Пролет вече стана, а ОКТОМВРИйче все повече издува коремчето на мама!-Тема 5

  • 30 514
  • 732
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 68
Purple и аз наблюдавам таз линия кога ще дойде както си трябва 😁 нее е като в рекламите хуубава изразителна ... Значи не съм единствена
 Party Keitihope незнам за 28ма и ФЕ  newsm78 или поне не съм чувала. Попринцип сега се прави меджу 18 и 22 г.с.

# 631
  • Мнения: 4 005
Нямам линеа негра на коремчето. Simple Smile
При някои жени изобщо не се появява до края.

# 632
  • Мнения: 349
Аз вчера забелязах моята, съвсем леко започва да се вижда, започва от пъпчето надолу... ама много е симпатична  Laughing
А момичетата ходили на 2ра ФМ ще кажат ли дали са им правили скрининг на нея?

# 633
  • Мнения: 18 519
И аз нямам още линеа негра. Има време да се появи. Предния път бая време избледняваше, а на небременно коремче не е най-красивото нещо, така че не държа пак да я имам.

# 634
  • Мнения: 35 129
Сега като споменахте ФЕ още повече се замислям да запазя час в Щерев. Така и така и така ще ходя на морфология, да ги съчетая

# 635
  • Мнения: 627
Здравейте, мами и честит празник! Докато осане време да се включа и вие сте изписали темичката Simple Smile Аз бях в петък на 2 ФМ при доц. Димитров във Фемина - София. Огледа юнака много подробно и каза, че изобщо няма нужда от даване но кръв за БХС. Още повече, че първите резултати бяха добри. Вече съм в 20 + г.с., имам си манго според приложението на терефона:)
 Напоследък не усещам същото напрежение в гърдите, както преди. Така и не ме заболяха много досега. Усещах само леко напрежение и по-чувствителни зърна, но последните дни са се успокоили, но не са спаднали. При някоя да се случва същото? Дали да се притеснявам от изчезващо неразположение? И гаденето намаля най-накрая!!! Повръщам още, но поне е през около седмица Simple Smile
Следващият ми преглед е чак 8 юни при ЖК. Не знам как ще издържа дотогава. Все още не ме рита много силно, усещам го понякога в областта под пъпа, най-вече по обяд и вечер. Но е като пукащо се балонче, а все очаквам повече за тези седмици. Вие как си усещате бебчетата? Засилиха ли се ритниците? Simple Smile

# 636
  • Мнения: 4 005
Аз да си кажа линеа негра не ми е фаворит и предпочитам да я нямам.Повече ми харесва бременен корем без такива допълнителни екстри.

Тони,на мен гърдите ми са все така напрегнати с болезнени зърна и аз съм 20г.с.Никакво гадене и повръщане съм нямала,така че всеки със симптомите си.След 4 месец отшумявали симптомите по принцип и тогава идва ред на другите признаци. Grinning

# 637
  • Мнения: 68
Мамита усещам как ще има затишие пред буря  Joy . Гърдите вече са окей, няма напрежение само около зърната има болчица. До сега само веднъж съм повръщала и на 2 пъти ми се сгаждаше . Добре, че го нямам този проблем още от началото. Болките една идея понамаляха и вече но-шпа е само при нужда а не по 6 на ден 😂 ритниците не са се усилили аз съм 18+3г.с. Но имам усещането как всички симптоми ни изчезват по малко и се готви бурята  Laughing . А пък дано всичко е като приказка

# 638
  • Мнения: X
Аз имам съвсем лека линеа негра от пъпа надолу, едва забележима е.
Гърдите цялостно не, само зърната ме болят и са ми напрегнати. Не съм повърнала нито веднъж, но гадене си имах до 12-13 г.с.
За ФЕ - аз също си мислех, че първо се ходи на ФМ и ако там се види индикация за проблем, се препраща към специалист по ФЕ.
От вчера почти не усещам малкия и ми е малко притеснено, а знам, че не трябва. Но наближава и ФМ в неделя, а аз преди преглед яко започвам да се вкарвам във филми и да си внушавам, знаете ме, че не съм съвсем наред Blush

# 639
  • Мнения: 1 092
Нямам линията на корема, но и предпочитам да я няма, още повече, че не е задължително условие при всички  Mr. Green
Гърдите ме боляха първите месеци, от 9 гс насам, когато лежах в болницата, спряха да болят, само наедряват, но не много. Зърната ми обаче са огромни  Shocked Blush но преди това бях с доста малки гърди, сега се чувствам по-женствена  Grinning
Жанче, и аз имах такъв ден малко след като бях почнала повече да я усещам бебка, цял ден не се беше обадила и щях да полудея накрая. Е, после се размърда и се успокоих, а сега даже и графика й знам, с много малко отклонения е  Mr. Green Спокойно, всичко е наред с бебо и скоро ще те бутне  Hug

# 640
  • Мнения: 1 102
Лизиии, аз на 26.05 ще се редя от 7.30 пред проф.Балев кабинета за втората ФМ  та искам да те питам как протича прегледа при него, прави ли диск с видео, снимки? Понеже и моя мъж го няма, чакам да си дойде кюли и искам да го изненадам Simple Smile Също така прегледа 3д ли е или 4д, всъщност не.знам и разликата каква е. Надявам се само всичко да е наред. Все се притеснявам. Иначе бебчето усещам доста странно понякога, все едно прави кълба и ми опъва коремчето хахах. Поздрави на.всички мами  Hug
А за другия четвъртък, варненки, може да направим среща в мола Simple Smile

silver_sea, професора гледа на 3D ехограф. Не, не дава диск, но дава снимки - няколко на различните части от тялото. В тази седмица обикновено разпечатва обиколка на глава, стомах, крак, ръчичка и такива неща. Гледа много обстойно, не обяснява в началото много, но накрая всичко казва, което те вълнува. В интерес на истината е известен като неразговорлив, но на мен винаги ми се е падал в настроение и ми е разказвал всичко, даже се е шегувал  Laughing Разликата между 3D и 4D ехографите е, че на първия тип се гледат органите на бебето (като рентген), а на другия се вижда как изглежда бебето реално.

Момичета, много сте активни, вчера сте изписали света! Браво, поздравявам ви за активността Grinning
Аз имам линеа негра от пъпа надолу. Все още не много контрастна, но и спървата бременност ми излезе не особено ярка.
При мен пък се появи сърбеж - гърди, корем, ръце - дали е от разтягането на кожата не знам, но е адски неприятно. newsm78

# 641
  • Мнения: X
Кети  Hug
Спомням си много добре, че и при теб беше същото, та си знам, че не трябва да се тревожа. По-скоро се спичам за предстоящият преглед и си внушавам калво ли не  ooooh!
Лизи, аз също имам сърбеж, особено на корема. Все си мислех обаче, че е от фраксипарина, който си слагам там, но явно не е и наистина е от разтягане на кожата. Ще вадя кокосовото масло, а толкова мразя да се мажа и да ми е мазно... Sick Ама явно няма начин и ще почвам. Маста няма да я преживея, но с маслото ще трябва да се прежаля.

# 642
  • Мнения: 4 005
И моят малчо онзи ден ми изкара акъла от обяд до вечерта като не го усещах да мърда.Но вчера си навакса със силни ритничета и крушета. Laughing Бебчо е от едната крайност на другата-или ще е много кротък и ще спинка или карате ще играе,средно положение няма.

# 643
  • Мнения: 26
Много благодаря за отговора, Лизи. Е дано и при мен малко да поприказва, че и без това на ЖК-то нищо не казват Simple Smile
При мен линията е едвааам забележима, но дано не се появява много много.
Чувствителността на гърдите понамаля, зърната не ме болят, повръщането премина, яденето се завърна с пълни сили, мога вече да.кажа, че съм човек отново  Joy 

# 644
  • Мнения: 1 102
Стефи, знаеш ли и при мен е така. Има дни, в които направо е лудница, много активно рита, почти по цял ден. А вчера, например, почти не го усещах. Естествено, че и аз почвам да се тревожа. Но трябва да имаме предвид, че те понякога се завъртат и към задната стена на матката.

Сега гледам утрешната лекция в МОЛ Варна - има ли някой желаещ за нея? "Първи грижи за новороденото в болницата и у дома". Моят преглед е следобед, мога да се организирам за лекцията сутрин, хем баткото ще си поиграе на воля в детския кът - любим му е! Хайде да пием по кафе, идния четвъртък е Деня на детето и не знам дали ще имат лекция. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт