С какво ви дразнят свекървите- 82

  • 67 946
  • 802
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Джули,тая да не е бабата гъркиня....И аз имах една такава важна гръцка бабеса(майката на майката на мъжа ми).Като бях млада булка и като се обади и каже,че ще идва,тя не търпи отказ...защото ако и откажех ставаше смъртно обидена ....Какво приготовление и оправяне падаше в къщи за нея- ще речеш,че министър ще идва.Много я интересуваше как съм наредила дома,кое как ми е,навсякъде надникваше.....и въобще...пълна инспекция.А и почерпката и поднасянето трябваше да са на ниво.... Embarassed hahaha
Е, е на такива особи никога никак не съм се връзвала....    Laughing   и от инспекция за определяне на звезди Мишлен да минат преди нея, пак няма да й угодят и все ще намери кусур за критикуване.
Затова, никакъв зор, посреща се както на мен ми е кеф, не на НЕЯ.    Mr. Green
Като не й харесва, о.к., да несе самопоканва и да не идва да си трови нервите с моето безхаберие.   Laughing
Аз проблем нямам...     Joy

# 136
  • Мнения: 1 701
Уж българите сме прочути с гостоприемството си.
Ние хич не сме гостоприемни, скапани сме от работа и с две малки деца, като започнем да оправяме в едната част на къщата, в другата вече е хаос и разквърляно. Хич не сме за гости. А вечер като се прибера, хапваме, къпя децата и айде и 4-мата по леглата още в 8 и половина- 9 най-късно.
Събота и неделя се събуждаме към 9 часа, правя палачинки, излизаме да пазаруваме, или басейн ако е топло времето. Следобяд докато децата спят се запова с къщната работа- мъжът ми градината, аз чистя, в неделя гладя дрехите на всикки за седмицата и така седмицата минава. Отпочивам си единствено, когато сме на почивка и за това като имаме отпуска веднага пътуваме или летим. Наготвено ти е, няма да чистиш, само игра с децата по цял ден.

# 137
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Свекървата би трябвало да се обади и да попита ,дали е удобно да дойде със сестра си.
Аз също смятам,че това е въпрос на елементарно възпитание.

# 138
  • София
  • Мнения: 24 839
Хич не сме за гости. А вечер като се прибера, хапваме, къпя децата и айде и 4-мата по леглата още в 8 и половина- 9 най-късно.


Пак нещо се размина, та да питам.
Нали започна при мъжа ти, за да можеш да работиш до обяд, пък сега- чак вечер се прибираш и нямаш време за нищо!? newsm78

# 139
  • Мнения: 9 363
Хич не сме за гости. А вечер като се прибера, хапваме, къпя децата и айде и 4-мата по леглата още в 8 и половина- 9 най-късно.


Пак нещо се размина, та да питам.
Нали започна при мъжа ти, за да можеш да работиш до обяд, пък сега- чак вечер се прибираш и нямаш време за нищо!? newsm78

Недей пита, моля те. Сега ще трябва да измисли нова версия.
Аз пък се учудих, че такъв самоуверен човек като нея, се притеснила от едно гости, защото щяла да я разнася сестрата на свекървата, ако правилно съм разбрала, колко било бедно у тях, колко била дебела и т.н., сякаш въпросната сестра не знае какво е положението. И не знае, че Пеперудата с мъжа ѝ издържат свекърите или само пари за харчене им даваха. Да, бе. Голямо Добр'утро тази гостенка, чак роднините не си знае на какъв хал са.

# 140
  • Мнения: 615
Моята свекърва много обича да прехвалва дъщеря си и децата й...

По нейните думи излиза, че само дъщеря й е най-умната, най-работливата... Същото и за децата й...само те са най- учените...гении направо, останалите патки пасат...   Rolling Eyes

Хубаво, че не се налага да я слушам...

# 141
  • Мнения: X
Нали знаеш приказката за най-хубавото гардже?

# 142
  • Мнения: 1 701
Хич не сме за гости. А вечер като се прибера, хапваме, къпя децата и айде и 4-мата по леглата още в 8 и половина- 9 най-късно.


Пак нещо се размина, та да питам.
Нали започна при мъжа ти, за да можеш да работиш до обяд, пък сега- чак вечер се прибираш и нямаш време за нищо!? newsm78
Няма проблем да ти отговоря, в момента имаме голям проект и работим и двамата доста повече, но допълнителните часове след приключване на проекта ще ни ги дадат като доплнителна отпуска, аз не можах да откажа. Мъжът ми е шеф на отдела и работата, която аз върша е специфична и няма кой да ме замести.
Моментно състояние е.
Не съм започнала при мъжът ми само за да се прибирам на обяд, а и защото когато децата се разболяват мога да си работя от вкъи без проблем и шефа на отдела няма да ми каже и копче, защото децата са и негови! Тази година толкова много боледуваха и двете деца, че повече вкъщи стояха отколкото на градина, но от около месец и половина са здравички, но да видим докога ще е така.

# 143
  • Мнения: 1 701
Моята свекърва много обича да прехвалва дъщеря си и децата й...

По нейните думи излиза, че само дъщеря й е най-умната, най-работливата... Същото и за децата й...само те са най- учените...гении направо, останалите патки пасат...   Rolling Eyes

Хубаво, че не се налага да я слушам...
Моите свекъри са така, всеки си има по един племенник и племенничка любимец от своята си страна и така ги хвалят, ще кажеш че са им деца.

# 144
  • Мнения: 1 701
Хич не сме за гости. А вечер като се прибера, хапваме, къпя децата и айде и 4-мата по леглата още в 8 и половина- 9 най-късно.


Пак нещо се размина, та да питам.
Нали започна при мъжа ти, за да можеш да работиш до обяд, пък сега- чак вечер се прибираш и нямаш време за нищо!? newsm78

Недей пита, моля те. Сега ще трябва да измисли нова версия.
Аз пък се учудих, че такъв самоуверен човек като нея, се притеснила от едно гости, защото щяла да я разнася сестрата на свекървата, ако правилно съм разбрала, колко било бедно у тях, колко била дебела и т.н., сякаш въпросната сестра не знае какво е положението. И не знае, че Пеперудата с мъжа ѝ издържат свекърите или само пари за харчене им даваха. Да, бе. Голямо Добр'утро тази гостенка, чак роднините не си знае на какъв хал са.
Не е бедно в нас, но нее смогваме да ремонтираме навсякъде, живеем в сравнително голяма къща, както и не е идеално изчистено и подредено.
Ще те помоля да не си измисляш и доурасяваш. Коментирай под цитатите ми, така няма да стават обърквания.

# 145
  • Мнения: 5 346
Аз също имам племенници и пра-племенници, които обичам много и не го крия. Това не значи, че не си обичам внучетата. Предполагам, че и при вашите свекъри е така.

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 18:01 от K.A.G.

# 146
  • Мнения: 15 619
Моята свекърва много обича да прехвалва дъщеря си и децата й...

По нейните думи излиза, че само дъщеря й е най-умната, най-работливата... Същото и за децата й...само те са най- учените...гении направо, останалите патки пасат...   Rolling Eyes

Хубаво, че не се налага да я слушам...
Хората понякога не се усещат, как могат да бъдат разтълкувани думите им и си споделят, повтарят... и подесетват онова, което на тях им носи радост, без да влагат  под/зад-умисъл. Не всеки е тактичен, мил или достатъчно мъдър и проницателен, за да знае коя тема е най-приятна на събеседника му.
Не си го слагай! Grinning
 

# 147
  • Мнения: 99
Когато има всякакви семейни проблеми и пречки със свекърви,свекъри и други роднини,най-добре е младите да се изнесат да живеят отделно.Аз съм минала по тоя път,издържах 5-6 г и чашата преля.Накрая казах на мъжа ми,виждаш,че майка ти все недоволна,все нещо не й харесва,аз повече не мога да се мъча да й хареса на нея,затова искам да се изнесем ,ако може даже и в друг град.Речено сторено.Вече 7 години щастлив,спокоен семеен живот,само аз,мъжа ми и детето ни.Вярно трудно е без близки,баби и дядовци,но успявам да работя от 8,00-20,00 часа,от понеделник до събота и смея да твърдя,че съм перфектна домакиня  chef

# 148
  • Мнения: X
Моята свекърва ме вбесява.. Премести се на 500 метра от вкъщи, говореше, как всеки ден ще идва след работа да изведе малката за час-два. Сега е без бойлер и идва само да се изкъпе,  като веднъж се къпе мри майка си, веднъж при нас. Звъни ми към 6 и нещо вечерта, че ще дойде. Идва в 7 и нещо, а малката към 8 си ляга. Ако нещо е мръсно започва "Ах, .... (Мм),  пак не е изчистил. Според нея той чисти, като това са си нейни заключения, които говори и пред други хора. На работа разказва колко добра баба е, всеки ден идва вкъщи, много ми помага, даже апартамента тя ни била купила.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 36 611
А тя ли ви го е купила?

Общи условия

Активация на акаунт