ДУБАЙ - тема 13

  • 131 687
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 326
За Миракъл Гарденс се плаща само на касите на място. По спомен 40дирхама- около 20лв.
Ние си купихме комбо билет за Бурдж Кхалифа +Дубай аквариум за 180дирхама, около 80лв.
- така пише на сайта, но за кулата в не прайм часовете. И двете трябва да се посетят в един ден независимо в каква последователност. Тук ме посъветваха първо кулата(ние бяхме в 14:30) и после си се мотахме в акваруима. Между другото там много ни намамиха със снимки в албуми и нали сестра ми е мека мария та се обзаведохме и с такива Laughing  Mr. Green
И не попитано, но някой може да го вълнува. Wink Сестра ми купи от 1 сайт за ваучери( не помня кой точно, но мога да проверя) за 100$ обиколка на Абу Даби + "сребърен"билет за ферари уорлд. Аз много държах да го посетя и не съжалявам, но аз си падам по екстремното  Laughing

# 376
  • Мнения: 88
Благодаря ви много бяхте ми полезни. А как са там цените можем да си позволим около 1400лв.-3000-3100 дирхама местна валута. Поне така ми го изчисли валутния калкулатор. За 7 дена ми се струва, че няма да смотнем Sad

# 377
  • Мнения: 1 326
Аз мисля, че ще ви стигнат. Особено ако си платите екскурзиите предварително. Но и другите да се включат.

# 378
  • На зелено
  • Мнения: 655
Ако платите нощувките и забележителностите предварително, би следвало да ви останат отворени само разходите за храна и транспорт. Направете си един ексел файл с разбивка на разходите, като сложите и извънредни. Не знам къде смятате да се храните, но ако пазарувате в м-н, отворете страницата на Карфур и се ориентирайте. Същото важи и ако се храните в р-т. Заложете средни суми. Как смятате да се предвижвате там> с наета кола или с метро?

# 379
  • Мнения: 88
С метро и автобуси, със сигурност ще платим екскурзийте преди да заминем. Смятам да взема ваучер за 124 етаж на Бурж Халифа, аквариума и миракъл гарден, но за нея входа се плаща там на място до колкото разбрах. Сафари друг път, когато бюджета е по-голям. Водопадите, плажа, мола и самия град мисля сами да обиколим с помоща на мапса Grinning Разбрах и за някакви ваучери за плуване с делфини, но от къде?  От къде си купихте билети за атракцийте в Дубай и цената, предполагам е за човек. Съжалявам, че ви разпитвам толкова, но сте ми полезни.

# 380
  • Мнения: 1 326
Ние си купихме ваучер за сафари за по 75 дирхама.  Не мисля, че е голям харч, но вие си преценявате колко ви е "важно" Simple Smile Peace

# 381
  • Мнения: 88
Такава цена е наистина приемлива от кой сайт ги предлагат аз попадам на оферти минимум по 40 долара на човек. Явно си трябва наистина голямо разучаване както и със самолетните билети докато не писах тук мислех и попадах на цени все на 1000лв. на човек. А сега вече знам, че мога да намеря и за 400лв. на човек в двете посоки.

# 382
  • Мнения: 1 326
https://www.cobone.com/en/deals/dubai/search?query=desert+safari
мисля че и в www.viator.com имаше оферти
Имаше и още един, ама сега пусто не мога се сетя.
За Абу Даби взехме билетите от тук: www.getyourguide.co.uk

# 383
  • Мнения: 88
Много благодаря, това са доста по-добри цени от тези, които гледах аз.

# 384
  • Мнения: 2 730
Здравейте, и ние най-накрая живот и здраве ще посетим Дубай началото на март. Решихме да е организирано с група, по спокойни щ се чувстваме, като за първо посещение. Виждам, че тук повече се обсъждат самостоятелно организираните посещения, но искам и аз да попитам неща които ме интересуват. От допълнителните екскурзии избрахме сафари, Абу Даби / въпреки че според някои е само една джамия/, Бурдж Кхалифа и Дубай Мол ще го пропуснем, като до мола и фонтаните предполагам където и да сме настанени ще можем да се придвижим и да ги посетим сами, а изкачването на Бурдж Кхалифа за нас не е от значение. Имам чудене за другата екскурзия и ще помоля тук да ме посъветвате, кое да избера  морска разходка в Арабският залив с Вип яхта или круиз и вечеря на традиц. арабска лодка Доу. Какво представлява тази лодка?

# 385
  • София
  • Мнения: 4 714
Изберете разходката с яхта от Дубай марина. Панорамата е разкошна.
Круиза по крика с лодка + вечеря не е нищо особено. Не се вижда почти нищо, един час стоите в лодка и похапвате, а щом сте и с агенция, хич не ми се мисли цената на която я предлагат. Hug

# 386
  • Мнения: 2 730
Изберете разходката с яхта от Дубай марина. Панорамата е разкошна.
Круиза по крика с лодка + вечеря не е нищо особено. Не се вижда почти нищо, един час стоите в лодка и похапвате, а щом сте и с агенция, хич не ми се мисли цената на която я предлагат. Hug
Ахааа така ли да направим? Аз по клонях към лодката и вечерята, като си мислех, че панорамата ще е по красива по този Арабски залив/нали не съм запозната/. А то излиза, че с яхтата се минава по красотите. С нея минава ли се  покрай Бурж Ал Араб ?

# 387
  • София
  • Мнения: 4 714
Да, с яхтата се минава покрай Бурж Ал Араб. Simple Smile

# 388
  • На зелено
  • Мнения: 655
Само една джамия....но каква само. Не знам каква е цената за там от агенцията, на мен ми бяха дали от Дубай 70$, все пак го посетихме самостоятелно. Красотата не може да се опише с думи. Човек мълчи и се опитва да попие колкото се може повече. Ако не искате да обличате абая от там, бъдете с дълги панталони, блузи и си носете шал за главата.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Здравейте, искам да попитам дневния пас за всички видове транспорт ли важи и как се смята - до полунощ или 24 часа от първото използване на паса?

Общи условия

Активация на акаунт