Нашите кухни - 69

  • 116 150
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Искам най-горния ред да отварям по-рядко. Не си представям по 50 пъти на ден да отварям шкаф 1метър за една сол например (или чаша/чиния).
А не стои въпроса за по-малко от метър обща височина, защото е малко помещението.

П.П. Моля поправете ме, ако греша.
90см удобно ли е да се отварят често?

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 16:25 от Beauty.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 521
====
П.П. Моля поправете ме, ако греша.
90см удобно ли е да се отварят често?
Удобно е, с традиционния тип отваряне с хубави панти за плавно затваряне.
С механизмите не е удобно.

# 92
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Да сте срещали плот и гръб бамбук (шарката)? Ще се опитам да го вържа с плота на масата от Икеа.. Другият ми вариант е да сложа плот с шарка на камък или друго, различно от дърво... Не знам вече какво да измисля с тия дървеса (под, плот и маса Simple Smile)

# 93
  • Мнения: 1 787
А защо не просто един едноцветен плот, който не имитира нищо?  Rolling Eyes

Защо трябва непременно да е дървено, каменно и т.н.? Ти спомена, че харесваш естествените  материали, но това са все имитации.

Бамбукът, междудругото, е доста шарено и ангажиращо дърво. Плот и гръб в цвят бамбук + масата и пода ми се струва прекалено. Какъв е пода, имаш ли снимка?

# 94
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А защо не просто един едноцветен плот, който не имитира нищо?  Rolling Eyes

Защо трябва непременно да е дървено, каменно и т.н.? Ти спомена, че харесваш естествените  материали, но това са все имитации.

Бамбукът, междудругото, е доста шарено и ангажиращо дърво. Плот и гръб в цвят бамбук + масата и пода ми се струва прекалено. Какъв е пода, имаш ли снимка?

Ами шкафчетата ще са изцяло в мат бяло, ако и плота и гърба са бели, вероятно ще стане твърде бяло. Така си мисля де, поне гърба да е цвят  newsm78

Под още нямам, предпочитам да е в топлата гама, лесен за поддържане цвят. Живеем на оживен булевард и минути, след като съм изчистила, пак има прах, което ме влудява..
Отворена съм за идеи, за което предварително благодаря  bouquet
 

# 95
  • Мнения: 14
Трябва да реша какво да сложа за гръбче на кухненското.Долните и горните шкафове мисля да са бял гланц.Плота ще е от технически камък черен на цвят.Гръбчето ще бъде бяло,но се колебая дали да бъде от технически камък или от ПДЧ отново бял гланц.С техническия камък ми идва малко скъпо и затова се замислям за друг вариант,който да не е толкова скъп,но си нямам напредстава дали ще изглежда добре каменен плот в комбинация с гръб от ПДЧ.Предложиха ми лакобел,но той не е вариант,защото излиза малко по-евтино от техническия камък и не си заслужава да го използвам.Ще се радвам да ми дадете съвет.

# 96
  • Мнения: 1 787

Ами шкафчетата ще са изцяло в мат бяло, ако и плота и гърба са бели, вероятно ще стане твърде бяло. Така си мисля де, поне гърба да е цвят  newsm78

Под още нямам, предпочитам да е в топлата гама, лесен за поддържане цвят. Живеем на оживен булевард и минути, след като съм изчистила, пак има прах, което ме влудява..
Отворена съм за идеи, за което предварително благодаря  bouquet
 

Аз разбрах, че вече имате настилка - гранитогрес от "дървесните", или поне вече че сте го избрали.  Simple Smile Допреди няма и половин година никой не искаше и да чуе за тази настилка (за малко да ме набият в интериорната тема  Wink Hug, като твърдях, че е отличен избор), пък сега масово се слага навсякъде ...  Rolling Eyes Интересно нещо е човешката природа!  Thinking  Wink

Хубаво е първо да си избереш цветовете в стаята и тогава да се насочиш към избор на настилка и плот/гръб за кухнята. Не мисля, че с бял плот кухнята ще стане много бяла. Тогава ще може да сложиш плочки в цвят и ще стане много приятно, стига да ги координираш с останалите цветове в кухнята. А може и тъмен плот с бял гръб. Всъщност на бяла кухня всичко може, просто си избери цветове, ама конкретно - не просто "топли", "студени", а "червено", "жълто", "синьо"... и тогава ще видиш колко лесно ще стане. Simple Smile

# 97
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз разбрах, че вече имате настилка - гранитогрес от "дървесните", или поне вече че сте го избрали.  Simple Smile Хубаво е първо да си избереш цветовете в стаята и тогава да се насочиш към избор на настилка и плот/гръб за кухнята.
Oххх, то уж всичко избрах, а сега колкото наближава, се замислям за детайлите. Да, много ми се иска гранитогресът да е с шарка на дърво. Харесвам естествените материали, да, но поради наличния бюджет трябва да се задоволя с имитации Sad
Ето каква кухня харесвам
Скрит текст:
Ментата е за видимата част на стените, бял мат ще са вратичките (профил МДФ с пълнеж ПДЧ). Масата е бяла с плот бамбук, столове - бели. Плотът ще е от тези плоскости с гетинакс, не мога да си позволя масив или гранит. Мивката явно ще е гранитна Евролукс (само корито, за да мога да сложа смесител и диспенсър). Благодаря за идеята за едноцветен плот, вторачила съм се в дървен и съм блокирала май Simple Smile) При горе изброеното кой цвят едноцветен плот ще е подходящ?  Някакси не мога да събера всичко в едно и да си представя цялостната визия  Rolling Eyes
Edit: попаднах на визуализатор на Егер за съчетаване на цветовете на плот, гръб, шкафчета и стена. Тъмен плот и гръб ми паснаха най-добре Simple Smile Само мивката остана да измисля, не бива да е тъмна..
Супер сте, цветовете са наредени!

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 10:29 от anomalia

# 98
  • Мнения: 127
Здравейте, къде в София може са се разгледат наживо мивки Електролукс

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 864
Здравейте, къде в София може са се разгледат наживо мивки Електролукс
Да не би да имаш предвид Евролукс?

# 100
  • Мнения: 1 787
[Аз разбрах, че вече имате настилка - гранитогрес от "дървесните", или поне вече че сте го избрали.  Simple Smile Хубаво е първо да си избереш цветовете в стаята и тогава да се насочиш към избор на настилка и плот/гръб за кухнята.
Oххх, то уж всичко избрах, а сега колкото наближава, се замислям за детайлите. Да, много ми се иска гранитогресът да е с шарка на дърво. Харесвам естествените материали, да, но поради наличния бюджет трябва да се задоволя с имитации Sad
Ето каква кухня харесвам
Скрит текст:
img=https://www.pinterest.com/pin/287315651201274883/][/img]
Ментата е за видимата част на стените, бял мат ще са вратичките (профил МДФ с пълнеж ПДЧ). Масата е бяла с плот бамбук, столове - бели. Плотът ще е от тези плоскости с гетинакс, не мога да си позволя масив или гранит. Мивката явно ще е гранитна Евролукс (само корито, за да мога да сложа смесител и диспенсър). Благодаря за идеята за едноцветен плот, вторачила съм се в дървен и съм блокирала май Simple Smile) При горе изброеното кой цвят едноцветен плот ще е подходящ?  Някакси не мога да събера всичко в едно и да си представя цялостната визия  Rolling Eyes
Edit: попаднах на визуализатор на Егер за съчетаване на цветовете на плот, гръб, шкафчета и стена. Тъмен плот и гръб ми паснаха най-добре Simple Smile Само мивката остана да измисля, не бива да е тъмна..
Супер сте, цветовете са наредени!

Ама прекрасна е тази кухня, има такива плочки и в БГ, може спокойно да си сложиш гръб в цвят аква, мента, тюркоаз и един бял/тъмен плот и нямаш грижи. Ако се спреш на плочки за гръб, може и "дървен" плот да се сложи, но плот и дръб в цвят дърво за мен не е ок.

# 101
  • Мнения: 382
На мен пък въобще не ми излиза тази кухня newsm78

# 102
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
На мен пък въобще не ми излиза тази кухня newsm78
Копираш линка и в браузера, иначе линка е този: https://www.pinterest.com/pin/287315651201274883/

# 103
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Съжалявам, уж оправих тага, не знам защо не се зарежда снимката  Sick

Да питам за плота - дебелината на термоплотовете има ли значение за дебелината на покритието или на всички покритието е еднакво?

И под мивката освен кофа, слагате ли някакви органайзери за препарати примерно или някакви други неща?

# 104
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Да питам за плота - дебелината на термоплотовете има ли значение за дебелината на покритието или на всички покритието е еднакво?

И под мивката освен кофа, слагате ли някакви органайзери за препарати примерно или някакви други неща?
Дебелината на термоплота има значение ако ще слагаш котлони над пералня да речем, тогава се слага по-дебел за да може да се вгради плота без да пречи на уреда отдолу.
Органайзери за препарати аз лично бих си сложила ако има място.

Общи условия

Активация на акаунт