Не остана време вече, за да гушнем ЮНСКОТО човече

  • 41 143
  • 430
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 891
Освен Ам рядко давам само вода.Ако бебето пие няма лошо-давай и вода

# 376
  • София
  • Мнения: 1 609
Cathy, с бебчето ли на море??

С бебчето, ами Simple Smile На морето също се раждат бебета и са си много добре даже. Е, ще ходим на плаж от 8 до 10 и след 17:30 (поне той, де) и ще стои на хубава, дебела сянка само, но все пак ще отидем. И да, ще му накисна крачетата в морето Simple Smile Бацилите винаги са си за притеснение, но те си върлуват и в София, така че стоенето тук не е никаква гаранция, че няма да се разболеем. Аз и каката сме много податливи на точно такива вируси - друго не ни тръшва, но има ли чревен вирус, първи сме. И на Еверест да идем, сигурно ще успеем да пипнем такова. Така че Ясен с нас ли се, опасността е налице, независимо къде сме и затова ще си идем на морето. От друга страна, каката като беше на около месец, аз пипнах един зловещ чревен вирус, много зле бях. На нея нищо не ѝ стана, а беше с мен през цялото време, гушках я, кърмех я и т.н. Та сигурно кърмата ги пази от такива неща, поне до известна степен.

# 377
  • Мнения: 891
Cathy, с бебчето ли на море??

С бебчето, ами Simple Smile На морето също се раждат бебета и са си много добре даже. Е, ще ходим на плаж от 8 до 10 и след 17:30 (поне той, де) и ще стои на хубава, дебела сянка само, но все пак ще отидем. И да, ще му накисна крачетата в морето Simple Smile Бацилите винаги са си за притеснение, но те си върлуват и в София, така че стоенето тук не е никаква гаранция, че няма да се разболеем. Аз и каката сме много податливи на точно такива вируси - друго не ни тръшва, но има ли чревен вирус, първи сме. И на Еверест да идем, сигурно ще успеем да пипнем такова. Така че Ясен с нас ли се, опасността е налице, независимо къде сме и затова ще си идем на морето. От друга страна, каката като беше на около месец, аз пипнах един зловещ чревен вирус, много зле бях. На нея нищо не ѝ стана, а беше с мен през цялото време, гушках я, кърмех я и т.н. Та сигурно кърмата ги пази от такива неща, поне до известна степен.

Да не си помисли ,че те упреквам  Laughing Напротив! Аз също искам да я заведа моята муцунка началото на септември,но май малко ме е страх.Ама мен ме е страх като кихне...страх ме е някой в парка като кихне около нея  Joy Общо взето съм всичко,което преди ненавиждах в жените.А и се чудя ако отидем дали ще ни е удобно мисто практически.Тя е на Ам....та смятам,че не би било трудно.За товя разпитвам....иска ми се малко опит и чуждо мнение да чуя.

# 378
  • Мнения: 665
Здравейте момичета, не съм писала скоро но покрай бебка не ми остава време с тези колики е ад под небето добре, че пак леко ги изкарава но има моменти където с часове реве  Shocked

Искам да ви попитам повръщат ли вашите бебенца, моята повръща след всяко ядене понякога са минали 1,5-2часа след яденето и пак връща, задавя се доста и даже онзи ден ми изкара много акъла добре че баща и беше вкъщи та реигира да и пръсне в носа спрей за да може да го прочисти, защото на моменти връща и през носа.
Когато се консултирах с педиатърката тя ми каза да давам сироп мисля, че се казваше Гаструокс Бейби не съм много сигурна за името му, но там е въпроса че малката каквото и да и дам след хранене го плюе или повръща вода, сироп, чай, капки за колики абселютно всичко от вчера спрях със сиропа и като че самото повръщане се намали, но пак не е задоволително, защото ако не на всяко то през хранене повръща или пък преди хранене вярно  че не е на фонтант ами просто все едно плюе, но ме притеснява факта че се случва по няколко пъти не е еднократно след хранене да повърне ами два три пъти връща по малко.

Вече не знам какво да направя държа я максимално изправена и по дълго време, оригвам я по време на хранене и след като се е наяла и пак ефект няма, вдигнахме матрака за да не е изцяло в легнало положение ами да има наклон и винаги следя да е на една страна никога по гръб, но е много гадно та аз не мога да се изкъпя спокойно пък какво да говорим като я нахраня и да я оставя за 5мин. да свърша нещо..  Sad

Даже и с теглото не се движим май много добре, като се роди беше 3кг. изписаха ни 2,900 мисля, на първата консултация бяхме 3070гр. после за една седмица качи 300гр. и сега пак за една седмица качи няма и 100гр., а сме на почти месец, вярно че и когато ги качи тези 300гр. аз все още се цедях и давах от шише и сега от седмица г/д се кърмим вече успешно, но пак ми е притеснено.
Има ли смисъл да си втълпявам някакви неща в главата или не?

# 379
  • Мнения: 980
Бууу, пробвай да я кърмиш в максимално изправено положение. Да не е легнала, а хоризонтално. Има някакъв ефект.

# 380
  • Мнения: 665
Бууу, пробвай да я кърмиш в максимално изправено положение. Да не е легнала, а хоризонтално. Има някакъв ефект.

Въпроса е че заради пусти колики докато засуче е един неописуем рев и ритане с крака както и сърдене че не може хубаво да захапе зърното и като я сложа по изправена много ме рита в операцията  Confused

# 381
  • Мнения: 980
Ммм, да, не е лесно. Значит трябва да тракме до 3 месец, докато отминат коликите. Но после почват зъбки...

# 382
  • Мнения: 45
При нас е абсолютно същото с повръщането. Не е на фонтан, но е почти след всяко хранене, а понякога и час, час и половина след хранене. Веднъж ми повърна и през носа, направо се уплаших. Но въпреки това трябва да наддава, моят бебчо е наддал кило и половина за първият месец, въпреки повръщането. Но той яде поне по 12 пъти на ден, защото си търси през максимум 2 часа, понякога и по-малко. На мен лекарите ми казаха задължително по гръб да спи, главата винаги е на една страна, просто си изтича по бузката. Не мисля, че е проблем, според мен връщат излишното, защото преяждат...не могат да преценят кога са сити. Влизай си спокойно в банята, но не се бави много де  Grinning

# 383
  • Варна
  • Мнения: 26
Бууу, пробвай да я кърмиш в максимално изправено положение. Да не е легнала, а хоризонтално. Има някакъв ефект.

Въпроса е че заради пусти колики докато засуче е един неописуем рев и ритане с крака както и сърдене че не може хубаво да захапе зърното и като я сложа по изправена много ме рита в операцията  Confused
Възможно е да има до някаква степен рефлукс, но това може да го установи лекар(често съветват да спреш да кърмиш и да даваш специално АМ за рефлукс, което според мен е безумно, но както и да е). За кърменето, консултирай се с някой от Ла Лече Лига, да ти даде съвет как би било удачно да я кърмиш при такъв проблем. Имам познати, чиито бебчета бяха така, израстнаха го с времето( при някой към 3-4 месец, при други към 5-6). Не се притеснявай, ще отмине.
Аз със сина ми давах капки за коликите и пак си ги имаше, затова този път реших да не давам - ефекта е един и същ Simple Smile Давах му и чай от копър, от него повръщаше.

# 384
  • София
  • Мнения: 1 609
Не съм помислила, че ме упрекваш, Цвете Simple Smile Майчините страхове са нормални, особено с първото дете и особено, когато е толкова дълго чакано като твоето.  bouquet

Аз съм си перде просто. Не, че не ме е страх, страх ме е. Понякога такива мисли ми минават през главата, че не са за споделяне даже. Но гледам да не се поддавам и така. Не знам доколко има връзка - снаха ми (която е фармацевт) смята, че е водещо, но моето дете (каката) винаги е най-мръсното на площадката и най-здравото. Тя ходи боса навън (гледам само стъкла и т.н. да няма); рови се в пясъчници; търкаля се по земята; случва се някой да я почерпи нещо и да го изяде с мръсните ръце; винаги е леко облечена и ме одумват бабичките как аз съм се навлякла (зиморничава съм), а детето ми е голо и т.н., и т.н. Е, за 6 години е била болна не повече от 5 пъти, като 3 от тях със сигурност я заразих аз. В детската градина имаше вълна от варицела; в нейната група от 31 деца 29 се разболяха - само тя и още едно дете не се заразиха - него го гледат по подобен начин. Обиколиха и другите карантинни групи и нищо. Та снаха ми смята, че понеже я водя навсякъде във всякакво време от ранна възраст, не я навличам, оставям я да си играе нормално и не търча след нея с мокрите кърпи и дезинфектантите за ръце, затова тя има такъв железен имунитети нищо не я лови, колкото и да кихат и кашлят около нея; даже повече заради това, отколкото заради кърменето 2+ години.

Бу, според мен имате някакъв рефлукс. На моя близка и двете ѝ деца бяха така - не повръщаха точно на фонтан, но си повръщаха на всяко хранене. Нищо не им е давала; кърмеше си ги. Повръщането намаля като започнаха захранването и изчезна напълно от само себе си на 7-8 месеца и с двете деца. Майката е била по същия начин като бебе и в същите срокове ѝ е минало.

# 385
  • Мнения: 125
Момичета, ако давате чай с копър, давате ли и чиста вода?

Да задължително се дава и чиста вода Hug Бебетата трябва да пият много вода за да не се обезводнят Hug

# 386
  • Мнения: 980
Моето пие много вода. Колкото и да предлагам, винаги пие. Давам от шише, а като давам от лъжичка даже примлясква. Simple Smile Понякога имам чувство че не прави разлика помежду млякото и водата Simple Smile.
Кати, много правилно постъпваш, така се създава имунитета. Само да добавя че детето трябва и да общува тясно с животните. Те също много допринасят за изграждане на иммунитета, също така предпазват от алергии. Аз много съжелявам че нямаме животинки вкъщи. Мъжът ми е против заради космите. Sad А много искам поне едно коте да имаме. Аз цял живот съм имала котки....

# 387
  • Мнения: 665
Благодаря ви момичета, отностно водата и чая аз давах до скоро и двете, но забелязах че водата винаги ми я връща, чая почти не и спрях водата Simple Smile.
Момичета вие как даввте вит. Д, аз го разтварям със съвсем малко вода, защото дозаторчето е много смотано и не мога да разбера кога точно е капнала тази капка и в момента го давам с лъжичка като гледам хубаво да я оближе Simple Smile

# 388
  • Мнения: 980
Давам в лъжичка с малко кърма

# 389
  • Мнения: 891
Cathy , мерси за отговора.Напълно подкрепям всичко написано  bouquet

Момичета....акото вече малко понамирисва  Joy нормално ли е ?
Тези два дена много пръцка...постоянно...преплаква...гърчи се и те иска да спи.Това ли са коликите?

Общи условия

Активация на акаунт