Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 3

  • 74 485
  • 888
  •   1
Отговори
# 855
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Точно, говореше се за трета опашка, а в Проекта за яслите пише само допълнителни точки...

# 856
  • Мнения: 4 250
Да, ами пишете. Аз не му обърнах внимание на това.Няма логика 5 деца с хронични болести да заемат цялата социална опашка, но както знаем все някой нещо недоглежда

# 857
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Тук се появява още по-късно като време, в случая това е важно.

# 858
  • София
  • Мнения: 4 560
Хммм, т.2.3.9 (от тук):
"Постъпването на класираните за прием през м. септември деца се извършва поетапно, но не по-късно от 60 дни, считано от 15-ти септември".
И това ли са сменили? Преди беше 90 дена за яслите.

# 859
  • София
  • Мнения: 1 078
Това отлагане за ясли или градини е, защото по досега действащата Наредба беше 60 за градини и 90 за ясли възможността за отлагане.

# 860
  • София
  • Мнения: 4 560

Gerretooo
, като отвориш линка - заглавието на документа е "Правила за приемане на деца в общинските самостоятелни детски ясли на територията на СО".

# 861
  • София
  • Мнения: 8 932
Хммм, т.2.3.9 (от тук):
"Постъпването на класираните за прием през м. септември деца се извършва поетапно, но не по-късно от 60 дни, считано от 15-ти септември".
И това ли са сменили? Преди беше 90 дена за яслите.
Да, явно са го променили.

# 862
  • София
  • Мнения: 1 078
Очевидно срокът е намален!

# 863
  • София
  • Мнения: 1 487
Е защо са го намалили!? Надявах се на тези 90 дни. Малката е трето детенце, но към 15.09 ще е на година и 4 месеца. Даже година и половина ми се струва рано за пускане, особено през грипния сезон. Имам ли шансове за някакъв междинен прием?

# 864
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Предполагам са ги намалили заради недоволството на родителите, че по този начин се "пази" мястото, а други семейства имат реална нужда от него веднага. Но пък, наистина от друга страна ако детенцето е родено в края на годината (например декември), този един месец може да е от значение за развитието му. Но явно са предпочели да намалят дразгите между родителите.

# 865
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Моята я пуснах точно на 1г4м и мисля, че не беше рано. Дори още не ходеше сама, а за ръчичка. По мои наблюдения към 1,6-1,8 вече разбират много повече и плачат много повече. Като са по- малки и по- лесно се разсейват. Но всяко дете е различно.

# 866
  • Мнения: 4 250
На мен ми се иска днес да публикуват Наредбата за детската градина, за да видим как ще са нещата.

# 867
  • София
  • Мнения: 4 560
Но пък, наистина от друга страна ако детенцето е родено в края на годината (например декември), този един месец може да е от значение за развитието му. Но явно са предпочели да намалят дразгите между родителите.
Малката в родена в края на ноември. И имаше мрънкане, че нямали условия да гледат толкова малки деца. След като се озъбих, че по времето на сина в яслата сме купували 2 кошари, то последва - ми те са в другата група, не са в нашата...
Та затова е тъпо да намаляват срока така генерално. Можеше поне за най-малките да го оставят.

# 868
  • Мнения: 4 250
Аз не мисля, че кой знае колко ще се съобразят с предложенията ни, защото това е копие на това, което са приели за детските градини.Също не разбирам защо правят два идентични проекта, при положение, че и двата можеха да ги приемат наведнъж

# 869
  • София
  • Мнения: 8 932
Може за тези 90 дни да им се напише становище поне. Няма кой знае каква логика да го променят.

Общи условия

Активация на акаунт