Чувствате ли се спокойни да пътувате по света към днешна дата?

  • 25 405
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 700
Страх ли Ви е да пътувате вече или залагате на "ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя"?

# 1
  • Мнения: 46 518
Винаги ме е било страх. От всичко. Опасности да искаш.
В какъв смисъл вече? Ако имаш предвид Манчестър, атентати е имало и ще има.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%B0%D0%BA%D0%B8

# 2
  • Мнения: 1 700
Винаги ме е било страх. От всичко. Опасности да искаш.
В какъв смисъл вече? Ако имаш предвид Манчестър, атентати е имало и ще има.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%B0%D0%BA%D0%B8

Нямам предвид само Манчестър. Париж и Лондон са доста желани дестинации като говорим за туризъм. Египет също. Със сигурност хората са много по-бдителни отпреди, само да се доближи някой по-черничък или забулена жена.

# 3
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Страх ли Ви е да пътувате вече или залагате на "ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя"?
Второто е. (казва ти го човек който всяка година ходи на надбягванията с бикове на Сан Фермин в Памплона Simple Smile)

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Никога не съм изпитвала желание да пътувам... За да опознаеш едно място трябва да поживееш в него... Не става турист от мен.В такъв смисъл, не ме е страх вече.

# 5
  • Мнения: 7 325
(казва ти го човек който всяка година ходи на надбягванията с бикове на Сан Фермин в Памплона Simple Smile)
Бягаш ли или си зад оградата  Wink
Чувствам се спокойна да пътувам само в държавата в която живея и предпочитам да не е със самолет.

# 6
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
(казва ти го човек който всяка година ходи на надбягванията с бикове на Сан Фермин в Памплона Simple Smile)
Бягаш ли или си зад оградата  Wink
Чувствам се спокойна да пътувам само в държавата в която живея и предпочитам да не е със самолет.
Пред биковете - в бяло и с червена вратовръзка Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 17 775
Избягвам вече, да, ако не е нещо много желано или наложително.
По принцип съм фен на мотото за каквото ти е писано, но напоследък съм станала по- risk averse.

# 8
  • София
  • Мнения: 30 142
Да, атентати е имало и ще има, но едва ли са били през месец в Европа. В последно време зачестиха атентатите и е нормално човек да го е страх.

# 9
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не, не се страхувам и пътувам както и предишните години. Наскоро бях в Истанбул, изобщо не съм мислила за атентати. А араби и забулени жени имаше доста, вкл. в нашия хотел. Разхождах се, разглеждах си, от нищо не се притеснявах. След месец ще пътувам в Италия, в земетръсна зона. Е, какво да направя, като имаме работа там? Но мен и от земетресения не ме е страх. Виж от дълги полети, да, страх ме е от затвореното пространство, и отсега ме втриса, че в края на годината може да се наложи да летя до Азия. Но гледам да не мисля за това.   

# 10
  • Мнения: 3 371
Аз винаги съм се страхувала, към арабите имам лично, негативно отношение, така че са ми все подозрителни Mr. Green
Не съм спряла да пътувам, така се стича животът ми, в момента съм в Китай, а тук е такава навалица, че няма накъде. Тук се взимат много строги мерки за охрана, и съм много доволна.

# 11
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Страх ли Ви е да пътувате вече или залагате на "ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя"?
Твърдо не и същевременно - да.
Не съм спокойна, колкото бях преди години, базирано на случващото се, но ако ще се беся, няма да се удавя или обратното.
Нямам избор, докато работя за въпросната компания, пътувам служебно.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
Аз не мисля, че тук става въпрос да спре човек да пътува или да не ходи никъде. Ясно е, че няма как да си под похлупак. Всеки пътува по една или друга причина, въпросът е, че сме по-неспокойни. Преди години дори не ми е идвало на акъла, че може да се случи нещо. Сега светът е променен в някаква степен.

# 13
  • Мнения: 12 665
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

# 14
  • Мнения: 30 802
Бях в Лондон една седмица и не ми беше комфортно да скитосвам сама из центъра, както преди 10 години. Атмосферата беше напрегната, стоях си само в Канари Уорф, което си е "невидим замък"- не влиза кола без карта, навсякъде има колчета и саксии, които преграждат тротоари и площади. Има гардове, които следят, на всеки 20 метра. А доковете са като ров с вода около замъка. Само там се чувствах безопасно. А, и хората бяха по-"бели". Две спирки по-нататък без да искам попаднах в по-обикновен квартал и избягах бързичко.

Просто си личи, че има нещо да става- вече кога ще стане е въпрос на време, но те са си там и чакат удобен момент.

# 15
  • Мнения: 14 490
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така Peace

Но точно в този момент няма да хукна за Лондон

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ме е страх... Опасности обаче има и ще има.
Аз съм малко луда и за разлика от повечето хора мразя да пътувам така или иначе, та само в краен случай го правя  Mr. Green  hahaha Crazy, но не от страх, просто не ми е приятно  Simple Smile

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така се чувствам.

# 18
  • Мнения: 88
Скоро бях в Англия и не се притеснявах. Все пак каквото е писано ще стане. На този принцип съм. Но случващото се в последно време е страшно! Не ми се мисли какво още ще последва.

# 19
  • Мнения: 2 998
Страх ме е и за това от 2 години не сме излизали от България. Sad Пътува ми се в Европа, но не мисля, че ще се чувствам спокойна, а по-далече не ми се ходи.

# 20
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Страхувам се за детето си и за това, че няма да може да се радва на детството си така както би следвало. След атентата в Манчестър ми каза ( на 10 години е ) " Мамо , повече не искам да ходим на концерти или мачове  ,защото ме е страх , че ще се случи и на нас"
Сега като решаваме къде да ходим на почивка, първо отбелязвам къде Няма да ходим - без Турция , Египет, Тунис, Франция ....... листа  става все по-дълъг, докато един ден просто спрем.

Станахме прекалено толерантни според мен , от там идват и половината ни проблеми. В крайна сметка  уважавай и живей в мир с " околните " , но преди всичко пази интересите и защитавай " своите "
Разбирайте го както искате !


# 21
  • Мнения: 12 473
И аз като Трещи.  Peace

Колкото до страха - не ги мисля. Каквото ми е писано - ще ме намери където и да съм.

# 22
  • Мнения: 1 484
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така Peace

Но точно в този момент няма да хукна за Лондон
А аз точно натам ще пътувам след няколко дни и да, притеснявам се до някаква степен. 

И също много, много ме е яд за това в какво се превърнаха държавите в Европа, съдейки по Германия например, където прекарвам повече време. Много е неприятно да ти се отнеме чувството на сигурност, което си имал досега. Като студентка помня как съм вървяла пеша до гарата в малките часове, за да си хвана влак до летището, и изобщо не съм чувствала някаква заплаха или страх. Сега никога не бих го сторила. 

# 23
  • София
  • Мнения: 366
Доколкото може да си спокоен преди път, да! bouquet

# 24
  • Мнения: 22 036
Няма как да не се повиши тревожността, когато толкова често се случват такива неща. От друга страна, няма как да се капсулираме.

# 25
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Продължавам да пътувам с удоволствие, но вече имам едно наум. Забелязах това особено, когато бях в Прага около Великден. С приятеля ми нарочно избягвахме най-туристическите места на самия Великден и изчакахме да се поуспокоят нещата преди да ги посетим. Признавам, че по този начин терористите са ме победили, но наистина не се чувствах спокойно в тесни улички сред голяма тълпа. И с нежелание усещах, че съм нащрек срещу камиони и бусове... Tired

Също така ми се налага да съм често на големи жп. гари като Хановер и Хамбург. Определено съм по-бдителна и дори (с риск да ме обявите за нетолерантна) наблюдавам с по-голямо внимание хора с по-тъмен цвят на кожата. Не е очевидно, че го правя, не се вторачвам в тях, не ги обиждам или демонстративно избягвам, но все пак ги държа под око. Предпочитам да "обвиня" някой невинен, отколкото да "изпусна" някой виновен.

Преди си мислех, че там, където живея, е по-сигурно, защото е малък, макар и студентски град. Но точно тук разбиха мрежа на фанатизирани мюсюлмани заради силно назряла опасност и обявиха нашия град за центъра на фанатиците в нашата провинция.  Tired

# 26
  • Мнения: 14 635
Честно казано повече се притеснявам,когато пътуват мои близки.Мин,седмица самолет на България еър излетя почти 3ч.по-късно от летище София.Държаха пътниците в самолета,после ги свалиха и никой не даде адекватна информация какво се случва.Иначе някои дестинации,които съм искала да посетя,вече съм ги отхвърлила.Не толкова от страх,а от презрение на политиката,която водят  някои страни.Няма да им наливам (макар и не огромна сума) евро,а те да ми забиват нож в гърба.Вече са ми противни.Не искам да им гледам двуличните физиономии и бардака,в който превръщат люлката на цивилизацията.

# 27
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

И аз така Peace

Но точно в този момент няма да хукна за Лондон
Европа не се превърна сама в това.
Превърнаха я ламтящите за пари политици, пускащи на "кило" всякаква паплач, наричаща себе си "бежанец".
Та, да-ние пуснахме вълка в кошарата. И да ме е страх, и да не ме е страх, няма никакво значение. Имам работа-отивам и я върша.

# 28
  • Мнения: 22 036
Честно казано повече се притеснявам,когато пътуват мои близки.Мин,седмица самолет на България еър излетя почти 3ч.по-късно от летище София.Държаха пътниците в самолета,после ги свалиха и никой не даде адекватна информация какво се случва.Иначе някои дестинации,които съм искала да посетя,вече съм ги отхвърлила.Не толкова от страх,а от презрение на политиката,която водят  някои страни.Няма да им наливам (макар и не огромна сума) евро,а те да ми забиват нож в гърба.Вече са ми противни.Не искам да им гледам двуличните физиономии и бардака,в който превръщат люлката на цивилизацията.

Това най-обичам Simple Smile. Последният път, след 2 часа забавяне ни казаха, че имало технически проблем и ни натовариха  Mr. Green. Една позната беше се оплакала, че не и работи лампата и и бяха казали стщардесите, че това е последния полет на самолета и после ще го бракуват  ooooh!.

Сега синът ми ще пътува за Европа и ми е леко напрегнато, защото не съм се отделяла от него за толкова дълго, но предвид възрастта му, ще трябва да привикна.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
...... съдейки по Германия например, където прекарвам повече време. Много е неприятно да ти се отнеме чувството на сигурност, което си имал досега. ....

Нали? И аз изпитвам такова чувство. Винаги съм се чувствала спокойна в Германия и Австрия напр. Прибирала съм се пеша, скиторила съм сама, никога не съм се притеснявала от нищо. При последното ми ходене във Виена (мин. година) се чувствах доста некомфортно. Ползвах транспортна връзка на Hauptbahnhof и постоянно се оглеждах, а нямаше конкретна причина.

..... Една позната беше се оплакала, че не и работи лампата и и бяха казали стщардесите, че това е последния полет на самолета и после ще го бракуват  ooooh!.
.....
Е...... ooooh!


# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 242
МЕн ме е страх дори от града да изляза, с всички катастрофи, които стават и които медиите постоянно ни тикат в очите. След 2 седмици ще ходим на едно събиране с колегите, писала съм и дребния, че ще дойде с мен и отсега го мисля как ще пътуваме с кола и се моля да не стане беля. Изключително пъзлива съм станала. В самолет изобщо нямам желание да се кача, да ходя из Европа също, за извън Европа да не говорим. Не че не ми е любопитно и интересно, но... светът се превърна в гадно място. Дано Севрюкова е права и Сивият кон (визират се арабите) наистина скоро да се приберат там, откъдето са дошли.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 038
Спокойна съм, когато пътувам и в странта, и в чужбина.
Каквото има да става, ще стане. Няма как да го предотвратя.
Не бих се ограничавала заради евентуално нападение.
Ами то и тук, в София може да се случи. Щом имаше в Бургас...
Бях в метрото по време на аварията преди 2 -3 месеца. Перонът на Сердика препълнен, а продължават да пускат още хора.
Полицаите се облегнали на асансьора и си лафят. Съобщението, че влакчетата ще се забавят едвам се чуваше. Сигурно и не всички го разбраха.
Толкова лесно щяха да ни сготвят на куп...

# 32
  • Мнения: 1 120
Наскоро, за първи път пътувах с арабска авиокомпания. Когато самолетът вече рулираше по пистата за излитане, изведнъж се разнесе силно някаква молитва от високоговорителите. Настръхнах. Помислих си, че не просто излитаме, а направо ще се възнесем. Очаквах всеки момент да гръмнем.  А то било молитва да "добър път".  Звучеше зловещо. После разбрах, че тази авиокомпания пуска тази молитва всеки път.
Самото летище в Абу Даби ми беше страшно също. Навсякъде чаршафосани жени на които им се виждат само очите през процепи. Тълпи, блъсканица, високо говорене. Гледах да се махна по-най-бързия начин.
Не ме е било страх досега да пътувам в Европа. Преди няколко дена се върнах от Италия и реших, че вече не е искам да ходя там. Страшно е! Пълно е с африканци. Само мъже между 20 и 30 години. Мислех си да излезем на нощна разходка в Рим, а то бързах да се прибера в хотела преди 18ч.

# 33
  • Мнения: X
Аз не мисля, че тук става въпрос да спре човек да пътува или да не ходи никъде. Ясно е, че няма как да си под похлупак. Всеки пътува по една или друга причина, въпросът е, че сме по-неспокойни. Преди години дори не ми е идвало на акъла, че може да се случи нещо. Сега светът е променен в някаква степен.
На същото мнение съм.
Не съм пътувала из Европа вече 4 години, но  определено в арабските страни не бих пътувала в момента.
Също и в Турция. 

И на мен ми е много болно в какво се превръща Европа!

# 34
  • Мнения: 30 802
А преди 10-ина години човек лесно можеше да си мисли за пътуване до Иран, Сирия, Турция- пак беше леко опасно, но не невъзможно.

Иначе доживях да видя на живо есенцията на 21 век: лелка в хиджаб да обяснява как машина да ти скенира лицето. И на секюритито подобна лелка в хиджаб да вкарва хора за боди скен, ама без да питат искат ли, не искат ли. Само казва- стъпи тук, стъпи там...направо е сюрреалистично.

# 35
  • Мнения: X
Сирен, това, което описваш е практика от 2005та година насам. Личи си, че не си живяла в голям европейски град.

Честно казано тези дестинации никога не са ми били в радара на желаните за посещение. С Изключение на Турция и Йордания. И Израел. Но другите не.

Масовите тълпи ни изгониха нас лично от Европа и още ми се къса сърцето за ставащото. И нещата стават все по-зле..

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 18:53 от Анонимен

# 36
  • Мнения: 30 802
Турция- Арарат; Иран- древната цивилизация на Персия, интерено е. Сирия- беше интересна.

Контеса, иначе видях за какво става въпрос, една учителка беше извела клас английски дечица...не можах да се сдържа да преброя русите главици, защото май ми се брояха на пръстите на една ръка, всичко друго беше пакита и други местни циганета. Но сигурно има училища, в които русичките са повече, тук-таме с някой от старите индийци.

# 37
  • Мнения: X
Това е така, но е предимно в Лондон. Из провинцията  и покрайнините на Лондон (зона 6) е по-различно.
Персия няма как да я видя. А ми се е искало. Сегашните й обитатели са коренно различни народи.

# 38
  • Мнения: 4 516
В сравнение с преди 15 години - по-притеснено ми е, да. Например в Турция в момента не бих отишла, а ми се ходи. Пътувам си обаче, когато мога.

# 39
  • Мнения: 252
Не се притеснявам да пътувам, тези дни бях за седмица в Париж. Придвижвах се нормално и спокойно.

# 40
  • Мнения: 2 600
Не се притеснявам, пътувам отскоро и винаги е било пълно с цветнокожи хора (и туристи и "местни") с пълна липса на разбиране за европейската представа за лично пространство. Бутат, блъскат, хващат те с ръце и те изместват, чернокожи продавачи се залепят като гербови марки и нямат изгонване. Цели квартали с нито един бял, всички жени чаршафосани, че даже и мъжете в нощници. Дори с атентатите животът продължава за неубитите. Като предния път като бяхме в Лозенград, се оказа че няколко часа по-рано в съседен град е имало атентат срещу турски войници, с жертви. Ами хората си бяха напълно спокойни. Все едно, че нищо не беше станало. Чак после разбрахме за атентата.

# 41
  • Мнения: 2 600

Персия няма как да я видя. А ми се е искало. Сегашните й обитатели са коренно различни народи.


Защо? Там е спокойно, една позната тъкмо пусна албум от екскурзия, почти седмица е била там. Красоти, даже на много места стени с изрисувани хора по дворци и други сгради. Единствено жените в групата са заметнати с шалчета, обаче коси се виждат отвсякъде под шаловете.

# 42
  • Мнения: 30 802
Спокойно, ама ако си в група и си нащрек. Една мацка пътуваше скоро до Мароко, малко мръднали извън туристическата част и почнали да ги замерват с камъни.

Но ислямският свят винаги си е било леко опасно, проблемът сега е, че ей това неспокойствие, оглеждане и да си нащрек го има и в Европа. А беше място, където да се чувстваш супер-безопасно, до заспиване. Сега малко на нокти е атмосферата.

# 43
  • София
  • Мнения: 30 142
..... Помислих си, че не просто излитаме, а направо ще се възнесем. Очаквах всеки момент да гръмнем.  ....
Laughing Ох, то не е смешно, но дотам я доракахме.

# 44
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Бил съм в Палмира и Алепу преди 20 години. И сега ми е тежко че там се водят бойни действия. Sad

# 45
  • Мнения: X
И мен ме е страх от всичко вече. Изобщо, когато имаш деца ставаш много уязвим.
По темата. От 5 години не съм пътувала в чужбина, покрай децата (изключая Гърция) и тези дни си мислих, колко много се промени Европа за това време. Ще ходим с детето на гости в Лондон есента, ще си помисля къде да го водя и изобщо да го водя ли някъде.

# 46
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
... Преди няколко дена се върнах от Италия и реших, че вече не е искам да ходя там. Страшно е! Пълно е с африканци. Само мъже между 20 и 30 години. Мислех си да излезем на нощна разходка в Рим, а то бързах да се прибера в хотела преди 18ч.

Е, хайде сега, ще кажеш, че живи италианци не са останали. Миналата година във Флоренция беше пълно основно с европейци и азиатци от Далечния Изток, съвсем спокойно си се разхождахме до полунощ. А преди това бяхме в едно малко градче на гости за няколко дни, там пък бяха само италианци.

За класовете май наистина е така. Във Виена в музей Мумок имаше различни класове с учители, които обясняваха модерното изкуство. И на мен ми направи впечатление, че единият клас беше от чернокожи и араби, а другият от богати, хубаво облечени светли австрийчета. Но това и при нас ще се случи, дори вече има разделение между училища с ромчета и престижни или частни училища.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 575
От атентати не ме е страх, страх ме е от нападения с цел грабеж или от сексуален тип. Помня как изглеждаше Брюксел преди 10 години и как е сега. Военни обикалят с автомати и в същото време тълпи от маргинални типове се държат по начин, по който целят да те накарат да се почувстваш неспокойно, да се дръпнеш, да сведеш поглед. Разбира се, че не целият град е такъв, но тъй като темата е дали ВЕЧЕ се страхуваме, определено мога да кажа, че има промяна.



# 48
  • Мнения: 8 567
Що бе, много е яко, 3 в 1, с едно пътуване в голям европейски град се запознаваш хем с европейската, хем с арабската и африканската култура.

Разбира се, че вече ме е страх, Европа не е същата, целта на пътуванията ми е била да отпусна, да си почина психически с хубави емоции, да заредя, а не да си вдигам адреналина  и да се радвам, че съм минала между капките.

# 49
  • Мнения: 47 988
За себе си нямам много страх, но щерката вече няколко пъти беше в чужбина със съученици,и сега иска пак да пътува
Еми страх си ме е за нея, а тя...вятър я вее на бял кон. Изобщо не й пука
А какви шеги ми показа с концерта на Ариана Гранде  ooooh! Като че ли хората са претръпнали и свикнали вече  ooooh! Ужасно е

# 50
  • Мнения: 30 802
И мен не ме е страх от тероризъм, а именно от тъмнозелените млади мъже. За тях съм нищо- при минимален шанс е ясно, че няма да им мигне окото да ме изнасилят и убият. Засега са кротки, но самото им присъствие ме притеснява. Не са интегрирани въобще, на крачка са от диващината.

# 51
  • Мнения: 1 120
... Преди няколко дена се върнах от Италия и реших, че вече не е искам да ходя там. Страшно е! Пълно е с африканци. Само мъже между 20 и 30 години. Мислех си да излезем на нощна разходка в Рим, а то бързах да се прибера в хотела преди 18ч.

Е, хайде сега, ще кажеш, че живи италианци не са останали. Миналата година във Флоренция беше пълно основно с европейци и азиатци от Далечния Изток, съвсем спокойно си се разхождахме до полунощ. А преди това бяхме в едно малко градче на гости за няколко дни, там пък бяха само италианци.
останали са, но са някак си незабележими сред множеството африканци. Може би съм с такова впечатление, защото пътувахме предимно с влак, а по гарите направо гъмжеше от тях. Не ме притесняват тълпите туристи, защото и ние бяхме такива, но тези африканци и въоръжените полицаи, карабинери и войници създават усещането за несигурност. Имаше го както в Рим, така и в Перуджа, Сиена, Флоренция, Лука и Пиза. Някъде повече, другаде по-малко, но навсякъде. Първото, което каза жената на рецепцията на хотела в Рим, когато тръгнахме да излизаме, е да си държим чантите пред себе си и да се пазим (в никой хотел досега не са ни предупреждавали). На автоматите за купуване на билети първият надпис, който се появява е да си пазим багажа. Е, как да се чувствам спокойна, като отвсякъде те призовават за бдителност?
Съвсем друго е чувството при пътуване с железница в Япония. Спокойствие. Кондукторът при влизане във вагона се покланя, прекосява го, обръща се с лице към хората и отново се покланя. И там има тълпи по туристическите обекти (и то какви!) но не се страхуваш. Не се краде и е невероятно чисто.

# 52
  • Мнения: 3 480
Опасностите са концентрирани най-вече в големи градове, места с туристически дестинации, шопинг центрове, музеи, големи бизнесцентрове (Ситита), летища. От атентатите, които се случиха напоследък се вижда, че основно не се случват в малки градчета или на място, където има 5 човека.

В градове като Лондон, Берлин, Париж системите за сигурност за с години традиции и всичко се наблюдава много внимателно. В такива градове екипите за сигурност улавят много престъпници и осуетяват не малък брой потенциални атентати, които не се оповестяват публично и остават скрити.

В България за съжаление тези системи не работят по същия начин и ако нещо ще става, ще е огромно.

черничките хора в Европа са концентрирани в големите градове и в централните части, живея извън Лондон и в класа на мс има 1 индиец (роден тук) и 1 черно дете. В класа на мс, която е в друго училище има 2 индийчета, не пакистанци. В района ни чужденците са главно Европейци и азиатци (китайци, японци), няма голямо присъствие на други малцинства. Така е и в много други населени места в Англия. Няма и източно европейци много. Някой беше споменал Канари Уорф - в ситито там наистина е с карти и секюрити системи, но в блокчетата наоколо е пълно с талибани на квартира. Самия район е доста опасен исторически по отношение на местни престъпления.

Работя в Лондон и ми се налага да пътувам много из цялата централна част. Няма как да спра да работя. Вчера откриха черна кутия със спринцовки в сградата, където е моя офис и бяхме в бойна готовност да евакуираме около 2000 човека. Охраната извика полиция и те прегледаха кутията.

Ние също избягваме определени дестинации - над Африка, Малдиви, Мароко, арабския свят ...
Съвет от нашата охрана е да се преглеждат аварийните изходи на всяко литище или хотел, където ходите.

Англия наистина в момента не е добра опция, тъй като повипиха нивото на терористична заплаха на критично.

Мисля, че една от причините Англия да иска да напусне ЕС са точно прекалено либералните човешки права към имигрантите и неконтролируемите потоци от неквалифицирани чужденци с неясно минало.
Случаят с атентатора, който се самовзриви в понеделник е бил ясен на тайните служби, но са били с вързани ръце да предприемат каквото и да е било преди той да направи нещо. Това е лично мнение.

# 53
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Аз това за багажа в Италия и Испания го знам от поне 15 години, много преди изобщо да има бежанци. Особено откакто станаха полулярни моторчетата. Нашият Лъвов мост имаше същата слава заради джебчийките, и това също много преди да се появят бежанците.

За гарите в Италия не мога да дам мнение, говоря за улиците на Флоренция, Пиза и Перуджа. Единствените африканци, които видяхме, продава джунджурии и бяха супер досадни, ама изобщо не бяха преобладаващи. Между другото, на нашата уличка във Флоренция болшинството магазини ги държаха индийци. Собственикът на апартамента ни каза, че много малко италианци вече живеят там, всичко се отдава под наем, а те живеят в по- крайни квартали или в околностите, защото им е по- удобно и евтино. Това, че италианците били незабележими ме разсмя. Довечера ще си поиграя да пусна снимки от трите места, за да видите колко са незабележими.

Естествено, че не оспорвам това някой да го е страх и да изпитва безспокойство, всеки сам избира дали да пътува или не, ама хайде да не преиграваме и да правим съчинения. То човек като чете в някои теми тук, остава с впечатление, че всички европейци са убити и/или изнасилени, а малкото останали живи са се изселили на друга планета.  ooooh! И не, не съм нито толераст, нито изпитвам любов към бежанците. Гледам реално на нещата, без да се втелясвам и да ставам роб на страхове.    

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 16:24 от Вселена

# 54
  • Мнения: 460
Чувствам се спокойна да, защото не ги мисля нещата толкова.

# 55
  • София
  • Мнения: 16 038
Аз това за багажа в Италия и Испания го знам от поне 15 години, много преди изобщо да има бежанци.
Бях дете на дипломат, пътувах доста по света - правихме си екскурзии. Другите българи пестяха долари за боклучета. Та 1975 г. преди пътуване в Италия , Франция и Испания ни инструктираха подробно за кражбите, дърпане на чанти, късане на обеци. Тогава нямаше толкова много емигранти и инструктажа не е бил комунистическа пропаганда.
Предната 1974 г. в Лондон ми направиха впечатление многото чалмалии индийци и пакистанци - халал да са им. Просто за изминалите от тогава 40 г. мусюлманите са размножаваха по места + новодошлите. А европейците едва раждаха по 1, 2 деца.

# 56
  • Мнения: X
Ни най-малко не ме е страх да пътувам по света.
От приемане на насаждания страх се оглупява между другото. А може и да е обратното, т.е. само на глупавите успяват да им го насадят. 

# 57
  • София
  • Мнения: 16 038
За мене второто е по-вероятно.
Докато тпепериш и не смееш да видиш свят - може пиян шофьор да ти налети на тротоара пред блока.

# 58
  • Мнения: X
Малко прекалявате. Зет ми работи на метри от мястото на един от последните инциденти. При всички случаи не е приятно да чуеш подробности за нещо подобно от първо лице. Не мога да кажа, че не изпитвам притеснение, пък нека да съм глупава.

# 59
  • Мнения: 106
Check и Aisha са може би малко по-резки от необходимото в изказа си, но е факт, че терористичните атаки в Европа не са от вчера. Ако се гледа статистиката, в момента все още е по-безопасно отколкото през 70те. Ако говорим за ОК пък, от 1971 до 2001 почти няма година без някакъв атентат.
Културното разнообразие на запад от нас също не е някаква новост.
Не казвам, че всичко е наред, в никакъв случай. Но и паниката е неоправдана според мен. Продължавам да пътувам и не се притеснявам излишно за неща, които не зависят от мен.

# 60
  • Мнения: X
Не, не съм рязка, даже много деликатно го казах.

# 61
  • Мнения: X
Общо взето все е било интересно да пътуваш сама като си жена. Сега е просто по-видимо и навсякъде, а не само в арабските страни.

# 62
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
2004 година станаха атентатите в Мадрид - тогава живеех в покрайнините и всеки ден пътувах до работа с Renfe regional. Имах голям късмет тогава че слязох от влака преди Аточа и ми се размина, но за съжаление над 200 човека загинаха Sad. Но това не е спирало да ползвам обществения транспорт.

# 63
  • Мнения: 3 480
Във всеки случай - страх или не страх - добра идея е да се огледат аварийните изходи и пътища, когато сте на почивка в хотел или на летище, дори да се извърви, ако има такава възможност. Лично аз го правя винаги - на задната страна на хотелите винаги има такъв план, обикновено първия ден като пристигнем го извървявам в случай, че се случи най-малкото - дори пожар. Със сигурност ще сте по-напред от останалите, на които ще им трябва време да реагират и да намерят пътя. И ще ви е ползено, ако имате и деца.
Същото се отнася за пътуването в самолет - ако не знаете инструкциите наизуст следете какво прави стюардесата/стюардът и след това 'преговорете' по картата в джоба на седалката отпред.
Това не е за сплашване, а за безопасност и превенция.

Професионално изкривяване е и стигам до крайности, ходя да разпитвам на рецепцията о охранителите относно процедурата им за евакуации, какво правят ако има бомба в съседна сграда/хотел и дали имат мазе да укрият хората.  #Crazy

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 11:11 от Stardust@

# 64
  • Мнения: X
Никога не съм слушала инструкциите за безопасност в самолетите и не съм чувала за оцелял, заради това че ги е научил.

# 65
  • Мнения: 22 036
Аз ги слушам (или по-скоро изглеждам така Simple Smile) от уважение към персонала. Иначе, ако стане катастрофа, или няма оцелели или оцелелите, оцеляват на късмет. С какво ще ми помогне информацията за аварийния изход, ако някой се взриви до мен?

Детето ще пътува до България след месец и ми е по-притеснено от пътищата там и катастрофите, но това си е моя драма и изобщо не го и споменавам. Аз ще пътувам 2018 за Европа и от сега обмислям маршрута, но не го съобразявам с потенциални терористични атаки, а с това кои приятели искам да видя. Най-вероятно ще кацна в Лондон, а от там до Германия, България и Испанско, а и може би Хърватия и Малта Simple Smile Чек Simple Smile.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ни най-малко не ме е страх да пътувам по света.
От приемане на насаждания страх се оглупява между другото. А може и да е обратното, т.е. само на глупавите успяват да им го насадят. 
Точно попадение. Даже има много доказателства в този форум - темите за мигрантите, темите за ваксините, темите за магиите и още сигурно има. Там се забелязват не особено умни потребители, които са обединени от страха.

Не мога да кажа, че не съм се замисляла, но не съм стигала до отказ или списък с места, на които няма да ходя.

# 67
  • Мнения: 14 490
Никога не съм слушала инструкциите за безопасност в самолетите и не съм чувала за оцелял, заради това че ги е научил.

И аз това щях да напиша Laughing

# 68
  • Мнения: 12 665
Ни най-малко не ме е страх да пътувам по света.
От приемане на насаждания страх се оглупява между другото. А може и да е обратното, т.е. само на глупавите успяват да им го насадят. 
Точно попадение. Даже има много доказателства в този форум - темите за мигрантите, темите за ваксините, темите за магиите и още сигурно има. Там се забелязват не особено умни потребители, които са обединени от страха.

Не мога да кажа, че не съм се замисляла, но не съм стигала до отказ или списък с места, на които няма да ходя.

И жените в  Германия и другаде не са се страхували, докато им обяснят, че те са си виновни, защото се обличали неприлично. И дразнели някои.

# 69
  • Мнения: X
Аз имам притеснения, но не смятам да се отказвам от пътувания. То е невъзможно в 21 век. Та в този смисъл не е нужно да се обяснява след всеки пост, че само глупаците ги е страх. Аз пък мисля точно обратното - колкото си по-тъп, толкова по-добре си живуркаш!

# 70
  • Мнения: 7 325
Разбира се, че само глупавите ги е страх, умните не изпитват такива чувства. Те вярват на политиците повтарящи мантрата - не ни е страх, ще борим тероризма с плюшени мечета. Така де, не трябва да си слагаме ограничения само защото има опасност някой да се взриви в мола докато пазаруваме. Това са нормални неща от живота.

# 71
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Да, страх ме е, откакто имам дете. Но при тази глобализация е невъзможно да не пътуваш. Миналата година по време на атенататите в Германия бях там в комадировка, в съседна провинция, но все пак. Самите немци се правят на непукисти, но според мен никак не им харесва ситуацията, очаквам скоро да приложат Хитлеристки методи за справяне с проблема. Холандия и Белгия са плътно зад тях. Даже напоследък се замислям за емиграция, то май само в Южна Америка и Китай/Япония няма мюсюлмани. С извинение, но Европа стана клоака, сърцето ми кърви, но фактите са си факти. Прекалената толерантност ще ни изяде главите.

# 72
  • Мнения: 106
Даже напоследък се замислям за емиграция, то май само в Южна Америка и Китай/Япония няма мюсюлмани.
Сериозно ли? Съвсем малък процент от населението са наистина, но ако говорим за Китай, това са милиони... 

# 73
  • Мнения: 252
Ни най-малко не ме е страх да пътувам по света.
От приемане на насаждания страх се оглупява между другото. А може и да е обратното, т.е. само на глупавите успяват да им го насадят. 
Точно попадение. Даже има много доказателства в този форум - темите за мигрантите, темите за ваксините, темите за магиите и още сигурно има. Там се забелязват не особено умни потребители, които са обединени от страха.

Не мога да кажа, че не съм се замисляла, но не съм стигала до отказ или списък с места, на които няма да ходя.

И жените в  Германия и другаде не са се страхували, докато им обяснят, че те са си виновни, защото се обличали неприлично. И дразнели някои.

Жените в Германия и сега не се страхуват, нито се чувстват виновни, нито пък са тръгнали да променят начина си на обличане.

# 74
  • Перник
  • Мнения: 211
Даже напоследък се замислям за емиграция, то май само в Южна Америка и Китай/Япония няма мюсюлмани. С извинение, но Европа стана клоака, сърцето ми кърви, но фактите са си факти. Прекалената толерантност ще ни изяде главите.
Аз съм се насочила към Австралия Simple Smile

# 75
  • Мнения: 14 635
Разбира се, че само глупавите ги е страх, умните не изпитват такива чувства. Те вярват на политиците повтарящи мантрата - не ни е страх, ще борим тероризма с плюшени мечета. Така де, не трябва да си слагаме ограничения само защото има опасност някой да се взриви в мола докато пазаруваме. Това са нормални неща от живота.
Както е казал мъдрият ни народ:лесен е живота на идиота. Mr. GreenВидяхме ги ''смелите'' жители на градове станали обект на атентат.На сватбена заря тичат в различни посоки с писъци.Днес от съседна улица се чуваха викове и залпове от футболна агитка.Пред мен едни британци застинаха и тревожно се оглеждаха. hahahaМоже тези да са били глупави и страхливи.Иначе и израелски генерал от спец.частите каза,че ние трябва да се пазим,защото тец  и инфраструктурата ни са интересни за атентати...ама какво ли разбира той. Whistling

# 76
  • Мнения: X
Абе уж не ме е много страх, иначе нямаше да сме тук. Ама вече няколко пъти в метрото, като видя някои съмнителни типажи, слизам на следващата спирка и се качвам другия влак. Особено като съм с детето, много оглеждам хората.

# 77
  • Мнения: 14 635
Пак мъдрият народ е казал:страх лозе пази.
Преди няколко дни роднини звънят от Амстердам,кефят се,навсякъде монтирали огромни телевизори...Прекъснах ги веднага и започнах с разпорежданията:прибирайте се,не ходете на места,където има струпване на много хора,сега на мача с Манчестър кой знае какво може да направят и т.н. SadПък и политиците все повтарят:трябва да свикваме.Моля?!ТЪПАНАРИ!

# 78
  • Мнения: 9 052
Ами не ми се занимава с проблемите на хората. Или имам ваканция и пътувам спокойно за разтоварване , или си имат проблеми и няма да ми е спокойно. Тогава не пътувам. Не тръгвам напук, тръгвам за кеф.

# 79
  • Мнения: 3 480
В България няма безопасност и превенция, а и да има няма кой да  я спазва. Въпрос на мислене.

Дай да не го правим, няма да помогне.

И затова се слу,ват много неприятни инциденти с жертви, някои (разбира се не вси,ки) са могли да бъдат предотвратени.  Пристрастна съм, евакуирам и инвакуирам хор в големи сгради.

# 80
  • София
  • Мнения: 16 038
Какво толкова страшно се е случило в България?
Че нещо си спомням само атентата в Бургас, но той не беше насочен срещу българи.
По мои наблюдения поне в София се пази не по-лошо от други европейски страни.
Сравнявам със Страсбург, последно бях там.
Друг е въпросът, че тук не е интересно да ударят - няма да се впечатли света.

# 81
  • Мнения: 5 820
   Ако имах пари, исках да пътувам и да видя нови държави, да опозная нови култури и т.н. Но ме е страх вече да пътувам, където и да е. С тези терористични атаки вече светът стана доста опасен за пътуване. Дори в България вече не може да се пътува спокойно. Не се знае зад кой ъгъл дебне джигадист и е готов да дръпне въженцето за бомбата или с автомат в ръка.

# 82
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Да, чувствам се спокойна и мечтая да пътувам и да преживявам приключения. Grinning

Може за някои да е ирационално, но не живея в страх.

Бих се уплашила, ако разбера, че нещо или някой заплашва мен или семейството ми. Peace

# 83
  • Мнения: 2 111
Да кажем, че към момента съм замразила някои туристически дестинации в списъка си. Иначе допреди 3 г. много често пътувах сам-сама по света и винаги съм била предпазлива, но чак страх не ме е било.

# 84
  • Мнения: 226
Продължавам да пътувам и то най-редовно. Бях в Лондон буквално два дни след атаката и всичко беше много спокойно. Единственото, което напомняше за събитието бяха множеството цветя оставени на мястото на инцидента. Дали в София или някъде другаде винаги се опитвам да спазвам елементарни правила за безопасност, но те са по-скоро срещу възможен обир или друга подобна неприятност. Признавам си избягвам пътуването с метро и ходенето на концерти, но то е по скоро заради неприятното усещане да бъда с много хора в някакво ограничено пространство. Честно казано повече ме е страх от катастрофа в собствената ми страна!

# 85
  • Мнения: 1 959
Утре сме на концерт в Лондон, не ме е страх. И да летя не ме е страх.

Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.

# 86
  • София
  • Мнения: 30 142
Утре сме на концерт в Лондон, не ме е страх. И да летя не ме е страх.

Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.
Ако толкова много се притесняваш, просто летете до Варна и готово.

# 87
  • Мнения: 1 959
Благодаря. И това гледахме, но си ни трябва кола.
От София ще ни е по-удобно да я наемем, от колкото от Варна.
И през Русе трябва да минем, не е едно пусто.

# 88
  • Мнения: 14 635
Да в Б-я като нищо може да попилее на пътя православен,мюсюлманин или атеист.Манталитета на всички по тази земя е такъв.Всеки си мисли,че е първенец,а останалите са му длъжни.
През това време в Германия е отменен концерт на Рамщайн заради терористична заплаха.Хората спешно са евакуирани.Продадени са 90хил.билета.Дали си живеят по същият начин както преди,дали не ги е страх?И най-големият цинизъм на шайката гнусни политици,е че казват:трябва да свикваме.Идиоти!Те се движат с охрана,голяма работа,че малоумните им гласоподаватели ще дадат някоя и друга бройка фира. WhistlingТе-политиците ще кажат,че са съпричастни с тях,ще прочетат декларация,че остро осъждат това и ще продължат да си живеят живота.

# 89
  • Мнения: 78
Мен пък ме е страх, че нямам финансовата възможност да пътувам по света, където си пожелая. Страх ме е, че времето минава, а аз нямам възможност да пътувам така, както мечтая.

# 90
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Мен пък ме е страх, че нямам финансовата възможност да пътувам по света, където си пожелая. Страх ме е, че времето минава, а аз нямам възможност да пътувам така, както мечтая.
И мен.
Използвам всяка възможност да пътувам, не бих я пропиляла.


Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.
Или лампа в тунела.

# 91
  • София
  • Мнения: 3 411
Утре сме на концерт в Лондон, не ме е страх. И да летя не ме е страх.

Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.
Някой е чел доста тъпотии по британските медии и не само.

# 92
  • Мнения: 5 820
Мен пък ме е страх, че нямам финансовата възможност да пътувам по света, където си пожелая. Страх ме е, че времето минава, а аз нямам възможност да пътувам така, както мечтая.

   И това го има при мене относно финансовата част.

# 93
  • Мнения: 14 490
Утре сме на концерт в Лондон, не ме е страх. И да летя не ме е страх.

Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.
Някой е чел доста тъпотии по британските медии и не само.

Не знам какво имаш предвид под тъпотии - може би това?  Tired

http://www.dnes.bg/temida/2017/06/01/dadoha-5-6-g-zatvor-na-ubie … ia-beitula.342959

# 94
  • Мнения: 2 600
Утре сме на концерт в Лондон, не ме е страх. И да летя не ме е страх.

Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.
Някой е чел доста тъпотии по британските медии и не само.

Не знам какво имаш предвид под тъпотии - може би това?  Tired

http://www.dnes.bg/temida/2017/06/01/dadoha-5-6-g-zatvor-na-ubie … ia-beitula.342959

Toз пък Бейтула е баш  православен, бял, български идиот   Rolling Eyes

# 95
  • Мнения: 30 802
Просто си личи, че има нещо да става- вече кога ще стане е въпрос на време, но те са си там и чакат удобен момент.

Самоцитирам се - стана каквото имаше да стана, не съм параноик явно, ами реалист...

И пак ще става, и пак.

В Канари Уорф незнайно защо този път много се радвах на колчетата по тротоарите, контролирания достъп и тактическите саксии с теменужки.

# 96
  • Мнения: 1 945
Ще става я. Не е нужно да си Нострадамус , за да го знаеш .
Тези, които не ги е страх да си начертаят мишена на челото и да отидат на моста в Лондон в най сигурния град за живеене, както медиите казват .

# 97
  • Мнения: 30 802
Да, ама някои хора са дресирани да виждат точно обратното.

Хубав град, ама точно една седмица се оглеждах на всички посоки. Плюс усещането за "смущение в Силата"...и хич не ми се ходеше из центъра.

# 98
  • Мнения: X
Сърцето ме боли заради ставащото в Лондон.
Но за мен не е изненада. Много пъти са ни питсали защо такава голяма група хора се изнесохме оттам и отговорите са прозаично свързани със сигурността на децата ни най-вече. Живелите по 14-15 години усетиха промените отдавна.

# 99
  • София
  • Мнения: 16 038
Лондон в най сигурния град за живеене, както медиите казват .

може да е бил преди 30 -40 години. Сега е пакистански квартал, колкото и да не си го признават.
Но сами се докараха до там. Радвам се за всеки напуснал пакистанска Великобритания. Да се оправят, но не могат.

# 100
  • Мнения: 14 490
Утре сме на концерт в Лондон, не ме е страх. И да летя не ме е страх.

Най-големият ми страх тази година ще е шофирането от София до Варна.
Ужасявам се да не ни попилее някой православен, бял, български идиот.
Някой е чел доста тъпотии по британските медии и не само.

Не знам какво имаш предвид под тъпотии - може би това?  Tired

http://www.dnes.bg/temida/2017/06/01/dadoha-5-6-g-zatvor-na-ubie … ia-beitula.342959

Toз пък Бейтула е баш  православен, бял, български идиот   Rolling Eyes

Мда, може би не е православен. И?

# 101
  • Мнения: 14 635
И?Може би някои са по-спокойни и толерантни ако ги утрепе НЕ православен идиот.Без значение български или не.Важното е да си широкоскроен либераст. Peace

# 102
  • MI
  • Мнения: 11 803
Не ме е страх да пътувам и го правя често, но до определни дестинации като Турция и Египет например не бих отишла, освен ако не е наложително. В рамките на Европа определено не се притеснявам особено. Много по-голям риск има на концерт или някакво празненство да се случи атентат, отколкото на гара или летище. Просто защото са много по-охранявани. Не са ми приятни военните по улиците, но те не са нещо ново, просто имаше няколо (малко) по-спокойни деситилетия и свикнахме. А и всеки голям европейски град има по-безопасни и по-опасни зони, ясно разграничени. Да се разхождаш сама късно вечер покрай жп гарата или в циганската махала не е добра идея и в София.  Wink Малко проучване преди посещаване на нов град не вреди. В Париж, Рим и т.н. тези зони са много, ама много по-ясно разделени отколкото в България между другото.

А как успявате да не чуете инструкциите в самолета?!  newsm78 Никога не съм ги слушала целенасочено, но мога вече да заместя стюардите при обясняване на правилата за безопасност. 

А за влаковете в Италия, явно сте пътували с регионални влакове, иначе не мога да си го обясня. В по-бързите и скъпи, съответно и контролирани влакове трудно ще видиш небял освен ако не е турист.

# 103
  • Мнения: X
Слагам си слушалки в мига, в който седна на мястото си в самолета и така не чувам инструкциите. Laughing
Миналата година ходих в Истанбул две седмици след атентата, а билетите ги купихме веднага след като отвориха летището, т.е. два дни след атентата. Самото летище тогава беше сигурно най-охраняваната зона на Земята. Ходила съм над петнадесет пъти в Истанбул и никога не съм се сещала да се притеснявам. В Египет между другото, туристическата индустрия процъфтява.

# 104
  • Мнения: X
Просто си личи, че има нещо да става- вече кога ще стане е въпрос на време, но те са си там и чакат удобен момент.

Самоцитирам се - стана каквото имаше да стана, не съм параноик явно, ами реалист...

И пак ще става, и пак.

В Канари Уорф незнайно защо този път много се радвах на колчетата по тротоарите, контролирания достъп и тактическите саксии с теменужки.
Те и на площада в Торино блокирали няколко от подстъпите с железни бариери от съображения за сигурност и се изпотъпкаха хората в паниката си и липсата на достатъчно изходи.

# 105
  • MI
  • Мнения: 11 803
Оф, и през слушалките ги чувам или просто вече са ми се набили в главата.  Crazy За Турция и Египет, просто статистически там е много по-вероятно да ти се случи нещо. Аз на море не обичам много да ходя, за мен посещение на тези страни е обикаляне из забележителности, които за съжаление в момента не са сигурни. То в Египет и преди години някои от най-интересните места доколкото знам не бяха безопасни, но напоследък е още по-зле. Има много други места, които искам да посетя, така че...

Между другото в Торино се оказа, че някакви момчета са решили да се "пошегуват" и това е резултата.  Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 30 802
Не бариери, а колчета и тежки саксии- хора могат да минават лесно между тях, но камион или кола не могат, ще се блъснат почти веднага.

Цялостната градска среда трябва да се прави така, с площади на стъпала, ровове- уж фонтанче, а всъщност е защитен ров. Тук саксийка, там стълбичка- да видим кой камион ще може да влезе и да мачка.

И по-честичко футболни мачове, да има непрекъснато из града пияни агресивни батки с паднали задръжки, та ако стане атентат, да не бягат, ами да скачат на бой с бутилки и столове.

Това ми е стратегията против градски терор. Заемаш позиция и чакаш с чаша или бутилка бира в ръка- хем за кураж, хем е оръжие.

# 107
  • Мнения: X
Оф, и през слушалките ги чувам или просто вече са ми се набили в главата.  Crazy За Турция и Египет, просто статистически там е много по-вероятно да ти се случи нещо. Аз на море не обичам много да ходя, за мен посещение на тези страни е обикаляне из забележителности, които за съжаление в момента не са сигурни. То в Египет и преди години някои от най-интересните места доколкото знам не бяха безопасни, но напоследък е още по-зле. Има много други места, които искам да посетя, така че...

Между другото в Торино се оказа, че някакви момчета са решили да се "пошегуват" и това е резултата.  Rolling Eyes
Скоро гледах филм за Египет и забележителностите му през последната година. Хората се оплакваха, че няма почти никакви туристи. Всичко е празно - музеи, пирамиди, гробници, корабите по Нил...

# 108
  • Мнения: 30 802
Честно казано, не бих рискувала да ме разстрелят ислямисти в музея, докато гледам сушени мъртви хора с шарени герданчета. Мога да си ги гледам на снимка, ако толкова държа. Има и по-красиви древни култури.

Това пък да отидеш в музей, който е като лабиринт, и да влязат вътре терористи с оръжие...кошмар е направо.

# 109
  • MI
  • Мнения: 11 803

Скоро гледах филм за Египет и забележителностите му през последната година. Хората се оплакваха, че няма почти никакви туристи. Всичко е празно - музеи, пирамиди, гробници, корабите по Нил...
Да, гледах снимки от големите курорти - тъжна гледка. Жал ми е за хората, защото на много това им е било основния източник за препитание, но и не бих рискувала без причина при условие че толкова много атентати станаха и все при придвижване от точка А до точка Б. Виж в курортите предполагам е ОК, просто са наистина добре охранявани.

Сирен, много обичаш да провокираш.  Laughing Някои неща можеш само там да ги ивидиш и това не са мумиите. Тях ги има и в няколко европейски музея.

# 110
  • Мнения: 1 458
Слагам си слушалки в мига, в който седна на мястото си в самолета и така не чувам инструкциите. Laughing
...В Египет между другото, туристическата индустрия процъфтява.
Те тези инструкции не са ей така, колкото да кажат нещо. Знаеш ги наизуст или? Аз ги знам и пак ги слушам, не ми вреди, така или иначе съм на борда, спешна работа нямам.

В Египет тур индустрията определено не процъфтява, а имат всички природни дадености, кофти.

# 111
  • Мнения: 22 036
Слагам си слушалки в мига, в който седна на мястото си в самолета и така не чувам инструкциите. Laughing
Миналата година ходих в Истанбул две седмици след атентата, а билетите ги купихме веднага след като отвориха летището, т.е. два дни след атентата. Самото летище тогава беше сигурно най-охраняваната зона на Земята. Ходила съм над петнадесет пъти в Истанбул и никога не съм се сещала да се притеснявам. В Египет между другото, туристическата индустрия процъфтява.

Ти си ignorant bitch  Mr. Green.

# 112
  • Мнения: 30 802
И аз искам да видя гробницата на Тутанкамон, ама не бих си рискувала живота за това...в смисъл- искам да я видя, не да оставам там...

# 113
  • MI
  • Мнения: 11 803
Помните ли преди няколко месеца като се разби самолет с цял футболен отбор от Южна Америка, не помня точно къде? КАзаха че единственият оцелял всъщност е оцялял защото е запазил спокойствие и е последвал точно интрукциите как да застане и т.н. и затова са били по-малки травмите. Не знам наистина ли това е била причината или просто е имал късмет, но ми направи впечатление.

Сирен, и аз така.  Peace Не ми се остава и на мен. Затова за момента отлагам. Дано доживеем до момент, в който ще е пак достатъчно безопасно.

# 114
  • Мнения: X
Честно казано, не бих рискувала да ме разстрелят ислямисти в музея, докато гледам сушени мъртви хора с шарени герданчета.
.


И аз искам да видя гробницата на Тутанкамон, ама не бих си рискувала живота за това...в смисъл- искам да я видя, не да оставам там...
Joy Ох бе Сирен, как ги измисляш  Joy

# 115
  • Мнения: 30 802
Не ги измислям, не си ли спомняте атентатите в историческите музеи в Кайро и Тунис? Влизат, стрелят, после дори проверяват кой е умрял и доубиват.

А музеят уж минава за безопасно място.

И Лувъра, добре че е по-добре охраняван.

# 116
  • Мнения: 8 952
Определено положението в света е доста притеснително. От известно време насам.

Не ми е спокойно. Някои дестинации ги отписах категорично. Не разчитам на мотото, че ако ти е писано да те обесят, няма да се удавиш или как-беше-там. Моето мото е "пазеното и Господ го пази", в смисъл презастраховане и пак презастраховане.

Преди два дни се върнах от екскурзия в Барселона със семейството си.
Купих билетите след изготвен семеен хороскоп и цялостна астрологична прогноза за периода. Има един варненски астролог Филип Филипов, който следя от близо 5 години. Прогнозите му за терористични атаки, земетресения и всякакъв род злополуки и катаклизми са все по-точни.
Обаче доста страх брах предвид милионите туристи в момента в Барселона. Гледах по телевизията, че политиката им била насочена занапред да ограничава туристите, тъй като наистина са прекалено много - през изминалата година само 32 милиона...  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 117
  • Мнения: 1 458
Когато аз посетих тези места, националния музей, пирамиди и т.н., имаше въоръжени хора навсякъде, ама някак не беше като сега...  Tired

# 118
  • Мнения: 30 802
Аз не разчитам на астролози, а на 5-6 хитринки на израелските бодигардове. Бдителност, преценка на място и ситуация- тълпата ВИНАГИ е проблемна ситуация, изходи, маршрути, часове пик, вероятностни заплахи...

# 119
  • Мнения: 22 036
Помните ли преди няколко месеца като се разби самолет с цял футболен отбор от Южна Америка, не помня точно къде? КАзаха че единственият оцелял всъщност е оцялял защото е запазил спокойствие и е последвал точно интрукциите как да застане и т.н. и затова са били по-малки травмите. Не знам наистина ли това е била причината или просто е имал късмет, но ми направи впечатление.

Сирен, и аз така.  Peace Не ми се остава и на мен. Затова за момента отлагам. Дано доживеем до момент, в който ще е пак достатъчно безопасно.

Само дето беше преди повече от 10 години  Grinning, но те разбирам. И на мен времето ми тече ужасно бързо и си мисля, че нещо се е случило вчера, а то е било преди месеци.

# 120
  • Мнения: 8 952
Аз не разчитам на астролози, а на 5-6 хитринки на израелските бодигардове. Бдителност, преценка на място и ситуация- тълпата ВИНАГИ е проблемна ситуация, изходи, маршрути, часове пик, вероятностни заплахи...

Така е, но тълпите общо взето няма как да се избегнат по популярните дестинации и забележителностите.

# 121
  • Мнения: 12 665
Скоро беше. А ти май си мислиш за известния филм .

# 122
  • MI
  • Мнения: 11 803
Даун, нов е този случай, но съм ги омесила двата - имало 6 оцелели, може би само един е бил от футболистите?  Thinking
http://www.mediapool.bg/samolet-s-brazilski-futbolisti-se-razbi- … a-news257131.html

# 123
  • София
  • Мнения: 16 197
А по-точно преди 6 месеца, края на ноември 2016: http://abcnews.go.com/International/emergency-medellin-airport-p … story?id=43836788.

А летище Ататюрк в Истанбул хич не ми го хвалете, не дай си боже ти се наложи да сменяш полети на него - хаосът с кой гейт е безумен. На мен ми се случи преди година и половина, на големия ми син - преди 2 седмици -  абсолютно идентична ситуация, един гейт на таблото, на самия гейт съвсем друг полет, и няма кой да питаш кое, кога и откъде.

# 124
  • Мнения: 30 802
Аз не разчитам на астролози, а на 5-6 хитринки на израелските бодигардове. Бдителност, преценка на място и ситуация- тълпата ВИНАГИ е проблемна ситуация, изходи, маршрути, часове пик, вероятностни заплахи...

Така е, но тълпите общо взето няма как да се избегнат по популярните дестинации и забележителностите.

Но вече може да провериш на живо в Гугъл дали мястото е в час пик или не.

Най-опасната тълпа е на закрито, в зала.

Иначе тълпата около Колизея в Рим е друго, там е рехаво. Пак не е много гот, но може да си намериш стратегически позиции и да не се буташ.

# 125
  • Мнения: 22 036
Даун, нов е този случай, но съм ги омесила двата - имало 6 оцелели, може би само един е бил от футболистите?  Thinking
http://www.mediapool.bg/samolet-s-brazilski-futbolisti-se-razbi- … a-news257131.html
Peace Имаше филм, за това съм се объркала.

# 126
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз винаги съм мразела тълпите, имам чувството че се задушавам когато има прекалено много хора прекалено близо до мен. Така че по принцип ги избягвам, не толкова заради опасността от терористи. Има начини да видиш всичко без да се блъскаш като добитък - ставаш рано например, купуваш карти с които влизаш без да чакаш за билет и т.н.

# 127
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Амичи, утре заминавам за Италия и мисля да се насладя на срещата с приятели, хубавата храна, качествени чанти, обувки и неповторимата архитектура. Да се надяваме, че някой рагацо няма да реши да се шегува, докато сме там и ще си прекараме страхотно както миналата година. После ще споделя как е обстановката, ще гледам да направя и доказателствени снимки.  Grinning

# 128
  • Мнения: X

А летище Ататюрк в Истанбул хич не ми го хвалете, не дай си боже ти се наложи да сменяш полети на него - хаосът с кой гейт е безумен. На мен ми се случи преди година и половина, на големия ми син - преди 2 седмици -  абсолютно идентична ситуация, един гейт на таблото, на самия гейт съвсем друг полет, и няма кой да питаш кое, кога и откъде.



Въобще нямам такъв опит, а летим само през това летище до Варна вече.
Най-тъпото летище, което съм виждала е Ийст Мидлендс в Англия. Чак не е за вярване колко е малоумно всичко там. От друга страна има много големи мерки за сигурност, но по някаква причина успях по невнимание да кача в самолета ножица и пила за нокти. hahaha

# 129
  • MI
  • Мнения: 11 803
Амичи, утре заминавам за Италия и мисля да се насладя на срещата с приятели, хубавата храна, качествени чанти, обувки и неповторимата архитектура. Да се надяваме, че някой рагацо няма да реши да се шегува, докато сме там и ще си прекараме страхотно както миналата година. После ще споделя как е обстановката, ще гледам да направя и доказателствени снимки.  Grinning
Лек път, да си изкараш много добре.  Simple Smile Не е толкова апокалиптична картината, основно по гарите се събира всичкия боклук, както навсякъде по света впрочем.

# 130
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Амичи, утре заминавам за Италия и мисля да се насладя на срещата с приятели, хубавата храна, качествени чанти, обувки и неповторимата архитектура. Да се надяваме, че някой рагацо няма да реши да се шегува, докато сме там и ще си прекараме страхотно както миналата година. После ще споделя как е обстановката, ще гледам да направя и доказателствени снимки.  Grinning
Лек път, да си изкараш много добре.  Simple Smile Не е толкова апокалиптична картината, основно по гарите се събира всичкия боклук, както навсякъде по света впрочем.

Благодаря ти. Ние до гарите не опираме, та затова не си разваляме впечатлението.

# 131
  • Мнения: X
Те тези инструкции не са ей така, колкото да кажат нещо. Знаеш ги наизуст или? Аз ги знам и пак ги слушам, не ми вреди, така или иначе съм на борда, спешна работа нямам.


Не, не ги знам наизуст и не мисля да ги научавам.

Neliq, в слушалките като звучи музика, как да чуя инструкциите?

# 132
  • MI
  • Мнения: 11 803
Е то и в София ако се престраши с влак да пътува турист ще му се изправи косата.  Laughing Не е като да няма проблем с новодошлите/минаващите транзит, но като турист не виждам какъв толкова сблъсък може да има някой с тях, освен в качеството им на амбулантни търговци. Предполага се че не отиваш в лошите квартали и няма да ползваш най-бавните и евтини влакове. А именно там са концентрирани проблемите.

Чек, избягвам да пускам много силно музиката вече, че остарявам и оглушавам.  Laughing

# 133
  • Мнения: 1 458

Не, не ги знам наизуст и не мисля да ги научавам.


А причината е? Занимават те с глупости?

Слушайте инструкциите, на стюардесите им е писнало да ги декламират, но спасяват животи. Един, два, пет, не е малко.

# 134
  • Мнения: 3 480
Да не забравяме, че една от причините за атентата на Бургаското летище преди години бе слабата охрана, или липсата на такава, тъй като терористът се е разхождал необезпокояван часове наред със съмнителна чанта.

Атентат в Лондон се случи, но 8 минути са кратко време за полицията да реагира и да не пострадат още хора.
Добре е да се следват инструкциите, в една от сградите имаме хора, които се мислят за нещо повече от другите, но когато стане въпрос за оцеляване им липсва common sense. В тази връзка след съобщение за въоръжен обир в съседен магазин болшинството се втурнаха да бягат с риск за собствения си живот и да разчитат на шепа полицаи вместо да останат в заключената сграда и прибрани на сигурно в скривалище и обучен персонал.

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 16:16 от Stardust@

# 135
  • Мнения: X

Не, не ги знам наизуст и не мисля да ги научавам.


А причината е? Занимават те с глупости?


Да, а в момента и ти го правиш, но на тях потъне им е част от работата.

# 136
  • Мнения: 1 458
Аха, така да бъде!  Laughing

За другите като мен, пак да кажа - това е няма и минута.  Wink Grinning

# 137
  • MI
  • Мнения: 11 803
В тази връзка:
http://edition.cnn.com/2015/02/06/travel/plane-crash-survival-ti … s-feat/index.html
Инструкциите за безопасност не са глупост нито в самолета, нито на работното място, нито в обществените места. Ясно е че ако пътуваш често няма нужда да слушаш всеки път едно и също, но със сигурност трябва да знаеш какво да направиш в случай на нужда. Статистиките са ясни, шансът ти за оцеляване се увеличава значително ако знаеш какво да направиш,запазиш спокойствие и си бърз. За съжаление комбинацията от трите е рядка при всякакви екстремни ситуации...

# 138
  • Мнения: 3 480
В тази връзка:
http://edition.cnn.com/2015/02/06/travel/plane-crash-survival-ti … s-feat/index.html
Инструкциите за безопасност не са глупост нито в самолета, нито на работното място, нито в обществените места. Ясно е че ако пътуваш често няма нужда да слушаш всеки път едно и също, но със сигурност трябва да знаеш какво да направиш в случай на нужда. Статистиките са ясни, шансът ти за оцеляване се увеличава значително ако знаеш какво да направиш,запазиш спокойствие и си бърз. За съжаление комбинацията от трите е рядка при всякакви екстремни ситуации...

+100  Peace

Отренирана ситуация е по-лесно да се последва в критичен момент. Ясно е, че при паника човек едва ли прави каквото 'трябва' и му е казано, но все нещо може да е останало в главата и да помогне дори малко.
Всички тези мерки за безопасност са резултат от опита на хора, които са консултанти с дълъг опит в специалните части, бивши военни, бомбени експерти и т.н.

https://www.gov.uk/government/publications/stay-safe-film

# 139
  • Мнения: 1 458
Рядко е да съобразиш да направиш всичко, което са ти "набивали в канчето", но все пак не е излишно.

Не си втъквам слушалките, нито ги гледам умно. Изслушвам ги, припомням си къде са изходите, какво да правя с кислородните маски и така...

# 140
  • MI
  • Мнения: 11 803
Далеч съм от мисълта че ако се случи нещо ще си спомня всяка подробност, но е хубаво примерно да знаеш че не те карат да си вдигнеш масичката при кацане само за да те тормозят, че трябва да застанеш в позиция ембрион/с глава на ръцете на предната седалка при инцидент,да не си събуваш обувките точно при излитане и кацане и т.н. Всяко от тези неща е пределно логично, стига малко да се замислиш. Но е логично ида не пътуваш с неудобни обувки на токове, но много жени го правят.  Laughing

# 141
  • Мнения: 3 480
Е как, токчето/платформата може да се ползва при самоотбрана  Joy

Аз токчета нося само на срещи на работа, сватби и хубави ресторанти, на обяд. Иначе винаги съм подготвена или да бягам за влак или да гоня клиент и си нося токчета в чантата, които обувам дискретно преди самата среща. Винаги съм обичала елегантни обувки с токчета и смарт вид, но недоумявам защо за бога ще сложиш токчета в самолета ...

Установих за себе си, че гледайки схемата в хотелите на аварийните изходи повече от 2-3 пъти ми се запечатва в съзнанието. Друг е въпросът, че човекът е стадно животно и в панически момент следва стадото и аварийните изходи могат да останат на заден план.

На много летища има ВИП секюрити стаи, за които се плаща допълнително, по-защитени са и по-спокойни.
Ползвали сме тази на Гатуик в Лондон, изолирани са и са подходящи, когато пътувате семейно с деца.

# 142
  • MI
  • Мнения: 11 803
недоумявам защо за бога ще сложиш токчета в самолета ...
Е как защо, на принципа "от студ умри, гъзар бъди"  Joy Не ми е толкова че при евакуация трябва да ги събуеш, ами не мога да си представя как ще изтичаш на токчета за половин час от единия до другия край на летището за да си хванеш втория самолет, ако ти е закъснял първия например, или ако си пристигнала по-късно на летището по ред причини (трафик например). И то без да се контузиш. Да не говорим ако пътуването ти не е точно кола - самолет - кола, а включва и други видове транспорт и трябва да си мъкнеш куфара. Но съм виждала доста жени и на ток с над 10 см да летят. Явно са по-тренирани от мен.  Crazy

# 143
  • Мнения: 1 458
Нищо не разбирате, тези на токчета 10+ см не бързат за полет...

# 144
  • Мнения: 2 600
Скрит текст:
В тази връзка:
http://edition.cnn.com/2015/02/06/travel/plane-crash-survival-ti … s-feat/index.html
Инструкциите за безопасност не са глупост нито в самолета, нито на работното място, нито в обществените места. Ясно е че ако пътуваш често няма нужда да слушаш всеки път едно и също, но със сигурност трябва да знаеш какво да направиш в случай на нужда. Статистиките са ясни, шансът ти за оцеляване се увеличава значително ако знаеш какво да направиш,запазиш спокойствие и си бърз. За съжаление комбинацията от трите е рядка при всякакви екстремни ситуации...
+100  Peace

Отренирана ситуация е по-лесно да се последва в критичен момент. Ясно е, че при паника човек едва ли прави каквото 'трябва' и му е казано, но все нещо може да е останало в главата и да помогне дори малко.
Всички тези мерки за безопасност са резултат от опита на хора, които са консултанти с дълъг опит в специалните части, бивши военни, бомбени експерти и т.н.

https://www.gov.uk/government/publications/stay-safe-film

Не бях гледала подобни клипове досега и ми стана интересно. А понеже го гледах твоя линк директно в Youtube, който предлага клипове, подобни на това, което човек гледа, ми направи силно впечатление, че британските и американските следват ПОЧТИ един и същи сценарий - бягай, увлечи хора, барикадирай се, изключи звук и вибрация, обади се на службите, подчинявай се на службите, обаче британските са RUN-HIDE-TELL, а американските RUN-HIDE-FIGHT/DEFEND  (със забележка "ако не можеш да се спасиш по друг начин", докато британските не казват нищо по въпроса)  newsm09

# 145
  • Мнения: X
Да не забравяме, че една от причините за атентата на Бургаското летище преди години бе слабата охрана, или липсата на такава, тъй като терористът се е разхождал необезпокояван часове наред със съмнителна чанта.

Както и много други обикновени пътници и посрещачи, на които им закъсняват полетите. Не знам как си я представяте тази охрана. По летища и гари винаги е пълно със субекти.

# 146
  • MI
  • Мнения: 11 803
На нялкои по-рискови летища има металдетектор и на влизане в самата сграда, т.е. и за посрещачи. Явно натам вървим цяла Европа.

# 147
  • Мнения: X
На нялкои по-рискови летища има металдетектор и на влизане в самата сграда, т.е. и за посрещачи. Явно натам вървим цяла Европа.

То хубаво, но примерно в Бургас взривът беше на паркинга, а не в сградата. Няма как да сложат детектори навсякъде.

Аз лично съм се примирала със съдбата и пътувам. Лек за смъртност няма, ако не е едно, ще е друго. Статистически рискът да се умре в атентат е много по-малък от това да се утрепеш на магистралата или да се подхлъзнеш в банята и да си удариш главата.

# 148
  • Мнения: 22 036
Е, ако пътувам от София до Брюксел или Лондон, естествено, че ще съм с токчета. От тук за Европа пътувам по пижама  Mr. Green. Правя се, че слушам инсртрукциите, заради младежите, а вече не на изуст, а и отвъд ги знам.

# 149
  • Мнения: 3 480
обаче британските са RUN-HIDE-TELL, а американските RUN-HIDE-FIGHT/DEFEND  (със забележка "ако не можеш да се спасиш по друг начин", докато британските не казват нищо по въпроса)  newsm09



Британските не очакват всеки да е способен да се отбранява, предполага се, че докато работиш примерно не носиш оръжие и ако не си обучен не би влязал в ръкопашен бой.

Относно взрива в Бургас становището беше изцяло липса на мерки за сигурност. Ясно е, че при липса на камери ще се следи какво става на паркинга и работата на охраната е да следи всеки, който е подозрителен, а не да лафи с колежката от информация например.
Разбира се, че атака може да се случи навсякъде и по всяко време, както и смърт. Но малко предпазливост не е излишна никому.

Атентатите в днешно време се случват на улиците, навън, защото затегнаха сигурността навсякъде.

Лично аз съм се разхождала с нож в чантата цял ден без никой да забележи. Била съм потенциален терорист, никой не ме спрял нито в метрото, нито във влака. Обстоятелствата при които ножът беше в чантата ми са много тривиални - приятелка дойде в Англия, нямаше много неща в квартирата си и аз обещах да и занеса някоивсе още режещи, но ненужни ножове. Влязох свободно и в жилищната и сграда на Канари, където има охрана.

# 150
  • Мнения: 14 635
Покрай нашествието на ''бежанци'' в София,които си ходят с ножове,защото е част от тяхната култура,мвр каза,че НЕ е забранено да носиш нож в себе си!Това е в Б-я.Пък и кой знае какво имаш чантата или джоба?Бях две седмици подред на летище София,терминал 2,никакви спец.мерки не видях.Вторият път беше мазало от заминаващи в Сащ бригадири.Група военни охранители пушеше извън залата и това е.
За атентата в Бургас постфактум специалисти казаха,че дългокосият терорист е трябвало да бъде забелязан от следящите на камерите за странно поведение.Когато се обърне каруцата,пътища много...

# 151
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ясно е че навсякъде може да се случи атентат, но няма как някой който пътува да не забележи разликата в контролите и полицейското присъствие на българските и чуждите летища. Има разлика от тук до небето.

# 152
  • Мнения: 3 480
Абсолютно, това имах предвид.

Охранителите в чужбина много често са като роботи, мълчаливо си вършат работата, приемат, че затова им се плаща и много от тях биха направили повече от необходимото.
Последно летях от обновеното Бургаско летище, демонстрира се високо ниво на сигурност, но си личеше че се прави по-скоро за шоу.

В Мексико са ни спирали цялото семейство и претършуваха 6 куфара (2 чекирани и 4 ръчни), бяхме единствените, които трябваше да отстъпим настрани от целия полет.
Оказа се, че сме забравили Макдоналдс сандвич с бекон в куфарчето на дъщеря ми, поканиха ни отстрани в една стая (като терористи  #Crazy newsm78 ) и ни изнесоха лекция, че в Мексико е забранено да се внася месо ...) При полет 10 часа нямаше как да помня, че в бързината сме бутнали сандвича там. Имаше табло със забранените  неща и митничарката само дето не ни наби с показалеца, с който сочеше ножици, оръчия ... и месото, които са забранени да се внасят от чужбина в Мексико.
В същата връзка треперех, когато легално си купих раковина от Домениканската република и почти се бях примирила, че ще ми я конфискуват, когато взех да чета ситния шрифт на летището кои сувенири са забранени да напускат страната.

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 11:53 от Stardust@

# 153
  • MI
  • Мнения: 11 803
Да, и много по-малко полиция (и военни) има по летища и гари у нас, определено прави впечатление... Дано не се налага да трябват.

# 154
  • Мнения: 2 849
Покрай нашествието на ''бежанци'' в София,които си ходят с ножове,защото е част от тяхната култура,мвр каза,че НЕ е забранено да носиш нож в себе си!Това е в Б-я.

За атентата в Бургас постфактум специалисти казаха,че дългокосият терорист е трябвало да бъде забелязан от следящите на камерите за странно поведение.Когато се обърне каруцата,пътища много...

Трябва де се направят промени в законодателството и да бъде забранено носенето на ножове по-големи от джобно ножче. В Белгия е забранено носеното на ножове с по-голям от този размер.

След атентата на летището в Брюксел инсталираха нови камери и системи за сигурност, чрез които се прави анализ на поведението и оценка на риска на лицата. Не дават повече подробности.

# 155
  • Мнения: 2 600
Покрай нашествието на ''бежанци'' в София,които си ходят с ножове,защото е част от тяхната култура,мвр каза,че НЕ е забранено да носиш нож в себе си!Това е в Б-я.


Трябва де се направят промени в законодателството и да бъде забранено носенето на ножове по-големи от джобно ножче. В Белгия е забранено носеното на ножове с по-голям от този размер.
 

В мейкинга на един екшън, където актьорите били обучавани от истински военни, изтъкнаха че военните им били казали, че  с малък нож по-ефективно ще убиеш някого, отколкото с голям  Wink

# 156
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Като цяло не ме е страх. Миналата седмица бях на концерт в Лондон, разхождахме се и из туристическите забележителности. Поне 2 пъти годишно ходя в Берлин. Да, факт е, че оглеждам по-внимателно хората и местата около мен, но не чувствам страх. Единствено, както и други споменаха вече, не бих отишла в държави от Близкия Изток, но те не ме влекат особено така или иначе.

# 157
  • Мнения: 2 849
Покрай нашествието на ''бежанци'' в София,които си ходят с ножове,защото е част от тяхната култура,мвр каза,че НЕ е забранено да носиш нож в себе си!Това е в Б-я.


Трябва де се направят промени в законодателството и да бъде забранено носенето на ножове по-големи от джобно ножче. В Белгия е забранено носеното на ножове с по-голям от този размер.
 


В мейкинга на един екшън, където актьорите били обучавани от истински военни, изтъкнаха че военните им били казали, че  с малък нож по-ефективно ще убиеш някого, отколкото с голям  Wink

В Лондон не са ползвали джобни ножчета, които на летищата също са забранени, т.е. опасни са.

Но е абсолютно ненормално да се разхождат хора с ножове и това да е разрешено. Ако е забранено поне полицаите могат да закопчеят разхождащите се в района на Лъвов мост.

# 158
  • Мнения: 3 480
В Щатите всеки може да си купи оръжие от кварталния магазин.

В България преди години пуцаха в несвяст с риск да гръмнат някого на Нова година. Не знам как е сега, не съм празнувала там поне 7-8 години.

Колкото контролът е по-затегнат - толкова по-добре.
Харесва ми и че в Англия е забранено детето ти да има профил в социалните мрежи преди да е навършило 13г. В България е пълно с деца, които на 8-9г. вече имат по 1000 приятели във фейса. Как е възможно дете на тази възраст да познава толкова хора и да е свързано с тях и да поства секси селфита ??!!

# 159
  • Мнения: 2 849
В Щатите всеки може да си купи оръжие от кварталния магазин.

Всяка година има много загинали при инциденти и масови убийства, извършени от превъртели, които влизат в гимназия, колеж, университет, болница или клуб и стрелят наред.


Нож от магазин за домашни потреби също може всеки да си купи. Въпросът е разрешено ли е да го носиш с теб и за какво ти е този нож.

# 160
  • Мнения: 3 480
В Англия е незаконно да носиш нож извън разрешените характеристики. Може да минеш метър (както се случи с последния терористичен атентат), но ако решат да те проверят те арестуват. Ако ви се чете:

https://www.gov.uk/buying-carrying-knives

Терористичният акт в Манчестър бе предизвикат от самоделно взривно устройство. На курса, който ни проведоха на работа се оказа, че е много лесно в домашни условия и с малко средства да се направи такова.
Най-големият проблем е, че не можеш да контролираш болните мозъци и намерения. Там всякакви служби са безсилни.

# 161
  • Мнения: X

Харесва ми и че в Англия е забранено детето ти да има профил в социалните мрежи преди да е навършило 13г. В България е пълно с деца, които на 8-9г. вече имат по 1000 приятели във фейса. Как е възможно дете на тази възраст да познава толкова хора и да е свързано с тях и да поства секси селфита ??!!

Не намирам потвърждение на информацията, че в Англия е забранено. Самият ФБ има изискване за 13 години минимална възраст, макар че искаха да го премахнат. Иначе дъщеря ми се сдоби във втори клас с профил, след като учителката й каза всички родители да направят профили на децата за да си пишат там за домашни и тестове. Естествено за никакви тестове не й бяха тези профили, а за да стане  "приятел" със самите родители и да гледа кой как живее.

# 162
  • Мнения: 3 480
Нашите училища проверяват имената на децата и викат на ставка родителите, ако открият, че детето има профил някъде и им четат конско. Т.е. обясняват им опасностите, разбира се родителите сами преценят.

Нелегално е до толкова, че да си направиш профил трябва да дадеш имейл адрес, а имейл акаунт се създава, ако си над 13.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2073123/More-half-13s-il … lped-sign-up.html

Currently the Facebook age limit is set by the Children's Online Privacy Protection Act which was made Federal Law in America in 1998.


Ние имаме група на класовете на децата, където участваме като родители, деца в групата няма. Това е за събирания на майките извън училище, събиране на пари за подаръци на учители или за благотворителност, събития в училището. Отделно децата имат онлайн платформи за домашните, потребителските детайли са индивидуални и дадени от училището, сам никой няма достъп до информацията.

https://www.nspcc.org.uk/preventing-abuse/keeping-children-safe/online-safety/

Фейсбук е социална мрежа, не професионална и не е сериозно да се използва за домашни.

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 16:19 от Stardust@

# 163
  • Мнения: X
За имейл пък въобще не вярвам да има минимална изискуема възраст, но иначе и аз казах това, което последно си написала, а именно че самият ФБ изисква навършени 13 години, а не че в Англия обратното е забранено, както ти написа.

# 164
  • MI
  • Мнения: 11 803
Mоят племенник помня че на под 10 години си направи ФБ профил, написал беше че ми е набор.  Joy Беше ми странно определено, но гледам че и приятелите му масово имат ФБ въпреки че не са стигнали позволената възраст. Каквито и правила да има, като няма контрол не се спазват.

Днес тук точно излезе новина, че Гарантът за детските права (идея нямам как би се превело по-добре)  сигнализира, че има почти бедствено положение с педопорнографски материали и призовава родителите да не качват снимки на децата си в социалните мрежи, камо ли да им се дава да си правят те профили. Но това е положението. Да добавя включително монтират снимки на децата с фотошоп, издирват ги по личните данни до които са се добрали и т.н.

# 165
  • Мнения: 3 480
За това говоря. Всеки може да излъже и да въведе фалшиви данни, родителите затова са родители, да пазят децата си. А какво правят децата ни, когато нас ни няма също е друг въпрос.

Колкото и параноично да звучи, аз изтрих личната информация за себе си като дата на раждане, място, местоположение, училище, месторабота ... все още качвам по някоя и друга снимчица на децата, но е много по-рядко, отколкото преди години, когато се появи фейсбук. Важно и е да не се слагат снимки на децата с лого на училището, защото лесно може потенциално куку да ги проследи ... да не говорим за голи снимки на децата.

# 166
  • Мнения: 14 635
Излязла е класация за несигурни за пътуване страни.Фигурират Франция,Англия заедно с Колумбия и  Македония.
Най-сигурна в ЕС е Гърция.
Всеки си има свое усещане за страх и спокойствие.Гледах по тв българка в Лондон.Каза,че я интересува само със сестрите си  да са добре и знае,че не иска повече да живеят в този град.

# 167
  • София
  • Мнения: 11 575
Може ли линк към тази класация?

# 168
  • Мнения: 14 635
Заповядай

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/koi-sa-naj-opasnite-darzh … -za-patuvane.html

Мойте австралийци трябваше да пътуват с катарските авиолинии.Ще видим сега какво ще става.Принципно са мн.доволни от тях.Всички бг баби зимата отпрашват на топло при внуците.Казват супер обслужване,по-евтино и повече багаж разрешават.

# 169
  • Мнения: 3 784
Кое му е чудното? Боя в Парламента в края на април, междуетническите напрежения? Македония има красива природа, но не се е утрепала от стабилност и сигурност в момента.

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 14:53 от Nickkie

# 170
  • Мнения: X
То пък в България много стабилно и сигурно.

# 171
  • Мнения: 1 945
Ахъ. Ке ги тепат по улиците както онези в парламента .  hahaha
Тук е по опасно , отколкото в Македония .

# 172
  • Мнения: 3 480
https://safedestinations.com/safest-countries-for-travel/

http://www.telegraph.co.uk/travel/galleries/The-worlds-most-dangerous-places/

Аз съм потресена от жестокостта на някои българи от последни случки. Шизофреникът, който ритна в гърба възрастната жена, която е била на път за лекарства за болния си мъж. Защото му се сторило, че го гледа накриво.
Другият бургазлия, който заровил живо коре-бебе.
И друг бабаит, който отвлякъл мъж и го унижавал сексуално.
Ненаказани.

Случаят с българската камериарки и шведския турист. Всяка нормална държава ви направила скандал за такова нещо и жената би завела дела за опит за убийство. В нашата страна шведът май леко ще се отърве.

И по света ги иа всякакви луди, но толкова олигофрения и жестокост на квадратен метър и с такова малко население не знам дали има другаде.

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 10:32 от Stardust@

# 173
  • Мнения: 51
Жалко е всичко което се случва ,но това е политиката на Европа и Америка . Защо им трябваше да се месят в Ирак и защо спонсорираха арабската пролет . Това са долни игри на ЦРУ и Мосад . Искате да ми кажете, че не могат заедно с Русия да изкоренят ИД ? След края на студената война ,просто липсва враг .

# 174
  • Мнения: 14 635
Ох,аз ги мисля мойте как ще долетят от Мелбърн,те там не знаели...Разбрали от нас в Б-я.Казвали са ми,че има цензура и не ги занимават много,много с кофти новини,но чак пък толкова? Rolling Eyes

# 175
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, сигурно в Мелбърн няма и интернет... Все пак не е Мелмак.

# 176
  • Мнения: 3 480
Жалко е всичко което се случва ,но това е политиката на Европа и Америка . Защо им трябваше да се месят в Ирак и защо спонсорираха арабската пролет . Това са долни игри на ЦРУ и Мосад . Искате да ми кажете, че не могат заедно с Русия да изкоренят ИД ? След края на студената война ,просто липсва враг .

Това ние за съжаление няма как да го променим. Мое мнение е, че Великобритания трябва да изтегли войските си от всички наболели критични места и ИД може да се поуспокои. 2-о и 3-о поколение мюсюлмани са по-радикални, от родителите си, които преди години са се преселили тук. Тях нито могат да ги изгонят, нито променят.

За тези, които са в чужбина - ние препоръчваме това приложение за мобилни телефони на клиенти и служители:

citizenAID - има инструкции как да действаме в случай на различни видове атаки.

Ние проверяваме по няколко пъти на ден ситуацията в различни държави на сайта на форин офис:

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice

Във връзка с превантивните мерки за сигурност - вчера евакуирахме цял шопинг център, заради подозрителна изоставена раница. За щастие се оказа фалшива тревога.
Надявам се, в България да съществува същата практика.

# 177
  • Deutschland
  • Мнения: 5 421
Ходим често до Франция ( провинция Елзас), близо ни е и ни харесва. Има страхотни градчета и красива природа. Нищо странно не се е случвало, нито съм видяла съмнителни личности, дано и занапред. Мечтата ми обаче да видя Париж ще си остане мечта. Шубе ме е, имам две деца все пак.

# 178
  • Мнения: 3 784
Няма от какво да те е страх. Милиони живеят в Париж, всеки ден ходят на работа, училище, през супермаркета, прибират се...Живи и здрави. Това, от което те е страх, може да се случи навсякъде, няма как да знаем предварително. Пътувайте си, две деца имаш все пак, не искаш да им предаваш страховете си.

# 179
  • София
  • Мнения: 3 071
Аз мисля, че заучената мантра след всеки пореден атентат да "не ни е страх" е внушение и пропаганда.
Та от все по-честите атентати и заплахи на територията на бяла Европа ако не трябва да ни е страх, то от какво е редно да се страхуваме? Да кажат, моля, управляващите Европа.
Просто докато европейците не си признаем гласно, че да, страх ни е от това, което се случва на континента и от това, в което се е превърнал - бавно, но славно ще ни карат да свикваме с положението и да го приемаме като нещо нормално.

Конкретно по темата - не пътувам и нямам възможност да пътувам в последните години по света, но със сигурност нямам вече желание да ходя в градове като Лондон, Париж, Стокхолм, Брюксел.
Не знам в Испания как е, доколкото знам е спокойно. Също в Швейцария по обясними причини. Да кажем и източна Европа.

# 180
  • Мнения: 22 036
Ох,аз ги мисля мойте как ще долетят от Мелбърн,те там не знаели...Разбрали от нас в Б-я.Казвали са ми,че има цензура и не ги занимават много,много с кофти новини,но чак пък толкова? Rolling Eyes

Това сериозно ли са ти го казали? Или не говорят английски или са някакви сектанти, които не ползват нито телевизия, нито радио нито интернет, а и вестници не четат.

За проблема с Катар ни "занимаха" няколко часа след случващото се, заради часовата разлика. За атаките в Лондон и Манчестър, предаваха на живо.  Синът ми пътува с Катар еър в края на месеца. Проверявам статуса и за сега няма обявена степен на опасност.

# 181
  • Мнения: 3 784
Аз мисля, че заучената мантра след всеки пореден атентат да "не ни е страх" е внушение и пропаганда.
Та от все по-честите атентати и заплахи на територията на бяла Европа ако не трябва да ни е страх, то от какво е редно да се страхуваме? Да кажат, моля, управляващите Европа.
Просто докато европейците не си признаем гласно, че да, страх ни е от това, което се случва на континента и от това, в което се е превърнал - бавно, но славно ще ни карат да свикваме с положението и да го приемаме като нещо нормално.

Конкретно по темата - не пътувам и нямам възможност да пътувам в последните години по света, но със сигурност нямам вече желание да ходя в градове като Лондон, Париж, Стокхолм, Брюксел.
Не знам в Испания как е, доколкото знам е спокойно. Също в Швейцария по обясними причини. Да кажем и източна Европа.

Не мисля, че правилното е да си стоим по къщите и да треперим какво би могло да ни се случи, ако излезем от тях. Това, което става през последните години, е ужасно, и никой не го оспорва и всички служби, от които зависи, се стремят да предотвратяват тия атаки. Ужасното е, че е невъзможно да се предотвратят всички... обаче това няма да се промени, ако живеем със свити сърца - единственото, което е сигурно, ако изберем това усещане е, че ще живеем със свити сърца. Не, мерси. Аз и на зебра в Пловдив мога да си отида, с всичките бесни шофьори наоколо, и даже е доста по-вероятно, отколкото при терористична атака.

# 182
  • Мнения: X
Какви последни години? Големите атентати в Лондон и Мадрид кога бяха или тогава нямаше Уизейър и нямаше нужда да се притеснявате?

# 183
  • Мнения: X
Свиването на сърцето не виждам как може да се контролира. Не искам да се повтарям, но за мен атентатите в Англия са много стресиращи, защото това е предпочитаната ми дестинация. То е ясно, че ще избягвам оживени места и струпване на хора, но що за пътуване ще е това  ooooh! .

# 184
  • Мнения: 3 784
Не допускам, че интелигентен човек не вижда разликата в общата ситуация и честотата на атаките от Шарли Ебдо насам и времената на двата атентата, които споменаваш, Чек. И въпреки това не смятам, че човек трябва да променя начина си на живот или да се поддава на чувство за страх, защото никой не си знае бъдещето така или иначе, а като се страхува, само си влошава живота в настоящето.

# 185
  • Мнения: 14 635
Ох,аз ги мисля мойте как ще долетят от Мелбърн,те там не знаели...Разбрали от нас в Б-я.Казвали са ми,че има цензура и не ги занимават много,много с кофти новини,но чак пък толкова? Rolling Eyes

Това сериозно ли са ти го казали? Или не говорят английски или са някакви сектанти, които не ползват нито телевизия, нито радио нито интернет, а и вестници не четат.

За проблема с Катар ни "занимаха" няколко часа след случващото се, заради часовата разлика. За атаките в Лондон и Манчестър, предаваха на живо.  Синът ми пътува с Катар еър в края на месеца. Проверявам статуса и за сега няма обявена степен на опасност.
Абсолютно сериозно и отговорно го пиша.Ти също си ми меко казано странна,предвид изявите ти във форума.За 17 год,откакто живеят там имам съвсем друга представа за нашенците там.Не искам да те засегна умишлено,но на сектант ми приличаш ти.Моите и всичките им бг приятели работят здраво и също така здраво се забавляват.Наслаждават се на мн.богат културен,социален живот,не висят по форумите да се доказват.Интернет ползват.Тв по-малко.За цензурата там по принцип,те ми го казват.Освен това сравнихме поднасянето на различни събития там и в Европа.Нямам предвид последните атентати.Бабата по 6м.  живее там и това е от години.И въобще не ме интересува дали вярваш или не.Няма да ти давам повече обяснения,пиши си тук като няма друго.

# 186
  • Мнения: 22 036
Е, разбира се, че е по-вярно, когато "една жена ми каже"  Mr. Green.
А ти какво правиш по "форумите"?

# 187
  • Мнения: 14 635
Да,ти си една жена,една от многото и си ги говориш от гледна точка на  твоята камбанария.Споделено от роднини лично мнение или преживяване,не от някой си във форум,който живее през девет земи в десета и ми обяснява каква е ситуацията тук,примерно.

# 188
  • Мнения: X
Silverstone, спри с тези тъпотии, че както винаги пречиш на темата с бруталния си спам

# 189
  • Nice
  • Мнения: 946
Аз се дивя на нивото на търпимост на европейците. Как нито едни не се вдигнагаха и не поискаха някакви мерки. А в толкова държави станаха атентати ( Великобритания, Франция, Германия, Белгия...).

То е ясно, че като някой е решил да се гърми сериозните мерки може и да не го спрат, но все пак хората гък не казват.  #Crazy Навместо да се вдигнат на стачки или гражданско неподчинение. Не казвам, че ще реши проблема, но поне ще покаже желание за промяна, поне ще е някакво действие.
За жалост всеки си стои в къщи.

Жевея в град, на две пресечки от място на което стана един от най-кървавите атентати. За късмет не бях в града по това време. Не мога да кажа, че не ме беше страх като разбрах какво е станало. Но определено това не ми пречи да пътувам. Просто станах по-бдителна.
Но не искам да позволявам атентатите да влияят на начина ми на живот, посещавам местата които искам и имам възможност да посетя. И не бих се спряла да пътувам. Наблюденията ми за града в който живея, колкото и да са противоречиви, са че има още по-голям наплив на туристи. Такива са и данните на месното летище. Не знам как да си го обясня, но явно хората не се страхуват.
Само ми е болно като гледам, че никой не се защитава и не изявява гражданска позиция. Палим свещи и слагаме мечета.

Последна редакция: нд, 11 юни 2017, 22:55 от nikaia

# 190
  • Мнения: 14 635
nikaia какви са твоите впечатления,мнение,защо са толкова кротки зап.европейците и не протестират?

# 191
  • Nice
  • Мнения: 946
Защото много манипулативно са им набили в главите, че трябва да са толерантни.

Специялно за французите мантрата е, че те са направили достатъчно поразии и сега са длъжни на всякакви араби и чернокожи. И хората се съгласяват, кимат " да, наистина сме ги експлоатирали, горките хора...". Имат нагласата, че изплащат стари грехове. Аз на този отговот винаги отговарям с примера на България, 500 години робство...нима Турция ни подържа сега? И се опитвам да им обясня, че каквото е било, било. Ние, обикновените хора, нищо лошо не сме направили и не заслужаваме да ни гърмят по улиците.

Овце сме, всички народи сме овце, оставили сме се в ръцете на една шепа бездарници и интересчии да ни водят. Много ме боли като гледам  Cry, не спирам да говоря и да дебатирам с познати и приятели, да си изказвам позицията с надежда нещо да им трепне, да си отворят очите за сганта която ни изпълни отвсякъде. Но за жалост те спят много дълбоко, оставят се на медиите да ги манипулират и да им втълпяват вина.  Confused Confused  за горките бежанци които са във война и имат нужда от помощ. А, аз си питам ли, питам защо само мъже идват насам? Защо не си защитават държавата? Или поне защо не отидат в подобни на тях държави, много по-близки са им богатите емирства? Защо приемаме хора които не са приети от себеподобните им?
За мерки и действия е ясно, че вече е много късно. Но ми се иска да видя хъс за промяна, стачки, искания, държане на сметка  #2gunfire #2gunfire

# 192
  • Мнения: 7 519
Страхувам се и то все по- често. Вече категорично отказвам да пътувам до дестинации като Тунис, Мароко, Египет и други подобни. Зимата летях с авиолиниите на Малайзия и честно казано не се успокоих докато не кацнахме.

# 193
  • Мнения: 3 480

Овце сме, всички народи сме овце, оставили сме се в ръцете на една шепа бездарници и интересчии да ни водят. Много ме боли като гледам  Cry, не спирам да говоря и да дебатирам с познати и приятели, да си изказвам позицията с надежда нещо да им трепне, да си отворят очите за сганта която ни изпълни отвсякъде. Но за жалост те спят много дълбоко, оставят се на медиите да ги манипулират и да им втълпяват вина.  Confused Confused  за горките бежанци които са във война и имат нужда от помощ. А, аз си питам ли, питам защо само мъже идват насам? Защо не си защитават държавата? Или поне защо не отидат в подобни на тях държави, много по-близки са им богатите емирства? Защо приемаме хора които не са приети от себеподобните им?
За мерки и действия е ясно, че вече е много късно. Но ми се иска да видя хъс за промяна, стачки, искания, държане на сметка  #2gunfire #2gunfire


В предишния си пост казваш, че трябва да се направи нещо. Какви мерки според теб трябва да се вземат? Като излязат европейците на протест какво според теб ще постигнат? Не одобрявам мюсюлманите, но не могат да екстрадират всички заселили се мюсюлмани от Европа на базата на религията им? Вече доказан факт е,че тероростите не са първо поколение емигранти, а са родени израстнали и вербувани в Европа от екстремисти.
А какво правят в България със сирийците - мигранти? Може би се справят много по-добре от останалите европейци? Публична тайна сред европейците е, че бежанците ползват корумпирани митничари (слаба охрана на границите ни) като слаба връзка по пътя си за Европа. Малко ли документални филми показват за България и Македония и как нелегално минават цели камиони с бежанци.

За да се променят нещата трябва да се промени военната политика, което няма да стане.
Една от причините Великобритания да поиска Брекзит е сигурността на границите и контрола над емигранитие, както и възползването от толерантната социална политика.

Англичаните също 'са длъжни' на всичките си колонии, които са ги подкрепили с работна сила през 50-тте и ги обсипват с бенефити и ги толерират. Самите 'нормални' англичани са толерантни привидно, но в действителност не са. чувала съм доста коментари 'на ушенце', защото дискриминацията под всякакъв вид е подсъдима тук.
Имаше случай по медиите, че баща пребил зетя си, когато дошъл в дома им, защото е черен.
На таткото, който е бил в собствената си къща и загрижен за собственото си дете му дадоха 1г. затвор.

# 194
  • Мнения: 14 635
Наистина не е възможно да се предотвратят абсолютно всички атентати.В случая е политика ЕС да приема всеки,който е пожелал да се засели тук и да се отглежда подобаващо.политиците казаха,че трябва да свикваме с атентатите.Симпатяги!Редовни масови протести не знам дали биха променили политиката,но може поне малко да подобрят ситуацията и да стреснат вишестоящите.В Б-я имаше няколко протеста срещу мигрантски лагери и решиха да са в близост до границата или  да са от затворен тип.Унгарците не се поддават на внушение,че младите мъже са ''бягащи от война'' hahahaжени и деца и си пазят с двуредова ограда,по която тече ток.Човешка сила,кучета и каквото си трябва.Винаги може,друг е въпроса,че не искат. Money

# 195
  • Мнения: 3 480
Нали има конвенция за човешките права? Докато са в ЕС не могат нищо да направят.
Одобрявам Брекзита като идеология, но се страхувам, че няма да влезе в сила. Не бяха подготвени, че ще се случи и сега не знаят какво да правят.

# 196
  • Мнения: 14 635
Сега разбрах,че са затворили метростанцията на СУ заради забравен багаж.Не използвам метро,НО точно днес ми се налага да се кача на въпросната станция за да стигна бързо до края на града. Mr. GreenЩе се дондуркам с тролея има/няма 30 спирки.Така е,трябва да свикваме.И на пл.Възраждане по същата причина не минавали трамваи или нещо такова.Колкото повече са забравените чанти,толкова по-бързо ще свикнем. Whistling

# 197
  • Мнения: 3 480
Поне има превенция.
Ние днес затворихме фитнеса в една от сградите ни в Ситито и евакуирахме хората, заради оставена раница на троатоара по средата в нищото. За щастие полицията дойде за 5 мин. с кучета и установи, че няма заплаха.  #Crazy Praynig
Иначе влакът ми минава над мястото на последния Лондонски атентат, аз минавам 2 пъти на ден от там ...
Не мога да спра да ходя на работа от страх, колкото и да ми се иска.

# 198
  • Nice
  • Мнения: 946
Вече е ясно, че няма какво да се направи. Големите няма да спрат да се месят там, където не им е работа. Тези които са вече 4то поколение европейски граждани няма какво да направят с тях. Ще продължат да се радикализират и да правят атентати.

Но и да гледаш безразличие боли. Да свикнем със ситуацията също не е решение.
Поне тези които не са граждани и имат съмнения за тях, че се занимават с тероризъм да ги изселват. Пак е нещо.
Дано и службите си вършат работата. Защото все излиза информация, че не знам си кой бил вече известен на службите, но се стигнало до атентат. Щом е известен все си викам, че не е за нищо. Такива да ги съдят по бързата процедура.
Естествено, че това не решава нищо, ама поне не е стоене със скръстени ръце.


И не, не призовавам за нищо със стрелящи емотикони...Иска ми се просто да не чувам вече за атантати, бомби, камиони, стрелби и тн. Погубени животи на невинни хора, нито в Европа, нито където и да е другаде. Защото винаги обикновените хора страдат.

# 199
  • Мнения: 3 480
Вече е ясно, че няма какво да се направи. Големите няма да спрат да се месят там, където не им е работа. Тези които са вече 4то поколение европейски граждани няма какво да направят с тях. Ще продължат да се радикализират и да правят атентати.

Но и да гледаш безразличие боли. Да свикнем със ситуацията също не е решение.
Поне тези които не са граждани и имат съмнения за тях, че се занимават с тероризъм да ги изселват. Пак е нещо.
Дано и службите си вършат работата. Защото все излиза информация, че не знам си кой бил вече известен на службите, но се стигнало до атентат. Щом е известен все си викам, че не е за нищо. Такива да ги съдят по бързата процедура.
Естествено, че това не решава нищо, ама поне не е стоене със скръстени ръце.


И не, не призовавам за нищо със стрелящи емотикони...Иска ми се просто да не чувам вече за атантати, бомби, камиони, стрелби и тн. Погубени животи на невинни хора, нито в Европа, нито където и да е другаде. Защото винаги обикновените хора страдат.

Лично аз бих ги застреляла всичките като се сетя колко семейства опустошиха и т.н. но дори да имат данни за някого нямат право (и на какво основание) да ги изселват и да им направят каквото и да е заради човешките права.
Факт е, че според последните атентати в Лондон е имало данни за терористите, че са били екстремисти и че са се опитвали да вербуват и други за пъкленото си дело. Не могат да ги пипнат за съжаление, преди да направят нещо - иначе е нарушение на човечките им права.
Службите си вършат работата и предотвратяват много престъпления, без това да се оповестява публично, но според мен са му загубили края с всичките мангали, които допуснаха да се заселят тук. Недопустимо е и, че онези си строят спокйно джамии и разпространяват радикална литература в много от джамиите.
Като заминаваш да живееш в чужбина, наред с езика трябва да спазваш законите, както и да се обличаш като европеец, а не да ми се разхождаш по нощници, бурки и т.н.
Няма да забравя как ходих на интервю за паспорт и не видях един европеец от служителите там ...Бях в потрес, че всички там бяха имигранти, нямаше един натурален англичанин.

Общи условия

Активация на акаунт