Раждане в УМБАЛ Медика - Русе

  • 38 237
  • 435
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 79
Не за първи път някой се опитва да набеди и очерни болницата тук в темата. Имаме избор от две в града, нека всеки да си прецени и избере ✌️
[/quote]
Определено с такова мнение оставам. Хайде още един пример и от мен: момиче от нашето село естествено раждане на плод тежащ 4600 кг. Еми познайте - слава богу, детето се е оттървало само със счупена ключица. И да- раждаше в държавна болница. Майката е със зверски разкъсвания и не може да ходи. Нека всеки сам си направи изводите. За мен това е безумие - първо изчакването толкова да наедрее и второ - естествено раждане при толкова голямо бебе.
Още нещо се сещам - ще повторя поста на една мама преди мен -повечето са рискова бременност. Аз например съм с Хашимото, като лежах за задържане.

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 15:53 от urahara123

# 421
  • Мнения: 532
Ами аз точно това се опитах да обясня на съответната госпожа, да се информира малко повече по тези въпроси и как трябва да протече едно раждане, но отнесох само нападки и злоба. Тролове има много навсякъде в интернет пространството...

# 422
  • Мнения: 5 315
Болницата е "частна" по отношение на ражданията и няма как да се вади извод дори на база на статистиката, защото не всеки ложе да си позволи да роди там. Разсъждавайки, мога да кажа, че и мен ме убеждаваха да родя нормално, даже изобщо не беше засягане темата за секцио докато в началото на 9 м. на ехограф бебето не се оказа над 3200, което почти означаваше, че докато дойде ломентът за раждане ще е над 4 кг. Насрочиха ми дата за секцио седмица преди термин, но това се случи когато вече беше относително сигурно, че бебето ще е голямо. Аз не исках и да чуя да раждам нормално толкова голямо беше, имах едно нормално раждане зад гърба си на другото ни дете, 3350. Знам какво беше и бебе над 4 кг. щеше да ме "озори".
Мисълта ми беше че докато аз не видях накъде отиват нещата и не попитах доктора какво мисли по въпроса, никой не ми е споменавал да раждам секцио, даже напротив. След като насрочихме дата старшата акушерка на всяко посещение на тонове ме убеждаваше да родя нормално, а аз не исках и да чуя. Детето ни се роди 4370, смятам че решението за секцио беше правилно и съм благодарна на екипа, както и на целия персонал в Медика. Изключително отзивчиви са за всяко едно нещо. Не мисля, че злоупотребяват и подтикват към секцио по никакъв начин, даже обратното.

# 423
  • Мнения: 1 864
Още в първият си пост написах, че не коментирам случаите, в които самата жената е искала секцио, а останалите, които са имали желание да родят нормално, но "нещо се объркало". Знам, че много жени искат секцио, това си е техен избор, мен не ме интересува, въпроса ми беше дали самите доктори в болница предпочитат секцио и при кои лекари може да се роди нормално. От последните страници ми става ясно, че "нормалното" всъщност не е естествено, а с окситоцин...тук вече сериозно започвам да се чудя защо да раждам в тази болница, след като в АГ-то ще получа същото контролирано раждане с оситоцин и всички екстри.

Преди 4 години когато откриха родилното в Медика, близка ми беше казала, че там раждането протичало естествено, може да родиш в каквата искаш поза, не те пришпорват, не ускоряват раждането с медикаменти, не включват ненужно окситоцин, оставят да се движиш и т.н. Явно обаче нещата вече са се променили и то се очаква...с идването на все повече доктори от АГ-то, те си носят маниера на работа от там с дирижираното раждане.
Ако е само заради по-добрите условия, мен лично това не ме вълнува особено.

# 424
  • Мнения: 1 761
Какво му е лошото на контролираното раждане с оксицотин? Нима е по-добре да се мъчиш часове наред с контракции и когато дойде момента за истинското раждане да нямаш сили? Честно казано аз съм благодарна, че не се мъчих толкова много, като знам какви истории съм чувала за раждания по 15 часа.

# 425
  • Мнения: 1 864
Какво му е лошото на контролираното раждане с оксицотин? Нима е по-добре да се мъчиш часове наред с контракции и когато дойде момента за истинското раждане да нямаш сили? Честно казано аз съм благодарна, че не се мъчих толкова много, като знам какви истории съм чувала за раждания по 15 часа.

Дълго и широко е да се обяснява, но все пак:
1.  С окситоцин е много по-болезнено. Без него раждането продължава по-дълго, но между контракциите има пауза и са по-търпими. Изкуствения окситоцин прави конктракциите неестествено силно и на често и съответно много по-болезнени.
2. Болката се усилва допълнително от факта, че като си със система трябва да лежиш, което прави изтърпяването ѝ много по-трудно. Отделно, заради неестествено силните контракции се налага непрекъснато следене на тоновете на бебето, съотвено и заради това трябва да се лежи, а това усложнява раждането защото движението и гравитацията всъщност са полезни и ускоряват раждането.
3. Прекалено интензивните контракции МНОГОКРАТНО увеличават риска от падане на тоновете на бебето (по време на контракция притока на кислород към него намалява) и съответно увеличават риска от спешно секцио поради загуба на тоновете на бебето. Затова и предизвиканите и дирижирани раждания често завършва със секцио.
4. Хиперстимулацията на матката от синтетичения окситоцин крие рискове и по време на напъните от разкъсване на плацентата и по-големи кръвовизливи.
5. Бързото раждане всъщност не е нещо хубаво, макар че на всяка жена й се иска по-бързо да свърши ама прекалено кратката първа фаза увеличава риска от разкъсвания и епизиотомия.
Има и още ама мисля, че е достатъчно.

Освен това самия факт, че изпозлват окситоцин и ускоряват и дирижират раждането е достатъчен за да стане ясно, че всъщност не държат на естественото раждане.

# 426
  • Мнения: 532
Раждането с окситоцин при подаване на контролирана капка, е благословия!  Раждала съм 2 пъти с окситоцин- първия път беше АД и едвам се разминахме с бебето /държавна болница/ и сега втория в Медика- абсолютно нищо общо, поносима болка, можех да се движа, не бях сама- постоянно с акушерка, не бях вързана за тонове /в държавните болници е така/ и тн. Да се мъчиш 15 часа като куче и в момента на изгонването да припаднеш от изтощение и пак да те разрежат- няма голяма логика!

# 427
  • Мнения: 6 700
Ама чакай малко, някой на сила й ли те кара да раждаш  в тази болница, че нещо не схващам Rolling Eyes

# 428
  • Мнения: 79
Очевидно дамата се е насочила към окръжна болница. Лично аз и пожелавам едно: има една турска поговорка "нека всичко да стане, така като го искаш" т.е. нека роди абсолютно нормално, колкото време иска, без окситоцин и по възможност - без упойка Wink После ще я очакваме за отзиви (и ще се надяваме да има доблестта и да бъде искрена).

# 429
  • Мнения: 1 403
Иии пак сте в грешка 😂😂😂 отново повтарям, тук във форума не могат да се правят изводи, защото не всеки влиза да пише. Да разкажа по-подробно - родих преди месец и половина съвсем ЕСТЕСТВЕНО раждане (щом ще се хващаме за думите, нормално и естествено). Почнаха контракциите, приеха ме, попълних документите, дадоха ми топка да скачам, обикалях стаята, коридора, Шафи (старшата акушерка, златна жена, да е жива и здрава) ми разтриваше кръста, показа ми пози, клекнала, седнала, казваше ми как да дишам. След 2 часа си родих, без никакви помощни средства.

Да, първото ми раждане беше предизвикано, но с хапче, а не със система, заради намалели околоплодни води. Продължи дълго, но честно казано второто както беше по-кратко, така ме боля много повече. Пак си обикалях напред-назад цяла нощ, даже другите пациентки ме заговаряха и ми се радваха, че бях единствената родилка в този момент.
Нито един път не са ми слагали упойка, не са ме и питали и аз не съм питала.

Както са ви написали по-горе никой не ви кара да раждате там. Просто се дразня на хората, които се опитват да очернят болницата и труда на работещите конкретно в това отделение. Ще поживеем, ще видим и надявам се ще споделите как е преминало при вас в АГ.

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 22:37 от deska90

# 430
  • Мнения: 5 315
Още в първият си пост написах, че не коментирам случаите, в които самата жената е искала секцио, а останалите, които са имали желание да родят нормално, но "нещо се объркало". Знам, че много жени искат секцио, това си е техен избор, мен не ме интересува, въпроса ми беше дали самите доктори в болница предпочитат секцио и при кои лекари може да се роди нормално. От последните страници ми става ясно, че "нормалното" всъщност не е естествено, а с окситоцин...тук вече сериозно започвам да се чудя защо да раждам в тази болница, след като в АГ-то ще получа същото контролирано раждане с оситоцин и всички екстри.

Преди 4 години когато откриха родилното в Медика, близка ми беше казала, че там раждането протичало естествено, може да родиш в каквата искаш поза, не те пришпорват, не ускоряват раждането с медикаменти, не включват ненужно окситоцин, оставят да се движиш и т.н. Явно обаче нещата вече са се променили и то се очаква...с идването на все повече доктори от АГ-то, те си носят маниера на работа от там с дирижираното раждане.
Ако е само заради по-добрите условия, мен лично това не ме вълнува особено.
Според мен най-подходящо за вас е да родите някъде другаде.
Предвид че дамите са споделили за естествено раждане в Медика, аз ще споделя моето такова в Окръжна болница. Влязох с изтекли води, замериха ми тонове и ме провериха за разкритие. Това се случи около 11 часа по обяд. Вечерта мина визитация, замериха отново тонове и ме пратиха обратно в стаята ми. Нощта мина, раждане йок. На сутринта отидох да помоля да ме проверят отново за разкритие с въпроса....Какво се случва? Нахокаха ме, че км създавам работа, но все пак позволиха на една две стажантки да се поупражняват.
От 9 сутринта до вечерта в 18 часа седях сама в стаята си, без някой да дойде да види как съм. Бяха минали повече от 24 часа от изтичането на водите, които междувременно продължаваха да си текат. Система никой не ми е слагал, бях с 1 см. сутринта в 9 часа. Така, натурално го усетих....раждането. Не окситоцин, ама оставена сама с първо раждане, без някой да влезе да пита кал съм и какво се случва...съвсем натюрлих си се чувствах. При смяната на лекарите в 19 часа се оказах с около 3-4 см. та благоволиха да ме вкарат в предродилна зала. Акушерката бе така добра да ми сложи епидуралната упойка преди окситоцина, макар лекарят да я пришпорваше да постави окситоцин. Родих два часа по късно и около 36 часа след като водите ми изтекоха. Беше уникално преживяване, което ми действаше като контрацептив в следващите 3 години.
Усещам, че щом имате съмнения, вашето място за еаждане не е в болница Медика. Моят съвет е да отидете в АГ на болница Канев. Ето, сама виждате, там не бързат с окситоцина.

# 431
  • Мнения: 14 133
Писах вчера и сама си изтрих мнението, но сега ще го оставя.
И в двете болници и в "Медика" и в "Канев" има добри специалисти.
В медицината, включително и ражданията 2+2 не е = на 4, т.е. всеки случай си е индивидуален.
Успех и късмет на всички бременни и здрави бебчета на финала.
Която бъдеща майка не иска да разчита на случайности, да си ангажира предварително израждащ лекар, следящ бремеността най-малко през последните няколко месеца индивидуално или успоредно с някой от доболничната помощ., за да е спокойна.
Аз така направих преди много години .
Когато докторът е добър, независимо от специалноста, рискът е минимален и при операция и при раждане.

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 20:15 от Чиби

# 432
  • Мнения: 22
Здравейте,
има ли мами скоро раждали в Медика ?
Как стоят нещата там отностно цената? Какво ви искаха при постъпване? Като цяло ме интерсува тези които са били с планово секцио. Колко дни преди термин трябваше да си изберете дата? Колко дни беше престоят?

Благодаря предварително Heartpulse

# 433
  • Мнения: 1 403
Обадете се та номера на Гинекология, има често отворени врати и ще ви отговоряг на всички въпроси. Не се обвързвате с нищо.

Здравейте,
има ли мами скоро раждали в Медика ?
Как стоят нещата там отностно цената? Какво ви искаха при постъпване? Като цяло ме интерсува тези които са били с планово секцио. Колко дни преди термин трябваше да си изберете дата? Колко дни беше престоят?

Благодаря предварително Heartpulse

# 434
  • Мнения: 1
Az mislq da rodq sus estestveno rajdane epiduralna opoyka,no ne znam koe shte e po dobre i za men i za bebeto,zashtoto na edna blizka bebeto i se rodi sus estesveno rajdane i povreme na rajdaneto izkaraha ednoto ramo na bebeto i sega ne sum sigurna..

Общи условия

Активация на акаунт