За какво ме разприятелиха във Фейсбук

  • 62 196
  • 618
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36 666
Е, да - ако човек се самоизтъква докато спори, безусловно вярва, че е прав, а всички други грешат и само се опитва да се наложи (включително и с грубост и обидни намеци), действително е най-добре да бъде игнориран, вместо да се очаква някаква аргументирана обмяна на мнения.
Но това не е отстъпване, а едностранно прекратяване на спор. Wink 

# 61
  • Мнения: 32 134

qrye, донякъде имам някакъв адреналин към спора, но това беше преди много време. Целта ми никога не била да променям мисленето, на някой,  а да си кажа мнението и да го защитя колкото мога. Не мога да мразя някой, който има различно мнение от моето, но зависи от темата и това как се изразява.
Случвало се е да се сприятеля в нета с хора с които "ожесточено" сме спорили по дадена тема.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 14 698
Малко е прекалено разприятеляването, но с изказването на мнението за домакините от втория пример ти самата си постъпила като политиканката от първия пример - тази, дето изказала СВОЕТО мнение, че симпатизантите на противника са идиоти.

Офтопик. Впрочем опонентът, дето спечели първия тур, и той беше обект на критики и присмех, почти няма някой в политиката, дето да не е бил.

# 63
  • Мнения: 25 753
А пренасянето на семейни скандали във Фейсбук, а, а?  Mr. Green
Друг "любим" момент са ми любовните обяснения между съпрузи с дълъг семеен стаж. Кой ли ден ще ни демонстрират на живо и семейния секс?   Twisted Evil

# 64
  • Мнения: 2 280
Мен често ме трият, когато публикувам хубави снимки от екзотични дестинации. От злоба явно. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 32 134


Ужас  Mr. Green
Семеен скандал не съм виждала във фейса. Но може и да съм изпуснала някой сеир.

# 66
  • Мнения: 9 574


Ужас  Mr. Green
Семеен скандал не съм виждала във фейса. Но може и да съм изпуснала някой сеир.
Аз съм виждала и беше много грозно. Мъжът пускаше снимки на жена си и любовника (негов приятел) , с доста цветущи разкази под тях. ooooh!

# 67
  • Мнения: 5 364
Аз  съм решила да си изтрия профила във фейсбук.  Омръзна ми да гледам снимки  и коментари "ОХ! и  АХ! Колко сте ми хубавки!" И сякаш си длъжен,  щом ти е "приятел" и ти да  ахкащ  на нищо незначеща снимка, на някой седнал в някое заведение или от не знам къде си и не знам по какъв повод. Да не говоря пък за селфитата. Не искам вече да си губя времето и да си вредя на очите.
Само не знам как да си изтрия регистрацията.

# 68
  • Мнения: 506
Това е най-лесното от цялата "процедура" Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 38 779
ММ ми се обяснява във Фейса. Кефя се пък.😜

# 70
  • Мнения: 3 677
А пренасянето на семейни скандали във Фейсбук, а, а?  Mr. Green


Това е мой специалитет, без снимките и любовниците  само!  Simple Smile  ooooh!
дълго време обаче бях с един профил и няколко групи "публика", скандалите си оставаха "в семейството" така да се каже, не бяха видими за всички. Страх ме е от денят, в който синът ми си направи ФБ профил, ще го побъркам и него. Като се замисля, май него трябва да го е страх.
 Понякога обаче се чувствах като шизофреник с тези различни групи.
От мин година си направих още един профил, че да си се скандализираме, трием и после пак - добавяме на спокойствие, сега, в семейния профил си останах със семейството, новият е за пред хора, така да се каже.
 Извън семейството с никой не се карам из ФБ, особено с приятели от години, няма за какво, те затова са приятели, аз съм си ги избрала все пак.  Heart Eyes
 Benisima, странно ми е, приятели, с история, така бързо да трият, не знам какво да кажа, чудно ми е, не ми се е случвало досега.
Пак си прочети собствените мнения, може сама да откриеш с какво си ги засегнала толкова и да им се извиниш ако е необходимо, може да се сдобрите. Щом пускаш тема, предполагам, че ти е кофти за тези хора и държиш на тях. Опитай да видиш през техните очи, може да откриеш нещо. 
 

# 71
  • Мнения: 32 134
Аз съм виждала и беше много грозно. Мъжът пускаше снимки на жена си и любовника (негов приятел) , с доста цветущи разкази под тях. ooooh!

Да плача ли, да се смея ли  Joy
Бива ли такива лични проблеми във фейса да се решават.
Съпругата е трябвало да напише за отмъщение, че е опряла до любовника, защото нейния не го бива.
Излага всъщност сам себе си.  Mr. Green

Сега се сетих за един тип, който блокирах. Все искаше да излезем. Ама бях заета много. Такъв ми беше периода. Е, вярно, че не ми беше и достатъчно симпатичен, та отчасти се оправдавах. Ама първо почна да ми поства на стената разни лиготии, после някакви събития и слага надпис - Там съм след час, чакам те.
Помолих го веднъж да спре да ми цапа стената, не чу. Изтрих ги. После почна с тия събития и лека форма на принуждение. Е, блокирах го.  Mr. Green
А после използва акаунта на общ приятел да ме носоли на моята стена, защо го отблъсквам и защо не го обичам  ooooh!
За цяла година трябваше да забраня публикации от всички.

# 72
  • Мнения: 5 259
Здравейте!

Вече няколко пъти ми се случва мои стари, дългогодишни приятелки да ме разприятелят във Фейсбук след моя публикация. По някакъв начин се припознават в думите ми, обиждат се смъртно и ме изхвърлят от живота си просто така.

Първият път беше по времето на последните президентски избори, когато една дружка, застъпничка на голяма политическа партия, чийто кандидат за президент беше обект на критики и присмех, беше побесняла, че опонентът спечели първия тур и нарече всички негови симпатизанти "идиоти" в публичен пост. Аз се опитах да й обясня, че не може, при това от името на партията си, да обижда така грозно инакомислещите, между които се причислявах и аз. След 3 минути бях блокирана.

При втория случай написах пост, в който споделих МОЕТО мнение за жените, избрали доброволно да НЕ работят, да домакинстват вкъщи и да не проявяват никаква амбиция по отношение собственото си професионално развитие. Които за всяка стотинка трябва да разчитат на някой друг. По-късно разбрах, че моя мноооого стара дружка, семейни приятели сме от поне 18 години, ме е разприятелила. Припознала се в думите ми считайки, че съм го писала специално за нея. Не пожела да говори с мен, блокира ме, а след това писа простащини на мъжа ми по Вайбър. Не можех да се окопитя дни наред.

Третият случай е от вчера и с това вече ми преля чашата. Изразих мнението си, че нямам нищо против гейовете по принцип, но ме дразни и не одобрявам масовата демонстрация на дъгички във ФБ чрез профилните снимки, лайковете с многобагреничета, че ме дразни постоянното навиране в носа ми на тези неща и т.н. Последва разприятеляване от трета приятелка, за която никога не съм подозирала, че е толкова чувствителна на тази тема. Нарече ме хомофоб, и децата си съм възпитавала в хомофобия и тя не искала да има такива хора в обкръжението си и искала да предпази детето си от хора като мен. Баси звярът се оказах, братче!  Close

Не знам вече какво да правя! Не мога да цъкам котенца в социалната мрежа, хора! Имам нужда да споделям мнението си за много неща, но явно така рискувам да загубя доста от приятелите си.

Ще ми бъде интересно да споделите вие поради каква причина сте били разприятелявани. Някак ми накипя и имам нужда да изкоментирам с повече хора. Аз ли не съм у ред, що ли?!!!  ooooh!

P. S. Темата ми е по-конкретно за приятели от години, с които имаме история и ни свързват много неща. Не за мимолетни прихождащи и непознати образи от снимки, за които ми е все тая дали са ми в листата или не. И най-вече - в живота ми!

И аз бих те изтрила, ако те познавах. Има начин човек да си каже мнението и без да обижда. Изглежда не знаеш къде е границата.
Общуването с хората е за да е взаимно приятно. На мен не би ми било приятно да общувам с някой, който си позволява да коментира и осъжда чуждите избори кой как да си живее живота и се изживява като инстанция, раздаваща правосъдие.

Нямам никаква идея кой за какво и дали ме е трил. Не ги следя и броя, даже не знам точното число на ФБ приятелите си. Пък и то се променя.

# 73
  • Мнения: 36 666
Аз пък в моят профил публикувам само мои снимки (т.е. снимки, на които съм сама), само за да си ги запазя на още едно място (иначе ги слагам по разни флашки, които се губят от време на време). Все пак са ми спомен. А съм сама, защото на стария ми профил слагах снимки, на които съм с други хора, след което се случваше някоя от другите присъстващи да ми пише на лични да махна снимката, защото била излязла зле (все едно е мой проблем).

За мен единствената стойност на снимките е споменът от определено интересно или красиво място (или от определен ден). Не мога да разбера защо някои се правят на манекени и манекенки.

Статусите също са ми странни - примерно някой напише само "много съм ядосан". И сигурно трябва да го питаш защо, да го разведряваш или успокояваш... Ако искам да напиша, че съм ядосана за нещо, направо ще напиша за какво става дума, няма да създавам мистерии))

Но не бих блокирала някого заради снимки или статуси, които ми изглеждат излишни.

# 74
  • Мнения: 4 841
Мижитурщината е една и съща и във Фейсбук, и тук - тишина в публичното пространство, а на лични: "Браво! И аз съм на това мнение! Толкова хубаво го каза! Hands ClapHands ClapHands Clap Извинявай, че не мога да те подкрепя, но тук чете шефа ми/мъжа ми/стринка ми/лелинчо ми, и затова трябва да внимавам какво пиша" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт