Не особено грамотните родители. Какви са последствията?

  • 33 078
  • 331
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 17 592
А каквъ, работодателят е никой ли? Отива си студентът с графика и му казва "жефе, това е положението, тогава съм на училище, затова давай ми такова работно време, каквото на мен ми е удобно". А работодателят казва "слушам и изпълнявам, ти си ми най-важен, на твоите услуги+. Wink

На практика и това може да стане, особено когато студентът е нает на 4 часа или кара студентски стаж. Много ясно, че няма да го карат да ходи на работа всеки ден по 4 часа, особено ако става въпрос за по-отдалечено място и се ползва служебен транспорт. Работи само определени дни от седмицата – 2 или 3, когато няма ангажименти в университета, а се изчисляват и заплащат изработените часове за месеца. В по-горните курсове обикновено така им правят програмата, че да имат по някой и друг ден, свободни от лекции и упражнения. Нормално е работодателят да се съобразява с това.
И пак с уговорката, че зависи от специалността и от работата.



Ако е студентски стаж, той обикновено не се плаща от работодателя. Има си там редовен служител, който върши работата, а студентите се мотаят наоколо и се пречкат, така да с каже, в краката. Може и да понаучават нещо, не отричам, но не се разчита на тях да се свърши работа.
Обаче ако бърше маси, реди стока или завива гайки на линия, ако го няма, понеже е решил, че точно тогава му се ходи на лекции, масите ще са мръсни, стоката ще е по пода или детайлите ще си тръгнат в насипен вид. Ми не става. Учи-не учи, трябва да е там, когато му е смяната, в обема време, който е предвиден за смяната му.

# 331
  • Мнения: 25 803
Има и платени стажове.

Общи условия

Активация на акаунт