Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 115 113
  • 753
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 831
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.
Може би е причината след последното раждане.
Какво по- точно? Личната лекарка все някакви измислици ми казва. Явно за нея няма проблем.
Зависи как е минало,ако е с разкъсвания има шиене итн.
И двете ми раждания бяха секцио. Първото дете е родено декември 2011 г., второто август 2013 г. И двете бременности протекоха нормално, нямах проблеми. Едното дете го родих в 38 г.с., второто в 40 г.с.

# 181
  • София
  • Мнения: 36 149
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.
Здравей!
Няколко месеца опити, не са достатъчни за каквито и да било предположения.
Направи хормонални изследвания и проследи О. / с УЗ или с тестове за О. + БТ/ и докато нямаш някакви доказателства, че нещо може да създава проблем, не го мисли, бъди оптимист и не се измъчвай.
Няма проблем, който да не може да се коригира - най-често с медикаменти.
От сърце ти пожелавам, много скоро да ни се похвалиш с хубава новина.
ПП.
Възрастта и на двамата, е чудесна за трето дете.

# 182
  • Мнения: 516
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.
Здравей!
Няколко месеца опити, не са достатъчни за каквито и да било предположения.
Направи хормонални изследвания и проследи О. / с УЗ или с тестове за О. + БТ/ и докато нямаш някакви доказателства, че нещо може да създава проблем, не го мисли, бъди оптимист и не се измъчвай.
Няма проблем, който да не може да се коригира - най-често с медикаменти.
От сърце ти пожелавам, много скоро да ни се похвалиш с хубава новина.
ПП.
Възрастта и на двамата, е чудесна за трето дете.
Нали уж не дават да се прави трето секцио

# 183
  • Мнения: 4 831
Защо? Познавам жена с 4 и то през 2 г.

# 184
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 smyrfhe не виждам как раждане, разкъсвания и шиене биха повлияли на възможността за забременяване .
Може 3 то дете да се роди нормално, ако няма показания за секцио.

# 185
  • Мнения: 516
smyrfhe не виждам как раждане, разкъсвания и шиене биха повлияли на възможността за забременяване .
Може 3 то дете да се роди нормално, ако няма показания за секцио.
Така съм чувала да казват лекари че не се прави повече от 2 секцио,не давали самите лекари било опасно за здравето на майката.
А след раждането е възможно да се получи някакво срастване което ще пречи за бременност,чела съм ги тия неща по -друг начин са описани ,така съм запомнила без термини не ги помня да обясня подробно.Ако ви е интересно можете да намерите в интернет има си информация .То всъщност не само това и други неща има и причини.Но това се вижда според мен при прегледа и би трябвало да кажат.Има случаи и маточни тръби да получат възпаление да се запушат итн.

# 186
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, наскоро преживях първия си неуспешен инвитро опит. Ние сме с мъжки фактор, а аз вече съм на 39 години. Според гинеколога може да започнем втори опит веднага. Яйчниците ми били възстановени и нямало причина да не опитаме, когато искаме. Аз нямах свеж трансфер, заради преждевременно покачване на прогестерон. Още на следващия месец след стимулацията предприеха ЗЕТ трансфер с естрофем, кринон гел и дуфастон, но без положителен тест накрая.
Месец преди стимулацията сама реших да пусна хормони: TSH се беше качило на 3,49, а пролактин на 602 (реф.102-496). Другите бяха:
LH – 4.3 U/l (реф. 2,4-12,6)
FSH – 5.1 U/l (реф. 3.5-12.5)
Естрадиол – 240  (реф. 46-607)
тестостерон – 0,31  (реф. 0,29-1,67)
FT4 – 18.6  (реф. 12-22)
TAT – 19 U/l (реф. <115)
MAT – 10 U/l (реф. <34)
Прогестерон – 103 – пускан 7дни след доказана О.

Според гинеколога завишените TSH и пролактин не били проблем за успешно инвитро. Попитах дали мога да приемам селен 100 mcg по време на стимулацията, заради tsh. За около месец падна на 2,55. Сега ще си запиша час за ендокринолог, за да ми каже какво да правя. След неуспешното инвитро доки ми каза да не пия нищо освен фолиева киселина и че няма смисъл да пускам каквито и да е нови изследвания. Но на мен ми се иска да се опитам да подобря качеството и реших на на собствена глава да взимам:

МВИ на Nature“s way 1300 мг. 1 таб.2 пъти на ден
CoQ10 ubiquinol 100 мг. на Natural factors – 1 таб. на ден след ядене
Селен 100 мг. GNC – 1 таб. на ден
Фолацид – 1 таб. на ден
Мелатонин 3 мг. вечер

При мен редовно се следят и гърдите с ехограф, защото имам няколко кисти и в двете и фиброаденом. Хирургът не мисли, че ще се повлияят от добавки.
Моля за мнение за добавките, които сама си избрах за подобряване качеството на яйцеклетките. Дали да махна някоя или да добавя. Ако случайно знаете нещо, което да помага за махането на кистите в гърдите, моля споделете. Ако пусна хормонални изследвания добавките ще дадат ли отражение и кога ще е подходящо, вече мина един МЦ?
Благодаря ви много. Чувствам се ужасно объркана и безпомощна, камо ли след неуспеха и след като доки твърди, че няма смисъл от изследвания и добавки, а аз се страхувам от нов неуспех.
Пожелавам успех на всички момичета Heart Eyes

Последна редакция: сб, 07 окт 2017, 16:21 от biboni

# 187
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За забременяването никакви външни разкъсвания и шевове нямат връзка smyrthe. Замисли се логично къде се случва едното и къде другото.

# 188
  • Мнения: 516
За забременяването никакви външни разкъсвания и шевове нямат връзка smyrthe. Замисли се логично къде се случва едното и къде другото.
Simple Smile  аз не искам да споря нито ще натрапвам на някой мое мнение.Това което съм писала,съм го чела и съм го коментирала с гинеколог по случайност разбрах някои неща.За жалост при някои бременности се залепва плацента за кръста и се налага операция,след което повече няма начин да са майки ,това се случи с една моя съседка.Възрастни винаги са казвали че ( една родилка с единият крак е в гроба) Дори след аборт желан или спонтанен има риск жената да не може повече да ражда.Ако една жена има възпаление и не го лекува навреме пак може да има последствия.Много са причините.За разкъсванията и шевове при нормално раждане,остават ранички и ги горят,при всеки е различно на късмет.

# 189
  • Мнения: 10 214
Възрастни винаги са казвали че ( една родилка с единият крак е в гроба)
Е, хайде без такива коментари, ако е удобно, понеже има и по-страхливи млади жени и само това липсва да четат. Едно време си е за едно време, тогава са казвали и че при слънчево затъмнение идва краят на света и Господ наказва хората... Нека гледаме сегашно време. А в сегашно време медицината дава доста възможности и разумни отговори. Hands V

Последна редакция: сб, 07 окт 2017, 22:30 от soul81

# 190
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ти си говорила с някакъв гинеколог, не всички гинекология са репродуктивни специалисти, аз коментирам конкретно за разкъсвания при раждане, ако са контролирани ( не раждаш сама у вас) няма нищо страшно в тях. Те са повърхностни и след зашиването заздравява бързо. Тези разкъсвания по никакъв начин не оказват влияние на бъдещи забременявания.
Всичко това го казвам от опит и от много разговори с репродуктивни специалисти.
Все едно да кажеш че след трансфер има риска ембриона да изпадне защото си подскоци или вдигнал нещо по тежко или затичал.

# 191
  • Мнения: 516
Ти си говорила с някакъв гинеколог, не всички гинекология са репродуктивни специалисти, аз коментирам конкретно за разкъсвания при раждане, ако са контролирани ( не раждаш сама у вас) няма нищо страшно в тях. Те са повърхностни и след зашиването заздравява бързо. Тези разкъсвания по никакъв начин не оказват влияние на бъдещи забременявания.
Всичко това го казвам от опит и от много разговори с репродуктивни специалисти.
Все едно да кажеш че след трансфер има риска ембриона да изпадне защото си подскоци или вдигнал нещо по тежко или затичал.


Нека да спрем до момента в който попитате една акушерка тогава ,напишете какво сте разбрали.
Разкъсванията играят голяма роля една жена може да роди без да е разбрала дори че го е направила,на друга може да и махнат всички органи итн.Не е така както си го мислите Аз съм раждала преди 18 г.  13 г. след раждането което беше много тежко с безкрайни шевове,бях на граница почти пътник,от тогава се опитвам да имам дете не съм имала бременност.2012 забременях не можех да повярвам направо ми беше шок за жалост е била извън маточна 2013 отново извън маточна почнах да имам надежда че все пак имам възможност да имам дете до тук 4 ин витро нищо.Наскоро прочетох един мой документ на който не му придавах
 значение на него пишеше(ципести сраствания на задна маточна тръба) повечето казват че има значение това да е причината.Разликата е че моето си беше естествено раждане а не секцио.Сега бях ли достатъчно ясно кои лекари итн.Няма нищо с примера за трансфер.Но има жени които си мислят че това може да е така,дори не смеят да кихнат,това е отделна тема.Не ми се искаше да описвам събития от миналото които съм преживяла,но го направих.Едно раждане било то секцио или вагинално може да доведе до репродуктивен проблем за следваща желана бременност.Всеки е седнал да коментира на който каквото му хрумне главицата,няма лошо ама не спорете,когато не ви е минало през главата.Спорете когато имате опит и наистина знаете.При всяка жена е различно.Да ви пази Бог всички момичета,и дано скоро да си имате дечица,да родите лесно.

# 192
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз също съм раждала и преди 19 г и преди 1 и през загубени бременността съм минала и през инвитро. Знам за какво говоря, но няма смисъл да спорим.

# 193
  • Мнения: 2 484
Здравейте,зададох въпроса си в друга тема към Денис,тук само копирам резултатите  от изследвания,за да се запиша. На 34 год съм,с едно дете на 11
 Чудя се дали да пусна отново АМХ ,защото съм в шок от два дни....от резултата

TSH 1.720 uIU/ml 0.27 - 4.20
Anti TPO 8.97 IU/ml 0 - 34
Anti TG 14.04 IU/ml 0 - 115
 AMH 0.3 ng/ml

Правени са на 18 ден,като приемам и ЛОГЕСТ,заради киста. Какви добавки трябва да пия ,или първо да пусна нови изследвания? И кои ? За хемоголобина 103,какво да почна? Май само на малтофер за смучене чат пат, нищо не правя. Момичета много ли е ниско това АМХ 0,3?
 

# 194
  • Мнения: 2 573
И аз с въпрос към Денис 🙄
Удачно ли е да приемам Инофолик след лапаро заради ЕМ киста (повече от половин година мина)
Прегнакеър пиех 3/4 месеца , но свършиха и видях че  имам останали  прахчета. 
Възможно ли е да провокират нова ЕМ киста 🤔 (имам такива притеснения, предвид болката и цвета на Ц)

Благодаря ти 🤗

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт