Будите ли бебетата за хранене?

  • 8 522
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Здравейте,мами! Имам едномесечно момченце, изцяло на кърма сме. Тъй като гледам да спазвам горе долу тричасовия режим, доста често се случва бебчо да заспива дълбоко малко преди да трябва да яде отново. Трябва ли да го будя, за да яде или да го изчаквам да се събуди самичък?

# 1
  • Мнения: 37
Здравейте,мами! Имам едномесечно момченце, изцяло на кърма сме. Тъй като гледам да спазвам горе долу тричасовия режим, доста често се случва бебчо да заспива дълбоко малко преди да трябва да яде отново. Трябва ли да го будя, за да яде или да го изчаквам да се събуди самичък?

Аз това с хранене на 3 часа не го разбирам - но всеки си знае за себе си. Иначе, ако бебето си наддава добре на тегло, защо да го будите - то само ще си покаже, когато е гладно, ще се събуди. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 250
Здравейте,мами! Имам едномесечно момченце, изцяло на кърма сме. Тъй като гледам да спазвам горе долу тричасовия режим, доста често се случва бебчо да заспива дълбоко малко преди да трябва да яде отново. Трябва ли да го будя, за да яде или да го изчаквам да се събуди самичък?

Аз това с хранене на 3 часа не го разбирам - но всеки си знае за себе си. Иначе, ако бебето си наддава добре на тегло, защо да го будите - то само ще си покаже, когато е гладно, ще се събуди. Simple Smile

В началото така тръгнахме от родилното, тъй като имаше физиологична жълтеничка, спеше доста, едвам го будех да се храни, можеше и да си проспи деня...И аз вече се чудя какво да правя, два лекаря две различни неща казват.. едната каза на поискване, но не по-рядко от 3 часа, другата стриктно на 3 часа..

# 3
  • Мнения: 37
Здравейте,мами! Имам едномесечно момченце, изцяло на кърма сме. Тъй като гледам да спазвам горе долу тричасовия режим, доста често се случва бебчо да заспива дълбоко малко преди да трябва да яде отново. Трябва ли да го будя, за да яде или да го изчаквам да се събуди самичък?

Аз това с хранене на 3 часа не го разбирам - но всеки си знае за себе си. Иначе, ако бебето си наддава добре на тегло, защо да го будите - то само ще си покаже, когато е гладно, ще се събуди. Simple Smile

В началото така тръгнахме от родилното, тъй като имаше физиологична жълтеничка, спеше доста, едвам го будех да се храни, можеше и да си проспи деня...И аз вече се чудя какво да правя, два лекаря две различни неща казват.. едната каза на поискване, но не по-рядко от 3 часа, другата стриктно на 3 часа..

Ходихте ли на консултация този месец? Ако детенцето е наддало с нужното тегло, няма за какво да се притеснявате. Simple Smile Вие на 3 часа ли се храните? Не, нали? Понякога огладнявате за 2 часа, понякога за 4 примерно. С детето е същото. Не съм си будила детето. В началото на 4 месец започна да спи по цяла нощ.

# 4
  • Мнения: 5 820
   Не бих събудила бебчето си, за да го накърмя. Когато е гладно, ще се разреве. Явно ако бъде събудено бебчето заради хранене, едва ли ще яде. Ако има нещо нередно вече и се съмнявам, че нещо е болничко и не иска да яде, тогава ще го заведа на лекар веднага.

# 5
  • Мнения: 250
  Не бих събудила бебчето си, за да го накърмя. Когато е гладно, ще се разреве. Явно ако бъде събудено бебчето заради хранене, едва ли ще яде. Ако има нещо нередно вече и се съмнявам, че нещо е болничко и не иска да яде, тогава ще го заведа на лекар веднага.

Ами всъщност си хапва всеки път.. а ако спинка и не яде за повече от 3 часа не е ли проблем?

# 6
  • Мнения: 46 511
Децата не са роботи, понякога може да ядат на 2 часа, друг път на 4-5. Също и не всеки път изяждат еднакво количество.
Консултирайте се с лекар (който не работи по старата схема) дали детето вече е напълно здраво, дали са минали първоначалните проблеми.
Единствено това налага хранене под час.
Ако всичко е наред, детето пълни памперсите нормално, не е нужно да гледате часовник, когато ви даде сигнал, тогава.

# 7
  • Мнения: 5 820
   Чудя се кой го е наложило това правило бебетата да се кърмят на всеки три часа? И те са като нас - когато са гладни, тогава ядат. Пример: като бебе не съм искала да ям по час, а когато аз съм преценявала. Когато майка ми се е опитала да ме накърми на третия час, а аз не исках да суча. Това са разказите на майка ми и баща ми.

# 8
  • Мнения: 46 511
Експеримент от миналия век. Отдавна отречен по света, но тук са останали някои педиатри, които не са отваряли книга от години.

# 9
  • Мнения: 894
[

Ами всъщност си хапва всеки път.. а ако спинка и не яде за повече от 3 часа не е ли проблем?

Сънят е важен за бебетата. Не го будете. Няма и никакъв проблем да прави по-дълги паузи, а ако спи и нощем - още по-добре за вас! Моят син, също кърмен, от първият месец си правеше по 6 часови паузи някои от нощите. Водете се по бебето си!

# 10
  • София
  • Мнения: 28 560
Ако е здраво и наддава, въобще не бих го будила – когато се събуди, тогава.

# 11
  • Мнения: 250
Ами на 9ти май бяхме на консултация-3.800, в момента е 4.400

# 12
  • Мнения: 5 820
   Имах една позната с бебе. Когато излизахме с нея, то все беше гладно. На всеки 1,6 - два часа му даваше мляко. Ако не му се даде да яде, започваше голям рев.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Консултирайте се с лекар (който не работи по старата схема) дали детето вече е напълно здраво, дали са минали първоначалните проблеми.
Единствено това налага хранене под час.
Съгласна съм с това. Хранене точно на 3 часа е глупост на глупостите. Те тези бебета все едно компютър имат в корема... Никога не съм си будила детето, за да го нахраня. Също имаше физиологична жълтеница повече от месец, но не го е успивала прекалено, сам си се будеше. Понякога на половин час, друг път на 4-5 часа.
п.п. 600 грама за няма и 2 седмици си е повече от добро наддаване.

# 14
  • Мнения: 4
В началото спазвахме стриктно тази "препоръка" да се храни на 3 часа и ако спеше го будихме. Но с времето разбрахме, че това е лоша практика и е много по-добре да го ставим самичък да се събуди когато е гладен.

Общи условия

Активация на акаунт