Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 157 292
  • 847
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 173
Благодаря ти, мила krasimira00!
Нека Твоята история с хубав край ни дава надежда че и на нашата улица ще изгрее слънце.
Аз лично се чувствам много добре - и физически, и психически - 2 седмици след преживения кошмар. Дори се питам възможно ли е това? Може би защото от работа не успявам да си мисля за случилото се толкова често, а и любимият мъж ми дава кураж всеки ден. А може би мъката ще се върне при мен с още по-голяма сила, ако опитите за бебе не се увенчаят с упех веднага...
Била съм обезкуражена и без надежда веднъж в живота си и доста време ми трябваше да се възстановя. Но този път е различно. И не съм сама.

Пожелавам на всички ни скорошно записване в отчетни и безпроблемно бременеене!

# 781
  • Мнения: 27
Благодаря за куража Краси!
наистина имаме нужда от повече щастливи новини, и повече надежда!
Аз също започвам тоя месец с опитите за бебче, и съм постоянно в стрес,макар да знам че трябва да съм спокойна. Взела съм си тестове за овулация, но с моя нередовен цикъл, незнам как ще оцеля овулацията си. newsm78
незнам колко пъти..нали.. са необходими в периода на О, понеже той е доста кратък от 12-до максимум 48 4аса. Абе ще чакаме, когато стане! Кураж на всички момичета, и не забравяйте че времето минава, независимо колко бавно и мъчително, но повярвайте минава! И вие ще имате шанса да започнете наново да мечтаете, да вярвате и да се надявате!  Hug

# 782
  • Мнения: 219
krasimira00 Благодаря  ти за куражя и надеждата че някой ден и при нас ще изгрее сльнце -макар че за всяка от нас този ден е различен .Както и че всяка от нас го чака с нетьрпение !!!!!!!!!!!!!

# 783
  • Мнения: 4
Мерси за куража Kali, постепенно всички трябва да се похвалим с добри новини, нали така момичета. Само трябва да сме спокоини и да вярваме.
RAIA123, лично аз сам на мнение че когато непрекаснато се правят тестове, непрекаснато се следи за овулация, когато се трепери при всеки час от закъснението на цикъла..., тогава като че ли резултата идва по бавно, а когато е спокоина жената и си каже"ок, когато стане" и не мисли непрекъснато за това, тогава то просто се случва. Не трябва да го мислиш толкова, то само ще стане, а и казват че вторият път се забременява по лесно Praynig.
Момичета можете ли да ми кажете колко е най добре да се изчака преди да започнем отново опитите за бебе, защото на мен тук лекарите ми казаха, че може след месец, но на мен някак ми се струва твърде рано. Как мислите  newsm78

# 784
  • Мнения: 27
babulq изчакай толкова време колкото на теб самате е необходимо!
месец наистина звучи рано. най добре изчакай поне 2 или 3 менструации, за да се нормализира естествения ритъм на организма ти.така и ти самата ще се почустваш по сигурна! желая ти успех! и скоро добри новини   bouquet

# 785
  • София
  • Мнения: 595
 babulq,
Аз започнах на ново опитите за бебе 5 месеца след спонтанния аборт. Тогава се почувствах възстановена психически. За физическото възстановяване няма как да предвидиш-можеш да се ориентираш по мнението на гинеколога си, ако му имаш доверие. Но има както момичета, загубили отново бебетата си след дълго чакане след аборт, така и момичета, забременели на първата овулация след аборта и родили живи и здави бебета...
Но, според мен, трябват 4-6 месеца за психическо въстановяване. За да не се мъчим да запълним празнотата от изгубените бебета с нови; за да можем да бъдем максимално добри мами, без да проектираме собствените си страхове върху новото бебенце, за да можем да се уравновесим отново вътрешно.
От моя аборт минаха 6 месеца. Чувствам се възстановена, доколкото може...Не че няма моменти, в които да плача с часове с мисълта, че сега щях да избирам бебешки неща и да галя огромен тумбак. Не че понякога не почват да ме друсат страхове, че няма да мога да забременея отново или че абортът ще се повтори...Но като цяло съм намерила отново хармонията вътре в себе си, върнала съм си оптимизма, ВЯРВАМ, че всяка от нас ще гушне малкото си съкровище. А отрицателните събития са останли в миналото ни Hug

# 786
  • Плевен
  • Мнения: 238
Само да споделя за тестовете за овулация,ние първия месец като започнахме опитите се бях запасила с всякакви тестове за овулация,мерих температури,броях дни и бях сигурна че сме уцелили момента,е да ама не.На другия месец захвърлих всичко,пък и мъжът ми не беше в града около дните на предполагаемата овулация,та го бях отписала тотално за бебе правене,правихме секс буквално 2 пъти само и хоп изненада,но бях адски спокойна защото не предполагах че ще стане,недейте се натоварва допълнително с изчисления и пресмятания и магията ще стане.Стискам палци.  bouquet

# 787
  • Мнения: 173
Здравейте, милички!
Искам да ви попитам дали сте имали подобни оплаквания 15-20 дни след спонтанния аборт:
имам болки ниско долу, на предполагаемото място на матката, все едно мускулна треска или тежест някаква, като че ли не съм се раздвижила? Така усещам мястото, където имам операция по друг повод отпреди 11 г., когато стана изведнъж след продължително лежане. Досега нямах болки и изведнъж това. Опитвам се да не им обръщам внимание, може и да е нормална реакция, моля, споделете, ако сте имали такива болки.

Благодаря ви предварително.

# 788
  • Мнения: 27
kali k, има вероятност болките да са един вид контракции на матката.
организма приема аборта като раждане,така че е възможно да имаш болки.но все пак се консълтирай с лекаря си.

# 789
  • Мнения: 3 116
 raia123, виж да не се е образувала някоя киста, при мен болките бяха от това. Успех Hug Peace

# 790
от време на време получавах такива прорязващи болки ниско долу, но не и тежест. Когато отидох на преглед всичко беше нормално. Хубаво е да се консултиращ с лекар.

# 791
  • Мнения: 219
Здравей ! И моето мнение е да се консултиращ с лекар!  Преди да ми открият кистата и аз имах болки но когато сьм клекнала или седнала  На моменти бяха ужасни Докако я открият и сьвпаднат диагнозите минаха 5 години и се наложи да ми отстранят яйчника .  Можеби е била малка от начало .Така че действай .

# 792
  • Мнения: 173
Благодаря Ви, момичета!

Ще потърся консултация. Е36, искам да те помоля за координати на доц. Конова в Плевен. Кисти и аз съм имала, знам каква е болката, но сега е различно.
Пожелавам ви една успешна седмица, ние утре стачкуваме, но едва ли това ще промени хала на учителя.

Целувки.

# 793
  • Мнения: 4
Kali,
Добре е да отидеш на лекар, но не се стряскай предварително,защото наи - вероятно е защото матката се свива,а тогава боли, мен ме болеше, но в началото,но знаеш че при всеки е различно.

# 794
  • Мнения: 219
kali_k Ето тук можеш да видиш  болницата на Конова,там са обяснени и видовете изследвания и кога се правят: http://www.ivfpleven.com/index.php?l=18# Намирасе блиско до панорамата .аз си всех час предварително по телефона .

Общи условия

Активация на акаунт