Бременни с таласемия - къде раждахте в София?

  • 1 212
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте,
въпросът ми е към жените с таласемия (аз съм с хетерозиготна таласемия минор) и нисък хемоглобин, както се случва естествено при бременност. Предстои ми да раждам есента (не съм избрала лекар за самото раждане, но искам да се допитам до онези от вас с подобен опит).

Вече в 6 м. ми бе направено едно кръвопреливане в МД. Вариант има и там да родя, но ми се ще да съм на по-приветливо място...

Хематолог от Александровска ми обясни, че мога навсякъде, но болницата трябва да знае за сътоянието ми и да са подготвени, ако се наложи ново кръвопреливане.

Та, къде раждахте, при кого? Благодаря/

Бъдете здрави! Heart

# 1
  • Мнения: 533
Аз също съм с бета-хетерозиготна таласемия, раждах точно в майчин дом преди почти 5 години. Всичко мина леко, не са ми преливали кръв. Раждах с хемоглобин 90, след раждането беше 70. През бременноста ми падаше до 80, но ме следеше хематолог и успя да ми го вдигне. Твоят хемоглобин колко е, че се е наложило кръвопреливане? Като съм здрава и не бременна ми е около 100. Раждах в майчин дом както казах, без избор на екип, просто отидох и родих. Раждането беше нормално, дори не запомних имената на дежурните, носих си цялата папка с амбулаторни листове и изследването от хематологията за таласемията, както и картончето с кръвната група, отделно и ги предупредих устно, тъй като съм и с рядка кръвна група.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
Mерси за отговора!
Нормалния ми ХГБ е 91-94 Wink, сега до 5 м падна до 73 и се наложи.
След преливането вдигнах до 99 Wink, чак нетипично за мойта ситуация.

С първата бременност не беше така, но това бе преди 11 г. и доц. Хаджиев от Александровска се пошегува, че може би е и до ЕГН.
Също той ми каза, че мога където и да било да раждам, но трябва да съм подготвила съответното заведение за случая си с информация, ако се стигне до преливане.

ВЪпросче - след раждането вдигна ли се и за колко време ХГБ, казваш не се наложи преливане?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 877
Някой друг, моля?

Хубав ден.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт