Задържане на вода

  • 19 499
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате някакви билкови продукти или хранителни добавки против задържане на вода? Пробвала съм ликуид оф и ксанадрен, но не действат.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 09:49 от аделита

# 1
  • Мнения: 1 332
А вие как разбрахте, че задържате вода? Имате ли някакъв здравословен проблем? Аз съм пила Ксанадрен, но също бих казала, че няма особен ефект. Аз го пих с цел отслабване. За други билкови незнам. Попитайте в аптеката там ще ви предложат доста такива продукти.

# 2
  • Мнения: 12 568
В такива случаи пия Фурантрил и след това тичам до тоалетната през половин, един час, докато изхвърля задържаните течности

# 3
  • Мнения: 52
В такива случаи пия Фурантрил и след това тичам до тоалетната през половин, един час, докато изхвърля задържаните течности
И на мен ми е изписан фурантрил против задържането на вода, но искам да пия нещо билково, тъй като фурантрила е вреден.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 09:57 от аделита

# 4
  • Мнения: 1 332
Въпроса е за билкови продукти. Фурантрила не е билков.

# 5
  • Мнения: 1 332
Правете си чай от магданоз. Действа много диуретично. Ако можете пък го яжте магданоза като салата  Peace

# 6
  • Мнения: 817
Правете си чай от магданоз. Действа много диуретично. Ако можете пък го яжте магданоза като салата  Peace
Подкрепям и добавям - чесън, коприва, банани, авокадо, бадеми. По-малко сол и прости захари.  Пийте вода. Използвайте хубавото време за разходки.

# 7
  • Мнения: 2 883
На мен ми действа много добре джинджифила.

# 8
  • Мнения: 12 568
Ягоди и диня също действат диуретично. Добре е да се направи кардиограма и да се проверят бъбреците, за да се види какво предизвиква проблема и да се назначи адекватно лечение.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 533
Ако става въпрос за диуретични средства - чай от царевична коса действа много диуретично. И естествено да се сведе солта до минимум. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 512
Чай от ябълки и канела.На филтър съм го вземала,вкус почти липсва.Тинктура от глухарче,чая ми е малко гаден,мурсалски чай.Но това са някакви кратковременни решения.Аз също търся панацеята за надутите си крака.Бих казала ,че "нямам" глезени,а под колената по-вляво имам някакви оттоци,които ,разбира се, вечер са доста очевидни.Срещнах мнение ,че хомеопатичния Цефамадар има отводняващо действие,та ако някой може да изкаже мнение?

# 11
  • Мнения: 52
Чай от ябълки и канела.На филтър съм го вземала,вкус почти липсва.Тинктура от глухарче,чая ми е малко гаден,мурсалски чай.Но това са някакви кратковременни решения.Аз също търся панацеята за надутите си крака.Бих казала ,че "нямам" глезени,а под колената по-вляво имам някакви оттоци,които ,разбира се, вечер са доста очевидни.Срещнах мнение ,че хомеопатичния Цефамадар има отводняващо действие,та ако някой може да изкаже мнение?
Цефамадар не е ли за отслабване (поне така бях чела)? newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 846
Някои от билковите таблетки срещу цистит от типа на Неоренал (с екстракт от бреза) също имат И диуретично действие.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 533
Магдена, като човек, който преди време се бореше с хроничен цистит, мога да кажа, че всички таблетки и билки при цистит действат диуретично. Затова и препоръчах чая от царевична коса - не е особено приятен, но наистина действа супер диуретично и пречистващо. Simple Smile

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 846
Да, напълно възможно е, написах "някои", защото при цистита се търси и антиинфекциозен, противовъзпалителен и т.н. ефект, така че не съм сигурна за диуретичния при всички.
"Предимството" е, че билковите таблетки са готови за гълтане, не се налага да ги вариш като билките. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт