Книгата, която не можах да дочета - 3

  • 22 018
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 960
Някъде из нета се размяташе това прословуто родословно дърво...Но пак не е пречка за четенето. За мен "Сто години самота" е много по-хубава от "Любов по време на холера".

# 76
  • Мнения: 4 587
Аз не успях да дочета нищо на Маркес. Не е моят автор, пише завладяващо, страхотен стил, но някак не се спогаждаме. Като чуя родословно дърво в книга и се сещам за поредицата на Зола "Ругон-Макарови" - там изчетох няколко безразборно, после реших да започна от първата до последната книга . Спънах се на "Негово превъзходителство Йожен Ругон". Останалите са ми толкова интересни и завладяващи, а тази направо ме депресира.

# 77
  • Мнения: 15 960
От тях съм чела май само "Нана" и "Вертеп", ама да ги подкарам всичките подред ми звучи страшно...
А на Маркес "Хроника на една предизвестена смърт" си е хем много кратка, хем лесна за четене.

# 78
  • Мнения: 4 587
О, никак не е страшно, "Вертеп", "Дамско щастие", "Пари" се четат лесно, "Грехът на Абат Муре" е кратка. 

# 79
  • Мнения: 19 310
Ругон-Макарови много харесвах. На Маркес съм чела двете, но като тийн и тогава не ми направиха особено впечатление. 

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
На Маркес прочетох Черният обелиск така, както бях свикнала - на юруш, без почивка, бързо. Хем като ме видя приятел, ме предупреди, да не я чета като кримка, на която бързам да разбера кой е убиеца. Не го послушах и не помня друга книга да ми е нарушавала спокойствието и съня така. Беше ми много тягостно и подтиснато дни наред.

# 81
  • Мнения: 15 960
Да не се обърка нещо, това не е ли на Ремарк?

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
 Embarassed Обърках ами, на Ремарк е.

# 83
  • Мнения: 15 960
Това ме подсеща, че на Ремарк съм чела само една книга, беше за трима приятели, някаква болна жена, май в санаториум, не помня дали беше във връзка с някой от тях, точно нещо потискащо беше...Та не знам всичките му книги ли са такива, или аз не улучих с коя да започна, но много го хвалят, пък аз така и не посмях да зачета друга негова книга. Може да споделите кои негови книги особено са ви харесали.

# 84
  • Мнения: 1 529
Това ме подсеща, че на Ремарк съм чела само една книга, беше за трима приятели, някаква болна жена, май в санаториум, не помня дали беше във връзка с някой от тях, точно нещо потискащо беше...Та не знам всичките му книги ли са такива, или аз не улучих с коя да започна, но много го хвалят, пък аз така и не посмях да зачета друга негова книга. Може да споделите кои негови книги особено са ви харесали.

"Живот на заем" се казва книгата. От Ремарк и аз съм чела само нея, и ми беше много тъжна и тежка. Така и не прочетох друга негова книга.

# 85
  • Мнения: 15 960
Може, даже съм се чудила "Искрица живот" ли беше или "Трима другари", че и двете заглавия й подхождат.

# 86
  • Мнения: 8 231
Всички книги на Ремарк съм чела и са ми любими, но са тъжни, наистина. Носят понякога и късче надежда, но са подтискащи. Не за друго, просто показват реалността, такава каквато е била, а тя е била мрачна и жестока. От всяка една имам много хубав спомен, но не бих ги препрочела.

# 87
  • Мнения: 147
Това ме подсеща, че на Ремарк съм чела само една книга, беше за трима приятели, някаква болна жена, май в санаториум, не помня дали беше във връзка с някой от тях, точно нещо потискащо беше...Та не знам всичките му книги ли са такива, или аз не улучих с коя да започна, но много го хвалят, пък аз така и не посмях да зачета друга негова книга. Може да споделите кои негови книги особено са ви харесали.

"Живот на заем" се казва книгата. От Ремарк и аз съм чела само нея, и ми беше много тъжна и тежка. Така и не прочетох друга негова книга.
По описанието не е "Живот назаем" - въпреки че и там част от действието се развива в санаториум.
На мен Ремарк ми е любим. Опитай да започнеш с "Черният обелиск".

# 88
  • Мнения: 15 960
Мерси.
Тези тримата приятели се занимаваха с коли, нещо май състезания.

# 89
  • Мнения: 1 529
Това ме подсеща, че на Ремарк съм чела само една книга, беше за трима приятели, някаква болна жена, май в санаториум, не помня дали беше във връзка с някой от тях, точно нещо потискащо беше...Та не знам всичките му книги ли са такива, или аз не улучих с коя да започна, но много го хвалят, пък аз така и не посмях да зачета друга негова книга. Може да споделите кои негови книги особено са ви харесали.

"Живот на заем" се казва книгата. От Ремарк и аз съм чела само нея, и ми беше много тъжна и тежка. Така и не прочетох друга негова книга.


По описанието не е "Живот назаем" - въпреки че и там част от действието се развива в санаториум.
На мен Ремарк ми е любим. Опитай да започнеш с "Черният обелиск".

Това е резюмето на "Живот на заем":
Това е късният роман на Ремарк, писан през 1951. Главната героиня Лилиан Дюнкерк, преживяла Втората световна война в подземията на Париж прекарва дните си в санаториума "Бела Виста" в Швейцарските Алпи, обречена на бавна смърт. В нея се влюбва автомобилният състезател Клерф, изкарал войната във военнопленнически лагер и също поразен от бацила на отчаянието и отчуждението. Двама души без бъдеще - неговото до следващото състезание, а нейното - до следващия кръвоизлив. В любовта те намират убежище от самотата, безизходицата и дебнещата ги смърт. Злополука по време на състезание отнема живота на Клерф в момента, в който той е повярвал, че въпреки болестта и тежкия печат на миналото е намерил изход за себе си и за любимата си.

Общи условия

Активация на акаунт