Чувствате ли се спокойни да пътувате по света към днешна дата?

  • 25 401
  • 199
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 480
Нали има конвенция за човешките права? Докато са в ЕС не могат нищо да направят.
Одобрявам Брекзита като идеология, но се страхувам, че няма да влезе в сила. Не бяха подготвени, че ще се случи и сега не знаят какво да правят.

# 196
  • Мнения: 14 635
Сега разбрах,че са затворили метростанцията на СУ заради забравен багаж.Не използвам метро,НО точно днес ми се налага да се кача на въпросната станция за да стигна бързо до края на града. Mr. GreenЩе се дондуркам с тролея има/няма 30 спирки.Така е,трябва да свикваме.И на пл.Възраждане по същата причина не минавали трамваи или нещо такова.Колкото повече са забравените чанти,толкова по-бързо ще свикнем. Whistling

# 197
  • Мнения: 3 480
Поне има превенция.
Ние днес затворихме фитнеса в една от сградите ни в Ситито и евакуирахме хората, заради оставена раница на троатоара по средата в нищото. За щастие полицията дойде за 5 мин. с кучета и установи, че няма заплаха.  #Crazy Praynig
Иначе влакът ми минава над мястото на последния Лондонски атентат, аз минавам 2 пъти на ден от там ...
Не мога да спра да ходя на работа от страх, колкото и да ми се иска.

# 198
  • Nice
  • Мнения: 946
Вече е ясно, че няма какво да се направи. Големите няма да спрат да се месят там, където не им е работа. Тези които са вече 4то поколение европейски граждани няма какво да направят с тях. Ще продължат да се радикализират и да правят атентати.

Но и да гледаш безразличие боли. Да свикнем със ситуацията също не е решение.
Поне тези които не са граждани и имат съмнения за тях, че се занимават с тероризъм да ги изселват. Пак е нещо.
Дано и службите си вършат работата. Защото все излиза информация, че не знам си кой бил вече известен на службите, но се стигнало до атентат. Щом е известен все си викам, че не е за нищо. Такива да ги съдят по бързата процедура.
Естествено, че това не решава нищо, ама поне не е стоене със скръстени ръце.


И не, не призовавам за нищо със стрелящи емотикони...Иска ми се просто да не чувам вече за атантати, бомби, камиони, стрелби и тн. Погубени животи на невинни хора, нито в Европа, нито където и да е другаде. Защото винаги обикновените хора страдат.

# 199
  • Мнения: 3 480
Вече е ясно, че няма какво да се направи. Големите няма да спрат да се месят там, където не им е работа. Тези които са вече 4то поколение европейски граждани няма какво да направят с тях. Ще продължат да се радикализират и да правят атентати.

Но и да гледаш безразличие боли. Да свикнем със ситуацията също не е решение.
Поне тези които не са граждани и имат съмнения за тях, че се занимават с тероризъм да ги изселват. Пак е нещо.
Дано и службите си вършат работата. Защото все излиза информация, че не знам си кой бил вече известен на службите, но се стигнало до атентат. Щом е известен все си викам, че не е за нищо. Такива да ги съдят по бързата процедура.
Естествено, че това не решава нищо, ама поне не е стоене със скръстени ръце.


И не, не призовавам за нищо със стрелящи емотикони...Иска ми се просто да не чувам вече за атантати, бомби, камиони, стрелби и тн. Погубени животи на невинни хора, нито в Европа, нито където и да е другаде. Защото винаги обикновените хора страдат.

Лично аз бих ги застреляла всичките като се сетя колко семейства опустошиха и т.н. но дори да имат данни за някого нямат право (и на какво основание) да ги изселват и да им направят каквото и да е заради човешките права.
Факт е, че според последните атентати в Лондон е имало данни за терористите, че са били екстремисти и че са се опитвали да вербуват и други за пъкленото си дело. Не могат да ги пипнат за съжаление, преди да направят нещо - иначе е нарушение на човечките им права.
Службите си вършат работата и предотвратяват много престъпления, без това да се оповестява публично, но според мен са му загубили края с всичките мангали, които допуснаха да се заселят тук. Недопустимо е и, че онези си строят спокйно джамии и разпространяват радикална литература в много от джамиите.
Като заминаваш да живееш в чужбина, наред с езика трябва да спазваш законите, както и да се обличаш като европеец, а не да ми се разхождаш по нощници, бурки и т.н.
Няма да забравя как ходих на интервю за паспорт и не видях един европеец от служителите там ...Бях в потрес, че всички там бяха имигранти, нямаше един натурален англичанин.

Общи условия

Активация на акаунт