Всичко за всички марки гел лакове - 11

  • 76 683
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Момичета благодаря  bouquet Ще помоля Невена като има време да драсне за всичките изкелифещени марки бази и топове. Четох,писах трих и всичко стана боза  Shocked. Накрая като се прочетох страшни глупости съм натворила. Искам да направя и една статия за бази и топове-предимства,недостатъци.
Здравейте!  Съвсем начинаеща съм. По отзиви тук и в групата във Фейсбук си поръчах лакове, основа и топ, но все още не мога да избера лампа. Моля за мнението ви за тази https://www.aliexpress.com/store/product/Modelones-SUN9C-24W-UV- … 010612.0.0.Or8h5P 9c 24 W /от този продавач поръчах лакове, които дойдоха доста бързо - за около 20 дни/. Предварително благодаря!


 Мацка две мнения под твоето съм дала линк към една статия. В нея е казано всичко за лампите. Относно тая,която си показала аз в момента съм с такава. Върши ми работа,но я опаковах във фолио отдолу и отзад и пека база и цветове по 2мин. топ 3 мин. Барнах една промоция в ибей  Laughing и чакам нова/Невена не ме убивай/ ама 56$ за ракетата не ми се дават Joy.

http://www.ebay.com/itm/SUNONE-LED-UV-White-Lamp-Art-Gel-Curing- … 60353.m2749.l2649

 броих ги 30 лампи са  Joy. Да видим за тия пари какво ще дойде ама за всеки случай платих през пей-пал  Wink.

# 541
  • Мнения: 2 323
И аз имам русалски пигмент на Блускай, разкошен е, проблемът ми е, че остава по топ лака, когато го нанасям отгоре. Май трябва да си купя още един топ и единият да си остане само за запечатване на пигменти.

# 542
  • Мнения: 425
И аз имах същия проблем. Не взимай нов топ, просто отливай по малко върху нещо (аз ползвам алуминиево фолио) и нанасяй с друга четка.

# 543
  • Мнения: 5 892
Аз като сложа русалката на лепкавия слой с пръст/ плоска четка, потопена в спирт притискам русалката. И след това топа. Така  става по-гладко и ми се цапа топа по-малко

# 544
  • Мнения: 13 937
Привет момичета, да се оплача, вчера като свалих заздравителя и слагах нов видях, че съм счупила нокът през средата... въобще не помня къде съм го фраснала.
Та въпроса ми е какво да правя. Не ми казвайте да го изградя защото не знам как, а и материали нямам.
Хрумва ми единствено да сложа по-твърд гел лак, може би Лечат, CND сякаш е по-мек.
И накрая да се похваля, вече съм горд собственик на Сън3, от Амазон, още не съм си взела пратката.

# 545
  • София
  • Мнения: 10 317
И аз имам русалски пигмент на Блускай, разкошен е, проблемът ми е, че остава по топ лака, когато го нанасям отгоре. Май трябва да си купя още един топ и единият да си остане само за запечатване на пигменти.

Може ли линк, аз все попадам на не дотам красиви  newsm78

# 546
  • Paris, France
  • Мнения: 14 041
златка, потърси камъни Swarovski ако искаш дълготраен блясък. Нямам представа къде се продават. Във Франция ги има в магазини за декорации, нокти и подобни.

Амини, честито и със здраве да си я ползуваш и дълго да ти служи! На счупеното аз слагам твърд монофазен изграждащ прозрачен гел. Държи докато израсте и после режа до дъно. Ако е над 1мм счупеното не държи без бомбе. Можеш да изградиш бомбе без форми. Те са нужни само за удължаване. Аз отдавна св каня да намина в темата за ноктопластика да питам какви точно форми, щипки, пили и други джунджурии ми трябват за удължаване, ама ме е срам пусто! Знаеш в такива теми колко обичаме подобни въпроси, хаха. Грозна ще си ходя, а така ми се иска да си направя нокти балерина за рожденния ден.

Принцесата, голям букет от мене, ама нямам смайлита да го прасна тук хахаха. Браво! Призля ми като си прочетох бръщолевиците и те моля като имаш време да ми поправиш грешките. Недоскив съм и ме мързи да редактирам и понякога не виждам, че съм натиснала съседна буква. Много добре се е получило. Имам само една забележка - след белеща се ув лед база друга база не се слага а направо цветен лак. Като имам време ще напиша подробно. И предлагам да насочваш към сън1 в ибей а не към сън3. Сън3 е наистина по-хубава и повече хора я имат тук в темата, обаче ми прави впечатление, че повечето нови момичета търсят най-евтиното възможно а сън3 е доста скъпа. Във френския ми форум критериите са висока марка, лесно сваляне и хипоалергични продукти, абееееее, качество. В испанския и тук се търси евтиния, трайност и количество.

За базите и топовете ще напиша. За кои марки искаш, че не познавам много? В смисъл да съм ги имала. Преди 9-10 месеца написах много дълго сравнение на лични. Ще го издиря и ще го публикувам тук за да видим вие какво мислите. Има и друго - от година съм основно с белещи се бази и не познавам новите продукти, та не знам има ли смисъл да пиша.

Алекса и ферии, не съм ви забравила ами нещо не ми се пише. А и искам да пусна линк към страхотна бормашина, която видях лично. Купена е от Русия. Пили акрил с керамична приставка все едно е масло. Моторът е безчетков и писалката е непромокаема за прах, тоест няма какво да я скапе. Понеже няма триене и не влиза прах не трябва да се обслужва и чисти в сервиз на всеки 3 месеца. В Русия е струвала 300 евра и ако набарам такава си я купувам от раз.

# 547
  • Мнения: 425
Минавам само да кажа, че много успешно си лепя счупени нокти с пакетче от чай и база. Слагам по-голямо парче за да не личи, понякога и върху целия нокът. Държи до смяната на гел лака. Бях си купила преди време едни ленти, май маникюристките им викат фибростъкло обаче бързо свършиха и след това не успях да намеря. Докато поддържах ноктите в квадратни форми вечно ми се чупеха ъгълчетата, сега с по-обли тип бадем нямам един счупен нокът, което си е голямо постижение.

# 548
  • Мнения: 3 199
Трика с пакетчето от чай го гледах в една руска страница във Фейсбук. Явно наистина действа, не съм го пробвала.

# 549
  • София
  • Мнения: 1 573
Тъкмо щях да пиша за пакетчето чай. Работи безотказно. При много тежки счупвания го залепвам с лепило за нокти, не само с база. Също много здраво става и със стикери. Последният път счупването беше точно на безименния, където най-добре ми седи стикер и съответно сложих такъв тип ваденка за цял нокът, вместо да лепя с пакетчета чай. Издържа две седмици без да мръдне.

# 550
  • Paris, France
  • Мнения: 14 041
при мене номерът с пакетчето и база не действа.

Пфу, писах, писах за бази, делих ги на комбинирани и самостоятелни, обясних кое е 3в1, кое 2в1, кое с лепкав, кое без и с коя суха четка какво се матира и компа взе, че ме изтри. След малко ще се пробвам пак, но с предварителни извинения, че ще публикувам малко по малко и ще хабя постове.

Бази, цветове и топове

Най-лесно е да се започне с едно лакче 3 в 1. В тези лакове има интегрирана база, цвят и топ. Просто лакираме матиран и обезмаслен нокът без база и печем, още един или два слоя и сме готови. Нямат лепкав слой. Недостатъците са, че тези лакове изискват матиране на нокътя, свалят се много трудно и не са издръжливи. Могат да се направят по-лъскави с допълнителен топ за гел-лак или обикновен топ. Не са за неравни нокти.

2 в 1 - база и топ в едно. Белещите се такива са идеални като база, но не са особено твърди и лъскави. Като топ са винаги лъскави и никога сатенирани или матови. Удобен вариант за пътуване. Разтворима две в едно е Sensationail, белещи се са Striplac, Bluesky peel off, Sweet City peel off. На разтворима читава 2 в едно не съм попадала. Пробвала съм NDED tween coat i Sensationails. Не седят без ултрабонд, но и без ултрабонд се свалят много, много трудно.

Самостоятелни бази - повечето високи класове професионални. Могат да се купят в комплект с топ, фрешер, понякога и ултрабонд. Лесно свалящи се са CND Shellac, OPI Gelcolor. Базата на Gelish се сваля по-трудно, но е по-гъвкава и държи яко на проблемни нокти. Потребители с меки, чупливи, проблемни нокти, които не държат лак, е добре да се ориентират към тези марки ако държат на лесно сваляне и не желаят да правят лаково каре. Коди е здрава, твърда и изравняваща база, която обаче се разтваря трудно или никак.

Базите са:

1) с лепкав слой - ако има отлепване, след изпичане по базата се минава по свободния край със суха четка за да се матира. Никога със спирт или ацетон. База с хубав лепкав слой е Гелиш и ако не се втрие в минимални количества матирането с четка е задължително, макар при мене да няма ефект. ОПИ Гелколор има много хубав лепкав слой, по който лакът се маже като мед и бяга от кутикулите сам, но малко пропуска цвят понякога и нокътят се цапа.

2) база без лепкав слой - рядкост са. Предимствата са, че по принуда първият слой цветен лак трябва да се втрие тънко и това гарантира добро изпичане. Също, че лакът се хлъзга по гладката повърхност и сам се отдръпва от кутикулите. Недостатък е, че при по-дебело нанесен слой лак лакът бяга и се свива и оголва свободен край и ъгли. Sweet city peel off е такава.

После ще продължа с другите марки. Така добре ли е? Имате ли нещо за добавяне?





Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 17:37 от Nevena Virolan

# 551
  • Paris, France
  • Мнения: 14 041
Има гъсти и редки бази. Гъсти бази са CND Shellac, Gelish, Azure от някои партиди, Kodi rubber base. Редки са базите на OPI, IBD, Progel, Ezflow, Venalisa, Elite99, Sweet city. Гъстите бази изравняват набраздени нокътни плочки. Всочки бази се поставят много, много тънко независимо от гъстотата освен ако производителят изрично не препоръчва друго. Пекат се между 5 и 180 секунди в зависимост от типа и мощността на лампата и упътването. Никога по-кратко от препоръчаното с риск алергия. И малко за марки бази:

CND Shellac - поставя се върху нематиран, добре обезмаслен със Scrubfresh нокът. Сваля се лесно. Не дуржи върху проблемни нокти. За проблемно нокти базата е Brisa lite. Скъпа и в интернет има много ментаци. В алиекспресс продаваното с етикет Шилак е менте и се сваля трудно. Пече се поне минута в лампа и изисква силна лампа. Хипоалергичен и най-добър избор за хора с финансови възможности и нормални нокти. Единствената марка, която вече алергизирани хора могат да ползуват евентуално, макар че има и алергични към него. След продължителна непрестанна употреба от 2-3 месеца скапва ноктите и те стават сухи и на бели петна. Сгъстява се бързо

OPI Gelcolor - добър избор за проблемни нокти и се сваля бързо на цяла люспа ако всички продукти в маникюра са от тази марка. Сгъстява се бързо. Хипоалергичен, но неподходящ за повечето вече развили алергии хора. Някои тъмни цветове проникват през нея и цапат нокътя. Случи ми се с Russian navy. Много ментета из нета.

Harmony Gelish - абсолютният ми фаворит. Гъст, с твърда и къса четка, която прави нанасянето леко и икономично. Идеален за акригел и база за твърд гел. Държи за световно и без ултрабонд. Съвместим с всички марки и непретенциозен към изпичане в калпави лампи. Единственита ми лакове, които се изпичат в лампа мост. Има хубав лепкав слой. Размеква се в гореща вода, но по-малко от шилак и гелколор. Не се сгъстява с времето. Труден за поставяне без инструкции първоначално, но след като свикнах нямам проблем. Седи на нематиран и даже гланциран нокът където го втрием. Сваля се малко по-трудно от ОПИ и Шилак. Ноктите след сваляне са малко грапави по краищата. Описвам 15мл. Има и в по-малки опаковки, но са с калпави четки и ме си струва да се мъчим с тях. Имат и Structure gel в шише за изравняване или бомбе или проблемни нокти.

Елит99 - бежовите шишенца от 5 май бяха мл. Лесно се сваля на люспа, рядък. За новите 10мл комплект от база и топ без лепкав чета, че се сваляли лесно, но не съм ги виждала. Има получили алергии от тях. Пекат се по поне минута в силна лампа.

IBD= Progel = Ezflow Trugel - рядка база. Лесно се сваля ако се постави без ултрабонд, но без него не седи на проблемни нокти. Ултрабонд е нужен само по свободния край. Не се сгъстяват особено. Добри марки са ако намерите истински.

Cuccio - не държи без ултрабонд и на нематиран нокът. С ултрабонд пък се не сваля. Сега има нова, уж по-лесно сваляща се база.

Entity, Jessica Geleration,Artistic color gloss - като Гелиш са досущ барабар с четките.

Red carpet - като Гелиш, но с друга четка и не ми харесва а и е много скъп.

Madam Glam - твърда и издръжлива, но се маха трудно. Марката има и течен изграждащ гел, който се ползува вместо база при проблемни нокти.

Naility - твърда и издръжлива, но се маха трудно. Май само с пилене.

Bluesky - издръжлива, седи на някои нокти без матиране, но се сваля много тежко и често има нужда от механично избутване. Средна към твърда. Изпича се добре във всякакви лампи.

SNB - боклук и половина. Нито седи, нито се маха, хаха

Venalisa - редки, лесно се нанасят и пекат и държат добре, но се свалят трудно. Стават и под твърд гел

Sensationail - база и топ в едно. Мъничко шишенце, идеално за пътуване. Има комплект с ултрабонд, че без него не държи. Поставя се на леко матиран нокът с ултрабонд само по свободния край и се пече бързо във всякакви лампи. Много, много трудно се маха. Веднъж държах 40 минути и пилих и ревах, затова ултрабонд само по свободния край. Не е от най-лъскавите, но бива. Намира се лесно навсякъде.
 
Белещи се база/топ в едно - не ми хареса никоя като топ, защото стоят меки и забиват, когато нокътя се опре в хладилник или подобна повърхност. Алесандро е най-лъскавата, но и останалите не са лоши. Есенс е само база и има отделен топ. Всички се махат идеално ако се ползуват техните си или други белещи се цветни лакове и топ, но тогава стоят меки, забелват се лесно и маникюрът не държи дълго. С твърди гел-лакове и топ държат колкото обикновените бази. НЕ ПОСТАВЯЙТЕ в никакъв случай на белещи се, окъртени нокти с риск да отскубнат парчета нокът при белене. Ако след зачекване с дървена пръчка след киснене в топла вода не се махат, продължете да киснете и малко по малко хлъзгайте пръчката внимателно между базата и нокътя.

Стават и под твърд гел. Не са подходящи за временни нокти от акрил, защото много марки акрил не държат над тях. Ако ще изграждате с акрил, за да се учите, например, теглете един слой базов гел, махнете лепкавото и матирайте. Пак няма гаранция, защото не всички марки акрил могат да стоят над всеки гел и трябва да се пробва. Ако белещата се база няма лепкав слой, теглете над нея още един слой база, може и небелеща се, която има лепкав за да задържи гела ако ще изграждате с гел.

Махане на дебел, твърд, изграден с гел или акрил нокът чрез белене може да откърти нокътя. Желателно е да се изпилят гела или акрила и да се обели само останалата белеща се база. Тези бази са идеални за обучение с гел или нокти, които ще се носят за кратко време. Винаги лаково каре отдолу и задължително на здрав, полиран и лъснат нокът. Ето и мнения за различните марки:

Alessandro Striplac - мека и лесно се сваля. С лепкав слой. Продава се в Сефора и е скъпичка, но качествена. На правилните нокти седи по 10-15 дена без проблем. Хипоалергична. Ролс ройса на белещите се бази. Марката продава и масло за сваляне ако беленето в топла вода е трудно. Имат и полиращи пили.

Trosani Ziplac - не го познавам, но съществува. За живеещите в Германия си струва опита. По-евтин от Стриплак

Depend - продава се в ДМ и много го хвалят из нета. Похвали го съфорумка в предишна тема. Държал по-яко от Стриплак и има течност (масло) за сваляне към него

European nails peel off - без лепкав слой. Лесно и бързо се изпича - 20-30сек в комбинирана 48вата и е готов и сух. Маха се малко трудно, но ако се сложи по дебело или на 2 слоя на добре полирани и с каре нокти си се бели без проблем. Евтин е, около 7-8 евра за 15мл и е за професионална употреба с фактура и регистриран. Обожавам го. Пести бърсане на лепкав слой под обикновен лак. Върху него обикновения лак съхне бързо и държи седмица.

Bluesky peel off base top - с лепкав слой и лесно печене и белене. Скъп извън Англия заради транспортни разходи

Sweet city peel off base top - абсолютно копие на European nails и подозирам, че са една и съща течност разлята в различни шишета. Предимството е цената, около 3-3.50€ в алиекспрес с безплатна доставка. Идва бавно, за около 4-8 седмици, но си струва за желаещи да пробват белещите се бази

Gelicious peel off - хвалят го в нета. Продава се в Англия

Bundle monster peel off - продава се в Щатите. чета, че се маха трудно, но го видях и пробвах. На лъснати нокти седи добре и се маха за толкова, за колкото махам и другите.

Essence gel nails at home - приятна изненада. Купих го за 2.50лв от Лили в София. Държи добре, но беше ад да го сваля, защото не си лъснах ноктите. Наскоро пробвах пак и се получи. За съжаление вече не се продава тук. Има лепкав слой, който се маха под обикновен лак. Пробвах и с гел-лак и държи. Под гел-лака слагам лаково каре по целия нокът и след това есенс белещата се и не махам лепкавия слой.

Внимавайте с ментаците, защото нямат качествата на оригинала. Проблемът с базите и топовете в алиекспрес е, че днес е едно а утре друго. За Азур чета, че някои партиди са гъсти, но се махат трудно а новите били редки. Купих топ без лепкав на Елит 2 пъти. Първият ми все още е рядък а вторият е по-гъст. Редкият пари в лампата за световно, дори на половин мощност а новият никак. Затова и всички препоръчваме маркови продукти за база и топ. Коди каучукова серия са прилични сравнително евтини дълготрайни фаворити тук в темата а Sweet city е белещата се евтинийка от алиекспрес, която все още само един продавач предлага, така че поне партидата е една и съща и засега няма изненади. Блускай, ИБД, Тругел на Изфлоу, Гелиш, Шилан на СНД, Гелколор ОПИ и други купуваме от ибей или амазон само ако продавачът е в Щатите или Европа. Хомк Конг, Сингапур и все що е близо до Китай е ментак. Трансдезайн предлагат и Кучио освен гореизброените, но доставката е скъпа и има мито. В Европа НДЕД доставят безплатно ако поръчаното е за над 99€ и имат хубави течности - фрешъри, праймери, ултрабондове, цветове, фиброгелове, гъсти гелове и каквото се сетите.

От Коди се правят и комбинирани общи доставки и няма мито. Драснете в темата и се уговорете с момичета, живеещи в близост до вас.

Амен  Peace

 Ако някой иска да драсне за коди и веналиса. допълвайте и протестирайте бурно ако не сте съгласни с написаното!

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 01:40 от Nevena Virolan

# 552
  • Мнения: 2 323
Бурно се съгласявам за базата на Блускай. Един път не съм я махнала без метална (!) избутвачка! Не знам какво се разбира под проблемни нокти, но ще пробвам с CND shellac базата следващия месец.
А harmony gelish откъде я поръчваш?

# 553
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Nevena Редахтирах горе долу  Laughing то и аз колко правописни/бързописни/ грешки си намерих-ужас  Joy. Добавих и линк за SUN1 ама не махнах изстребителя  Joy все пак това е топ лампата нека си седи.

 Ако няма да ти е проблем просто ще те цитирам и ще озаглавя темата "Всичко за базите от Невена". За Коди  написах отделно все пак съм им най-заклетия фен ето  Joy

https://-spam267-.com/2017/07/kodi-professional.html

# 554
  • Paris, France
  • Мнения: 14 041
бамбина, от трансдезайн в комбинирани поръчки, но аз вече минах на белещи се бази и съм по-доволна и не съм поръчвала скоро. Едно време нямаше кой знае какво. Ако прочетеш старите теми ще забележиш, че се правехме основно с шилак на снд, гелиш, опи и блускай. Китайските от али бяха ужас и дълго ги отбягвах. Ако искаш читава база, загледай Коди. Много момичета пишат, че са по-доволни от него отколкото от гелиш.

Ще помоля някой с опит с каучукови бази да напише за тях и да сравни. Аз не мога, защото не ги познавам лично и никога не съм ги тествала. Камалия? Принцесата? Над?

Проблемни нокти са нокти, които поради особена форма, дебелина или друго не държат гел-лак. Правят проблем, затова се наричат проблемни и се налага ползуване на ултрабонд, кисел праймер, по-меки или твърди бази, по-дълго печене итн.

принцесата, браво! добре си направила. Честито за лампата bouquet и със здраве да си я ползуваш. А защо да те бия за изстребителя? Това не го разбрах. Тази вечер ще завърша базите. Към съветите за лампата можеш да сложиш един мой пост с въпроси към продавачите в али. За ибей не мога да пиша, че тук ни е клъцнат достъпа и като ида да плащам евтинджоса автоматично ме изхвърля във френския ибей. А с бг адрес няма проблем. После и топовете и готово. Даже като ми дойде музата ще напиша как да имаме нокти без кутикул без да режем и срържем и за алергии и съм до тук.

Има ли тук зъболекарка, лекарка, биоложка, медицинска сестра или брат  Mr. Green, козметичка или собственик на салон да напишат за хигиената, че не ми е силна страна  hahaha hahaha hahaha?

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт