Работна седмица и време със семейството

  • 24 525
  • 314
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 413
След 4 годишното не виждам защо е нужно да се тича. Няма ли приятелчета с които да играе? 3 годишното също би могло да се забавлява с други деца и да не търси постоянно мама. Даже за децата е по-добре да играят с други деца.
А по темата - не виждам да си чак толкова натоварена, дори и да работиш по 6 часа на ден. Особено щом с мъжа ти делите домакинските задължения. Може би по-добро разпределение на задачите трябва да се направи.

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Темата я пуснах за мами, които работят и имат и деца, как се справят, как си отпочиват. Изморени ли са? Само аз ли съм така? Да не би да съм развила някаква хронична умора?

Глей ся!
От вечерта си приготвила закуската.
Ставаш в 7.30 и в 8 си изкъпана и облечена за работа.
Будиш децата, закусват и в 9 без 10 сте в градината.
В 9 си на работа.
В 13ч. си изработила 4 часа и се прибираш.
Ако искаш, взимаш децата и ги слагаш да спят у вас.
Можеш да се тръшнеш и ти, ако се чувстваш изморена.
Всъщност, няма начин да не се чувстваш така, след като всички спите в една стая, а едното дете и под твоята завивка.
В скоро време ще чакам тема за това, че мъжът ти нещо не те носи на ръце вече, не иска да ти помага и комуникацията ви липсва, щото това спане под общата черга, само на циганите не се отразява на либидото.

Та, по същество- следобедната закуска  ти отнема точно 15 минути, каквото и да решиш да направиш..........
После- на площадката, никой няма да пише отсъствие, ако решите да се редувате с мъжа ти- един ден той,един ден ти, за да си осигурите бодрост и отпочиналост.
И вечерта да можете пак да обърнете внимание на децата.

# 32
  • Мнения: 54 448
Кажете ми кога започна работа Пеперудата, че няма да мога да спя! Praynig
Нали беше в голяма дилема дали да почва онази много хубавата и до тях работа? Thinking Thinking

# 33
  • Мнения: 677
Това детето да спи в леглото на родителите никога не съм го разбирала...

# 34
  • Мнения: 4 413
Това детето да спи в леглото на родителите никога не съм го разбирала...

Е, аз пък не разбирам как новородени спят в отделна стая..........  Всяко дете е различно, всяко семейство също.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Това детето да спи в леглото на родителите никога не съм го разбирала...

И аз не го разбирах, но и двете ми спяха до 2 години в нашето легло. Оцелели сме, а сега ми липсва онова време.

На мнение съм, че неорганизираните хора са винаги изморени, дори когато си стоят вкъщи и не работят. Всичко е въпрос на организация на времето( т.нар. тайм мениджмънт)! Авторке, поинтересувай се от темата, има много полезни неща, които могат да ти помогнат да управляваш времето си!

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839

Е, аз пък не разбирам как новородени спят в отделна стая..........  Всяко дете е различно, всяко семейство също.

Това си е нечовешко, откъдето и да го погледнеш, а какви сърца носят тия, дето ще го зарежат само в стаята, не ща и да си представя.
Но, на 3 години да спи с майка си, не е нормално.
Две деца, породени, на 3 и 4 години, съвсем спокойно спят в другата стая при отворена врата.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
КАкто и съвсем спокойно биха могли да играят на площадката, наблюдавани от родител, а не от пъдар, който да тича подир тях.

# 38
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Мадам, хапченцата не си гълтала отдавна и виж, проблеми с паметта. Недей така, ще почнеш и друго да забравяш.
Един съвет, не че ще го вземеш под внимание, но все пак: знаем, че обичаш да даваш съвети, ама заедно със съветничеството спри да се изтъкваш и да даваш примери със себе си и семейството си. Не за друго, ами навява мисли за шизофрения.

# 39
  • Мнения: X
Еййй как нападнахте жената, опасни сте брей!
Как протича моят ден? Ставам в 5.30 мой тоалет и оправяне; 6,30 будя домочадието до 7,30 сме излезли. 8.00 детето е в градината, а аз отивам на първата работа. Около 14 вече съм на втората работа. 17, отовам да прибера детето от градина, пазаруваме, прибираме се, готвя или нещо такова леко, вечеряме. Детето се къпе само  от 4 годишен. Никой за нищо не ми помага, нямаме баби , мъжа ми ми помага доколкото може - на инвалидна количка е, но понякога пазарува след  работа. Май се справяме заради строгия режим... Нямам скруполи колко време играя с детето, интересува юе да говорим.
...

Ето това е трудно  Hug

# 40
  • Мнения: 30 802
Стига бе, тригодишните си спят с мен плътно, някъде към 5 и нещо вече ще се замисля за стая. Иначе са кошмари, сомнамбулизъм, будене, страхове...

За мен проблемът е в лошия сън, оттам идва и тая умора и дори малки задачи ти се струват непосилни. Само като си помислиш, че за 5 мин. ядене после имаш 20 минути оправяне на кухня, така ти спихват ентусиазма, че оправянето отнема 30 минути и се сдухваш още повече. Порочен кръг.

Но- обърни си внимание, направи изследвания. Може да има и нещо друго.

Между другото, Кукумицинка обича да си търси несъответствия, само че не си прави сметка, че животът е динамичен и наистина може от днес за утре човек да се окаже с друга организация на живота и друг набор проблеми. Но тя в момента от дълги години е заседнала на една фаза и вече почва силно да личи.

# 41
  • Мнения: 2 323
Да не би да съм развила някаква хронична умора?

Като нищо, да ти кажа. Умората няма нищо общо с организацията по моите наблюдения.
Напоследък постоянно го препоръчвам, но започни да приемаш витамин Б12. Намери си обаче метилкобаламин, този, който се продава по аптеките, е във форма, която няма да ти свърши работа. Моят е от iherb и го чаках 2 седмици, за съжаление, но гледам, че в немския амазон, примерно, има и от там ще дойде по-бързо.
Витамин Ц също няма да ти навреди.

Едит: Обърни внимание и на съня наистина. В стаята да е чисто, не прекалено топло, да има свеж въздух, който не е сух. За децата акъл не мога да раздавам, но може би ще спите по-добре, ако всеки си е в неговото легло.
Успех!

# 42
  • Мнения: X
Абе лекарствата няма да помогнат щом е здрав човек. Вие виждали ли сте активен, спортуващ с хронична умора?
Първо се качват килограми, после вместо да се подобри активността се занемарява още повече- в началото е нямам сили да чистя, после нямам и да гладя, после нямам и да готвя и накрая няма и за децата.
На мнение съм, че всичко това почва с чист натурален мързел, висене на комп и скука /това във предработния период на авторката вероятно се е случило/.
А детето спи, където го научиш, какви кошмари, че и сомнамбулизъм. Laughing Аз и брат ми, два броя близнаци като малки си бяхме в стаята и ни беше добре.
Кукумицинка само припомни написани неща и то доста скоро, къде пък толкоз да е заседнала пък тя кат живота бил тоолкоз динамичен  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 30 802
Да, виждала съм хора, които уж са на високи обороти и в един момент не могат вече да поддържат същата активност, поради доста причини. А тия, дето са активно спортуващи, са такива, защото са здрави и имат сили.

Някои деца са чувствителни и имат кошмари. Аз до доста късна възраст ходех да си доспивам при родителите.

Освен това да си все на педал и да отмяташ задачи е досадно.

А Кукумицника е заседнала на фаза "дългосрочни гаджета, двойно работещи юпита" от има - няма 5 години вече, прехвърлила е 30-те и вече положението започва да става смешновато.

# 44
  • Мнения: 2 323
Абе лекарствата няма да помогнат щом е здрав човек. Вие виждали ли сте активен, спортуващ с хронична умора?
Първо се качват килограми, после вместо да се подобри активността се занемарява още повече- в началото е нямам сили да чистя, после нямам и да гладя, после нямам и да готвя и накрая няма и за децата.
На мнение съм, че всичко това почва с чист натурален мързел, висене на комп и скука /това във предработния период на авторката вероятно се е случило/.
А детето спи, където го научиш, какви кошмари, че и сомнамбулизъм. Laughing Аз и брат ми, два броя близнаци като малки си бяхме в стаята и ни беше добре.
Кукумицинка само припомни написани неща и то доста скоро, къде пък толкоз да е заседнала пък тя кат живота бил тоолкоз динамичен  Mr. Green

Б12 не е лекарство и няма да й навреди въобще, ако реши да го купи и да го комбинира с вашите съвети Simple Smile
Аз съм млада и активно спортуваща и съм имала периоди, в които спях по 10 часа на ден и не можех да се наспя. Последния път беше твърдо рано, за да мине в графа пролетна умора. Без да правя нещо кой знае какво, не е като да съм се докарала до тотално физическо изтощение от спорт, диети, работа, деца или нещо такова.
Дано се оправи авторката по-бързо, наистина е ужасно да се чувстваш като парцал всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт