Антисоциални/интровертни/темерутковци

  • 65 884
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 47 996
Да, но не ми се струва професионално да поощряваш само тези, с които си лафиш по цял ден за новите ти покупки, и не са свършили работа и за 5 лева, а тези, които ти вършат цялата работа и отгоре- не. Simple Smile
Май засега само в професионален план ми пречи моята темерутщина, иначе в личен- откакто се отърсих от някои роднини и познати и загърбих угризенията за това, съм си много добре. Так аи така съм темерут, да се възползвам. А  мъжът ми и децата ползват темерутщината ми за оправдание понякога, за да се скатаят и те Stuck Out Tongue Winking Eye Хитреци

# 286
  • Мнения: 54 500
Нали ги гледам, по цял ден са по пейките, с цигари. Rage
Аз хем не пуша, хем не споделям, върша си съвестно работата, но като не говоря много, не се забелязва.

# 287
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Аз споделих ли ви, че напоследък взех да откривам спасение в телефона си? Ако искам да избегна разговор се забивам в него. Не, че винаги помага, но понякога, а и някак се чувствам по-комфортно като съм свободна и нямам какво да правя, да се заровя в нета, отколкото да седя така и да предразполагам към разговор.😂

# 288
  • Мнения: 4 942
Аз пък искам да ви се похваля, че махнаха мега, гига приказливата ми колежка. Видяха, че освен да говори много друго не може. Вече на работа се чувствам по-добре. Еее, като се работи с клиенти има напрежние, но така е по-добре.

# 289
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Честито!😀

# 290
  • In Neverland
  • Мнения: 350
И аз май съм за тук. Thinking
Не мога да се определя като точно интроверт или точно екстроверт, мисля че намирам златната среда според ситуацията но винаги ми е било много по-приятно да съм сама.
Както много от Вас споделиха тук ходя на обяд сама и ми е чудесно. Работата ми е свързана с голям човекопоток и почти не оставам сама в стаята. Обожавам да сядам на кафе сама, да си пия кафето и просто да наблюдавам.
Понякога се усещам че имам нужда от повече внимание около себе си, но бързо ми минава Smile. Научих се от около 16 годишна да контактувам с непознати (бях сервитьорка) та прекия контакт не ме плаши, но както някой беше споделил преди телефонен разговор разигравам всички възможни сценарии в главата си, задължително отивам на тихо място и паля цигара.
Определям се със сигурност като темерут в страшно много отношения. Много от близките ми се чудят на биволското ми спокойствие и те самите ме определят като темерут, но съм си такава.
Относно ММ.....ами почти еднакви сме си освен темерутството, той не е такъв и много ми се ядосва понякога.
Уфф доста дълго стана съжалявам за което Innocent

# 291
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Няма какво да се извиняваш, Мис Хеката! На мен ми е приятно и успокояващо да чета споделено от себеподобни. Добре дошла!

# 292
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Да,здравей,Мис Хеката,изобщо не е дълъг поста ти,напротив.
Аз мога да не излизам от вкъщи и да не говоря с хора с дни.Правила съм го,когато съм била безработна и ми е било много приятно,даже зареждащо....Като вид медитиране BowtieНарочно отбягвам покани от приятелки за кафе и излизания.А и те с времето престанаха да ме търсят,защото все отказвам.Голям темерут съм.Sunglasses
Сега работя,имам дете и няма как да избегна социалните контакти.Разговарям
и привидно съм много комуникативна,но вътрешно ми се иска да не говоря.Но няма как. Ако имам избор бих работила от вкъщи .

# 293
  • In Neverland
  • Мнения: 350
Благодаря Ви  bouquet
Цитат
Разговарям
и привидно съм много комуникативна,но вътрешно ми се иска да не говоря.

Същата съм, ако ме видиш на живо ще си кажеш че съм толкова комуникативна личност, винаги усмихната и любезна (така съм възпитана), но всъщност почти не слушам разговора ако не ми е интересно или важно, а съм си забита в моите си мисли и разсъждения.
Имам един кръг от приятели с които ми е много приятно да разговарям и да съм в тяхна компания, но нови приятелства много трудно завързвам. Не съм от хората които просто отиват и се запознават с някого.
Относно гледането в очите по време на разговор гледам че сте коментирали и на мен ми е много трудно, все избягвам очния контакт. Сега се опитвам да поправя това, но не е толкова лесно. Знам че не е възпитано и точно за това се опитвам да се превъзпитам, но съм си срамежлива по природа  Embarassed

# 294
  • Мнения: 47 996
Че вие сте си добре, аз съм видимо некомуникативна личност. Чак семейството са учудени, като изляза с някой приятел на кафе или водя няколко минути small talk с някой. Колегите и те.

# 295
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
И аз съм винаги любезна и усмихната, никога не правя кисели и нагрочени физиономии, не отговарям троснато, а съм винаги добронамерена, но въпреки това си изглеждам дръпната, защото страня от колектива, не заговарям или ако заговоря някой, то е някаква обща приказка ала времето и до там.

# 296
  • Мнения: 47 996
Забравих да се оплача, че ще ходя на ТБ, а любимата ми колежка напусна и сега ще съм с други...игри, партита, басейн, лицемерие...Dizzy Face

# 297
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ау изпитвам ужас от такива мероприятия. Дано нямаме такова нещо и на тази работа.

# 298
  • София
  • Мнения: 8 124
Забравих да се оплача, че ще ходя на ТБ, а любимата ми колежка напусна и сега ще съм с други...игри, партита, басейн, лицемерие...Dizzy Face

Направо и аз изпитах ужас. Добре, че при нас не се организират такива неща. Не може ли да откажеш? Или ще се гледа с лошо око от началниците?

# 299
  • Мнения: 47 996
За 8 години веднъж успях само да откажа ( беше на 15 септември !!!) и естествено това беше натяквано година след това, включиха го и в годишната ми оценка. Ще отида, ще скатавам някак...ще мине...но не ми е приятно

Общи условия

Активация на акаунт