоризото тъкмо ще има повече за мен.  Mr. Green Вкъщи много се тачи особено лютото. С яйца на омлет и зелен лук как върви.. Heart Eyes
Благодаря за новата тема!

# 80
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Напоследък любимият ми крем за торта е маскарпоне + течната сметана в червената кутийка и пудра захар. Става и стабилен, и пухкав, и много по-вкусен от сметанестите кремове Sunglasses

В какво съотношение?
Вместо пудра захар сложете 1/2 опаковка кондензирано мляко в метални кутийки по 400г е. Става страхотен бърз крем за тирамису.
...

Некарамелизирано млякото, нали? Лидълското е по-малко от 400 гр. опаковката - 397, ако не се лъжа. Не, че е голяма разлика, но все пак да сме точни  Wink

# 81
  • In transit
  • Мнения: 11 834
Дали се води карамелизирано не съм сигурна, но е подсладено. Единствено то е в кръгла метална кутийка. Етикета беше в червено - Пилос. Другите са редки и са в тетрапак опаковки.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Момичета, миналата седмица коментирахте таблетките за съдомиялна, но не откривам да си припомня заключнията  Mr. Green От кои таблетки бяхте доволни?

аз съм доволна от обикновените /кутията е 8 лв./, от години ги ползвам
имам средна миялна и техник ми каза, че в миялните и пералните са слага твърде много препарат, което ги поврежда - препоръча ми да чупя теблетките на две, което и правя - всичко е идеално измито

И аз ползвам от тези таблетки. Но никога не съм ги чупила. Слагам цели хем съдомиялната ми е от малките, нямам нищо повредено до момента.
Ще взема да пробвам довечера с половин таблетка. Аз от последната промоция заредих три опаковки, ако ги начупя ще ги ползвам поне година. Голяма далавера значи  Grinning

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз не намирам снимка на "сметаната" Rolling Eyes
За кремовете: ако правя със заквасена сметана, съотношението е 1:1:1 - заквасена, маскарпоне и течна /лично аз за този крем предпочитам рикота или друго крем сирене пред маскарпонето/;
ако е само маскарпоне крем - на 500гр. маскарпоне около 100гр. пудра захар и три опаковки от течната сметана. Втория крем го правя направо в миксера. Първо на ниска степен маскарпонето с пудрата захар, после добавям направо течната сметана и го пускам на 4-та от 6 степени до готовност.
Вкусът на кондензираното мляко не се ли бие с този на маскарпонето и жълтеникавият му цвят не разваля ли снежнобелия цвят на крема? Идеята ми харесва, може би ще я пробвам за някоя домашна торта, че при поръчките действам с изпитани вече рецепти да не се изложа.
Много вкусен крем става и с ваниловия пудинг - 5 пакетчета са в опаковка. Едно такова пакетче сварено с 400мл. мляко и захар и после 250-300гр. маскарпоне + 400мл. течна сметана, предварително разбита. Този крем ми е идеален за "Рафаело" торта, добавям му кокосови стърготини и филирани бадеми, пак лидълски. Изобщо, аз и за тортите си набавям продуктите почти само от Лидл.

# 84
  • Мнения: 5 067
И аз ползвам от тези таблетки. Но никога не съм ги чупила. Слагам цели хем съдомиялната ми е от малките, нямам нищо повредено до момента.
Ще взема да пробвам довечера с половин таблетка. Аз от последната промоция заредих три опаковки, ако ги начупя ще ги ползвам поне година. Голяма далавера значи  Grinning

Абсолютна далавера си е  Laughing Ще пробвам и аз така, явно ще изтрая до заплата с тази тактика  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 17 987
Благодаря за идеите за кремове  bouquet
Непременно ще пробвам някоя с ягоди  Crazy
Маскарпоне съм опитвала, рикота никога не съм  Embarassed

# 86
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
Аз да се включа за Градинските ножици - купих преди около 2 месеца, но ако се режат по-дебели клончета ножовете после се разминават и се оправя само с чука. Говоря за рязане на изндънки от храсти и разни тънки клонки.
Утре ще ходя да видя пижамите, за ядене нищо конкретно.
Детската шунка е любима на сина ми.
Има едни маслини в прозрачни кутии - ей това не мога да го ям.
Пушеният кашкавал дето го показах не е нещо особено.

# 87
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Дали се води карамелизирано не съм сигурна, но е подсладено. Единствено то е в кръгла метална кутийка. Етикета беше в червено - Пилос. Другите са редки и са в тетрапак опаковки.

Имах предвид, че вероятно го ползваш директно, без да вариш кутийката, за да се карамелизира млякото  Peace

Goldie, и аз благодаря за идеите за кремове! И аз си пазарувам продуктите за торти от Лидл, особено шоколада, но си вземам от обикновения, не готварски.

# 88
  • София
  • Мнения: 4 294
Някой взе ли от червените скаридити - дайте идея как да ги направя, почисват ли се или направо мога  да ги сложа с масло на тигана?

# 89
  • София
  • Мнения: 14 708
И аз благодаря за кремовете  Laughing

Моята миялна е малка и само половинки слагам на едно миене. Леко прорез с ножа и после се чупи като хапче. Напълно е достатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт