Как протича едно денонощие с новородено вкъщи?

  • 26 956
  • 179
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 148
Искам само да се включа относно кърпичките Waterwipes -  поръчай си онлайн от Амазон UK и да ти ги доставят до тук с фирма като Габко или друг превозвач. Много по-изгодни са така! Същото важи за страхотния Судо крем и Лансинох.
Пример:
https://www.amazon.co.uk/dp/B06XW8K7PQ/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qi … words=water+wipes

# 61
  • Мнения: 3 595
Да се включа само за спането - в началото бебетата имат само дълбок сън. До към 3-4-ти месец. Тоест един път заспят ли можеш да ги местиш колкото си искаш без да реагират. Това ако го знаех щеше да ми спести много неща... научих го, когато бебка започна да спи лошо между 3-4 месец и да се буди много и разбрах, че тогава развиват фази на дълбок сън и на REM сън както възрастните и трудно преминават от лек в дълбок сън без помощ и съответно се будят по-често. Но първите три месеца са най-лесни откъм спане, като изключим честото хранене.

# 62
  • Мнения: 121

Здравей!
Хиляда мнения да има, всички ще са различни, защото всяко дете е различно, а и родителите му също... И накрая при теб ще е също различно.  Laughing То в това му е и чарът!  Crazy
Нашата мома започна с якия рев и коликите още от родилното... почти не спеше първите месеци, меко казано беше безъние, умора, нямахме време да си сготвим и да ядем като хората.
Кърмех я през три часа, това си беше нейният режим, но между храненията вместо да си поспива, ревеше силно.
Спането ни с мъжът ми беше на моменти, за кратко, с прекъсвания.
Първо дете ни е, сами се справяхме, в началото е един малък хаус, вълнение, умора, изнервеност, щастие, стрес, мъка, носталгия, общо взето доста смесени чувства.
Сменяш памперси преди всяко хранене (за да не повърне бебето, ако е след хранене). Понякога и между храненията, в началото доста си акат.
Бащата, ако иска и си е вкъщи, може да помага много. Да пуска пералня, да простира, да глади - в началото си има доста за пране и гладене. Да готви, пазарува, да чисти, да хвърля боклука, да дундурка бебчо, ако си поплаква.

Съжалявам, че вместо дървена бебешка кошара, не си купихме бебшко кошче/люлка, което е за бебенца до максимум 6-месечна възраст. Това нещо щеше да е залепено до спалнята ни, на една височина, щеше да ми е по-лесно да я взимам и оставям там след кърмене, особено нощем, а и по-лесно да я полюлявам, ако се размрънка леко или просто има нужда да ме усеща наблизо. (аз родих секцио, което допълнително изискваше да ми е удобно).
Съжалявам, че дадохме сума пари за инфраред термометър на НУК, който не върши особена работа, а и лекарите не са склонни да се доверяват на тях.
Купихме и корито, което до към 5-6 месец не използвахме. Можеше да го купим на по-късен етап, да е по-малко или да е от тези, които са с кръгла форма и са подходящи за сядащи бебенца.

Много сме доволни и ни свърши чудесна работа в много ревливия период една люлка, която става и на шезлонг на Чиполино, която се люлее на степени самостоятелно, на ток. Страхотен успокоител при ревливковци!!! Дадохме около 200 лв тогава, но мисля, че могат и да се намерят за по-малко. Или пък някоя баба/дядо да я подарят.
Доволни сме и че си купихме хубава количка, скъпа, но качествена, маневрена, много удобна и комфортна за бебка.

Щеше да ми е много от полза, ако предварително някой ми беше казал колко може да боли при кърмене, какви рани и рагади мога да получа на зърната и да се подготвя по-добре за нещо подобно и да си купя крем за това предварително. Имах доста проблеми и се проточиха около два месеца, беше нечовешко, а аз имам изключително висок праг на болка.

Та по цял ден е това – има си доста ангажименти по появата на едно бебе, особено ако си още неопитен родител. Разбира се после свикваш, някои неща вече не ти правят толкова силно впечатление, научаваш се да се наспиваш за по-кратко време.

Успех и леко бременеене ти пожелавам, най-важното е ти и бебето да сте добре, то да е живо и здраво, всичко друго са битовизми, към които всеки индивидуално трябва да се нагоди.  Peace

# 63
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Най-добрите ми покупки: електрическа помпа, Лансинох крем (няколко), травъл система (седалка за кола, лежаща и седяща количка, всичко с една рама), монитор с екран, постелки за преобуване за еднократна употреба. Всичко останало купувах ако/когато ми потрябва.
Доволна съм, че не се изхвърлих за люлеещ се кош, столове с разни екстри (вибрации и т.н.) и подобни - падна ни се дребно, дето хич не се впечатлява от такива неща.
За кърменето - беше на поискване, а млякото за бутилките го замразявах. Давала съм млякото топло (не го оцени), хладно и студено, пиеше и не мигваше дори.
След раждането не спах близо пет месеца. Общо взето от тях си спомням само първите 2-3, след това мозъка ми започна сериозно да ме предава (ако не беше мъжа ми, да бях откачила, без да преувеличавам). Но при нас имаше малка засечка, след като я оправихме детето си беше златно направо.
Помощ не сме имали, и активно отказвахме. Когато най-после приехме, съжалихме сто пъти, и от тогава отново активно отказваме.
Бащата е родител, точно както и майката. Няма нещо, което да не може. Така че не виждам какъв е проблема да се оставя бебето на него.

# 64
  • Мнения: 4 708
Колко спите? Спите ли? Кога ставате? Какво правите първо? Какви са отговорностите на бащата? Може ли да оставите новороденото само с бащата за час- два? Имате ли помощ от други хора? Желана ли е тази помощ? Колко памперси заминават? Кои неща съжалявате, че не си купихте предварително? За кое нещо ви се иска да бяхте вложили повече средства? Кои неща съжалявате, че изобщо купихте? Струва ли си някоя скъпа придобивка, стига да донесе мир и спокойствие на новороденото? Какво бихте искали някой да Ви беше казал предварително?   bouquet
Не спях, защото бебето беше обърнало деня с нощта или нещо такова, лягаше в 1ч през нощта, ставаше в 9, като през 2 ч се будеше за храна. През деня въпреки прочетеното как бебетата спяли моето хич не се сещаше какво е чела майка й. Сутрин по 40мин следобяд по 3ч, евентуално ако смогнех да легна с нея следобяда понякога, но не ежедневно. Нямала съм причина да я оставям с бащата, но бих ако се е налагало. Нямала съм помощ, но аз самата не съм желала, че като дойдоха бабата и дядото уж при бебе, се оказа, че трябва да чистя и да готвя и за тях, и ми писна още на 1-ия ден. Цял ден сменях памперси и кърмех бебе, понеже това ставаше през 2,5ч, но то като е малко се храни бавно примерно 30-40 мин. Имах излишни неща, но не и такова което да ми е липсвало. Нямало е нищо, което да донесе сънят вкъщи, така че няма такова чудо, като липсваща придобивка за мир и спокойствие. И да са ми казвали, че няма да се спи следващите 3 години, аз не съм вярвала, че е истина  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 573
Аз пък очаквах да не спя три години, но се оказа, че в нашия случай първите 7 месеца нямаше сън, после нещата си дойдоха постепенно на мястото и от 9-ти месец спи по 12 часа вечер и 3 следобед. Така че не се настройвайте предварително, не се знае какъв ще е вашия случай Simple Smile

# 66
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Много полезна покупка за нас се оказа слинг шалът, бях си купила еластичен и е имало в началото моменти, само така успявах да я успокоя. Сега си се носим от време на време, най-вече ако е неудобно с количката да отидем някъде. Ергономична раница според мен поне не ти трябва още в началото.

А, и нещо друго. Помисли си от сега как искаш да си гледаш бебето, кое е важно за теб. Аз съм на принципа, важно е на детето да му е добре, а не на мен. Не искам да кажа, че трябва да се жертваме и да ни е зле или че ние като майки не сме важни. Но аз бях и още съм твърдо против биберони-залъгалки и шезлонги, в които бебто може и часовенаред да прекарва, но после да имая плоска глава, я проблеми с гърба. Да, можех да си улесня живота като й бутна бибата в устата като ревне, но не искам да трябва след време да я отучвам, а тя самата няма нужда от нея. Или да трябва да давам маса пари за корекция на главата й... Но това са си моите разсъждения.

# 67
  • Мнения: 4 708
А, и нещо друго. Помисли си от сега как искаш да си гледаш бебето, кое е важно за теб. Аз съм на принципа, важно е на детето да му е добре, а не на мен. Не искам да кажа, че трябва да се жертваме и да ни е зле или че ние като майки не сме важни. Но аз бях и още съм твърдо против биберони-залъгалки и шезлонги, в които бебто може и часовенаред да прекарва, но после да имая плоска глава, я проблеми с гърба. Да, можех да си улесня живота като й бутна бибата в устата като ревне, но не искам да трябва след време да я отучвам, а тя самата няма нужда от нея. Или да трябва да давам маса пари за корекция на главата й... Но това са си моите разсъждения.
#Crazy #Crazy #Crazy бре да видиш ти, как пък масово се ползват шезлонги, /аз имах, но тя не седеше в него/, но пък не съм виждала никое дете с плоска глава  newsm78 а проблемите с гърба се появяват по-късно, като виснат с часове на компютъра.  Wink А защо мислиш, че кой знае какво се иска за да се отучи от биберон. Срязах го, една вечер просто го хвърли и до там, то не ми е било мъка, но пък да ставам през 40 мин за да я мъкна на ръце... е и аз съм човек все пак. Ставах през 40 мин, но бутах бибата, от която имаше нужда щом като млъкваше поне за 40мин.
А като сме тръгнали с рогите напред, сума ти деца са израстнали без слинг шал, и без ергономична раница каквото и да е това. Така че това явно са не чак толкова необходими покупки. bouquet

# 68
  • Мнения: 545
Изключително полезна тема! МНого благодаря на инициаторката и , както и на отговорилите. При мен се очаква бебе през ноември та ми е много полезно. Имам 2 въпроса. Чудя се дали трябва мъжа ми да спи отделно в друга стая в началото за да се понаспива и да е все пак що годе адекватен на работа.? Не го казвам от пуританство , предразсъдъци или нещо подобно. Другия ми въпрос е как закарахте бебето до дома си.- със стол за кола  или какво?

# 69
  • Мнения: 3 595
Столче/кошница за кола е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Тук не се разрешава да напуснеш болницата даже без да го покажеш.

За мъжа ти - от вас зависи. Аз лично съм твърдо против спането на мъжа в друга стая освен примерно наистина като има супер много работа, важна среща, или да речем е болен - но инцидентно или за кратко. Не желая да позволя на бебето да развали връзката ни, но аз и никога не съм спяла с бебето в едно легло, това беше една от причините. Много много двойки обаче години наред така разделени си спят и не им пречи изобщо. Ако ти ставаш и се грижиш за бебето не би трябвало на него да му е толкова проблем, но и не мисля, че трябва да е вечно само задължение на майката (е, ако кърмиш си е твое задължение). Но в крайна сметка от вас си зависи, не мисля, че тук някой може да ви каже кое е правилното за вас.

# 70
  • Мнения: 8 962
Моето бебе /второто/ ама хич не спеше първите 1-2 месеца.  Shocked
И аз бях чувала, че новородените повече спят, но не. Цял ден очи не е затваряло. Та прекарвахме на ръце и нон-стоп кърмене.
По-нататък, Слава Богу, бебето си изгради някакъв режим и започна и да поспива.

За мен бейбифонът също е една от най-полезните техники! Сега може и с видео даже да се наблюдава.

Помпа за изцеждане на кърма никога не ми е вършила работа. Само и единствено ръчно съм изцеждала. Кърмих успешно три години.

Искаше ми се предварително да ми е разяснено повече за кърменето и най-вече тая подробност, че при кърмените бебета режим няма или поне не и първите месеци. Че е нормално да се кърми дори и през половин час и от това няма да му стане нещо на бебето, а дори напротив - ще е по-спокойно и ще се спести плач. Още си спомням свекърва ми как го дондурка само и само да не му давам да суче по-рано от три часа. /Тя настояваше. Добре, че ми помага само няколко дни/.

# 71
  • Мнения: 30 802
Залъгалката си е перфектно нещо: 2 деца имаха залъгалка, третото пропуснах, нещо не искаше...и сега си смуче палеца. Има да я отучвам...палчето не мога да го махна, а залъгалката се губи изведнъж. Без скрупули ползвам залъгалка от родилния дом до пробиването на ужасните двугодишни кътници. И не ми попречиха на кърменето.

А слингове и раници...хубаво е, ама си пазете рамене и кръст, не са чааак толкова ергономични.

# 72
  • Мнения: 3 595
Плоска глава става от лежане само на една и съща страна, караха ме да сменям страната на бебето. Ако се купи качествен шезлонг няма нищо такова, нито на главата, нито на гърба. Едно е да си решила против него, друго е да му изкарваш вреди, които няма. Същото е с ергонимична раница - според качеството можеш да докараш на бебето проблеми с крачетата или да е идеална. Така че това обобщаване е безумно.

За бибероните е същата работа - защо си мислиш, че ако майка даде биберон на детето то край, вече всичко е наред. Не премахва проблемите. И съм чела наистина статии, че пред биберон и пръст по-добре е биберон. Най-добре е нищо, но това е толкова малка болка за умиралка, защо се дискутира изобщо.

И като цяло мразя (подчертавам думата) майки, които вменяват вина на други майки. Веднага нареди биберона и шезлонга до АМ, и то с изказване от тип - всичките в кюпа. Едното няма общо с другото. Кърмих дълго и успешно, давах залъгалка. За повече майка от мен ли се мислиш?! И най-вече мислиш ли се за повече или по-добра майка от тези с АМ и шезлонгите? Да отговоря на въпроса - не си. Само си с по-голямо самочувствие.

# 73
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Ти пък сега за какво ме нападаш?
Не съм се изкарвала по-добра майка, жалко че така ти е прозвучало. Само изказвам моето лично (подчертавам) мнение за някои неща. Абсолютно никого не карам да мисли или прави нещата като мен. Много сте ми интересни, като ви е скучно търсите с кой да се заядете.

Не ми се обяснява какво е полезно и какво е вредно, ясно е че всичко е индувидуално. Аз говоря от личен опит, познавам бебета с плоски глави и от майките им знам как се е получило това и знам, че им струваше много пари и нерви, за да оправят главичките на бебетата. Ако това се случваше винаги и на всяко бебе, надали щяха да продават шезлонги във всякакви цветове и форми все още. И все пак аз за себе си така съм решила. Това за теб проблем ли е?

Познавам и дете на 3 години, което още си ходи с биберон в устата и с още два в ръцете. Ми абсурно е за мен, но тук според мен родителите са виновни. И пак аз за мен и за моето бебе така съм решила. Това какво те притеснява? Май не можем да си казваме мнението, без някой да скочи и да обяви, че сме с голямо самочувствие, по-добри майки сме и се опитваме да накараме и другите да правят точно като нас! Айде успокойте се малко и не търсете под вола теле

# 74
  • Мнения: 3 595
Моля те, виж си предния подигравателен коментар и замълчи, преди да ми обясняваш, че най-спокойно си изказваш мнението от опит...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт