Отговори
# 45
  • Мнения: 3 740
Не разбирам,защо се води този коментар.Детските градини пълни ли са с деца? Това и със затворени очи се вижда,че е така.Ние имахме възможността да си купим жилища, всички знаем на каква цена се купува то!Аз лично потърсих и веднага настаних моята дъщеря в частна детска градина.Как ли пък няма да се моля в държавна,да спонсорирам, там където са ги наблъскали един върху друг,да мъча детето си.Имама усешането,че в този сайт много от нас чешат агресивността си и непременно тикат децата си там,макар и да няма места,за да има какво да критикуват,за да се чувстват значими.Нвка бъдем обективни!!!!!!!!!!!!!!!

Смяташ, че обективно всеки може да даде детето си на частна градина? Или аз нещо не разбирам... newsm78

# 46
  • Мнения: 9 990

..............................................

Почти всеки път споделям мнението на Съдията по повод детските градини.И сега е така.Дори и в старите квартали/ Борово, Бъкстон, Иван Вазов/ се застрои неузнаваемо и продължава.Дреме ми кой колко пари има и знам много добре как се купува жилище на скромната сума от 700-800 евро за квадрат в тези райони.Не това се коментира сега/ визирам мнението на облисковарара/Нито кой може да си позволи частна ясла.Ако трябва да сме обективни-за тези 3 квартала например, които споменах-частните градини са само 2, тъй че ако всички имахме пари-пак щеше да е трагично положението.Защото частните предлагат и по-малко места и групи все пак.Агресия тук не виждам.
Драмата с приема идва именно от факта,че София /и други-Вар4на, Пловдив може би-там нямам наблю-
дение/ се пренасели, застрои се невероятно гадно, обезличиха се квартали.И нито една нова сграда за детска градина.Само жилищни и офис-сгради.Агресията ми е не към идващите да живеят тук и купуващи апартаменти като за световно/ иамт-дават/ а към тези управници, които допуснаха това да стане по този начин и безконтролно се строи до ден днешен.То градинки не останаха-вие искате детски градини!Ей към тези хора ми е агресията ако има такава...иначе аз съм съпричастна с персонала на градината на детето ми и ги подкрепям в трудният път.

# 47
Съгласна съм с това,което   споделяш Пенелопа, но ще се съгласиш,че    90% в мненията  търсят вина за неприемането  в детските заведения и служителите в тях.Като ,че ли са скрили местата  и те са толкова много,че да удовлетворят всички кандидати.Положението,в което се намират не е най удобното за тях,както  и за родителите,да не говорим за децата в препълнените групи.
Ако има проблеми между  родители и служители,то следва откровено да поставят своите виждания и да стигнат до консенсус  по отношение на детето и неговото отглеждане и възпитание.Родителя  и учителя са двете страни,които имат изключителна роля за възпитанието на детето.До тук не срещнах едно негативно мнение  за децата от служител на детска градина,което означава,че те приемат с любов децата,въпреки техните огромни различия,но непрекъснато чета негативи по отношение на детските градини и училищата.Имам усещането,че там работят пълни идиоти в агресивна фаза,готови  само за психиатрията.Това се отразява и в пресата.Нереално се афишираше в близкото минало,че в детските градини няма  деца,което не беше за всички градини и училища в страната,ако се справим със статистиката,т е аз апелирам в изказванията да не се намесва така сериозно нашата емоция,лична тежест и лично виждане не претърпяло никакво развитие за обективност,която се реализира в агресия ,насочена към тези срещу нас,независимо кои са./това звучи в много от форумите/Така трудно ще изградим демократично общество.Нека  потърсим опита на демократичните страни,които в уменията за общуване са на светлинни години от нас и може би по това се различваме от Европа и скоро няма да я стигнем, не само ние-родители и учители,но и нашите журналисти,които много често търсейки бума и сензацията ни насочват едни срещу други.Характерно за тези общества, е че непрекъснато търсят допирните точки и позитивизма за корегиране на слабостите,а не агресията.Нашата агресия дълбоко се загнездва в съзнанието на нашите деца и като модел на поведение,затова виждаме толкова  много агресия,масова в нашето общество.

# 48
  • Мнения: 9 990
Така е, съгласна съм Hug

# 49
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Единственият ми , но за сметка на това огромен проблем, е 2-та месеца ваканция. Да има дежурни градини, но не бих искала да стресирам излишно детето. А и  се разбира коя градина ще е дежурна, след като си казал дали ще ходи и си предплатил. Много тъпо!

# 50
  • Мнения: 1 416

Лора, ти си дошла да живееш в нашите околии:). Добре дошла.


Добре заварила, Ню!  Grinning
Още не мога да свикна с пустия "Люлин", но няма как - такъв си е чергарския живот....  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 1 416
Така...
Значи от вашите мнения излиза (както мисля и аз), че всъщност проблема е в недостига на места в ОДЗ-тата, а не в недобросъвестните им ръководители. За съжаление, това прозрение няма да ни реши проблемите...
Аз със сигурност ще се обърна към Столична община, за да обяснят как и кога ще разрешат тази неприятна ситуация. ..
Ще пробвам да включа, ако ще и с няколко думи, два основни проблема, които визирате - 2-месечната ваканция и недоразуменията с работното време на градините и сърдитите лелки...  Laughing
Благодаря на всички за отзивчивостта! Материалът би трябвало да излезе в четвъртък...  Peace

# 52
  • Мнения: 22 922

..............................................

Почти всеки път споделям мнението на Съдията по повод детските градини.И сега е така.Дори и в старите квартали/ Борово, Бъкстон, Иван Вазов/ се застрои неузнаваемо и продължава.Дреме ми кой колко пари има и знам много добре как се купува жилище на скромната сума от 700-800 евро за квадрат в тези райони.Не това се коментира сега/ визирам мнението на облисковарара/Нито кой може да си позволи частна ясла.Ако трябва да сме обективни-за тези 3 квартала например, които споменах-частните градини са само 2, тъй че ако всички имахме пари-пак щеше да е трагично положението.Защото частните предлагат и по-малко места и групи все пак.Агресия тук не виждам.
Драмата с приема идва именно от факта,че София /и други-Вар4на, Пловдив може би-там нямам наблю-
дение/ се пренасели, застрои се невероятно гадно, обезличиха се квартали.И нито една нова сграда за детска градина.Само жилищни и офис-сгради.Агресията ми е не към идващите да живеят тук и купуващи апартаменти като за световно/ иамт-дават/ а към тези управници, които допуснаха това да стане по този начин и безконтролно се строи до ден днешен.То градинки не останаха-вие искате детски градини!Ей към тези хора ми е агресията ако има такава...иначе аз съм съпричастна с персонала на градината на детето ми и ги подкрепям в трудният път.
Съгласна.Само да добавя,че няколко мои познати дадоха децата си в частни градини и не са доволни.Някои ги преместиха децата си в държавни.Не стваше въпрос за парите,я за качеството на въпросните частни градини.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 867
излезе ли статията?

# 54
  • Мнения: 1 416
Да, излезе...
Ще има серия от материали, които да коментират детските ясли и градини. Засега се започва само с недостига, после ще пишем и за условията (които явно са по-големия проблем), ама знам ли кога ще дойде ред - все пак, политиката винаги е на почит във вестните, а за другите теми - когато и ако остане време...  Confused
Мерси на всички за мненията!!!!!!!!  Hug

Моля, модераторите за заключат темата!

Общи условия

Активация на акаунт