Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 155 432
  • 847
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 4 700
mqrr, съжалявам zа случилото се.

Не съм съгласна с Рая, че винаги се пие антибиотик. Ти все пак сама си се иzчистила. Медицинска интервенция не е имало. Аz съм в Германия и аборта ми беШе в 12 седмица и пак не ми иzписаха антибиотик. Може би, ако не беШе отиШла на лекар нямаШе да zнаеШ, че е имало бременност. Относно кървенето не се притеснявай. Моето съЩо беШе два дни. После имах леко zацапване, но това беШе. Наблюдавай органиzма си. Ако имаШ болки или вдигнеШ температура отивай веднага на лекар.

Успех.   bouquet

# 811
  • UK
  • Мнения: 18
Благодаря ви много за бързите отговори. Прегледах си шкаф4ето с лекарства и единсвено намерих Цефалексин. Все пак е по-добре от нищо.... Може би ще направя 3 дена антибиотик на "своя глава" ..Тук са много строги по отношение на антибиотици. За да ти изпишат , трябва да си поне на смъртно легло... Утре смятам да се обадя в болницата и да настоявам за преглед, за да потвърдят , 4е вси4ко е 4исто.

Дано скоро вси4ки се похвалим с две 4ерти4ки и успешна и лека бременност за 9 месеца! Естествено и здраво и пухкаво беб4е за финал Simple Smile 

# 812
  • Мнения: 219
Здравей mqrr  ! Аз сьм сьс да мелицински аборта -прекьсване на бременност в 8г.с и в 10 г.с  и при двата ми кьрвя само няколко часа Бях шокирана защото на повечето момичета е вьрвяло дни и седмици . Но се оказа че е подобре да ти вьрви по-малко ако си изчистена както трябва .Така че се успокой и отиди на преглед неприменно да не би да е останало нещо което е много фатално .Тогава се дига температура отпадналост и т.н Даано да ги нямаш тези проблеми и си като мен всичко да е е окей !
!
 

# 813
  • Мнения: 173
Здравейте милички, как сте?
Нещо не пишете напоследък, няма настроение, май, разбирам ви напълно.
Но трябва да се окуражаваме и подкрепяме, никой не ни разбира, освен момичетата тук. Ах, колко ми се иска да няма повече такива теми във форумите.
Онзи ден за първи път влезнах в темата за отчетни, в която се бях записала преди аборта. И не се разстроих, напротив, добре ми подейства. И там намерих момичета, които да ме окуражават и да ми вдъхнат надежда. Мисля си, че съм започнала да се възстановявам, утре съм на преглед за първи път след аборта, ще ходя при Бързашки в клиниката в Плевен.
На всички желая спокойствие и сбъдване на най- най- най-мечтаното чудо:)
Прегръщам ви.

# 814
  • Мнения: 4 700
kali_k, дано утре всичко е наред и скоро се похвалиШ пак. ПиШи как е минал прегледът.  Hug

# 815
  • Мнения: 173
Milepetrova, благодаря! Дано!

# 816
  • Мнения: 173
Здравейте отново!
От прегледа се установи, че имам киста на десния яйчник. Заради нея ще пия противозачатъчни поне 2 месеца, междувременно искам имунологични изследвания да направим и чак тогава зелена светлина...
Много бавно минават тези месеци.. Иначе кисти съм имала доста често преди, заради които имам проблемен цикъл.
И така, продължаваме чакането.
А как е при вас?
Поздрави и успех на всички.

# 817
  • София
  • Мнения: 595
 Кали, съжалявам за кистата. Дано всичко се реши безпроблемно и бързо.
 Да, права си, месеците се нижат доста бавно. И при мен беше така преди отново да започна да опитвам за бебе. Но сега пък много бавно ми се точат последните дни преди цикъл-струват ми се като цял месец Confused И все чакам и се надявам, макар че знам, че това напрежение хич не помага и че когато стане, стане. А пък като стане колко нерви от притеснение има да хабя.....Въобще, няма угодия Wink А пък представяте ли си като родим колко ще започнем да се притесняваме за бебетата? Така че трябва да си подготвим солидна доза нерви за късане и малко повече житейска философия и непукизъм. Че иначе ще се превърнем в някакви изнервени и изтормозени същества Naughty
 Някъде във форума бях прочела, че да решиш да бъдеш родител е да разрешиш завинаги част от душата ти да се разхожда извън тялото ти. Струва ми се много вярно....

# 818
  • Мнения: 4 700
kali_k, съжалявам zа кистата.  Sad

Щом си реШила да правиШ имунологични, zаЩо не направиШ и генетични?  Hug

# 819
  • Мнения: 173
Докторът спомена само за имунологични, стрували 130 лв. Не е толкова много нали?
И какво представляват тези изследвания, някой знае ли? И генетични ще направя, но явно за докторите 1 аборт е почти нищо - като показател за някакви генетични проблеми. Аз обаче не искам да чакам да се случи втори път, за да правя по-сериозни изследвания. Не мога просто да седя и да се надявам на естествения подбор.
Как ще дочакам да минат 2 месеца, не знам.
Хайде, днес петък и после уикенд  Party
До скоро.

# 820
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Здравейте мили момичета, най-накрая и аз имам вече нет  Grinning
да ви кажа как са нещата при мен - правих всички задьлжителни изследвания преди забременяване и всичко е 6, с изключение на токсоплазмозата. Аз и с пьрвата бременност имах мальк титьр, но ми казаха, че не е проблем вьобще. Сега пак ще повторя само токсоплазмозата, но в София - там била най-достоверна лабораторията, за да се потвьрди, че вече имам достатьчни изградени антитела. След това вече мога спокоино да започна с опитите за забременяване отново според моя лекар  Grinning Направих и втори преглед и всичко е идеално, гинекологичният ми статус бил идеален. Много ме беше страх от резултата от цитонамазката, но за щастие е ПАП 1. Сега другата седмица чакам да ми дойде вторият цикьл.
Много по-обнадеждена се чувствам напоследьк, пожелавам кьсмет на всички подновили опитите за бебе, и бьрзо вьзстановяване на останалите!

# 821
  • София
  • Мнения: 595
soff, чудесно, много се радвам за теб! Сигурна съм, че и занапред нещата ще се подреждат чудесно и скоро ще се похвалиш preggo

# 822
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Мелодия, благодаря ти миличка  Hug
Аз сьм с обьрната матка и май малко по-бавно се случват нещата при мен, но много се надявам  Praynig Praynig Praynig

# 823
  • Мнения: 4 700
soff , поzдравления zа добрите новини.  Hug

kali_k ,  след моя аборт си направих генетични zа ФАКТОР 5, ФАКТОР 2 и 4G/4G za PAI 1. За теzи трите платих 60 лева. Ако Ще пусках имунологични, пусни и теzи. И при мен гледаха не с добро око, zаЩото имах само един аборт, но после си zатвориха устите като видяха реzултата. Успех.

# 824
  • Мнения: 173
Здравейте!
Така и ще направя, milepetrova!
Намерих кой да ми вземе епикризата от АГ болница - Варна, защото си тръгнах оттам веднага след кюртажа, без да знам, че съществува хистология. Научих за нея тук във форума. Утре ще си я взема, но ме притеснява, че може изобщо да не е правено хистологично изследване, а да е написано нещо просто ей така. Изнамерих е-мейл на доктор, който има кабинет там, в същата сграда, преди е работил в болницата и според него било така в повечето случаи.

И за тази киста - около 5 см, ще си чакам. И преди съм имала - винаги са се махали от самосебе си.
Питала съм доктора за СПЯ, но един от симптомите бил пълнота (поне според него), а аз нямам.

Колко време още ще чакам за този първи цикъл, та после Регулон, изследвания... очертават се поне 3 м..  Sad

Доста отчаяно звуча. Ще ми мине, знам си. Дано да е скоро, че когато съм в по-ведро настроение, времето минава по-леко.

Приятен уикенд въпреки прогнозите за лошо време.

Общи условия

Активация на акаунт