Забременяване

  • 5 736
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 820
Разбрахме ти питането. Направи тест за бащинство и ще имаш отговор на въпроса, който така заобиколно зададе  Mr. Green

   Хахахха ясно.

# 16
  • Мнения: 3 819
На 24-25 декември е последния започнал!
Според калкулатора, предполагаемата дата на зачеване е 07.01, ако последния цикъл е започнал на 24.12
http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html
Въведи датата на последния цикъл и ще видиш информацията  Peace

# 17
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 084
По-скоро се чуди дали той е бащата  Mr. Green
Хаха, уж съм проницателна, но не зацепих Simple Smile

Няма такъв филм "първи ден от бременност", т.е. никой не може да каже точен ден на оплождане. Но то и няма как да е повече от 4-5 дни след еякулация, даже 4-5 е по-скоро рядкост. За определяне на датата на раждане се гледа първия ден на последния ѝ цикъл. Знаеш ли го?
Ако пък знаеш термина, кажи го, ние ще ти изчислим  Mr. Green

ПП. Подозирам, че терминът е 23ти октомври и ти броиш 9 месеца назад. Но не се смята точно така. Ако термин е 23ти октомври, то първи ден от последна менструация е 16ти януари. Сам разбираш, че не си ти бащата.

# 18
  • Мнения: 5 820
   Също така кога жената е в овулация. Само около дните на овулация може да забременее една жена! Организмът на жената е сложен. Направи тест за бащинство. Това е най-сигурният вариант.

# 19
  • Мнения: 14 312
По-скоро се чуди дали той е бащата  Mr. Green
Хаха, уж съм проницателна, но не зацепих Simple Smile


Друга причина да се чуди мъж кога ТОЧНО е започнала една бременност не ми дойде на ум  Mr. Green

# 20
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ако терминът е 23-ти октомври, то няма как бременността да е от половия контакт на 7-8-ми януари.
А е от полов контаъкт с около 23 дни по-късно.
Да не би девойката да си е правила  тест на 23ти януари. тогава сметките излизат . И да си мислят, че пол. Тест е началото на брем

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 18:11 от afrikancho

# 21
  • Мнения: 5 820
По-скоро се чуди дали той е бащата  Mr. Green
Хаха, уж съм проницателна, но не зацепих Simple Smile


Друга причина да се чуди мъж кога ТОЧНО е започнала една бременност не ми дойде на ум  Mr. Green



   И аз не зацепих дали се колебае дали той е бащата. Защо не ни попита под пряк текст?!

# 22
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
и ми каза че на 23 е първия ден от бременността! И затова питам кога трябва да е и кога трябва да роди?

За първи ден на бременността се взима първият ден на последния менструален цикъл. Т.е. като е отишла на преглед и гинекологът я е попитал: "Кога бе датата на последния МЦ?" Тя е отговорила: 23-ти януари (това предполага евентуално зачеване около 6-ти февруари). Той е казал: "Аха, добре. Бременна сте в.. еди-коя си гестационна седмица и евентуалният ви термин на раждане е 30-ти октомври". Ако си имал сексуални контакти с нея на 7-ми и 8-ми януари и след това никакви повече - тя няма как да е забременяла от теб.

# 23
  • Мнения: 2 486
Ама чакайте сега, какво значи 1ви ден от бременността? Ако момичето счита 1ви ден от бременността Денят, в който й е закъснял цикъла, 23ти януари ми се струва съвсем в реда на нещата. При последен цикъл, започнал на 24-25ти декември, на 7ми и 8ми януари си е била баш в овулация (ако предположим, че има цикъл горе долу на 28 дни). Според онлайн калкулатора, терминът е около 1ви октомври Simple Smile
По мои сметки, Цецо е бащата! Grinning

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 18:43 от commala

# 24
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 084
Хаха, тоя 23-ти стана голяма мистерия Simple Smile Хайде де, Цецо, ела ни просветли какво се случи на 23.01?

# 25
  • Мнения: 9 475
Хаха, тоя 23-ти стана голяма мистерия Simple Smile Хайде де, Цецо, ела ни просветли какво се случи на 23.01?

Е, айде сега и ти какво се случило...ми бременност се е случила  Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 481
Ама чакайте сега, какво значи 1ви ден от бременността? Ако момичето счита 1ви ден от бременността Денят, в който й е закъснял цикъла, 23ти януари ми се струва съвсем в реда на нещата. При последен цикъл, започнал на 24-25ти декември, на 7ми и 8ми януари си е била баш в овулация (ако предположим, че има цикъл горе долу на 28 дни). Според онлайн калкулатора, терминът е около 1ви октомври Simple Smile
+1. И аз нещо такова исках да напиша - да изяснят какво значи първи ден от бременността. Ако 23-ти януари е денят, в който е трябвало да и дойде менструацията, но не и е дошла - значи най-вероятно е забременяла от секса на 7-ми или 8-ми, т.е. от Цецо. Самото оплождане може да е станало и ден-два по-късно от правенето на секса.

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 18:53 от Магдена

# 27
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
А ако не е и тя повтаря думите на гинеколога, без да е особено на ясно.. хм  Crazy

Има определени параметри в развитието на ембриона, които биха били показател за 'възрастта' му.

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 19:00 от DimS.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Лапешка работа бих казала аз  Crazy

# 29
  • Мнения: 2 486
Ако Цецо каже какъв е терминът или в коя седмица е гаджето (няма как поне една ехографска снимка да не му е показала, а там си пише всичко), ще стане ясно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт