Име за втората ми дъщеря.

  • 5 318
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
Така е ,но искам след време да си харесват името.Аз се казвам Северина рядко срещано име и изобщо не ми харесва.

# 16
  • Мнения: X
Магдалена. Йоанна и Магдалена.

# 17
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Йоанна е древно, одухотворено име, което напоследък е станало модерно, но не губи силата си.

Помислете за друго такова име, свързано с християнската вяра. Например Мария, Магдалена, Елена, Елисавета...

Ето, част от изброените са взети от тук.

От горните Елена най-много хармонира с Йоанна. Магдалена също ми харесва, може да се съкращава на Маги.

БТВ, Северина е страхотно име, родителите ти явно са фенове на Диана Експрес Wink

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 13:38 от Мяуче

# 18
  • Мнения: 5
Йована, Йованна Hug

# 19
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Това е вариант на същото име. Peace

# 20
  • Мнения: 2 843
Наистина не е добра идея да се търси сходност и римуване; трябва според мен да има индивидуалност. Предложеното Стела ми харесва. Нора също ми допада - драматургично, Ибсеново име.

# 21
  • Мнения: 52
Ще изберем едно от следните имена : Виктория,Елена .Благодаря ви !

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Пропуснах...
Така е ,но искам след време да си харесват името.Аз се казвам Северина рядко срещано име и изобщо не ми харесва.
Много пъти съм писала, че туй, дали децата ще си харесват имената, е наполовина Божа раЛта, наполовина - раЛта на родителите, доколкото те могат да внушат на децата, че името е специално.

Аз например съм Мария и цял живот не харесвам името си (просто ми е чуждо, не че не е хубаво) и едва напоследък (на 42 г.) започнах да го приемам, но никога няма да го почувствам като свое.

Дали всички така усещат имената си, като нещо отделно, несвързано? Едва ли.

# 23
# 24
  • Мнения: 3 127
Божана

Анжела

# 25
  • Мнения: 30 802
Нека са различни, та някой ден като ги викаш, да не си правят и двете оглушки с извинението- мислех, че викаш сестра ми:)

# 26
  • София
  • Мнения: 1 410
От имената, на които сте се спряли, съм 100% за Елена! Simple Smile
Иначе Йоанна много си отива и с Даяна например. И комбинацията с Магдалена също ми звучи доста добре!

Виктория е много масово напоследък. Всяко второ момиченце е Виктория, Сияна, Дария, Никол..

# 27
  • Мнения: 5 259

Дали всички така усещат имената си, като нещо отделно, несвързано? Едва ли.
Усещат ги така основно през пубертета, когато започват да си задават въпросите "Кой съм аз?" и "Какъв съм?". В някакъв момент човек открива и опознава себе си и се приема.

# 28
# 29
  • Мнения: 18 562
Даяна, Ивана, Емилиана  Heart Eyes

Цитат
Всяко второ момиченце е Виктория, Сияна, Дария, Никол..

абсолютно,имам чувството, че само това се избира масово,иначе наглед не лоши имена са, ама масовостта им ги прави банални до втръсване Peace

Общи условия

Активация на акаунт