С каква козметика поддържате кожата на краката си през лятото?

  • 6 850
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35 968
да, кожата се бели в продължение на 2-3 седмици
резултатът е чудесен, но е добре да се ползват преди да се стигне до носене на сандали

# 31
  • Мнения: 2 276
Някой във форума беше споделил за  Aquaphor  на Eucerin.
Оправи ми краката идеално.
Аз използвам чорапките поне веднъж месечно през лятото и 1-2 през зимата.
Редовно мажа сега с Юсерин и съм много доволна. Иначе цял живот страдам от суха кожа.

# 32
  • USA
  • Мнения: 7 308
Ужасявам се от сухи крака и поне три пъти дневно мажа с крем.Вмомента имам на Ритуалс,Ахава,Балеа.За мен е важно да ги усещам добре хидратирани,особено през лятото,когато се ходи бос или с джапанки/сандали.Също така, всеки ден ползвам ексфолиант.

# 33
  • Мнения: 3 789
Ходилата ми са адски сухи, грозни и напукани. Непостоянна съм в поддържането им, но мисля вече да започна по-често , защото не се търпи.
Стържа с рендето за пети, с пемза, с пилата на Шол с диаманти или там каквото беше, мажа с кремове за крака, специални за напукани пети, бани с морска сол и зехтин..и нищо  Cry
Може би трябва да отида на медицински педикюр, но честно казано ме е страх от гъбички и всякакви такива, а и ми е доста гнусно да ходя при маникюристки/педикюристки и не знам кога ще се престраша.

# 34
  • Мнения: 47 991
И мен ме беше гнус, но си намерих готина маникюристка, стриктно спазва хигиена, тя препоръча педикюристка и пробвах. И съм доволна, другата седмица пак ще ходя.

# 35
  • Мнения: 1 311
Не разбирам от какво ви е гнус  newsm78
В Гърция например това е една от най-честите козметични процедури. Дори ти идват на крака в къщи и ти почистват краката/ходилата.. от..до...
В България още не сме дорасли за това, щом чувам около мен хора, че ги е срам да отидат на педикюр и да им почистат краката... Rolling Eyes
Резултата е педикюристката доволна, защото им се плаща и жената е доволна от резултата, че петичките и станали мекички  Peace

# 36
  • Мнения: 11 627
Ето с този простичък крем ги мажа вечер, 2-3 пъти е седмицата:  https://apteka.framar.bg/30011878/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8

# 37
  • Мнения: 3 789
Аз имам същия, ама ефект не виждам (но и не съм много редовна, де)

Иначе за педикюра, аз лично съм виждала в един салон, докато ми правеха косата, как 2 клиентки една след друга сядаха и си топяха краката в една и съща ваничка (без измиване на ваничката междувременно), а после със същите инструменти ги работиха и двете (последователно) и може би от тогава си го имам този "страх"  Sick

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз имам същия, ама ефект не виждам (но и не съм много редовна, де)

Иначе за педикюра, аз лично съм виждала в един салон, докато ми правеха косата, как 2 клиентки една след друга сядаха и си топяха краката в една и съща ваничка (без измиване на ваничката междувременно), а после със същите инструменти ги работиха и двете (последователно) и може би от тогава си го имам този "страх"  Sick

Не бих посетила отново такъв салон независимо, че е било само за подстрижка.
А проблема е в хора, които си мълчат за такива неща. Докато педикюристката е посегнала да направи такова нещо трябва да й  се изсипе ваничката върху главата. Егати селяците, човек!

# 39
  • Мнения: 1 311
Ужас  #2gunfire Това наистина е недопустимо. Абсурд е да посетя отново салона ако видя това нещо с очите си.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз имам проблем с кожата на петите....
Каква електрическа пила ползвате и доволни ли сте?
И сега ако ходите на почивка, ходете много в мокрия пясък, нищо друго няма да оправи петите като това. 

Аз нали се похвалих, че си чувствам краката добре и с нищо не ги мажа лятото. Е, сега бях за 3 дни на море и ги чувствам мекички като бебешко дупе  Party Явно имам нужда от ексфолация, а не съм го усещала...  ooooh! Но все пак остава проблемът с мазането, хич не обичам в жегите.. Този Eucerin ме заинтригува и може да го погледна в аптеката.

# 41
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Някой във форума беше споделил за  Aquaphor  на Eucerin.
Оправи ми краката идеално.
Аз използвам чорапките поне веднъж месечно през лятото и 1-2 през зимата.
Редовно мажа сега с Юсерин и съм много доволна. Иначе цял живот страдам от суха кожа.

Може ли линк към точния продукт. Praynig

В Ензо нанирам успокояващ балсам и възстановяващ балсам. Thinking
Има ли го по аптеките?

# 42
  • Мнения: X

Добро и бързо действие има салициловата маз.Може да се закупи готова,но домашният вариант има по-силно действие.Мехлемът се приготвя от 1ч. лъж.салицил на прах от аптека объркан със 100 гр. мас.След като ходилата са добре измити,ексфолирани и подсушени се намазват обилно с приготвения или готов мехлем.Обуват се чорапки и се нощува с тях.На другия ден с пилата,с която ексфолирате почиствате излишната кожа.Измиване и хидратантен крем.Може да се прави 1-2 седмично.

Завчера прочетох този съвет и две последователни вечери го приложих Hands Plus1 Днес сутринта последно си изрязох кожичките с ножче за пети. След душа, се намазах  с крем с урея  и като резултат  - най-сетне станаха супер меки....

 Само маста я замених с кокосово масло, но ефекта е уау!  Flowers Hibiscus Благодаря за споделеният съвет!!!

Общи условия

Активация на акаунт