Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 12

  • 82 787
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 18 446
И на мен една акушерка настояваше да вземе бебето първата нощ, че било по-добре и за мен, и за бебето, но отказах. Няма проблем да се оставят бебетата. Тук четох, че някои акушерки са правили фасони, но докато бях там, не чух на някоя майка да са й направили проблем. Имаше си доволно нощуващи бебета при тях.

# 541
  • Мнения: 1 639
Ами да ви кажа на отвпрените врати беше завеждащата на Акушерките, и тя на няколко пъти потрети че бебетата си седят при нас. Аз много не се япечетлих точно защото знам че в Надежда се оставят бебетата без проблем вечер при тях. Но ако я питате нея по цял ден и цяла нощ са при нас от деня на раждането:) Нарочно така го говореше според мен защото според мен им идва нанагорно. Но мен би ми било доста неприятно ако попадна на акушерка като нея и знам че с неухота го взимат при тях вечерта.Иначе самата жена беше много мила. Естествено че ако майката не е добре никой няма да и остави бебето, затова не трябва да имате притеснения. 

# 542
  • Мнения: X
Аз бях една от тези, които писа, че са ме шашнали, за да си взема бебето (казаха, че плаче много като я оставя при тях). Гледайки назад това беше, за да си я взема втората вечер и да сме си двете, за което съм благодарна. Никой няма да ви накара да направите нещо, което не искате в Надежда, просто се стремят да подкрепят връзката с бебето от началото и да помогнат да кърмите. Ако не искате никой няма да ви застави или да прави проблем. Просто това е нещо, което все още липсва в повечето държавни болници и Надежда го насърчават в политиката си на болница. За тези, които имат притеснения за бебето и как ще се справят- спете спокойно (че после няма), ще ви окажат подкрепа в каквото и да решите.

# 543
  • Мнения: X
Съседката ми по стая им повтори няколко пъти, че за дните, в които е там им плаща да гледат бебето и, после тя ще си го гледа, на което аз определено бих изсъскала нещо, но акушерките и помагаха дори, когато бебето беше при нея и обясняваха за депресията и нуждата от бондинг.

# 544
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз последната или предпоследната вечер бях питала дали мога да оставя бебето при тях за два часа - много ме болеше глава, а заради вечерния тоалет и антибиотика му нямаше как да поспя повече от 40 Мин. Тогава ми се поскара една (май беше) докторка и се подразних, така и не го оставих, но може и да са били претоварени...

# 545
  • Мнения: 1 639
Една приятлека работи там и ми каза ако някой ти говори грубо или те обиди погледни му баджа и запомни името. После го докладвай. Каза че директора на болницата обръщал внимание на това и после имало последствия. Разбира се причината трябва да е основателна. Аз също съм на мнение че на тях им се плаща за да се грижат за.тези деца дните в болницата. В крайна сметка какво по нормално от това една току що родила майка да иска да се наспи първата вечер след раждането,  да я боли глава, да и е лошо, и тн....никой няма право да ти се кара ако си ги помолила и наистина докладвайте тези неща.защото иначе в някакъв номент ще се превърне в Майчин Дом! Иначе ако нормално кажат че бебетата трябва да са при майките и всяка майка не злоупотребява, (.неща.от сорта на-еми то.много плаче и немога да се наспя.....ако е първия ден ок, ама после....).

# 546
  • София
  • Мнения: 30 142
Или аз съм попаднала на някакви супер смени за 5 дена в болницата, или за 1 година много неща са се променили. Нас ни насърчаваха да оставяме бебета при тях, да почиваме, да се наспиваме, за да може да се възстановим по-бързо, че след това ние поемаме щафетата вкъщи. Никой не е правил фасони, не е продумал и думичка за целия ми престой там.

# 547
  • Мнения: 18 446
Промяната според мен се дължи на все повечето бебета. Въпреки че съквартирантката ми втората вечер я попитаха дали иска вечерта след тоалета да й оставят бебето, не се подразбираше от самосебе си.

# 548
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
E.M.A, мисля, че споменах в анкетата после. Но и не е било нещо фрапантно, а и наистина имаха много бебета + че им замръзваха климатиците (в най-големия студ) и от това може да са били по-стресирани.

# 549
  • София
  • Мнения: 5 471
За шийки и серклажи бих се доверила на д-р Христов.
 Той ми прави серклаж в 21 седмица и буквално ми спаси бременността

# 550
  • Мнения: 6 539
Това с 3-тата степен наистина е от скоро, аз като ходих януари на отворени врати, изрично каза акушерката, че нямат право да приемат бебета под 1200 грама. А като родих февруари все още беше така. Наистина е хубаво, че са се променили нещата Simple Smile Не че с 2-ра степен не се грижиха за моето "проблемно" бебе перфектно.

Аз имах две съквартирантки и двете оставяха всяка нощ бебетата при акушерките, за да могат да си починат. Нямат право да отказват да ги вземат за през нощта Peace

# 551
  • Мнения: X
Много се радвам да прочета за повишаване на нивото. След коя седмица приемат при преждевременно раждане? ( за 1200 гр. прочетох)

# 552
  • Мнения: 26
Момичета в понеделник влизам в болницата за планирано секцио,моля някоя мама минала по този път да ми каже каква е процедурата,знам само,че трябва да отида в 17 кабинет ще съм с мм а не искам да го карам да виси така там,и без това май е стресиран нещо Joy да си нося ли багаж? Моляяяя някой да разкаже Hands Pray

# 553
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Аз бях за планово, но ми изтекоха водите като стигнахме до болницата на предния ден. Иначе ми казаха да си нося само личните вещи (джапанки/чехли, хавлия, тоалетни принадлежности и нощница) и документите. Правят се стандартни изследвания и те настаняват. В деня на операцията трябва да ти донесат вода за реанимацията, а преди самата операция се прави тоалет и клизма. След като те настанят в стая, могат да ти донесат всичко от което имаш нужда. Аз си носих крем за зърна, който ми влезе в употреба. Успешно раждане и бързо възстановяне!

# 554
  • София
  • Мнения: 30 142
Iv Ivanova,
Скрит текст:
отиваш в приемен кабинет, чакаш си реда, преглеждат те, подготвят документи за прием, подписваш ги, минаваш за изследвания, после вътрешен и се връщаш в приемен кабинет. Качват те на етажа с багажа ти, преобличаш се с нощница, чехли и оставяш дрехите на ММ или който е с теб. Настаняват те и след известно време идва анестезиолог с резултатите от изследванията, говорите, после идва визитация и през това време постоянно влизат, за да ти кажат до колко часа можеш да ядеш и да пиеш течности. Казват ви реда за следващия ден и си почиваш, спиш и т.н.
В деня на операцията ви събуждат в 6ч., минавате по ред на номерата за клизма, проверяват как си избръсната, носят ти дрехи за операционна и идват да вземат първото момиче. Ако всичко е наред, след около час викат следващата и така. Багажът ти трябва да е прибран и надписан.
Свалят те долу в една стая, слагат ти абокат, включват ти с-ма и ако желаеш, влиза ММ. След това отиваш до WC, извеждат мъжа ти и те водят в операционна. Показват ти къде ще прегледат бебето след изваждането, слагат упойка и започва операцията. След това отиваш в реанимация. Трябват ти спортни шишета с мин. вода, зарядно и тел. (това за реанимация). Следобяд ви водят бебетата в реанимация да ги погушкате. На следващата сутрин те раздвижват и те настаняват в стая на ет. 2. и започва режим със захранване на майката, кърмене на бебето и т.н.

Това е в общи линии.

Общи условия

Активация на акаунт