С Августинче за ръчички заболя ни кръста всички

  • 68 391
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 156
Привет.
Случайно някое детенце да е изкарала някаква шапка? Или да имате спомени от каки и батковци?
Събота моята дъщеря имаше една-две пъпки по ръцете. Днес има и няколко по крачетата, има и две три нови по ръцете. Приличат малко на тези, които ми излизат по лицето покрай цикъл. Има 37.5 температура , но може и от зъбите да е. Чудя се дали може да е шарка?  Съмнявам се да е от храня, не е яла нещо ново. Иначе има апетит, смее се, жизнена е ...всичко е наред. Но....
Още няма ваксината на 13месеца за шарките. Не мислех даже скоро да я слагам, сега пък съвсем...
Утре ще идем на лекар...но но тогава се притеснявам

# 346
  • Мнения: 1 837
Ние преди месец и половина  изкарахме и двамата варицела. Разминахме се без температура, само с обрив. Пъпките са много типични, трудно биха се сбъркали, първо е мехурче пълно все едно с вода, което след това завяхва и става коричка на негово място. Малкия първия ден беше само с 2 пъпки, лл не потвърди, тъй като бяха само 2. На следващия ден вече избиха навсякъде и нямаше съмнение, че е варицела. Ако е това със сигурност ще има и по главата пъпки. Т не е задължителна. Ако е варицела дано да я изкарате леко, по-добре сега отколкото в детската градина. Още не могат да се почешат и минава по-леко така Simple Smile

# 347
  • Мнения: X
Вие във всеки обяд\вечеря ли слагате сухар. Вчера се усетих, че за закуска яде попара, за обяд и за вечеря и сложих сухар в яденето. Май множко й дойде хляба..

# 348
  • Мнения: 1 156
ЛЛ каза , че не е шарка .а алергия към.плод. и сега се чудя как да разбера какво е яла....като нищо ново не съм въвеждала. Освен в десерта от кухнята да е имало нещо. Каза , че вероятно е мъхест плод. Това значи ли , че съм нещо вече си е алергична и трябва да внимавам?

# 349
  • Мнения: 581
Здравейте момичета, от известно време чета, но не ми се пише т.к. се чувствам затормозена с ежедневни неща. Някак не успявам да се организирам и хем искам нещо да свърша, хем не се случват нещата. Малкият свикна с присъствието на баща си за около 10 дена, но за заспиването търси мен все още. Все пак има малък напредък и там. Позволява на нашите да го държат за 5 мин, ако е на кеф. Все още не върви сам, но ако го държа за ръка обикаля смело, харесва стълби и особено много ескалатори. Правихме му кръвен тест за алергии и показа силно положителен резултат за мляко и яйца. Сега детето заспа и уж щяхме да излизаме на разходка и после да отметна задачки у дома, а седнах да пиша. Ами това са нещата в общи линии около нас.

# 350
  • Мнения: 894
Наде, 1 сухар (от франзела като размер) слагам, ако е много чорболяво яденето и ако няма фиде/паста вътре.
Линуша, много е трудно и при мен да свърша нещо у дома, етапът е такъв, нашият също ходи само за ръка и реално все иска или да го водя или ми виси по краката, или го дебна къде ще изпълзи и какво ще докопа... Изцяло ли са ви забранени сега яйца и мляко, има ли шанс да го израсте и всъщност как се стигна до теста?

# 351
  • Мнения: 1 156
При нас пъпките уж от плод....ама как да разбера от какъв плод са...
Ще трябва сигурно и аз тестове Да пускам

# 352
  • Мнения: 581
Наде, 1 сухар (от франзела като размер) слагам, ако е много чорболяво яденето и ако няма фиде/паста вътре.
Линуша, много е трудно и при мен да свърша нещо у дома, етапът е такъв, нашият също ходи само за ръка и реално все иска или да го водя или ми виси по краката, или го дебна къде ще изпълзи и какво ще докопа... Изцяло ли са ви забранени сега яйца и мляко, има ли шанс да го израсте и всъщност как се стигна до теста?

Когато беше на 5 месеца се появи съмнение, че може би има алергия, но според лекарите изследвания се правят когато стане на годинка. Когато навърши направихме кръвен теста. Тук във Варна резултата от теста е "+". Позиции краве мляко и цяло кокоше яйце е с резултат "силно положителен +++". Не са разделени на компоненти. Яйцата изцяло ги елиминираме, за млечните можело сирене моцарела и пармезан. Много въпросителни ми се натрупват в главата. При вас май имаше такава диагноза ако не се бъркам. Какво се случва? Може и на лични да пишеш да не спамим Grinning

# 353
  • Мнения: 2 173
Аааа, я спамете. Всичко трябва да се знае  Mr. Green

Момичета, аз се попрехвърлям в тема МАЙ 2018, след доста колебливо сърчице днес на преглед. Тук ще си пиша също де, въпреки, че темичката ни позамира от време на време.

Дамян ще го водя на контролен преглед след като беше болен с разстройство и какво ли не. Почти не кашля вече, има сополки... в момента хълца. Нито знам колко кг е, нито колко е висок, не сме го мерили от юли. Днес може да му се случи. Simple Smile  Mr. Green

# 354
  • Мнения: 894
Юхуууу, Янааа, каква прекрасна новина!!! Супер! Пожелавам ти от все сърце всичко да върви наред до чакания финал през май!!!

# 355
  • Мнения: 581
Яна, честито и вече си знаеш какво те чака. Всичко да е на 6+.

Аника, беше питала за израстването на алергията. Не знам дали ще я израсте, но е възможно. Реално съм давала жълтък, масло, кисело мляко преди, но така ме посъветва лекаря. Не забелязах някаква бурна реакция предвид, че някой деца стигат до болница, а при нас не е имало такова нещо. Само някои обриви бързо изчезващи и то се чудя все въобразявам ли си или не. И хоп резултата положителен. Абе като се сетя колко ревах пък след един преглед по време на бремеността та сега си казвам, че можеше и по-лошо да е.

# 356
  • Мнения: 894
Linusha, не, ние нямаме подобни проблеми, да чукна на дърво. Може би някой друг е споделял нещо подобно, но не се сещам кой. Мога да те посъветвам след известно време пак да направите този тест, за да изключите лабораторна грешка.

# 357
  • Мнения: 1 156
Честито  , Янна.
Планувано ли беше?
Ние не се пазим, ама някак не съм готова за бебе още.хихи

# 358
  • Мнения: 2 173
Ами, да. Чакахме да мине забранения период от 1година, нали съм секцио и решихме да не се пазим. То пък взе,че стана. Сега дано се развие, че ми дадоха една седмица изоставане, абе изкараха ми акъла вчера в общи линии, но каквото такова. Simple Smile

# 359
  • Мнения: 1 837
Янна Open Mouth Чудесно !!! Честито!
 Поздравления за смелостта Kissing Heart Пожелавам ти всичко да е нормално и да ни осведомяваш и тук как върви Simple Smile И сега следва една девойка да си имате Blush

Общи условия

Активация на акаунт