как се проверява разкритието

  • 5 892
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 723
При мен пък, това беше най-приятната част от раждането Laughing
Имах ригидна шийка на матката и въпреки мощните контракции, разкритие от само себе си не се получаваше, затова всичките 10см ми направи лекарят чрез туширане...Така че си беше направо приятно.... Party

# 16
  • Мнения: 922
Самата "проверка" се прави с пръсти и не боли (е, като всеки обикновен Г-преглед)
Но при мен при първото раждане се наложи "отлепване на плода", наложи се доктора много да помага на бебчето и това ми взе здравето (това се прави с ръка) - това е болезнено.
Но такива раждания са голяма рядкост, не се притеснявай Peace
при второто раждане лекарят ме провери 2 пъти и на третия вече бях родила Joy
Пожелавам бързо и леко раждане Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 39 765
Ох, аз такива контракции имах... че проверката за разкритие ми дойде "добре". Не го усетих болезнено, по-скоро неприятно, но д-ра рече "какво я чакате ве, че тя има 10см разкритие, местете я в родилна". И аз си помислих "най-сетне" Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 103
Мен никой не ме е проверявал, ама това заради секциото.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Вероятно са ме проверявали, обаче даже и не помня. Та, искам да кажа въобще да не го мислиш Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 425
За мен си беше доста болезнена проверката за разкритие по време на раждането. Повече ме болеше отколкото контракциите. При тази бременност ме проверяваха при всяка консултация (5-6 седмици) и не ме е боляло никога. Изглежда зависи от докторите.

# 21
  • Мнения: 3 042
Проверява се с преглед с ръка.Не е толкова болезнено,колкото неприятно.И в сравнение с болките от контракциите е бял кахър.А бебчето се появява на 10см разкритие!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт