Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 724
Релаксацията я ползвах малко, пак в таксито... подейства ми мигновено,слушах тази релаксация и макар че не се заслушвах всъщност, защото ми беше трудно да отклоня вниманието си от пътя(шофьора караше само в насрещното, за по-бързо) полза от слушането определено имаше.

Леко раждане, Veleva  Grinning

Благодаря ти, имам го, ходех до 6 тия месец при тази девойка на йога.надямвам се после да мога да ходя и на бебе-йога....

# 211
  • Мнения: 2 818
Да повдигна хубавата тема....
Сетих се, че преди раждането си казвах утвърдителна фраза - Аз раждам бързо и лесно здраво дете. И то взе, че си стана точно така, макар да нямах предвид чак толкова бързо Simple Smile

# 212
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз съм от неизползвалите, но много много не вярвам на такива неща. За мен раждането е естествен процес и всичко е въпрос на инстинкт! Wink

# 213
  • Мнения: 27 524
2,5,6 и 9  Peace
И други - вана, медицински топки, терапия с музика  Simple Smile

# 214
  • Мнения: 1 224
На мен в болницата ми предложиха топка, едно нещо, което бих определила като възглавница във формата на нещо като човек (за да гушнеш и накрачиш странично) и едно като детско люлеещо се конче - сядаш и се подпираш с ръцете отпред, полагаш главичка и се люшкаш, позата е клекнало разкрачена, мъжа ти те масажира по гръбнака ниско долу и е такъв кеф, че дори и след епидуралната (която имаше по-скоро плацебо ефект, подозирам анестезиолога че ме метна нещо, тук не слагат епидурални свободно и пожелание) си се люшках на туй чудо и само за прегледа за разкритие лягах.

Темата е много хубава, само че мисля че това са по-скоро традиционни, а не нетрадиционни методи - едно време са правели точно това. Наскоро гледах едно научнопопулярно предаване за акушерките в амазонската джунгла.Съвсем примитивно живеещи хора край брега на реката получаваха родилна помощ на която може да завиди всяка българска мама! Една самоука, но много опитна акушерка навестяваше всички бременни в района, масажираше ги с ароматни масла, наместваше плода, казаха че ръцете й били толкова тренирани че можела да усети и пола на бебето. По време на раждането предлагаше различни пози, пееше, палеше ароматни свещи наоколо. Майките не се гърчеха в болки, само пъшкаха тежко от напъните. Накрая казаха че смъртността на родилките е доста малка в този район, въпреки всякаквата липса на болнична помощ (на дни път с лодка е най-близкия град).

# 215
# 216
  • София
  • Мнения: 1 724
Да повдигна хубавата тема....
Сетих се, че преди раждането си казвах утвърдителна фраза - Аз раждам бързо и лесно здраво дете. И то взе, че си стана точно така, макар да нямах предвид чак толкова бързо Simple Smile

Да, иаз използвах утвърдителна фраза и за носенето, и за самото бебе- нещо като пожелание за качества.

Да се отчета- падна ми се тежка участ- секцио планово по предписание, имам поне 5 причини за това и после миомектомия - отстраняване на мийоми.
Много тежко ми беше, трудно се възстанових.Пиех Бахови капки преди секциото, след това хомеопатично по предписание на хомеопат и за психиката и за физическото възстановяване. Понеже се чувствах много зле, се сетих, че съм ходила на курс на Норбеков, в болницата ми донесоха книгите с упражненията /повечето са мислени, не физически/, и благодарение на това започнах да се възстановявам. Просто бях много зле , едва стигах до стаята с акушерките, за да нахраня бебето...А първото дете също родих секцио и нямах никакви физически проблеми... За кърменето също се наложи да пия хомеопатични, понеже заради антибиотиците я сложих на гърда едва на 6 тия ден....
Сега, да чукна на дърво, сме добре, само на кърма е и расте.

Учудвам се, че има толкова момичета, които влизат за да пояснят как нищо от описаното не знаят. Не мисля, че това помага на другите. Успех , късмет и кураж на всички бъдещи мами.

Моят съвет е да посещавате курсове по йога или поне да се занимавате в къщи.

# 217
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте,
и аз смятам, че йогата е чудна за бременни, раждали и не само Simple Smile

живи и здрави!!!

# 218
# 219
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Нито едно.Всичко стана толкова бързо,че...нямаше време.

# 220
  • Мнения: 983
Раждах с планово секцио и епидурална. От самото начало знаех, че ще раждам така, за това не съм се и интересувала от други методи.

Общи условия

Активация на акаунт