Всичко за всички марки гел лакове - 11

  • 76 757
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
...... Продължавам. Нахраних котака ама не ми се спи сега.

И моите нокти на краката са винаги орязани до дъно. Вече и на ръцете за по-удобно. На ръцете при къси нокти или когато нокътя е оформен като бадем или друга форма, която оставя оголена кожа до свободния край ползувам тефлонени форми за многократна употреба. Много са удобни и с тях лесно се запечатва свободния край без да се цапа кожа. Даже изграждам счупени ъгли с тях. Цял нокът не съм сигурна, че може да се изгради. В али пишете "reusable nail forms". 5 броя са и са достатъчни. Единственото неудобство е, че с тях може да се прави само една ръка а не двете наведнъж. Преди да си ги купя навирах алуминиево фолио под свободния край. С фолиото правя и краката. Ако нямам свободен край не запечатвам. Ако нацапам кожа минавам с намокрена в ацетон и спирт четка и чистя. Така лакирам и леко огризани нокти. Ако се внимава лака издържа доста. На краката моите нокти са тънки, то и на ръцете, де. Гел-лак слагам, защото не ми се чака да изсъхне лака. Напоследък слагам белеща се база, отгоре нормален лак, който върху сухата база съхне моменталически и на другия ден гел-топ. Всъщност аз точно за педикюр си купих гел-лаковете в началото. Педикюрът ми е по-труден, защото имам малки и къси нокти на краката и трябва да се гъзуря за да се лакирам. Обаче в моя район никъде не предлагат педикюр. Никакъв - нито с гел, нито с лак. Като ме мързи ходя на маникюр и ме е яд, че не мога да ида и на педикюр, ама карай! Под гел-лак на крака слагам винаги лаково каре по целия нокът.

Ферии, ако ще ходиш на курс за апаратен педикюр ще трябва да имаш апарат ПРЕДИ курса. На повечето места държат да ти го продадат те, поне тук във Франция. Аз като ви чета, и особено Камалия, почвам да се замислям, ама разбрах, че апаратите са кат лампите - евтиното излиза по-скъпо. Та, сега заглеждам в алито разни които се водят без ремък - "brushless motor" на английски и "sans courroie" на френски. Мъжът ми твърди, че те:

1) не се износвали лесно, защото няма ремък - предавка, която се трие и изтърква и зъбци, които могат да запецнат, особено при смяна на посока.

2) не загрявали поради липса на механично търкане

3) нямали нужда от кой знае какво охлаждане и вентилатори и нямали дупки за вентилатора през които да влиза прах

4) поради горните причини не било нужно да се обслужват често в сервиз и посоката можела да се сменя моменталически уж.

Гледах едно видео във ютюб и рускинята обясняваше нещо подобно. Няма ли в темата някоя мацка, която да разбира от механика да ни светне?  Между другото, ако искате подробни сравнения и описания на лампи, апарати, лакове, гелове, пробвайте ютюб! Слагате името на продукта и допълвате "обзор" и гледате рускините. Аз съм Мара подробната, но те са уникум, хихи. На испански също има доста. За лампите пуснете "sunone, sun9, sun5" и, о чудо, две рускини имат и трите лампи и ги сравняват.

И в следващата тема може да сложите и линк към irecommend.ru  има мнения за много марки. Само слагате името и модела в търсачката на сайта. Има и снимки и това е безценно за търсещи цветове.

Сега ще потърся още малко за микро-мотори и мотори без ремъци да видим. Видях в али прилични за 150€. Ще гледам до ноември да си избера и на 11.11 да я грабна с добра отстъпка. Ако някой нещо може да ми обясни ще съм благодарна.

# 496
  • Мнения: 690
Най сетне свалих Quickgel-а след повече от три седмици, много израстна, но нямаше поражения. От свалянето не съм очарована, киснах в течността 10 мин, трябваше да чопля повечко с клечката, а единия палец го киснах втори път. Топът и базата ми са CND. Сега си спомних защо в началото избрах CND...

Лепкавия слой винаги съм го махала с памук и спирт.
И аз имах подобно изживяване Simple Smile

# 497
  • Мнения: 5 892
Аз преди да поръчам моята гледах сравнение между нея и старата ми( евтините от Али без кутия). Седя ще комендировам моя и свекъра да гледат клипове на испански за пилите 😆😆😆

# 498
  • Враца
  • Мнения: 800
Невена, благодаря, винаги си много изчерпателна. Flowers Hibiscus

Аз с риск да се посрамя, но да си призная, че съм инженер - дизайнер, бакалавърска и магистърска степен. Отделно изкарах едно светкавично бързо следдипломно обучение за преподавател-инструктор на водачи на моторни превозни средства. Таааа напоследък много ме е яд, че не научих наистина предмета ДВГ (двигатели с вътрешно горене), сега щях да съм спец и да ви ръся с информация. Ама нА... бързата работа срам за майстора. А "титлата" инженер-дизайнер е....как да кажа... не съм никакъв инженер, хахаххаха. И там по механика гледах да вържа тройката само. Сега ме е яд.
Ще чакам да пишете за пилите пак като ви дадат информация вашите близки, а през това време ще се помъча и аз да питам тук-там и ако науча нещо, ще пиша и аз. До 11.11 има време, ще изберем нещо добро и дружно ще си поръчаме. Wink

# 499
  • Мнения: 19 726
А какво е апаратен маникюр?

# 500
  • Мнения: 13 965
Кристи, добре че ги питаш, аз не смея да се обадя.
Невена, ноктите ти са точно като моите Simple Smile

# 501
  • Мнения: 19 726
Аааа, като не знам нещо, си питам Stuck Out Tongue

# 502
  • Мнения: 5 892
Спокойно, и аз съм инженер Grinning

# 503
  • Мнения: 5 892
Маникюрът се прави с ел. пила- сваляне на гел/гел лак, обработване на кожичките с ел. пила

# 504
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
Аз преди да поръчам моята гледах сравнение между нея и старата ми( евтините от Али без кутия). Седя ще комендировам моя и свекъра да гледат клипове на испански за пилите 😆😆😆

за пили не съм търсила на испански. За нокти от акрил има страхотни клипове. В щатите повечето маникюристи са латиноси или азиатци. Блазе ти. Моя не мога да го накарам един болт да отвие. А е инженер! За да хвърли око на клип трябва да го лъжа, че маникюристката е по бански или на модела половината цицорани са на масата до пилата.

Ферии, чудесно. Имаш база поне. Не си била мотивирана. Сега може да се усъвършенствуваш и да научиш много.

Апаратен маникюр е обработването на кожа и нокти с електрическа бормашина/пила по ръцете. В бормашината, която е досущ като зъболекарските и зъботехническите се поставят най-различни накрайници и с тях се изпилват мазоли, удебелена кожа, кутикули, нокътна плочка, гел и акрил по ноктите итн. Апаратното обработване на кутикули и под епонихиума с цел оголване на нокът, който иначе остава скрит тук се нарича руски или композитен маникюр. Има и полиращи и гланциращи приставки - съкращават времето за мъжки маникюр, например. Предимствата са, че маникюристката си щади ръцете да не пили, клиентът и маникюристът пестят време, нокътната плочка се запазва в по-добро състояние отколкото ако се пили с пила и резултатът е по-чист и прегледен. Недостатък е, че при невнимание може да се пробие нокътната плочка и даже да се увреди непоправимо матрицата на нокътя. Също и да се получи претриване на кожа и парене. Дълга непрекъсната работа с ел. пила или бормашина уврежда кости и стави.

Има три вида ел уреди за педикюр и маникюр:
1) най-прости бормашини, които пилят. Най-добрите не шумят и не вибрират.
2) като горните но изсмукват едновременно праха, така че да не се разлита наоколо и да запушва уреди и дихателна система а и да се вижда състоянието на нокътя отдолу. Който е пилил знае колко е трудно да се прецени кога да се спре и докъде е изпилено.
3) мокри с дестилирана вода. Работата с тях се учи допълнително, защото се работи по друг начин. Веднъж взех да пробвам и ............. съжалих. Работещите педикюри с такива уреди са във възторг. И аз също, но цените си ги бива. След обработка с такъв апарат краката не се чувствуват прежулени като с обикновен апарат. И преди такъв педикюр няма нужда от изрязване на дълбоки мазоли с кюрета. Това би била първата ми покупка ако спечеля от лотарията.

амини, а защо не искаш да се обаждаш? Задето се скарах за питанията за лампи ли? Ми досадно е през две страници да се задава един и същ въпрос, но разбирам питащите. Питай си! С питане до Цариград се стига. Ето виж аз как за нула време изнамерих две инженерки тук. Ако не бях питала нямаше да се обадят.

А ако апаратния маникюр не е за тази тема и се съберем повечко интересуващи се може да отворим друга специална.  

# 505
  • Мнения: 5 892
Ина мен ми прави впечатление, че рускините обработват и лакират сякаш под кожичките. Аз ако ударя от лотария отивам на курсове при руски мастър.

# 506
  • Paris, France
  • Мнения: 14 337
потърси в ютюб "обрезной маникюр", manicura rusa , manucure russe и гледай какво излиза! Майка ми си орязва от ученичка зверски кожите, но тя има малка нокътна плочка та и отива. Не може да спре и казва, че си чувствува ноктите като в менгеме ако не избута и изреже кожите. Аз почнах на 11г и на 22 успях са спра да ги режа. Моите плочки са големи и леко обли и няма смисъл да орязвам. Опасно е, вход е за инфекции и причина за алергии, но разбирам жените, които не искат или не могат да спрат. И в тази тема съм виждала такива нокти и лошо ми ставаше. Много западни жени и особено испанки и магребки имат много малки ноктета. Лакитане и гел под епоникиума ми се вижда опасно. Честно казано на големи нокътни легла ми изглежда отвратно. Кожите колкото повече се бърникат и дразнят толкова по-груби растат и това не се оправя с години. Трябваха ми 5-6 години за да ми се изтънят кожите. Е, отвреме навреме отрязвах стърчащи забелени кожи с клещи. Мажех с масла и кремове с урея, млечна и салицилова киселина. Сега не пипам и даже не избутвам. И мажа обилно с масло. Идеални са. Има препарати за разтваряне на мъртви кожи и са ми идеални.

Чета, че с такъв маникюр се ходело по месец. Не, мерси. Ще се побъркам ако се гледам с един и същ цвят цял месец. Апаратния маникюр на кожи е над половин час, едно лакиране - 15-20 минути и ми е по-лесно да се лакирам. 90% от жените, които се оплакват от груби кожи не си слагат редовно маслото за нокти.

# 507
  • Мнения: 5 892
Като се върна от почивката задължително, благодаря ти  bouquet

# 508
  • Варна
  • Мнения: 7 733
 Невенааааа  #Crazy направо ми разбиваш понятията  Laughing  Hug Hug bouquet bouquet

 Моите нокти ги виждате редовно  Laughing. Резултат са от зловредния навик да ги гриза до къде 30г.  Embarassed. Добре,че се появи това чудо гелът/не става за гризане вервайте ми та да ме отучи/. Буквално нямам нокътна плочка и това редовно ме изнервя,но с маникюристки сме стигали до бой поради факта,че не давам да ми режат кожичките. Мажа с препарат и избутвам-толкова. Отвратително ми е като видя изрязани кожи. Гледала съм клипова на рускините как лакират под кутикулите. Залепват кожата с тиксо да е опъната. Хайде няма нужда. И на мен като Невена .и писва много бързо маникюрът и няма опция да ходя цял месец с един.

# 509
  • Мнения: 19 726
Благодаря за информацията bouquet bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт