раждане със секцио

  • 2 161
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 103
Бях планово секцио, със спинална упойка, болки нямах при раздвижването, на 5 ден си гледах сама бебчо Hug

# 46
  • Мнения: 2 498
Родих втория път със секцио по желание-на 3-я ден ни изписаха и от тогава сама си гледам бебето, е естествено и татито, но баби НЕ....

# 47
  • Мнения: 318
Искам да попитам как е при секциото,ще се възстановя ли бързо,колко дни е престоя в родилното и ще мога ли поне след втората седмица да се грижа за бебо?
Цвети възстановяването е индивидуално, но за бебка си в състояние да се грижиш още от следващия ден, и никой няма да те остави в родилното да не е така, ако не е преминало самото раждане с усложнения.
Моето датенце е вече на 2-ва месеца и половина и си го гледам сама и си го къпя и го нося и с количка и без количка и легени с вода мъкна от банята до стаята, които не са никак близо. Чувствам се идеално от петия ден. До тогава ме затрудняваше само лягането и ставането. Иначе щом се изправех веднъж, спиране нямах. Не се тревожи, а и лепенка не ми позволиха да сложа и ми казаха да се къпя така, още в родилното, за да омекнат конците. Отначало ме беше страх, но после е голямо удоволствие. Laughing

# 48
Ако питаш мен-по-добре раждай нормално-особенно ако в къщи няма кой да ти помага.Моя малкия постоянно ревеше и все ми беше в ръцете и раната ми се възпали.Ако ще раждаш секцио поне 1 месец ти трябва някой който да ти помага.Защото ина4е ще ти е доста трудно.Мен ме държаха 8 дена  в болницата и ми се видя КОШМАР,само как завиждах на тези които родиха нормално най-късно ги изписваха на 3-тия ден.Но каквото и да решиш ти желая леко раждане! Laughing

# 49
  • Мнения: 1 084
Родих и двете си деца със цезарово сечение. И в двата случая упойката беше спинална (мисля, че е за предпочитане пред пълната за теб и за бебето, а и все пак си в съзнания и можеш веднага да гушнеш малкото човече. Започнах да се раздвижвам след 24 часа.  Първо кратки разходки до банята, после по-дълги (на втория ден) до детското с бебетата. При сина ми ме изписаха на 7 ден,  а сега с дъщеря ми - на 4-тия Simple Smile) Чувствах се абсолютно добре Simple Smile и три дни след като се прибрах вкъщи вече излизах на кафе с приятелки. Знам, че всичко е индивидуално, но нямаш повод за притеснения, особено ако имаш доверие на екипа и знаеш, че ще се грижат добре за теб. Все пак добре е да има някой до теб в първите дни след изписването, защото не се препоръчва натоварване (не трябва да вдигаш по-тежко от бебчо, но пък него можеш да си го гушкаш непрестанно Simple Smile))))

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Секцио с пълна упойка - нямах никакви негативни странични ефекти. Още след 24 часа се изкъпах. Лепенката ми махнаха след 20 часа, конците бяха резорбиращи. На четвъртия ден ме изписаха. На втория ден се качвах по стълби, а след около месец не усещах, че съм преживяла операция. Имам познати, които пък са се чувствали ужасно. Според мен зависи най-вече от твоя организъм и от умението на лекаря, който ти прави секциото.

# 51
  • Мнения: 492
Планово секцио с пълна упойка! Станах още същата вечер, а в болницата стояхме седем дни. На шестия ми свалиха конците. Движението много помага за бързото възстановяване. Сутрин като станеш те опъва, но колкото повече ходиш болката намалява! Вкъщи никой не ми е помагал - грижех се  сама и за бебето и за по-големия батко!

Общи условия

Активация на акаунт