Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 12

  • 82 877
  • 736
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 30 191
Разбира се, че е различно. Едно е да се реже здраво място, друго е да се реже втори път на същото място. Там вече има сраствания, които трябва да се изрежат преди да се зашие и унормално възстановяването да е по-трудно, поне като усещане
Аз затова казвам, че е индивидуално и различно при всеки. Вторият път ме боля по-малко, по-бързо станах да се раздвижвам, но пък имах по-дълго време остатъчна болка. Първият път ме боля повече, едвам станах и се раздвижих много, много трудно. И двете операции минаха доста бързо, а аз очаквах второто секцио да е по-дълго. Нямала съм никакви сраствания според екипа и се справиха за около 40-на минути.

# 436
  • Мнения: 6 555
Аз и сега имам болка понякога, а са минали 7 месеца от тогава Crazy

# 437
  • София
  • Мнения: 8 664
Момичета, третата фетална с каква цена е ? 100лв като втората ли?

# 438
  • София
  • Мнения: 30 191
Аз и сега имам болка понякога, а са минали 7 месеца от тогава Crazy
Аз при първото секцио не помня да съм имала дискомфорт толкова дълго време, но след второто имах. Въпросът е, че всички ми говореха как втората операция ще е по-дълга, по-трудно ще стана и т.н. Даже се бях подготвила психически, че ще е по-голям зор от след първото секцио, а се оказа, че се справих доста по-бързо и с по-малко болка. Вероятно и обезболяването е от голямо значение.
При упойките също беше различно. Първият път бях с пълна упойка и нямах никакви странични ефекти. След спиналната втория път треперих от студ и съм говорила несвързано малко след като са ме извели от операционна.

# 439
  • Мнения: 6 555
О, аз също много треперих...

БХС беше 120 лв, ФМ след това май 100 беше, а последната ФМ 70лв. Между тях доплер и биометрия 40лв. Имаше и някаква ранна ФМ в 17-18гс, но не помня колко беше.

# 440
  • София
  • Мнения: 10 642
40лв платих на 14.09. за ранна ФМ 17г.с.

# 441
  • София
  • Мнения: 8 664
Аз вече съм минала другите. В понеделник съм на третата.
Имам разни логистични дилеми и затова се чудя дали ще ми стигнат парите в картата Grinning 

# 442
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
Скоро се добрах до дни на отворените врати и питах, защото ще съм с планово секцио. Казаха, че трябва да имаш лична уговорка ако искаш специално някой лекар.
А до тези отворени врати как се добрахте,най-рано има свободни места за 30.10 аз дотогава трбва да съм родила,чудя се дали ако отида в понеделник в 14ч и тръгна с групата ще ме върнат,изобщо проверяват ли поименно?
Когато ходих не са ни проверявали по имена. И на мен ми се стори, че бяхме малко хора. Иначе проверявах всеки ден за освободени места...

# 443
  • София
  • Мнения: 470
Здравейте, някой знае ли ако не си здравно осигурен, различна ли е цената за нормално раждане?

# 444
  • София
  • Мнения: 8 664
Вероятно да. Те получават пари от ЗК по пътеката, а пациента доплаща.Ако не си осигурен плащаш цялата сума.

# 445
  • Мнения: 6 555
Еднаква е цената и за нормално, и за секцио, без значение дали си осигурен или не. Може би само ако има допълнително здравно осигуряване (застраховка), което включва раждане, е с доплащане.

# 446
  • Мнения: X
 Аз като раждах бях с прекъснати здравни права, без осигуровка излизаше с 450лв по-скъпо, но тъй като моите бяха прекъснати, защото живях в чужбина счетоводството на Надежда звъняха в НЗОК и изискаха документ от Англия за осигуровките ми платени там. Въпреки, че документът не пристигна навреме платих нормалната цена, те получиха копието седмица по-късно. Зависи от индивидуалната ситуация.

# 447
  • Мнения: 1 639
Здравейте, реших да попрочета малко за болницата защото реших този път да раждам в Надежда.Пъровот си детенце родих в МД. Като чета какви оплаквания имате към персонала на Надежда направо се чудя дали да ви разказвам аз как прекарах 4-те си дни престой в МД:) Но шегаджийски ще ви разкажа защото вече минаха 4 години почти и го гледам даже с усмивка въпреки че тогава не ми беше усмихнато. Първо нямах ниакква идея къде ми е бебето и как е. Когато ме настаниха вече в стая никой не ме поглеждаше и не дойде дори да ми каже че мога да ходя да си видя бебето (макар че 2-ри ден сутринта след секцио, ходя е относително понятие). Незнаех дори че мога да ходя на 3 часа да го кърмя. Една акушерка ме зиплаши до смърт като ми каза че незнае да има дете с такова име на техния етаж, а те реално незнаят имената на бебетат:)....Една лекарка ми се разкрещя че имам температура и какво сме били всички една след друга вдигнали температура,ххахаха. Когато ги попитах кога ще ми доведат бебето със заплашителен тон ми казаха, веднъж вземеш ли го край...няма връщане:) Въпреки всичко ми го докараха когто те репиха, набутаха ми го в гърдите и ме оставиха. На изписването се скараха акушерките на бебето и лекарите, защото едните ме изписали преди да се консултират с другите и съответно незнайно защо го отнесох аз:) Една акушерка влезна и ми се разкрещя защо си тръгвам и тогава за целия ми престой за първи път си отворих устата и казах че аз жива и умряла излизам днеска от тази Болница и изобщо не ме интересува както са се разбирали те като колеги помежду си:) Така че бели кахъри чета за Надежда. аз се следя при Арабаджикова. Сигурно пак ще е секцио че първото така се наложи, Само ме е страх да не тръгне само и да попадна на Белкин или шефа на родилното забравих как се казва, казаха ми че е доста доста некадърен. Нямам идея дали е така наистина но ми го каза доверен и близък човек. Та се моля само да не се падна при тез двамата убавци:)

# 448
  • Мнения: 19 691
Еееех, този Белкин, кой не е чувал за него Joy

# 449
  • София
  • Мнения: 23 172
страшилище направо  Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт