Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 344
  • 6 005
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 14 654
Кухня и пералня винаги е удобно да има, когато си с деца, затова и предпочитам да наемам апартамент за семейната почивка. Миналата година с малкия се настанихме в хотел и не беше никак зле, но става дума за дете, което може културно да се нахрани в ресторант и не му доскучава ако няма зачислен личен клоун, който да го весели непрестанно.

# 1 366
  • Мнения: 22 036
Кухня и пералня, само за хора с малки деца.
Тук повечето комплекси са с къщи и се почва едно готвене Sad. Сега, като ми е широко около врата не ща подобни семейни места.

# 1 367
  • Мнения: 15 068
Аз държа на котлон или кафемашина, защото ставаме рано и искаме веднага да пием кафе. Така си правим кафе. Не готвя.

# 1 368
  • Мнения: 22 036
Последната ни семейна екскурзия в Рим беше супер. Те двамата спяха, а аз ставах рано и пиех кафе на покрива на хотела. После се разхождах и ги будих за обяд и някое културно мероприятие.

# 1 369
  • Мнения: 14 654
На мен и с не толкова малки ми е по-удобно да има кухня, към блок-храненето имам непоносимост, а особено след плаж на никого не му е приятно да си чака поръчката в заведение. То и с мм да пътуваме, пак избираме настаняване, което дава възможност и да хапнеш, по което време искаш, извън стаята, в която спиш. Поне бокс с кафе-машина и микровълнова държа да има.

# 1 370
  • Мнения: 5 060
Янечек, ако не си уредила bg mamma да плащат поне детските, язък ти за напъните.
 

# 1 371
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Изключително тесногръдо и плоско е да се приемат децата, почивките и пътуванията с тях като тегоба.  Naughty

Не си причиняваме ол инклузив хотели,  анимации избягваме. Можем сами да осигурим на децата си в пъти по-качествено изхранване и не чак толкова малоумен тип забавления.

Подписвам се под всяка една твоя дума, както и от предишния пост. Моите /в момента на 8 и 11/ и в Тибет бих ги завела, като му дойде реда. Пътуват по самолети, кораби и пътища от раждането си, нито за момент не са ни били в тежест или са ни пречили. Обиколили сме заедно надлъж и на шир 4 континента, въпрос на време е и другите да "превземем". Само за Антарктика се замислям на този етап.  Laughing И по музеи ходят, и рафтинг правят, и от различните култури и бит попиват наравно с нас. Да, съобразяваме се с тях, естествено, но дори да сме си вкъщи- пак се съобразяваме. Далеч съм от мисълта, че желано и искано дете може да ти пречи и ограничава.  ooooh!  И не, не пера, готвя или чистя по време на пътуванията, а им се наслаждавам! Просто се пътува с повечко багаж.

# 1 372
  • Мнения: 22 036
Добре де Ума, ти четеш ли, че говорим за малки деца. не бебета и не 6+годишни.

# 1 373
  • София
  • Мнения: 12 461
Моите /в момента на 8 и 11/ и в Тибет бих ги завела, като му дойде реда.
В Тибет е рисково и за възрастни, да не говорим за деца. Височинната болест не е майтап работа, както и престоя на такава надморска височина и с намалено количество кислород,  та на мен това ми е лимита не случайно. Wink

# 1 374
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Чета, чета. Затова съм и написала, че почти от раждането им /второто още нямаше и месец/ пътуваме. Виж, един пост по- нагоре е.  Laughing

# 1 375
  • Мнения: 12 676
Аз пък дори и с деца, желани и искани, имах нужда да остана сама. А сега като баба имам нужда и огромно желание да прекарвам време с внучката.   

# 1 376
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
И пътуваме заедно, и при бабите я оставяме, въобще гледаме на всички да ни е приятно и разнообразно и да сме доволни.

# 1 377
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Никой не смее и да си помисля да лишаваме децата и бабите/ дядовците им от компанията един на друг.  Laughing И за това се намира време. Също и за лагери, които децата да посещават със свои връстници и приятели. Тогава пък идва времето за нас двамата с баща им. Баланс има.  Laughing

Бояна, права си за Тибет. Аз явно съм си мислела за него, а съм искала да напиша Непал.  Peace И там си е доста екстремно като дестинация, отчитам го, но някой ден- защо не. Но не е на дневен ред, така или иначе. Има време, и до там ще стигнем, може би.

# 1 378
  • София
  • Мнения: 2 995
Водим я с нас от 5 месечна - и на море, и на планина, но обикновено наемаме вила за поне седмица. На такива места гледам да се забавлявам и не държа на режими и прочее, пък и тя научи някои думи първо на гръцки и македонски  Laughing

На ол-инклузиви я пращам с баба ѝ и братовчедка ѝ, аз там не вирея.

Но си имаме седмица зимата и седмица лятото, в които почиваме сами, защото не си представям да водя две-три годишно на сноуборд или яхта. Може би като поотрасне още малко.

# 1 379
  • София
  • Мнения: 12 461
Аз пък дори и с деца, желани и искани, имах нужда да остана сама. А сега като баба имам нужда и огромно желание да прекарвам време с внучката.   
Разбира се, че всеки има нужда да остане сам. Даже е задължително да остава сам за час-два дневно и с бебе и за ден-два с по-голямо дете. Не виждам някой да казва друго. Ама не бих си оставила бебето, за да ходя на Малдивите. Такъв тип съм. Вероятно, защото никога не съм считала, че е задължително да се омъжа и да имам деца. Не казвам, че това е единствено правилното. Хора разни, разни навици. Щом детето е добре гледано не бих коментирала избора на другите. Просто си обменяме лични възгледи, за щастие не е нужно да стават общо правило.

Общи условия

Активация на акаунт