Има ли и други майки, които спят с детето си?

  • 10 762
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927
Цитат на: vedrra
Ами повечето, които пишете сте с едно дете. С едно дете е лесно да се съобразяваш.  А ако сте с две деца с малка разлика във възрастта? Или с повече деца Grinning ? Как да гушнеш едното, а да пратиш другото до си ходи в стаята Cry ?
 .


kato си родим другото, тогава ще му мисля Grinning

# 31
  • Мнения: 1 413
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...
А по темата - нашите бонбони спят в детската - нали затова сме положили толкова усилия да им създадем просторен дом...да спят 4 човека в едно легло хич не е здравословно.А и нашят тати смята, че мама и татко трябва да си спят в своето легло, за да си говорят за свои си неща Wink и да поддържат топлите семейни отношения-неговите собствени родители са започнали да спят отделно след раждането на по-малкия му с 13 години брат и повече не са се събрали в едно легло.

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: me4tiza
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...



Виждам, че не се включваш често, но може би четеш, знам ли, това за храненето сме го дъвкали 100 пъти. Не си на подходящото място просто, тук има майки, които кърмят през нощта 2 годишни деца.
Така, че няма да разбереш.....

# 33
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
Цитат на: me4tiza
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...



Виждам, че не се включваш често, но може би четеш, знам ли, това за храненето сме го дъвкали 100 пъти. Не си на подходящото място просто, тук има майки, които кърмят през нощта 2 годишни деца.
Така, че няма да разбереш.....


то да ти кажа и аз не разбирам кърменето на 2 годишни деца нощем... ама... всеки си преценява сам за себе си....

# 34
  • Мнения: 3 479
Чак Макаренко не съм, но държа да има ред по отношение на спането. Всеки в леглото си. Винаги съм държала на това, но правя изключения при нужда - болест или някакво страхово състояние, но за кратко.

Да ви кажа, бях потресена от разказа на една колежка, която спеше с дъщеря си до около 12 годишната й възраст. И една вечер дъщеря й й казала `Аз отивам да си спя вече в стаята, а вие с тати можете да бъдете вече нормално семейство`.
Нямам думи с които да го коментирам.

# 35
  • Мнения: 397
Моят син е много спокоен - заспива към 10 ч. вечерта и се събужда в 6 сутринта. Имаше един период, в който спеше при мен - от моята страна на леглото, но сега си спи в кошарата, която е долепена до леглото и може да ме вижда всеки път, когато се събуди - оставяме една нощна лампа светната през цялата нощ. Така си казвам, че имам двама мъже от двете си страни - Сашко и баща му. Grinning Когато го кърмя, го взимам при мен, понякога заспивам и той остава в нашето легло. Но дори и не съм помислила да изгоня мъжа ми от леглото. Спомням си навремето майка ми гонеше баща ми в кухнята. Определено мисля, че не е хубаво детето да застава на първо място пред бащата. А и доколкото знам психолозите също са на това мнение - майката и бащата са партньори - именно бащата е този, на когото може да се опре майката, а детето се нуждае от любовта и на двамата и от любовта между двамата. А бащата също е човек и се чувства изоставен и наранен, когато го изгонят и мисля, че започва да ревнува при едно такова системно пренебрегване, поне така се беше получило в моето семейство. Мисля, че отношенията между бащата и детето ще бъдат много по-добри, ако първият не бъде пренебрегван за сметка на втория.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
Цитат на: me4tiza
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...



Виждам, че не се включваш често, но може би четеш, знам ли, това за храненето сме го дъвкали 100 пъти. Не си на подходящото място просто, тук има майки, които кърмят през нощта 2 годишни деца.
Така, че няма да разбереш.....


то да ти кажа и аз не разбирам кърменето на 2 годишни деца нощем... ама... всеки си преценява сам за себе си....


да оставим това настрани без коментар, защото Темата е за нещо съвсем различно. Wink

# 37
  • Мнения: 6 029
Цитат
да оставим това настрани без коментар, защото Темата е за нещо съвсем различно.


тогава да пиша по темата

дъщеря ми спи от 6 месечна в отделна стая
от както спи на нормално легло става сама и идва при нас. ако това се брои за спане с дете - понякога спим с Теди:). Когато е болна, има хрема, кашля се буди абсолютно всяка нощ между 2 и 4 часа и пристига при нас. ако много се върти и рита я пренасям да спи в нейното легло. Ако не - си спим така до сутринта. Когато спре да се буди и да идва нощем разбирам, че вече е здрава:)

# 38
  • Мнения: 372
При нас ситуацията е следната.Баткото до  две години и нещо си спеше в кошарката и никога не съм го вземала в нашето легло.Страхувах се да не му направим нещо ,а и той си спеше кротко.Но после започна страшно много да се събужда през нощта и да плаче.Много е чувствителен и емоционален и всичко което му се е случило през деня го сънува вечер.А да не говорим ,че непрекъснато е отвит и не трае одеало.Сутрин се чувствах пребита от нощното будуване и затова го преместих при мен,а тати на неговото легло.Малкия си спи в кошарата,а баткото при мен.Но така ме устройва не мога цяла нощ да редувам единия ,другия.А мисля да ги преместя в отделна стая поне след една година ,ако не ми хареса да ги гушкам и двамата в леглото. Grinning

# 39
  • Мнения: 1 413
Наистина, предимно чета, защото не обичам много да давам мнение - в крайна сметка всеки взима най-доброто от своя гледна точка решение в конкретна ситуация, но има неща,които не мога да приема. Разбирам обаче, че измествам темата, а и не е нужно да се спори пак за нещо дъвкано. Спирам за нощното хранене...

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 383
А какво правите когато таткото много хърка? Аз и малката засега спим на спалнята, таткото гледа до късно телевизия в другата стая и обикновено заспива там  Embarassed Някой път идва при нас в спалнята, но не мога да заспивам от неговото хъркане и само го ръчкам да се обръща... много е неприятно. Заради малката и нейното постоянно отвиване се събуждам поне десетина пъти на нощ, а когато тя спи - таткото ми пречи  Imp
Направо е ужасно и незнам какво да направя... още повече че става студено и ще трябва да се събираме в една стая...

# 41
  • Мнения: 6 029
Цитат на: sve
А какво правите когато таткото много хърка?


ръгам го, скубя го - ей такива работи

# 42
  • Мнения: 811
Според мен има важна причина децата след 2 год. възраст да са в друга стая - сексуалния живот на родителите. Мисля, че в тема Бисерчета съм писала, кога отделих Дари.

Имам нагледен пример. Дете на 5 год., което спи при мама и тате /явно е ставало неволен свидетел на "нощния живот"/ си играе с Кен и Барби експериментирайки различни "пози". Това не е единственото отклонение в поведението му, но толкова ме е яд на майката, че чак не ми се пише.

Ако трябва да избирам между Макаренко и подобно безотговорно поведение - САМО МАКАРЕНКО  Sign Exclamation

# 43
  • Мнения: 6 029
Цитат на: dari
Според мен има важна причина децата след 2 год. възраст да са в друга стая - сексуалния живот на родителите. Мисля, че в тема Бисерчета съм писала, кога отделих Дари.

Имам нагледен пример. Дете на 5 год., което спи при мама и тате /явно е ставало неволен свидетел на "нощния живот"/ си играе с Кен и Барби експериментирайки различни "пози". Това не е единственото отклонение в поведението му, но толкова ме е яд на майката, че чак не ми се пише.

Ако трябва да избирам между Макаренко и подобно безотговорно поведение - САМО МАКАРЕНКО  Sign Exclamation


просто не е истина колко си права....

# 44
  • Мнения: 312
И аз съм против спането при мами и тати. Пробвах онази нощ да сложа Мона при мен, защото се будеше през половин час, но тя отказа да спи и в моето легло, явно при нас този номер не минава. Чувала съм от мои приятелки, че колокото по - късно се започне с ученето детето да спи само, толкова по-трудно става.

Общи условия

Активация на акаунт