Чувствате ли се спокойни да пътувате по света към днешна дата?

  • 25 403
  • 199
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 242
МЕн ме е страх дори от града да изляза, с всички катастрофи, които стават и които медиите постоянно ни тикат в очите. След 2 седмици ще ходим на едно събиране с колегите, писала съм и дребния, че ще дойде с мен и отсега го мисля как ще пътуваме с кола и се моля да не стане беля. Изключително пъзлива съм станала. В самолет изобщо нямам желание да се кача, да ходя из Европа също, за извън Европа да не говорим. Не че не ми е любопитно и интересно, но... светът се превърна в гадно място. Дано Севрюкова е права и Сивият кон (визират се арабите) наистина скоро да се приберат там, откъдето са дошли.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 038
Спокойна съм, когато пътувам и в странта, и в чужбина.
Каквото има да става, ще стане. Няма как да го предотвратя.
Не бих се ограничавала заради евентуално нападение.
Ами то и тук, в София може да се случи. Щом имаше в Бургас...
Бях в метрото по време на аварията преди 2 -3 месеца. Перонът на Сердика препълнен, а продължават да пускат още хора.
Полицаите се облегнали на асансьора и си лафят. Съобщението, че влакчетата ще се забавят едвам се чуваше. Сигурно и не всички го разбраха.
Толкова лесно щяха да ни сготвят на куп...

# 32
  • Мнения: 1 120
Наскоро, за първи път пътувах с арабска авиокомпания. Когато самолетът вече рулираше по пистата за излитане, изведнъж се разнесе силно някаква молитва от високоговорителите. Настръхнах. Помислих си, че не просто излитаме, а направо ще се възнесем. Очаквах всеки момент да гръмнем.  А то било молитва да "добър път".  Звучеше зловещо. После разбрах, че тази авиокомпания пуска тази молитва всеки път.
Самото летище в Абу Даби ми беше страшно също. Навсякъде чаршафосани жени на които им се виждат само очите през процепи. Тълпи, блъсканица, високо говорене. Гледах да се махна по-най-бързия начин.
Не ме е било страх досега да пътувам в Европа. Преди няколко дена се върнах от Италия и реших, че вече не е искам да ходя там. Страшно е! Пълно е с африканци. Само мъже между 20 и 30 години. Мислех си да излезем на нощна разходка в Рим, а то бързах да се прибера в хотела преди 18ч.

# 33
  • Мнения: X
Аз не мисля, че тук става въпрос да спре човек да пътува или да не ходи никъде. Ясно е, че няма как да си под похлупак. Всеки пътува по една или друга причина, въпросът е, че сме по-неспокойни. Преди години дори не ми е идвало на акъла, че може да се случи нещо. Сега светът е променен в някаква степен.
На същото мнение съм.
Не съм пътувала из Европа вече 4 години, но  определено в арабските страни не бих пътувала в момента.
Също и в Турция. 

И на мен ми е много болно в какво се превръща Европа!

# 34
  • Мнения: 30 802
А преди 10-ина години човек лесно можеше да си мисли за пътуване до Иран, Сирия, Турция- пак беше леко опасно, но не невъзможно.

Иначе доживях да видя на живо есенцията на 21 век: лелка в хиджаб да обяснява как машина да ти скенира лицето. И на секюритито подобна лелка в хиджаб да вкарва хора за боди скен, ама без да питат искат ли, не искат ли. Само казва- стъпи тук, стъпи там...направо е сюрреалистично.

# 35
  • Мнения: X
Сирен, това, което описваш е практика от 2005та година насам. Личи си, че не си живяла в голям европейски град.

Честно казано тези дестинации никога не са ми били в радара на желаните за посещение. С Изключение на Турция и Йордания. И Израел. Но другите не.

Масовите тълпи ни изгониха нас лично от Европа и още ми се къса сърцето за ставащото. И нещата стават все по-зле..

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 18:53 от Анонимен

# 36
  • Мнения: 30 802
Турция- Арарат; Иран- древната цивилизация на Персия, интерено е. Сирия- беше интересна.

Контеса, иначе видях за какво става въпрос, една учителка беше извела клас английски дечица...не можах да се сдържа да преброя русите главици, защото май ми се брояха на пръстите на една ръка, всичко друго беше пакита и други местни циганета. Но сигурно има училища, в които русичките са повече, тук-таме с някой от старите индийци.

# 37
  • Мнения: X
Това е така, но е предимно в Лондон. Из провинцията  и покрайнините на Лондон (зона 6) е по-различно.
Персия няма как да я видя. А ми се е искало. Сегашните й обитатели са коренно различни народи.

# 38
  • Мнения: 4 516
В сравнение с преди 15 години - по-притеснено ми е, да. Например в Турция в момента не бих отишла, а ми се ходи. Пътувам си обаче, когато мога.

# 39
  • Мнения: 252
Не се притеснявам да пътувам, тези дни бях за седмица в Париж. Придвижвах се нормално и спокойно.

# 40
  • Мнения: 2 600
Не се притеснявам, пътувам отскоро и винаги е било пълно с цветнокожи хора (и туристи и "местни") с пълна липса на разбиране за европейската представа за лично пространство. Бутат, блъскат, хващат те с ръце и те изместват, чернокожи продавачи се залепят като гербови марки и нямат изгонване. Цели квартали с нито един бял, всички жени чаршафосани, че даже и мъжете в нощници. Дори с атентатите животът продължава за неубитите. Като предния път като бяхме в Лозенград, се оказа че няколко часа по-рано в съседен град е имало атентат срещу турски войници, с жертви. Ами хората си бяха напълно спокойни. Все едно, че нищо не беше станало. Чак после разбрахме за атентата.

# 41
  • Мнения: 2 600

Персия няма как да я видя. А ми се е искало. Сегашните й обитатели са коренно различни народи.


Защо? Там е спокойно, една позната тъкмо пусна албум от екскурзия, почти седмица е била там. Красоти, даже на много места стени с изрисувани хора по дворци и други сгради. Единствено жените в групата са заметнати с шалчета, обаче коси се виждат отвсякъде под шаловете.

# 42
  • Мнения: 30 802
Спокойно, ама ако си в група и си нащрек. Една мацка пътуваше скоро до Мароко, малко мръднали извън туристическата част и почнали да ги замерват с камъни.

Но ислямският свят винаги си е било леко опасно, проблемът сега е, че ей това неспокойствие, оглеждане и да си нащрек го има и в Европа. А беше място, където да се чувстваш супер-безопасно, до заспиване. Сега малко на нокти е атмосферата.

# 43
  • София
  • Мнения: 30 142
..... Помислих си, че не просто излитаме, а направо ще се възнесем. Очаквах всеки момент да гръмнем.  ....
Laughing Ох, то не е смешно, но дотам я доракахме.

# 44
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Бил съм в Палмира и Алепу преди 20 години. И сега ми е тежко че там се водят бойни действия. Sad

Общи условия

Активация на акаунт