Какво да правя искат да ми махнат матката..???

  • 6 548
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили дами  bouquet
Миналият месец чрез цито на мазка откриха че съм 4 група...последва колпоскоп(нещо като микроскоп) и докторката каза че няма нищо външно,прати ме на втора цито на мазка групата беше 3 Б.Приеха ме в болницата за абразио-имаше две проби за да ги гледат от две места-едната отиде в онкологията-стара загора при К.Димитров патолог и резултата беше тежка дисплазия 3 степен,а другата проба отиде в университетската болница стара загора-резултат дисплазия 2 степен...всички бяха на мнение че трябва да ми се направи конизация.Насочиха ме към Х.Тъмнев генеколог-онколог в Стара загора.Реших да отида и при Стефан Бузалов за още едно мнение прегледа ме и той нищо не видя от колпоскопа изпрати мецна цито на мазка групата,беше 3 Б и така и той каза че съм за конизация.Реших се,че ще я правим в онкологията при Х.Тъмнев...на 02.05 ми я направи той с нещо като ел.примка като е била максимално на високо защото дисплазията при мен е във цервикалният канал а външно по шийката на матката нямам нищо.Резултата от хитологията беше тежка дисплазия 3 степен във върха на конуса-не са успели да го изрежат до здраво Cry Консултацията с Тъмнев беше или втора конизация,но моята шийка генетично била къса и е опасно за да не засегнат маточната кухина,или по най бързият начин да забременя,защото не съм раждала а съм на 29 а със годеника ми правихме опити 3 4 месеца и не се получаваше за това реших да отида на лекар и така разбрах за тази дисплазия...та мнението му беше да забременея,да родя и след това да ми махнат матката,защото както той ми обясни тази дисплазия 3 степен бавно но славно става рак първа,но че това не става „от днес за утре” а след време и именно това време можем да го използваме за да си направим наше детенце.... защото след като ми махнат матката няма да имам шанс за собствено ...ужасът който изживях е неописуем..поне съм благодарна на Бог че все още имам шанс за собствено дете и че ми е дал разбран и добър съпруг...но въпросът ми към вас е :Някой имал ли е подобен случей?Как са се развили нещата със забременяването?Реших да се консултирам и с  д-р Тодор пак мн добър генеколог в Стара загора казаха ми че той ако ене сметнел за нужно препащал пациентките си към Плевен... а там били мн добри...
Незнам какво да правя мъчно ми е и искам много да се изкекувам от тази болест,започнах да се ограничавам да не ям месо ,сладко,газирано,цигарите намалих опитвам се да ги откажа...също четох че корен от глухарче помага много си правя чай...моля ви ако някой е имал подобен проблем да сподели как са се развили събитията около него...благодаря ви предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 193
Здравей!
Съжалявам, че се сблъскваш с този проблем!
Аз имах подобен, правена ми е конизация с ел.бримка.
Също като при теб всичко започна с лош резултат на цитонамазката. Обиколих доста лекари в София тогава, докато не намерих този, при който се чувствам спокойна. Той ми направи конизацията и след това вече 5 години ме следи профилактично.
За мен този човек е д-р Божидар Славчев. Имам му пълно доверие!
След конизацията имам една успешна бременност и естествено раждане.
Моят съвет към теб е да се разходиш до София и да се консултираш с някой по-опитен и добър специалист.
Успех!

# 2
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Отивай в Плевен, там са страхотни. Запази си час за Горчев.

# 3
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
И аз имах подобни проблеми.След конизацията имах успешна бременност и естествено раждане.
Да,но беше след това.След като докторите те съветват да забременееш все си мисля,че няма да има проблем  Thinking Иначе не биха казали да действаш.

# 4
  • София
  • Мнения: 983
Разбирам ужасът ти,защото бях на 25 г.,когато в Ракова/София ми казаха режем органът,за да спасим човека,буквално и то светило в онкогинекологията ooooh!,но аз не позволих NaughtyПопаднах на прекрасен специалист (но темерут малко,като човек), който ми направи конизация пълна с упойка,каза ми, че обща статистика няма-при някои жени се оправят нещата,при други- не,препоръча ми имуностимуланти за вдигане на имунитета,спокойствие,чист въздух,никакъв стрес,алкохол,цигари и т.н. Борихме се 5 години за дете, всякакви лекари, изследвания и въобще всичко,което може да се направи и точно преди лапароскопията се оказа,че съм бременна,а по документи се водех с неустановен стерилитет. Тежка Б. На легло,заради скъсена шийка и прекрасното ми чудо, секцио родено, но не само заради конизацията,а и заради други показатели, общо взето ме гледаха странно всички: как,по дяволите, съм успяла да го износя и то до 37 г.с. Кърмене. 2-ра неуспешна Б., и след нея 3-та, пак тежка и на легло, с принцеса,родена в 39 г.с. пак секцио,заради срастване и други проблеми. Кърмене. Цитонамазка след 6 месеца-лоша, нов апарат,който установява риска,май Lu viva, се казва, за 1 минута, напълно безболезнено-риск огромен, спешно абразио за биопсия, резултат не толкова лош, колпоскопия и преценка,че мога да пробвам с лечение за 3 месеца,защото клетките са в горната част на шийката на матката и трудно/невъзможно ще бъде да се премахнати, а аз мечтая за още 1 дете Laughing.

Гореща препоръка: не губи време, веднага търси 2-ро мнение, не знам нищо от опит за Плевен,но съм чела много положителни неща! Вариант 2: София. И винаги искай да ти обясняват какво точно ще ти правят и защо и има ли друг вариант.

Не се отказвай Peace, аз съм невъзможен случай, според медицината, но ето,че се радвам на 2 прекрасни деца. Пожелавам ти от сърце и ти да имаш възможност да се насладиш на тази радост и не забравяй,че всеки случай е различен и нямам невъзможни неща,само Бъди спокойна и не се стресирай/нервирай, доколкото можеш,защото това вреди много в случаи,като нашите Hug

# 5
  • Мнения: 7
Разбирам ужасът ти,защото бях на 25 г.,когато в Ракова/София ми казаха режем органът,за да спасим човека,буквално и то светило в онкогинекологията ooooh!,но аз не позволих NaughtyПопаднах на прекрасен специалист (но темерут малко,като човек), който ми направи конизация пълна с упойка,каза ми, че обща статистика няма-при някои жени се оправят нещата,при други- не,препоръча ми имуностимуланти за вдигане на имунитета,спокойствие,чист въздух,никакъв стрес,алкохол,цигари и т.н. Борихме се 5 години за дете, всякакви лекари, изследвания и въобще всичко,което може да се направи и точно преди лапароскопията се оказа,че съм бременна,а по документи се водех с неустановен стерилитет. Тежка Б. На легло,заради скъсена шийка и прекрасното ми чудо, секцио родено, но не само заради конизацията,а и заради други показатели, общо взето ме гледаха странно всички: как,по дяволите, съм успяла да го износя и то до 37 г.с. Кърмене. 2-ра неуспешна Б., и след нея 3-та, пак тежка и на легло, с принцеса,родена в 39 г.с. пак секцио,заради срастване и други проблеми. Кърмене. Цитонамазка след 6 месеца-лоша, нов апарат,който установява риска,май Lu viva, се казва, за 1 минута, напълно безболезнено-риск огромен, спешно абразио за биопсия, резултат не толкова лош, колпоскопия и преценка,че мога да пробвам с лечение за 3 месеца,защото клетките са в горната част на шийката на матката и трудно/невъзможно ще бъде да се премахнати, а аз мечтая за още 1 дете Laughing.

Гореща препоръка: не губи време, веднага търси 2-ро мнение, не знам нищо от опит за Плевен,но съм чела много положителни неща! Вариант 2: София. И винаги искай да ти обясняват какво точно ще ти правят и защо и има ли друг вариант.

Не се отказвай Peace, аз съм невъзможен случай, според медицината, но ето,че се радвам на 2 прекрасни деца. Пожелавам ти от сърце и ти да имаш възможност да се насладиш на тази радост и не забравяй,че всеки случай е различен и нямам невъзможни неща,само Бъди спокойна и не се стресирай/нервирай, доколкото можеш,защото това вреди много в случаи,като нашите Hug
Наистина благодаря за думите които си написала,защото мисля че точно от такъв позитивизъм имам нужда!!!
И при мен е горе долу така,възпалението е вътре в цервикалният канал а външно шийката ми е здрава,дори и след кпнизацията патолога каза че от изрязаната част началото на конуса е здрав а вътре във върха е тази дисплазия...
Надявам се от все сърце сега след като се възстановя да забременея по бързо и да си имам едно прекрасно дете... Praynig
Утре съм на консултация с много добър генеколог от времето на майка ми-др.Тодоров се казава надявам се и той да каже хубави работи и да се поуспокоя малко най накрая..
А аз вярвам в Бог и знам че той прави чудеса...както е направил с теб!!!!дано се смили и над мен и да ми помогне !!!
Благодаря ти още един път че сподели и,че ме „надъхваш” с позитивни мисли !!!

# 6
  • Мнения: 778
Дисплазията не можеш да я лекуваш с билки...това е така наречения предраков стадии и той е необратим. Колкото и ужасно да звучи това след няколко години ще е бенигнено/малигнено новообразувание или по просто - тумор. Също искам да отбележа, че много много зависи на кое място в матката е и това определя успеха след пълното му изрязване. Следи се на всеки 6 месеца и знай, че живота е по-скъп от всичко.

# 7
  • Мнения: 778
Препоръчвам ти доктор Алън Начев в Майчин дом - София.

# 8
  • Мнения: 135
Мила, съчувствам ти и напълно те разбирам. Дори да не успееш да забременееш, живота е по-важен от един орган. А майка винаги можеш да станеш - ще си осиновиш детенце и ще го обичаш като свое.
Успех!

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 13:16 от lullabie

# 9
  • Мнения: X
Бих те посъветвала възможно най-скоро да родиш и да махнеш проблема. Щом е дълбоко в канала, не е изрязано до чисто и не може втора конизация - нямаш много голям избор, по-скоро въпрос на време. При някои може да се развива с години, но при други, особено млади хора, може да се влоши за месеци. Няма как да го излекуваш с чайчета, тежката дисплазия трябва да се махне оперативно. Имай предвид, че на този етап ще изрежат само матка и шийка. Ако стигне до рак - махат освен тях и част от тъканите около матката, до половината от влагалището - в пъти по-тежка операция с много повече възможни усложнения и по-бавно възстановяване. Отделно може да те пратят и на лъчетерапия.

Дете може да осиновиш и без матка, пак ще бъде твое. Но на всяка цена да опитваш да отлагаш дълго и да родиш - не е лесно да гледаш дете когато си болна от рак и да се чудиш колко време ти остава с него.

# 10
  • Мнения: 7
Здравейте отново...
Вчера бях при доктор който ме насочи към доцент Божидар Славчев от Майчин дом-София,според него той е човекът който може да ми направи втора конизация,макар и с генетично по-късата ми шийка.Запазила съм си час за консултация с него на 23.05,и ще ходим с мъжа ми другата седмица...Надввам се той поне да ми даде по конкретен отговор.А докотор Тодоров от Стара Загора(където бях при него вчера) ме попита „Как така да забременееш?!?Ами ако резултатите не са хубави”Според него в епикризата от последната конизация не е написано от изрязаната тъкан има ли здраво или не...написано е,че има дисплазия3 степен във върха на конуса...
И аз незнам почна да ми става доста объркано и да не разбирам,силно се надявам като отидем при доцен Славчев да ми даде отговор на въпросите който ме мъчат....
Ако някой е ходил при доцента моля да сподели мнение... чета в бг мама,мнения за него казват че е добър!

# 11
  • Мнения: 7
Дисплазията не можеш да я лекуваш с билки...това е така наречения предраков стадии и той е необратим. Колкото и ужасно да звучи това след няколко години ще е бенигнено/малигнено новообразувание или по просто - тумор. Също искам да отбележа, че много много зависи на кое място в матката е и това определя успеха след пълното му изрязване. Следи се на всеки 6 месеца и знай, че живота е по-скъп от всичко.
В цервикалният канал е... външо като ме гледаха на 3 места с колпоскоп няма нищо-здрава е Confused

# 12
  • Мнения: 7
Здравей!
Съжалявам, че се сблъскваш с този проблем!
Аз имах подобен, правена ми е конизация с ел.бримка.
Също като при теб всичко започна с лош резултат на цитонамазката. Обиколих доста лекари в София тогава, докато не намерих този, при който се чувствам спокойна. Той ми направи конизацията и след това вече 5 години ме следи профилактично.
За мен този човек е д-р Божидар Славчев. Имам му пълно доверие!
След конизацията имам една успешна бременност и естествено раждане.
Моят съвет към теб е да се разходиш до София и да се консултираш с някой по-опитен и добър специалист.
Успех!
Здравейте Поли запазила съм си час,при този доцен за 23.05 и ще ходим при него... надявам се да помогне

# 13
  • Мнения: 640
KDimova, какво стана на прегледа?

# 14
  • Мнения: 7
KDimova, какво стана на прегледа?
За сега всичко е добре Praynig
Доцент Славчев, каза че няма нужда от реконизация иска да изчакаме до септември и тогава да си пусна една цито на мазка и от там ще видим дали ще се прави втора конизация...Каза още и че след вторият ми месечен цикъл можем да работим по въпроса с бебеправенето Heart Eyes
А от епикризата направена ми в Стара Загора нямаше точен отговор изрязано ли е до здраво или не... пише само че имам дисплазия 3та степен във върха на конуса.... когато говорих с патолога и го попитах защо е така той отговори„Защото неможахме да изследваме има или няма здраво,за това го писахме така.А и при теб е вътре в канала,външно шийката ти е здрава за това го написахме така...”Бил мислел че имало още в канала и било ма високо...с една дума и те незнаят какво са направили... а доцента в София каза че и да има нещо дори и да забременея тази реконизация можел да я направи след като родя... и такива неща... надявам се да са ме изрязали до здраво.. но това единствено ще покаже цито на мазката септември... до тогава нямам намерение да се пазя,мислим след следващият ми МЦ да започнем с опитите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт