Перилни препарати и омекотители – 47

  • 79 262
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 953
Здравейте,
Имам въпрос: Тъй като програмата за фино пране ми се вижда много кратка, около час е, винаги когато пера дрехи с такъв етикет я пускам по 2 пъти, та... мога ли да си ги пера на друга програма, примерно за синтетика или пък памук!?
Благодаря!

# 586
  • Мнения: 5 209
Az тези гледам:

https://www.dm.de/denkmit-oxi-power-multi-flecken-entferner-p4010355055651.html

https://www.dm.de/denkmit-oxi-power-power-weiss-p4010355055637.html

На това за бялото пише, че е особено подходящо за бял текстил (тениски, бельо, домакински кърпи и пр.) което ме навежда на мисълта, че става и за цветни, но пък има избелители...

Това за цветно изглежда по-мултифункционално.

Няма за цветно. Има за бяло (Power-Weiss) и за бяло и цветно (Multi).
И двете съдържат избелители. Това за бяло, естествено, съдържа повече избелители и оптични изсветлители, а това за цветно - напротив. Power-Weiss не става за цветно, другото - да.
Аз от DM бих препоръчала тази сол за петна:
Скрит текст:
Струва 4,19 лв., става за бели и цветни дрехи (цветните, разбира се, се перат инцидентно с нея, само когато имат петна, а не непрекъснато да се слага) и е изключително добър продукт.

# 587
  • Мнения: 19 192

Струва 4,19 лв., става за бели и цветни дрехи (цветните, разбира се, се перат инцидентно с нея, само когато имат петна, а не непрекъснато да се слага) и е изключително добър продукт.

Ако се пере с течен препарат, солта горе в чекмеджето ли се слага, нали препаратът е в барабана?

# 588
  • Мнения: 5 209
Добавките се слагат в чекмеджето. А течният - с мерителната чашка в барабана.

# 589
  • Добрич
  • Мнения: 1 149
https://www.google.bg/search?q=%D0%BE%D0%BC%D0%BE+%D1%86%D0%B2%D … c=PWN6F22d9u_dBM:
В Метро има промоция на горния прах, но за 35 пранета. Два за 16,50лв. Струва ли си? Като другият Омо за цветно ли е ?

# 590
  • София
  • Мнения: 3 696
Аз не бих препоръчала омекотител Денкмит.

Реших, че щом пера с праха за пране на Денкимит, то и омекотителят трябва да е такъв. Кой бихте ми препоръчали, най-вече ме интересува да омекотява, особено хавлиените кърпи. Не държа да е силно ароматизиран.

# 591
  • Мнения: 19 043
http://www.discounttoystore.co.uk/p/WWE/detail/B01BHU15O6/Ariel- … Litre-70Loads.php
Подариха ми това чудо, чудя се става ли и за цветно?

Ingredients:

5-15% Anionic Surfactants,<5% Non-Ionic Surfactants, Phosphonates, Soap,Enzymes,Optical Brighteners,Benzisothiazolinone,Methylisothiazolinone,Perfumes,Alpha-Isomethyl Ionone,Butylphenyl Methylpropional,Geraniol,Linalool

# 592
  • Мнения: 69 152
С оптични изсветлители е. Реално няма да избелва, а само оптично...според мен става за цветно. Както всички течни де...

# 593
  • Мнения: 5 209
В Метро има промоция на горния прах, но за 35 пранета. Два за 16,50лв. Струва ли си? Като другият Омо за цветно ли е ?
Ако е в кутия, е произведен за австрийския пазар, но е същият като нашия - от високия клас. Би трябвало и като състав да са еднакви.

Аз не бих препоръчала омекотител Денкмит.

Реших, че щом пера с праха за пране на Денкимит, то и омекотителят трябва да е такъв. Кой бихте ми препоръчали, най-вече ме интересува да омекотява, особено хавлиените кърпи. Не държа да е силно ароматизиран.
В такъв случай Денкмит ще ти свърши работа. Не го препоръчвам от гледна точка на ароматизиране, но омекотява добре. Най ми харесва този с аромат на праскова.

http://www.discounttoystore.co.uk/p/WWE/detail/B01BHU15O6/Ariel- … Litre-70Loads.php
Подариха ми това чудо, чудя се става ли и за цветно?

Скрит текст:
Ingredients:

5-15% Anionic Surfactants,<5% Non-Ionic Surfactants, Phosphonates, Soap,Enzymes,Optical Brighteners,Benzisothiazolinone,Methylisothiazolinone,Perfumes,Alpha-Isomethyl Ionone,Butylphenyl Methylpropional,Geraniol,Linalool
Ами... не съдържа съставки, които предпазват от пренос на багрила. Ако това не е проблем, значи става. При всички положения няма да избели цветовете, но може да има пренос, ако някоя дреха пуска. Аз бих слагала цветоулавяща кърпичка.



В Лидл нали има един прах Формил, който е собствена марка на веригата? Досега имаше кутии по 65 пранета и много хора се оплакваха, че са им големи, а искат са го пробват. От сигурен източник знам, че вече ще има Формил в малки опаковки. Сигурният източник работи в завода, който го произвежда (Румъния, бившият завод на P&G). Кога ще го заредят, не мога да кажа, но вече този в кутиите изчезва. Вероятността да е в плик, а не в кутия, е 99,9%. Няма да има разлика между предишната и сегашната версия. Други подробности не знам, освен, че ще около 30 пранета.

# 594
  • Мнения: 19 043
Мерси, видях, че има и версия за цветно и за това се зачудих
може би ще го пробвам първо с цветни, за които не ми пука

# 595
  • София
  • Мнения: 3 871
В Лидл нали има един прах Формил, който е собствена марка на веригата? Досега имаше кутии по 65 пранета и много хора се оплакваха, че са им големи, а искат са го пробват. От сигурен източник знам, че вече ще има Формил в малки опаковки. Сигурният източник работи в завода, който го произвежда (Румъния, бившият завод на P&G). Кога ще го заредят, не мога да кажа, но вече този в кутиите изчезва. Вероятността да е в плик, а не в кутия, е 99,9%. Няма да има разлика между предишната и сегашната версия. Други подробности не знам, освен, че ще около 30 пранета.

Еее, супер! Отдавна чакам този момент. Simple Smile

# 596
# 597
  • София
  • Мнения: 4 729
Добро утро защо след лато съм испрала дрехите ,постирам ги и като исъхнат почти не миришат на прах илипоне не толкова силно колкотокогато ги извадя от перлнята?казаха ми че е от оресъхване т.е. стояли са много дълго време на простора и ощеедин въпрос :хавлийте след ваденеот пералня на допир и мирис са мн хубави исъхнат ли нищо о що ,на какво може да се дължи ?

# 598
  • Мнения: 69 152
Ами купи си прах Омо и ще ти миришат на прах. На мен ми стига,че ми миришат на чисто и на слънце...

# 599
  • Мнения: 494
Пробвах се да намеря мнения за пране на спортни дрехи, не можах; ще съм благодарна да ме насочите. И още, Формил за деликатни - Formil fine - става ли за спортни дрехи?

Общи условия

Активация на акаунт