Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 114 925
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 36 054
Здравейте,
искам да си поръчам  Инозитол и моля за мнение за този продукт дали е добър:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Magnesium-Inositol-Relax-Lemo … 16-oz-454-g/73624
Не е хубав продукт - магнезият е форма с ниска бионаличност - погледни само кол-вото:
в 6 грама /6000мг/  има 2 грама инозитол + 400 мг магнезий - а останалите 3600 мг са някаква "баластра'/пълнеж и то в продукт, който е на прах .
Вземи този:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Inositol-Powder-4-oz-113-g/678
магнезий:
https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-Magnesium-Citrate-160-mg … Veggie-Caps/47676
аз харесвам този, но е по-скъп:
https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-Magnesium-High-Absorption … ed-120-Tablets/15


Момичета,Инофолик на гладно ли се пие?
Взех си и Герикапс и Магнезий...Инозитол дали да взема newsm78 В БГ какъв купувате?
Инозитол на гладно с вода, 1 час преди или 2 часа след кафето. Потърси го в магазините за спортни добавки или аптеките.
Герикапс - от 2-4 ден на МЦ, за 10 дни. 1 МЦ - 1-2-3МЦ почиваш.
Магнезия - дозата за елементарния е 200-300мг, може да приемаш 2-3 МЦ, след това почивка 15-на дни

Последна редакция: ср, 04 окт 2017, 12:59 от denis.

# 166
  • София
  • Мнения: 416
Ох, благодаря много Denis, бях го поръчала, но канселирах. Всъщност го избрах за това, че в една дневна доза има 2 мг. инозитол, но за другото не се замислих. От предложения от теб дневната доза е 1/4 равна ч.л, което се равнява на 730 мг инозитол. Смятам да взимам в този случай по 1/2 ч.л. т.е. 1460 мг., ти как мислиш дали е ок тази доза?

# 167
  • София
  • Мнения: 36 054
Ох, благодаря много Denis, бях го поръчала, но канселирах. Всъщност го избрах за това, че в една дневна доза има 2 мг. инозитол, но за другото не се замислих. От предложения от теб дневната доза е 1/4 равна ч.л, което се равнява на 730 мг инозитол. Смятам да взимам в този случай по 1/2 ч.л. т.е. 1460 мг., ти как мислиш дали е ок тази доза?
Дозата на Инозитола е 2х2 грама / 2000мг /, дори и да не го дозираш точно, не се притеснява, той се приема и в много по-високи дози. Трябва да приемаш по 2/3чл.
Пълниш лъжичката, делиш на 3, едната част махаш, другите две изпиваш.

# 168
  • София
  • Мнения: 416
Благодаря ти много.  bouquet

# 169
  • Мнения: 121
Здравей, Денис,

трябваше да правя ЦС днес, но се отложи незнайно за кога поради наличие на голям брой екстрасистоли, които имам. Вече писах в други теми, няма да разказвам надълго и нашироко и тук, за да не създавам излишен спам. Това, което искам да попитам е, според теб мога ли да направя/пия нещо, което евентуално да подпомогне естественото забременяване. Пия само Иногинол по съвет на АГ, сега ще почна и магнезий заради екстрасистолите. Нямам открит проблем. Хормони в норма, ову има, няма кисти, общо взето всичко изглежда добре. Ако имаш идея за нещо, което може да ми повлияе благоприятно, без да има риск да ми навреди, моля те, сподели.

Поздрави Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 1 554
Денисче, за да не спамя другата тема, премествам тук въпросът. Предписаха 7-Keto DHEA от 50 мг. Прием всеки ден в продължение на три месеца. С какви дози се започва и спира, ще съм ти благодарна ако предложиш схема.
Изследвания на трети ден от МЦ:
Скрит текст:
Естрадиол/Estradiol                     54.07         pg/ml
жени-фол.фаза 12,5-166,0;овул.фаза 85,8-498,0;лут.фаза 43,8-211,0;
LH                                                        9.64        mIU/ml
жени фол.фаза 2,4-12,6; овул.фаза 14-95,6; лут.ф1,0-11,4;
FSH                                                      9.1         mIU/ml
жени фол.фаза 3,5-12,5;овул.фаза 4,7-21,5;лут.ф 1,7-7,7;
Тестостерон/Testosteron                   0.25        ng/ml
Жени 0,06-0,82
DHEA-S                                                    229       ug/dl        жени 35-430
bouquet

# 171
  • София
  • Мнения: 36 054
Денисче, за да не спамя другата тема, премествам тук въпросът. Предписаха 7-Keto DHEA от 50 мг. Прием всеки ден в продължение на три месеца. С какви дози се започва и спира, ще съм ти благодарна ако предложиш схема.
Изследвания на трети ден от МЦ:
Скрит текст:
Естрадиол/Estradiol                     54.07         pg/ml
жени-фол.фаза 12,5-166,0;овул.фаза 85,8-498,0;лут.фаза 43,8-211,0;
LH                                                        9.64        mIU/ml
жени фол.фаза 2,4-12,6; овул.фаза 14-95,6; лут.ф1,0-11,4;
FSH                                                      9.1         mIU/ml
жени фол.фаза 3,5-12,5;овул.фаза 4,7-21,5;лут.ф 1,7-7,7;
Тестостерон/Testosteron                   0.25        ng/ml
Жени 0,06-0,82
DHEA-S                                                    229       ug/dl        жени 35-430
bouquet
Hug
Запази тези изследвания, за да ги сравним след 1 месец прием.
Схемата на прием, лекар трябва да я назначи. Аз мога да помогна само с избора на продукт.
Най-общо, ако ти е назначена доза 50мг - 2-3 дни приемаш по 25 мг и след това 50мг.
С намаляваща доза го спираш.

# 172
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!

Бихте ли споделили мнението си за чай от червена детелина и листа от малина при опити за забременяване?

Предварително ви благодаря Simple Smile  bouquet

# 173
  • Мнения: 7 229
Денис, дали би ми препоръчала някаква добавка, която да влияе за удебеляване на маточната лигавица?

# 174
  • София
  • Мнения: 36 054
Денис, дали би ми препоръчала някаква добавка, която да влияе за удебеляване на маточната лигавица?
Най-общо може да ползваш:
Аргинин / но той е добре да се ползва с Инозитол + NAC, добре се допълват, имат синергично действие и подпомагат и други процеси, вкл. О. и т.н./
Омега 7, Масло от вечерна иглика
Вит.Е, Вит. А
вит.В - група     
Астаксантин

# 175
  • Мнения: 7 229
Благодаря ти много! Flowers Hibiscus

# 176
  • Мнения: 4 785
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.

# 177
  • Мнения: 516
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.
Може би е причината след последното раждане.

# 178
  • Мнения: 4 785
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.
Може би е причината след последното раждане.
Какво по- точно? Личната лекарка все някакви измислици ми казва. Явно за нея няма проблем.

# 179
  • Мнения: 516
Здравейте. От няколко месеца опитваме да забременея, но не се получава. Не знам дали не изчислявам правилно овулацията? Имаме две деца- едното е на 5 г. и 10 м., другото е на 4 г. и 1 м. (родени през 2011 г. и 2013 г.). Късмет ли беше тяхното зачеване, но два пъти не сме се пазили и те бяха факт. Скоро навършвам 37 г., а съпругът ми е на 41 г.
Може би е причината след последното раждане.
Какво по- точно? Личната лекарка все някакви измислици ми казва. Явно за нея няма проблем.
Зависи как е минало,ако е с разкъсвания има шиене итн.

Общи условия

Активация на акаунт