Бебешката количка - цяла наука за второ висше №37

  • 133 386
  • 1 296
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Здравейте Simple Smile записвам се да ви следя, но също така искам и нещо да попитам. Изчетох доста информация в темите назад, но като че ли повече се обърках...моето бебе очаквам през ноември и се чудех дали има смисъл да купувам количката от сега. Мисля си, че през зимните месеци доста по-рядко ще си позволявам да излизам с детето, освен, ако не трябва да се ходи на консултация, та мисълта ми е, през първите месеци не е ли достатъчно да се ползва кошче за новородено/кошче за кола? пък количката може би да избера март-април догодина? как мислите вие?
извинявам се, ако въпроса ми е неадекватен, но това ми е първа бременност и се чувствам като в "небрано лозе"....
Не разбирам това неизлизане с бебето през зимата, ще има някоя друга седмица кучи студ- тогава да. И при дъжд и мъгла ясно. Ама има и много приятни дни, защо детето да не се извежда?  Доста странен вариант да се излиза само с коша за новородено без шасито.  Laughing
Ще видите като изкукате да стоите вкъщи, как ще бягате за колички и ескимосчета.  Peace
Ако толкова държите да стоите предимно вкъщи, и разходките ви ще са от порядъка на 1-2 часа, може и да си спестите кош за новородено, може и със столчето за кола да е в комплект с количката или с адаптори за прикрепване към шасито. Така че за вас варианта количка 2 в 1 също не е лош.  Flutter

elitsa_st_st
Нямам познати с нея, но ми изглежда добра.  Peace

# 91
  • Мнения: 2 340
То и ММ си мислеше, че бебето ще се роди през Декември, а аз ще изляза чак през март с него, но му обясних, че няма как да стане.. Четох, че ако температурата е над -7/-8 градуса си и не вали обилно може да се излиза, като разбира се бебето трябва да е добре облечено. Разходките едва ли ще са по-дълги от 1час, но и това е нещо.. В началото и по 10-тина минутки сигурно.. Няма значение не ми се струва сериозно да стоим затворени вътре с бебето по цял ден  Thinking

Според мен точно за зимни разходки е по-добре да имаме кош за новородено, защото е по-закрит и ще предпазва допълнително бебето.  Peace

# 92
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
То и ММ си мислеше, че бебето ще се роди през Декември, а аз ще изляза чак през март с него, но му обясних, че няма как да стане.. Четох, че ако температурата е над -7/-8 градуса си и не вали обилно може да се излиза, като разбира се бебето трябва да е добре облечено. Разходките едва ли ще са по-дълги от 1час, но и това е нещо.. В началото и по 10-тина минутки сигурно.. Няма значение не ми се струва сериозно да стоим затворени вътре с бебето по цял ден  Thinking

Според мен точно за зимни разходки е по-добре да имаме кош за новородено, защото е по-закрит и ще предпазва допълнително бебето.  Peace
За зимни и летни коша за новородено си е най- подходящ за бебе до 6 месеца.
Просто има и други варианти за хора, които не смятат да излизат почти.

# 93
  • На остров
  • Мнения: 13 498
До минус 5 градуса поне е ок за бебета до 1 г да излизат. Деца над 1 година спокойно могат да спят в количка и при минус 10.
Първите месеци слинга е добър вариант, ако коша за новородено се цели да се избегне.

# 94
  • Мнения: 9 865
Моето февруарско новородено е извеждано от самото начало (без дните със силен вятър, мъгла, валежи), в ерго-раница с подложка за новородено. Количка купихме три месеца по-късно, без кош за новородено (реших да не купувам такъв), вози се в седалката на полулегнало или изцяло легнало (и постоянно се надига да клюкари). Често и в столчето за кола на шасито с адаптори, особено ако е заспал в колата и не искам да го будя. Т.е. има варианти, въпрос на предпочитания и организация.  Peace
Нашите разходки са по 2-3 часа, предпочитам да си кърмя вкъщи на спокойствие, навън не ни се получава.

# 95
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Днес като един доста горещ ден в нашия град доведе до една гледка, която смятах, че отдавна е изяснено, че не е правилна.
Покрити кошове с тънки одеялца, били те тензухени или не знам си какви Shocked
Толкова ли им се свиди 15 лв за допълнителен сенник, или някакъв чадър да сложат не знам.
Ама осведомих една жена, че създава нещо като термус вътре, и тя веднага махна одеялото за радост.  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 2 340
Аз имам приятелка, чието бебче не заспива, ако лицето на малката не е покрито с тънка тензухена пелена.. Никой не й е показвал, никой не я е завивал така, малката просто само така заспива (като има нещо върху лицето), навън или вкъщи все тая.. Моята приятелка още от бебе е опитвала да го маха, но тя веднага се буди.. Така, че не съди, жега, не жега, те също са си хора и имат своите претенции от малки Simple Smile

Моята съквартирантка и като голяма спеше така.. Всички й се чудехме, защо и как, майка й каза, че от 1-2 месеца е започнала да спи така и по никакъв начин не е успяла да я отучи.  Peace

Колкото до коша за новородено, с него и някакво космонавтче и добре завито, разбира се, не просто облечено и с него при -7/-8 градуса Simple Smile

# 97
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Как да не критикувам? То е опасно при тези жеги...
Ето малко повече информация http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3278704/Covering-baby- … experts-warn.html
Това е като да влезнат в зимата в мола и оставят децата там с часове, както са били облечени навън- ескимоси, хапки и шалове

# 98
  • Мнения: 85
Напълно съгласна, снаха ми в най - голямата жена баш сега - взела, че облякла детето с чорапи и обувки, анцук, боди и отгоре блуза с дълъг ръкав... милото се поти и се съблича само, а тя му се радва "колко умно било и какви неща прави".

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ужас!!! Поговорете с нея, дайте й да прочете че са опасни тези неща, горкото дете.
Моите 2 племенници си се разхождат само по памперси. Като излезнат навън най- много 1 боди памучно. Даже на едната и това не могат да й сложат почва да го маха от себе си.

# 100
  • Мнения: 85
Поговорихме, но тя много се дразни, когато някой и дава "наклон". Доста е упорита, но в крайна сметка детенцето е вече с късо ръкавче и боси крачета. Добре, че обривите по тялото му от спарването отминаха.

Да дам инфо за нейната количка Adamex Barletta 3 в 1 - за 4 месеца употреба е позагубила маневреност, още по - трудно се бута, дори празна. Цялата скърца. Навсякъде, където има амортисьори се чува "скръц, скръц". До колкото знам я вади само в сухо време и ходи с нея до парка до тях. Бях я бутала само с кошче за кола, а сега с кош за новородено е още по - тежка. Започна и тя да отбелязва, но като я купуваше не мислеше за теглото.

# 101
  • Мнения: 200
Момичета, имам нужда от помощ. Пред дилема съм за количката, която сме харесали - полска Baby Design Lupo Confort Limited https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-2v1-lupo-comfort-limited-e … -baby-design-2017.
Държах да я видя и ходихме на място, доста лесна за управление, сенниците са дълбоки и сгъната е с прилични размери. Не ми се стори много тежка, като за полска количка. Комплекта е пълен за количка 2 в 1, остава само кошницата за кола.
Някой може ли да сподели мнение Thinking.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 720
Тежка со е точно колкото полска количка. Ако не те бъркат тези близо 14кг си я вземи. За тези пари можеш да вземеш jane   Tired

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Спешен въпрос, че нищо не разбирам от немски, моля Simple Smile
https://www.babymarkt.de/jane-sportwagen-muum-inklusive-babyscha … soil-a156234.html
Това ли е моделът от 2017 година? Чета с превод на страницата и стигам до този извод, но все пак искам да се допитам до вас.
Благодаря  bouquet

# 104
  • Мнения: 9
Този цвят, който показваш - S45 SOIL е от 2016-та година.
От 2017-та година са цветовете S 96 Cosmos, S89 Lassen, S 93 Geyser и ако не се лъжа S 94 Sequia.

Можеш да разбереш дали модела е по - стар като влезнеш в #janemuum в инстаграм и видиш от коя година има споделяни снимки на количката, за SOIL има от миналата, само за изброените по - горе няма.

Друг начин да разбереш кои са 2017-та е че на покривалото само на SOIL от 2016-та има едно парче, което закрива коша и стои право, на новите модели парчето се обръща вече назад с магнит и е плоско.

Друг начин - кошчето за кола на 2016-та е с тънка подложка с кръгче на главата, а новите модели са с цяло правоъгълно много меко парче като матраче.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 09:28 от rali1256

Общи условия

Активация на акаунт