Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 155 435
  • 847
  •   1
Отговори
# 795
Момичета можете ли да ми кажете колко е най добре да се изчака преди да започнем отново опитите за бебе, защото на мен тук лекарите ми казаха, че може след месец, но на мен някак ми се струва твърде рано. Как мислите  newsm78
[/quote]

kakto rechich no mislia- rano e, zachtoto ako stane, panikata e golama, i psihitcheski ako ne ti e po dobre, ste ti e trudno. az zabremeniah mnogo skoro s 2to,  biah adski pritesnena, ne spiah ot strah.
mislia tche triabva da se tchuvstvach gotova, i silna.
kuraj!!

# 796
  Мила и аз преживях спонтанен аборт,но лекарите ми казаха след 2-3 месеца да се вастанови матката.Както ти си прецениш,но вслучая можеш и малко да изчакаш,че знаеш ли? Laughing

# 797
  • Мнения: 173
e36, благодаря много за информацията.
Ще си взема час предварително, виждам, че и д-р Стойков работи там, моя приятелка ми го препоръча, ходила е при него по време на бременността. Както и д-р Бързашки, при когото съм ходила в началото на годината няколко пъти поради невъзможност за забременяване. Той ми назначи лечение, 3 месеца, но без резултат. На следващия месец - юни, след като спрях лечението, забременях. Но уви, септември всичко приключи. Все още се обвинявам, че не съм потърсила консултация със специалист, а разчитах на тукашен "лекар". Може би никога няма да се разделя с чувството на вина.

Има ли някоя от вас впечатления за д-р Стойков и д-р Бързашки?

До скоро, момичета.

# 798
здравейте момичета. Искам да ви попитам, колко време след аборта ви тече първия мензис. На мен ми дойде, едновременно с това почнах противозачатъчните, и продължава да ми тече вече 11 дена и май няма намерение да спира. Опаковката на хапчетата е на привършване и ще чакам уж пак да ми дойде. Казаха ми че от Ясмина предизвиква прокървяване от време на време, дали от него е толкова продължително ми тече.

# 799
  • Мнения: 57
Здравей,Анидеби!На мен след първия мисед аборт ми тече 10 дни а нормалния цикъл ми дойде чак на 43 ден.След втория ми аборт тече 26 дни,а нормален цикъл дойде на 36-я ден.Много е индивидуално,при всеки е различно.

# 800
  • Мнения: 27
Anidebi това е от противозачатъчните, не се притеснявай!
Просто организма ти се нагажда към тях, често се случва. Но честно да ти кажа това не са най добрите хапчета след аборт, просто защото са мн слабо дозирани с естроген. Аз също след първата си М започнах да пия подобни Жанин, но ги смених след първата опаковка, просто защото не ми дойде цикъла Shocked
започнах Логест,аз лично съм мн доволна от тях. Така че, помисли за консултация с лекар. Но не се шашкай Grinning

# 801
да благодаря за отговорите. определено ще се консултирам с лекар. и аз съм чувала че логест са много хубави и може би ще ги сменя с тях.

# 802
  • София
  • Мнения: 770
искам да попитам, след ранен спонтанен аборт в началото на 6 г.с. без последвал кюретаж пие ли се за всеки случай антибиотик. Днес кървя вече 7 ден и няма изгледи да спира. Чувствам матката болезнена и подута и ме е страх от възпаление, а ще ходя на лекар чак в понеделник.

# 803
  • София
  • Мнения: 595
искам да попитам, след ранен спонтанен аборт в началото на 6 г.с. без последвал кюретаж пие ли се за всеки случай антибиотик. Днес кървя вече 7 ден и няма изгледи да спира. Чувствам матката болезнена и подута и ме е страх от възпаление, а ще ходя на лекар чак в понеделник.

 Миличка, съжалявам за това, което ти се е случило. Силна прегръдка от мен Hug
Мисля, че задължително се пие антибиотик. Не си ли се консултирала с лекар по въпроса? А за кървенето-на мен ми кървя 10 дни, а може би и повече, вече не помня точно. Как така си чувстваш матката болезнена? Не разбирам....А температура имаш ли?

# 804
  • София
  • Мнения: 770
Имам леки контракции и болка при натиск. Може би е от изчистването. Температура нямам, а мисля да отида на лекар като спре кървенето за да може да ме прегледа с вагинален ехограф за да се установи дали всичко се е изчистило. Твоето 10 дневно кървене за аборт без оперативна намеса ли става въпрос? 

# 805
  • София
  • Мнения: 595
 Да, за аборт без оперативна намеса. Бях в 8 г.с., случи се в Гърция, на екскурзия. Само ме прегледаха с вагинален ехограф. Изписаха ми антибиотик (Аугментин- но в България лекаря ми не беше възхитен от избора на гръцките лекари -имах леко възпаление, вероятно защото Аугментинът не покрива всички видове бактерии), Метергин за контракции на матката и обезболяващи. Това, което описваш като симптоми, ми се вижда напълно нормално, предвид ситуацията. И аз имах контракции, които на моменти бяха много неприятни. Мисля, че за нормално кървене се приема до 2 седмици, но не съм сигурна на 100%. Моят съвет е поне по телефона да се чуеш с лекар, който да ти изпише някакви лекарства. Докато кървиш е по-добре да не те преглеждат, разбира се ако всичко е в норма. Ако кървенето стане много силно или вдигнеш температура, или пък продължи повече от две седмици, задължително потърси лекар. Hug и пиши за всичко, което те вълнува или интересува. Момичетата тук са много мили и оказват страхотна покрепа  bouquet

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 21:36 от Melodiq

# 806
  • София
  • Мнения: 770
Благодаря ти много за отговора. Аз отдавна чета много из форумите и научих много неща през годините, който за съжаление бяха свързани с безбройните ми неуспешни бременности. Разбира се съм се консултирала и с лекари така че съм експерт в много неща. Този път се чувстам по-различно и затова питам. При предишния ми спонтанен преди години пак в 6 г.с. не пих антибиотик, но и се чувствах много по добре от сега. След това имах извънматочна с отстраняване на едната тръба, след това гроздовидна бременност и сега пак спонтанния. Положителното в цялата история е, че имам прекрасен син на 9 години, а проблемите започнаха при опитите за второ. Но още не съм се предала.

# 807
  • София
  • Мнения: 595
  Миличката...толкова много си преживяла...Дано това да е последното лошо нещо, което ти се случва. Страхотно е, че не си се предала. Сигурна съм, че скоро ще направиш малкото си слънчице голям батко Wink Пожелавам ти го от сърце  bouquet

# 808
  • UK
  • Мнения: 18
Здравеите,

Здравеите моми4ета,
Пиша за първи път тук и уви в тази тема... Cry

Преди 3 дена направих спонтанен аборт. Бях в много ранна бременност ( 5 г.с) , но на прегледа не се видя нищо закрепено в матката и лекарите предположиха спонтанен аборт. Два дена по-късно, уви беше факт....
Сега съм притеснена, 4е кървенето ми спря тотално след 2 дена. Изхвърлих само един голям съсирек ( с болки ) и после сякаш вси4ко утихна....Живея в Лондон и тук положението е траги4но по отношение на специализирана лекарска помощ.. Не ми изписаха никакви антибиотици и само искат да направя тест за бременност след седмица и да им съобщя резултата. Сега съм много протеснена защо ми спря толкова бързо ( не 4е се оплаквам ) и дали вси4ко се е из4истило от само себе си... И също дали няма да пипна някоя инфекция след като не пия антибиотици....Бихте ли ми казали какви то4но антибиотици сте пили?

# 809
  • Мнения: 27
Антибиотик се пие задължително след аборт. Аз пих Duracef една седмица.А кървенето е различно в зависимост от това, колко напреднала е била бременноста.Моят беше в 16 гс, и кървях почти месец,така че е нормално при теб да няма такова кървене.Консултирай се с лекар задължително! Успех

Общи условия

Активация на акаунт