Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 155 430
  • 847
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 173
Момичета, току-що (минути след последното ми писане) ми дойде. Ими поне прилича на цикъл. май усещам вече и болки. На 31 ден след аборта и кюртаж.  Да се надяваме, че всичко е нормално.
Светлина в тунела. Съвсем мъничка, но я има.
Значи от утре Регулона и към края на опаковката - в Плевен за оглед на кистата. Дано да е изчезнала.

Пак приятен уикенд с повече усмивка от мен  Simple Smile

# 826
  • Мнения: 3
Привет момичета!
Аз всеки ден влизам и чета, но не съм писала. Отдадох се на работа (не че нямам много) за да не мисля много много и на малкия разбира се. А той постоянно пита "няма ли да имаме бебе?".
Аз си бях записала час за контролен преглед за вчера, но на 36 смед аборта ден ми дойде МЦ. Така посетих генеколожката само с епикризата и хистологията.
Каза ми че хистологията показва, че е имало плод, но още при самото зачеване генетично нещо не се е получило.
Интересното, което което ми каза, а не бях чела във форума е тъй като имам раждане секцио по-добре е да изчакам 6 м., а не 3м. както съветват повечето лекари.
Каза още че е хубаво и двамата да започнем да пием фолиева киселина 1 м. преди бебеправенето.
И най-важното преди започване на бебеправенето емоционалното и прихическо възтановяване. 

# 827
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Бях бременна в 10 г.с., когато една вечер ми прокървя, като въобще не съм усетила, не съм изпитала никакви болки.  Веднага звъннах на доктора си и понеже за другия ден имах записан час той ми каза да не се притеснявам щом нямам болки и ми каза да започна веднага да пия Дуфастон и Нош-па и на другия ден ще се видим. Когато отидох на преглед се оказа, че ембриона е мъртав и за 3 седмици от първия преглед въобще не е растял, а малко след това е загинал.Стана ми много кофти, а на съпруга ми направо му прилоша в кабинета на доктора. Доктора ми каза, че трябва да се направи кюртаж , за да се изчисти организма и точно заради това съм прокървяла, защото организмът се мъчи да се изчисти от умрелия ембрион. Така вече минахи 3 седмици откакто ми направиха кюртажи и в края на месеца ще ми направят изследвания, за да се види каква е причината за станалото.
Много се притеснявам и много се надявам всичко да е наред. Стискайте ми палци.

# 828
  • Мнения: 263
Моят спонтанен аборт беше много отдавна, но никога няма да го забравя. Дори не знаех, че съм била бременна, прокървих 4-5 дни след датата на очакваната менструация и си помислих, че ми е закъсняла. Да, ама болките бяха ужасни. Всичко стана бързо-направиха ми веднага кюртаж. После пак болки и кървене, след два дни втори кюртаж. Изписаха ме с болки и кървене, та цял месец. Накрая се намери доктор да ми изпише някакви хормонални хапчета, дойде ми след това и накрая всичко се изчисти и свърши. Оттогава нямам "проблеми", освен факта, че ми са запушени тръбите, навярно от този пуст аборт. Добре, че поне имам едно дете, а да си имам друго се успокоявам с това, че понякога не всички мечти се сбъдват.

# 829
И аз имам един спонтанен аборт.Още плача като се сетя  Cry
Беше преди две години,бременноста беше много желана,разбрах,че съм бременна в 5 тата седмица еуфорията беше голяма,веднага се похвалих на приятелки,роднини,близки,казахме на каката и в края на 9 тата седмица отидох на контролен преглед  и чух думите,най-ужасни за една майка:Плода нямаше сърдечна дейност!Излезнах от кабинета цялата обляна в сълзи,едвам звъннах по телефона на мъжът ми,който беше на работа,излишно е да казвам,че беше повече от шокиран!!Нямах сили за нищо!Не ми се спеше не ми се ядеше постоянно плачех,но със общи усилия и много подкрепа отстрана на близки хора го превъзмогнах един вид.
След аборта събрахме сили за второ чак година след неприятната случка.Живот и здраве към 8 ми март чакаме бебенцето,засега всичко се развива добре,пола още не го знаем,моля се само всичко да е наред!

# 830
Здравейте, момичета!! Отдавна не съм писала, но често влизах и четях, като си поплаквах и успокоявах едновременно.
Сега имам нужда от ПОМОЩ. От моя аборт минават вече четири месеца. Бях писала, че имам известни проблеми с цикъла ми, но лекарите уж казаха, че е нормално. Последно ми дойде на 19 септември, а на 11 октомври вечерта ми зацапа едно такова кафяво и до сега. Върви ми по 5-6 капки за целия ден. До сега такова нещо не ми се е случвало. Една жена, с която се сприятелихме в болницата по време на аборта ми, предположи че това може да е цветна бременност. Ние започнахме опитите едва този месец, като пропуснахме датата на овулацията, защото съпругът ми беше в командировка. Освен това при първата ми бременност ме боляха много гърдите, а сега нито ме болят, нито са напрегнати, нито растат. Изобщо нямам никакви признаци за бременност. Не знам изобщо какво да правя и какво да си мисля. Ако някоя от вас е карала цветна бременност или има идея какво може да ми е, моля пишете ми, защото съм паникьосана, а да търся лекар през поивните дни за такъв проблем - предполагам знаете как ще реагират.
Съжалявам, че ви безпокоя в този късен съботен следобяд, но наистина не знам какво да си мисля.
Прегръдки за всички!!!  bouquet Hug

# 831
  • Мнения: 7 716
Направи си тест.

# 832
  • Мнения: 3 267
Здравейте момичета, имах спонтанен аборт и кюртаж преди около 20 дни   Sad Мислех, че се възстановявам бързо, кървенето спря след 2-3 дни, имах лека болка само през първите дни. От днес обаче имам същото усещане за тежест,  и сякаш имам леки контракции. Това стана и след първия преглед след кюртажа, но лекарят ми обясни, че е нормално. , Kali_k, докторът на какво каза, че се дължи това? Сега се притеснявам повече, защото са минали малко повече от 20 дни и не ми се струва нормално На всички пожелавам нещата да се оправят и всичко да е наред  Praynig

# 833
  • Мнения: 173
Brawn, много съжалявам, че попадаш в тази тема.
Тук ще намериш подкрепа, сигурна съм. Ще продъжим заедно напред към следващите две чертички:)
При мен се оказа, че имам киста около 5 см - и преди съм имала и усещането ми беше познато. За щастие с новия цикъл те изчезват. Сега съм на противозачатъчни, за да се види какво се случва с кистата. Иначе така ми се иска да започваме с бебеправенето... но няма как. Ще направя имунологични и генетични изследвания първо.
Гледай да си запазиш килограмите - никакво отслабване, ще ти трябват сили. А и с гриповете трябва да се преборим успешно, току-виж сме осъмнали след зимата с тумбачета:)
Дано при теб всичко е наред, ако продължат оплакванията, посети гинеколог. И след първия редовен цикъл - задължително.
А при мен със започването на първата МС започнах и Регулон, съвсем малко ми кърви, не знам това за притеснение ли е или е нормално. Иначе доста време съм вземала противозачатъчни, но отдавна беше, дава ха ги безплатно за студентки в кабинета по семейно планиране:)
Хайде горе главата и поздрави на всички тук, нещо съвсем замряхме.

# 834
  • Мнения: 3 267
Kali, здравей, благодаря ти, че ми отговаряш толкова бързо. Много е неприятно това за кистата, но много жени имат този проблем, ще видиш, че бързо ще се оправиш. Аз не бързам за другото, най-важното е да се възстановя и да съм здрава. иначе ми изчезнаха оплакванията, но трябва определено да посетя доктора.
И най-най- важното е спкойствие и позитивно мислене, доколкото е възможно   bouquet

# 835
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен. За първи път пиша в този форум и искам да споделя какво съм преживяла и аз. На 21 години съм и на 05.10 направих спонтанен аборт след близо една година чакане. Много исках да забременея и точно когато това се случи аз се разболях, почнах да вдигам температура и не исках да пия лекарства заради бебето, тъй като бях още в първия месец ме беше много страх да не го загубя и точно това се случи. След аборта реших да отида на лекар защото температурата не ми спадаше. Отидех на следващия ден и докторът ми постави диагноза воден плеврит приехаме в болница и сега ме лекуват. Много исках това бебче, но явно заради болеста не можах да го запазя. И затова искам да попитам, сега след като пия антибиотик, колко време след това можем отнова да опитваме да си имаме бебче. Благодаря предварително!

# 836
  • Мнения: 4 324
Съжалявам много Sad
И аз загубих моето бебе по подобна причина Sad Един ден вдигнах висока температура, която за жалост не успях да сваля Sad Д-рката, която ми прави аборта ми каза, че високата температура е много страшна за бременността и една от причините за честите аборти Sad

По принцип след аборта би трябвало да са ти назначили антибиотик (след кюретаж, дококото знам де). А иначе пак е добре да изчакаш да мине поне 1-2 месеца след аборта и тогава да подновявате опитите.

Пожелавам ти бързо възстановяване.

# 837
  • Мнения: 226
Съжалявам, миличка  Sad
Когато отидеш на контролен преглед след първа менстурация, попитай лекаря. Той ще ти каже. Когато на мен се случи моята гинеколожка потвърди срока даден ми от лекаря правил кюретажа.
Всичко ще бъде наред  Hug

# 838
  • Мнения: 18
Здравейте
И аз так мисля да изчакам и след цикъла да отида на преглед и да я попитам. Сега ще си пия антибиотика, хубаво да оздравея е ще почакам с бебето. Мерси и на вас за подкрепата!

# 839
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета. Дано успеете да ми помогнете или поне да ме успокоите. Този месец (в понеделник), точно на датата, на която трябваше да ми дойде имах леко кафяво зацапване, което обаче спря до вечерта. Във вторник сутринта имах няколко капки и след като всичко свърши, реших да си направя тест за бременност - и трите бяха положителни, но с по-бледа втора черта. Вчера веднага отидох на гинеколог, но той не видя сакче и каза, че сигурно е, защото закъснението е 3 дни. Изследванията на кръвта показват хормон ЧХГ 49,2. Той обаче ми каза, че съм направила спонтанен аборт. Обаче аз не му вярвам  #2gunfire  или поне ми се иска да не му вярвам... Не трябва ли да имам по-обилно кървене, ако наистина е аборт? Пък и нямам никакви болки. Утре ще си правя втори кръвен тест, за да видя дали хормонът се покачва. Моля ви, кажете ми какво се случва при аборт и има ли някакви признаци, ако е толкова рано (4 г.с.)

Общи условия

Активация на акаунт