Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 63

  • 99 036
  • 751
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 51
Прекрасни, днес видяхме „един жив ембрион” със сърдечна дейност, по изчисления в 7 седмица и 6 дни. Мъничко е, но знам, че ще расте. Били са двечки... Но вече никакви лоши мисли! Heart

# 511
  • Sofia
  • Мнения: 127
Прекрасни, днес видяхме „един жив ембрион” със сърдечна дейност, по изчисления в 7 седмица и 6 дни. Мъничко е, но знам, че ще расте. Били са двечки... Но вече никакви лоши мисли! Heart

Честито!!!! Само хубави и положителни мисли и емоции от сега нататък!! Много се радвам! Браво❤❤❤

# 512
  • Мнения: X
Ирисче, ти си боец, момиче!

# 513
  • Мнения: 1 849
Никол, кои доктори обсъждаха случая ти?
Предполагам, че заради ниската доза естрофем във фемостона, е възможно да не се подтисне овулацията, затова и в листовката пише, че не е противозачатъчно.

# 514
  • Sofia
  • Мнения: 127
Никол, кои доктори обсъждаха случая ти?
Предполагам, че заради ниската доза естрофем във фемостона, е възможно да не се подтисне овулацията, затова и в листовката пише, че не е противозачатъчно.

Лекуващата ми е д-р Тихомирова, иначе обсъждаха нещата с д-р Цветков (ако не се лъжа така му беше името). Точно той каза, на Тихомирова - "помниш ли случая със пациентката от някъде си как спонтанно забременя с фемостона, пускай я на фемостон" това му бяха думите. За това ми стана интересно, защото четох някъде, че последните 2 керемидени хапченца били момента, в който трябва да се появи овулация... Но до тук никой не потвърди да има такова нещо

# 515
  • Мнения: 6 539
По принцип е възможно, но се случва рядко.

# 516
  • Мнения: 232
Привет и от мен! Simple Smile
Аз съм с положителен тест за бременност от 17.07. след ЗЕТ. Имам час за преглед за другата седмица при д-р Стаменов и всичко беше горе-долу добре до тази сутрин,когато по време на сутрешния тоалет реших да си изчистя остатъците от Кринона и видях по самото лекарство кафеви нишки като следа от зацапване. Някой ползва ли този медикамент и случвало ли му се е? И въобще трябва ли да се почиства периодично? Нали все пак е деликатна зона и могат да се привнесат инфекции.
 Звънях на спешния и ми казаха да отида за преглед, но до тогава реших да попитам дали има и други случаи. Умирам от ужас да не е начало на спонтанен, чак ме е страх да го напиша. Това ми е 5 опит инвитро и до сега никога не съм имала положителен тест. Имам нужда от вашата подкрепа.  Praynig Sad
Ще пиша как е минал прегледа...

# 517
  • Мнения: X
Спокойно, на много хора се случва, когато ползват това лекарство.Няма нищо страшно.

# 518
  • Мнения: 232
Спокойно, на много хора се случва, когато ползват това лекарство.Няма нищо страшно.
Благодаря за отговора! Аз го ползвам за първи път, преди винаги съм била с Утрогестан. Проблема при него беше, че изпитвах сърбеж след поставяне.Доктора каза, че щом сърби не действа така, както трябва и ми го смени с Кринон този път.

# 519
  • Мнения: 51
Ей, не спира това кафяво течение, а се усилва! Лежа доста, но не помага. Пресрамих се и пак звъннах на спешния. Казаха да спра Естрофема, не бил повече нужен в 8 г.с. и да започна Дуфастон 3*1 (продължавам и 3*2 Утрогестан, 3*1 но-шпа, 2*1 Неофолик и Зарзио през ден). Как е правилно да се приема Дуфастон - сутрин, обед, вечер или на 8 часа? Колко е нормално да изчакам да подейства евентуално, за да не прибързвам пак с преглед?

# 520
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета! Предстои ни първи преглед при д-р Персенска, местим се от Щерев. Имам няколко въпроса за това как протича процедурата в Надежда и ви моля за информация.
1. По време на стимулацията кога са прегледите и изследванията, много ли се чака, трябва ли да пускам отпуска?
2. Прочетох, че често се случвало да закъсняват с пункциите, което доста ме притесни. Това така ли е наистина и ако да - колко е това закъснение, има ли опасност да се спукат фоликулите или да презреят яйцеклетките?
3. Преди трансфера слагат ли инжекции диазепам или др. успокоително? В Щерев слагат и на мен ми действаше дота добре. Колко време ви оставят да полежите след трансфера, местят ли ви от стола?
4. И последно - ще е проблем ли да не направя цветната снимка в Надежда? Имам си гинеколог, на който имам голямо доверие (който не е ин витро специалист) и ще ми е много по-спокойно той да я направи.
Предварително благодаря!

# 521
  • Мнения: X
Ирис, кафявото зацахване като кафе не е страшно, чистиш се.И аз съм го имала.

# 522
  • Мнения: 51
Герда, ама две седмици пък да не спре, вече сериозно се плаша. След трите дни в болницата беше много намаляло, но за кратко. Сега е направо течение. Пих първия Дуфастон. Дано намалее, защото прегледът при Стаменов е най-рано другия петък. Disappointed

# 523
  • Мнения: X
Доктора ще каже най добре.Но при мен беше, като кафе.

# 524
  • Варна
  • Мнения: 122
Здравейте, момичета! Предстои ни първи преглед при д-р Персенска, местим се от Щерев. Имам няколко въпроса за това как протича процедурата в Надежда и ви моля за информация.
1. По време на стимулацията кога са прегледите и изследванията, много ли се чака, трябва ли да пускам отпуска?
2. Прочетох, че често се случвало да закъсняват с пункциите, което доста ме притесни. Това така ли е наистина и ако да - колко е това закъснение, има ли опасност да се спукат фоликулите или да презреят яйцеклетките?
3. Преди трансфера слагат ли инжекции диазепам или др. успокоително? В Щерев слагат и на мен ми действаше дота добре. Колко време ви оставят да полежите след трансфера, местят ли ви от стола?
4. И последно - ще е проблем ли да не направя цветната снимка в Надежда? Имам си гинеколог, на който имам голямо доверие (който не е ин витро специалист) и ще ми е много по-спокойно той да я направи.
Предварително благодаря!
1. Както навсякъде. След първия преглед когато започнахме стимулацията почаках 4 дни. После бяха през ден-два. Понякога закъсняват часовете. Но ми правеше впечатление, че Персенска се старае да ги спазва и не се чака с часове при нея.
2. Не ми се е случвало. Имах 4.
3. Слагат инжекции, но не съм питала точно какво. Но мисля, че беше но шпа.
Максимум 30 мин. съм оставала да лежа.
4. Щом се местиш от Щерев би трябвало да имаш направена цветна снимка. Ако е така, изчакай Персенска да ти отговори дали трябва нова. Ако ли не, по-добре я направи в Надежда. За снимката е важна апаратурата и  специалиста, който я прави. За Надежда съм чела добри отзиви. Много неща могат да се видят на снимката, освен запушената тръба, ако е направена добре.

Общи условия

Активация на акаунт